• herkesin korkulu rüyası.
  kimse sıradan değil, herkes çok özel, herkes filmin kahramanı, kitabın ana karakteri.
  herkes kendini başrol sanıyor.
  sıradan olmamak için insanların hepsi psikolojik sorunları olduğunu iddia ediyor mesela. herkes depresyon, anksiyete, panik atak müzdaribi.psikolojik hastalıklar kesmezse hiç olmadı fibromiyalji var onlarda.

  hepsi marjinal olmak zorunda...
  sıradan bir insan olabilmek asıl başarı bu kafası çok güzel devirde.
  4 0 ...
 • Hayırlı ehonomi çoh eyiler arkadaşlar.

  Gün geçmiyor ki ülkemizin süpersonik ehonomisine hayınlar tarafından bir darbe daha vurulmasın. Özellikle ülkece birlik ve beraberliğe; uyku ve morfine en çok ihtiyaç duyduğumuz şu seçim atmosferinde böyle haberler insanın canını sıkıyor, morelini bozuyor, pisikolajisini titretiyor.

  Dünya genelinde 120 mağazası olan Türk firması collezione konkordato başvurusu yapmış. Mahkeme 3 ay süre vermiş.

  Seçimden sonra şeyaparlar artık.

  collezione un konkordato istemesi

  https://tr.sputniknews.co...ezione-konkordato-talebi/
  4 1 ...
 • izinde olduğu Hugo Chávez de yapamadıklarını, nikolas maduro da deniyorlar. Dünyada herhangi bir ülkeden değil, izlediği milli politikalar nedeniyle yapılan tüm emperyalist baskılara ve bunun baş müsebbibi abd ye rest çekmiş bir venezuela dan bahsediyoruz burada. Üstelikde abd nin dibinde. Tabi ki darbe girişiminin arkasında abd nin parmağı var. Her yolu deniyecekler. Zannetmeyin ki darbeciler venezuela halkını düşünüyor. Sadece verilen emri uyguluyorlar hepsi bu. Belki çok uzaklarda bile olsak, Elbette ki nicolas maduro nun yani venezuela halkının yanında yer alacağız.
  5 1 ...
 • Amerika'nın bir ülke iç işlerine müdahalesi kabul edilemez.
  Tamam da hırsızın hiç mi suçu yok paradoksunu yok saymayın.

  Ülkeyi yönetenler buna imkan ortam sağlıyor ki maduro sütten çıkmış ak kaşık değil.
  Halk beni seçti istediğimi yaparım anlayışı ile bir sorun çıkınca vatan millet dış güçler edebiyatı bir yere kadar sorunların üzerini örtüyor.

  Amerika güç olarak Venezuela'yı zorluyor ama ülkeyi yöneten maduro. Chavez dönemi daha çok ABD ile çatışma halindeydi ve bu neredeyse savaş bile çıkaracak boyuta gelmiş olup ülke böyle çökmemişti.
  Burada maduro'nun basiretsiz tutumu, yetersizliği, plansız ve programsız oluşunu görmek gerek. Bir ülke hele ki böyle sorunlardan kaynaklanan problemleri aşacak seviyede çapta bir lider değil.
  Dediğim gibi, Amerika ülkeyi karıştırmak istiyor ve buna gerekli ortamı da ülkeyi yöneten maduro sağlıyor.
  7 2 ...
 • bu yazıyı bilinçlenmeniz açısından yazıyorum.

  zamanında türkiyede alevi- sünni sağ sol çatışması çıkartıp askeri darbe yaptıran amerika, ırak halkına tecavüz eden amerika, suriyede milyonlarca ölüm bırakan amerika şimdi de gözünü venezuelaya dikti.

  venezuela dünyanın en büyük petrol rezervine sahip. suudi itlerinden daha çok yani.

  olaylar pompeo denen abd başkan yardımcısı itin sosyal medyada, meydanlara dökülün(venezuelalı muhaliflere) biz maduro hükümetini tanımıyoruz demesiyle başladı. hemen bölgedeki kukla devletleri destek açıklaması yaptı.

  insanlar fakir, sefalet içersinde bu kadar büyük petrol rezervinin içinde. yıllarca konan ambargo bu ülkeyi fakirleştirdi. neden ? çünkü amerikan petrol şirketleri venezuelanın petrolünü çıkartıp işlemek istiyor. yani durduk yere venezuelanın petrol kaynak gelirinin %60 ına konmak istiyor. haklı olarak veenzuelada bir kuruş bile kaptırmayacağını söyledi.

  daha iyi anlamanız açısından suudi itlerinin petrollerini amerika çıkartıyor karşılığında ülkenin petrol rezervlerinden hisse alıyor. yani petolün bir kısmı amerikanın oluyor. buna karşı çıkanlar olmadı mı? oldu sonuç suudi kralı yeğeni tarafından öldürüldü. bir daha suudiler amerikaya ses çıkaramadı.

  venezueladaki açlığın sefilliğin sebebi amerikadır. venezulla diğer ülkeler ile ki bunlar rusya, küba, çin, türkiye, suriye, kuzey kore, meksika, bolivya ve daha fazla ülke tarafından destek görmeye başladı. proje kapsamında 5-10 yıllık bir süreçte ambargo delinecek ve fakirlik bitecekti.

  işte amerika ya şimdi yada hiç politikasına soyundu. ortada çok fazla bilgi kirliliği var.

  türkiye hükümetiyle, muhalefetiyle venezuelanın arkasında hdp dışında her parti maduroyu destekliyor.
  16 3 ...
 • deri tayt

  153.
 • Bunun altina ic camasiri giyince komik ve kotu bir goruntu olusturuyor. Parlak oldugu icin direkt belli oluyor. Bunu giyen ve giymeye hevesli kezolar icin belirteyim dedim.
  2 2 ...
 • se7en

  306.
 • bu filmde ilgimi çeken tek şey seri katilin arabada götürülürken yaptığı konuşma oldu.

  - insanın işini keyifle yapması kötü bir şey değildir. günahkârlara günahlarını ödetmekten zevk aldığımı inkar etmeyeceğim.
  + ben sadece masum insanları öldürdüğünü sanmıştım.
  - masum mu? dalga mı geçiyorsun? obez bir adam. ayağa bile kalkamayan iğrenç bir adam. dalga geçmek, alay etmek için arkadaşına göstereceğin biri. yemek yerken onu görsen önündeki yemeği bile bitiremezsin.(oburluk) sonra, avukat geliyor. onun için bana gizli minnet duyuyor olmalısınız. bu adamın hayatını sokaktaki bütün katilleri ve tecavüzcüleri korumak için sürekli yalan söyleyerek para kazanmaya adamış bir adam olduğunu biliyorsunuz.(açgözlülük) bir kadın. içi o kadar çirkin ki, dış güzelliği olmadan hayatını sürdürmeyi başaramıyor.(kibirlilik) uyuşturucu kaçakçısı, bir eşcinsel aslında.(tembellik) tabi hastalık yayan fahişeyi de unutmayalım.(şehvetkârlık) ancak bu kadar iğrenç bir dünyada hiç rahatsızlık duymadan onlar masumdu denebilir herhalde. ama mesele bu. her köşe başında her evde ölümcül bir günah görüyoruz. ve önemsemiyoruz. çok yaygın olduğu için önemsemiyoruz. kayda değer değil. sabah akşam hepsine boşveriyoruz...
  4 0 ...
 • Rezil herif şöyle bi açıklama yapmış;

  "Cumhuriyet tarihinin gördüğü en alçakça, en adice hem de planlı ve organize sosyal medya saldırısından bizi koruyan bizi savunan yurtseverlere çok teşekkür ederim" dedi.

  Utanmasa hain diyecek. Belli ki Kendisini ulusalcıların başbakanı bellemiş. Cumhuriyet tarihinin en alçak saldırısı bi de. Vay amk yaaaa olaya bak. Bize bu lafları gezide tayyip söylüyordu, şimdi de bu. Tiksindim yemin ederim tiksindim.

  Gelin yoldaşlar, huzur Troçki'de.
  6 1 ...
 • yaklaşık 1 saat önce zeynep casalini'den duvar şarkısını mırıldanıyodum ve şuan alem fm'de şarkı çalıyo. tesadüfün böylesi gerçekten..
  1 0 ...
 • Bazen çok sevmek hiç sevmiyormuş gibi gösterir seni
  Çok düşünürsün sevdiğini bulamazsın ne gerektiğini
  Düşünürsün ve düşünürsün
  Ama her çok düşünmek haketmediğini düşündürür sevdiğini
  Anlarsın onu çok sevdiğini , kaybetmekten özlemekten korkarsın
  Ve boğar sevgin seni sıkarsın sevdiğini
  Biter herşey ve düşünmez senin bu kadar sevdiğini.
  2 0 ...