• çalıştığım işyeri ücretsiz izine çıkardı, maaş almadık henüz, cebimde 39 lira para ve limiti dibe yaklaşmış ödenmemiş kredi kartı mevcut..

  şimdilik günü kurtarmanın peşindeyim, bisikletle dışarı attım kendimi sabahtan.

  bir yere oturdum ve sözlüğe bakayım dedim boş boş.

  eşim ve minik oğlum uyuyor hâlen, bir şehir uyuyor, insanlık uyuyor.

  çareler gibi, çözümler gibi; gözlerini faltaşı gibi açmış onca dertlerin, birikmiş ödemelerin aksine, inatla, koca koca pençeleri ve öfkeli halleriyle.
  3 0 ...
 • Ortalama bir avrupa insanının altında olan ve yurt dışına gittiğinde ancak maraba olarak çalışacak ve yetmezmiş gibi muhtemelen bir de ikinci sınıf vatandaş muamelesi görecek insan etkinliği.

  şu düşüncede olan, elinde kalifiye bir iş, ortalama üstü, zeki bir insan pek görmedim çünkü. sikimsonik bir üniversitenin aynı derecedeki bir bölümünden mezun olan yahut mado'da garson olan tiplerde oluyor bu istek genelde. adamlarda genç nüfus yok, eh öyle sanayide ağır işte çalışmaya fazla tamah eden de yok. bu kafa yapısındaki ''kalifiye olmayan'' tipleri çağdaş köle olarak devşiriyorlar işte. devşiremeyince de iş gücü ucuz ülkelere fabrika açıyorlar.
  6 1 ...
 • bu saatte hande yener’in yalanın batsın şarkısı dilime dolanmış şekilde uyandım. şu an çok mutsuzum gerçekten. derecesiz.
  3 0 ...
 • tm türk modeli 140 ise beygir gücü demektir. Bu seri kamyon sadece türkiyede üretildi.

  bir yerde ilk yerli seri üretim araçtır.

  (bkz: dııızzztt)

  fren kompresörrü dolduğu vakit dızztt diye ses çıkararak basınıcı düşürür.
  2 0 ...
 • Ölmez sağ kalırsak bunu sevdiğim adamla beraber yapmak istiyorum ama bunu evlenmeden yapabilme ihtimaliz çok çünkü karadeniz ailesi vururlar amk.
  3 1 ...
 • Bu, Corumlularin yaptığı biyolojik bir silahtır. Ne zaman ki tüm dünya corum’un Dunyanin merkezi oldugunu kabul eder, o zaman bu covid19 dan kurtulursunuz.
  7 0 ...
 • Hiç izlemedim ama lanet olsun ki fragmanlarına denk gelip, zaten dizinin boktanlığını anladım. Evlen,çocuk yap sonra kızın yaşında bir kızla yat/kalk, ye/iç/gez. Kısa ve öz aldatmayı, yuva yıkmayı meşru kılan leş bir senaryo. Üzgünüm böyle şeylere gelemiyorum, onaylamıyorum ve hatta nefret ediyorum! Sizin yapacağınız diziye sokayım.
  6 0 ...
 • Terk etmeyin. Hiç ilişkiye başlamayın.

  Düşünsene kız ay parçası gibi ama konuşacak hiç konu yok.

  Nazım Hikmet dersin bön bön bakar.

  Mercedes dersin bön bön bakar.

  Lakers vs celtics dersin bön bön bakar.

  Bill Gates dersin bön bön bakar.

  Skyrim dersin bön bön bakar.

  izafiyet teorisi? Iıh.

  Anatomi? Ne münasebet.

  Matematik? 4 işlemden ilerisi yok.

  Yakın Tarih? Doğum günlerinden ileri gitmez.

  Coğrafya? Pek sanmıyorum.

  Platon? Geç abi.

  Siyaset? Mıymıy.

  Edebiyat? Popüler eserler dışında yok.

  Astrofizik? Burcunu söyler.

  Botanik? Özel günlerde aldığı çiçekleri suya koymak.

  E ne kalıyor ki geriye? Oturup ben bilmem eşim bilir mi izleyeceksiniz? Kaç yıl devam eder böyle?
  6 0 ...
 • Pedagojik olarak yanlış bulunan geleneksel anne davranışı.

  Deniliyor ki, çocuğa "amca kızar, teyze kızar" demek birinci olarak, çocuktaki otokontrol mekanizmasının gelişimine ket vurabilir. Yani ne demek bu? Çocuk eylemi yanlış olduğu için değil, amca kızmasın diye yapmaz belki o an ancak amca gittiğinde yapmaya devam edebilir.

  ikinci olarak, anne baba kendi otoritesine zarar verip çocuktaki güven duygusunu zedeleyebilir. Yani çocuk şöyle düşünür: Vay be ana diye güvendiğim kadına bak, yanında amca teyze bana kızıyor, kadının gıkı çıkmıyor.

  Bizim zamanımızda pedagoji yoktu tabi, Terlik vardı ve her şey daha kolaydı. *
  12 0 ...
 • Ben yalnızca huysuz olmayı değil, hiçbir şey olmayı da beceremedim. Ne huysuz, ters biri olabildim, ne iyi, ne aşağılık, ne dürüst, ne kahraman, ne de bir böcek... Şimdi köşeme çekildim, hiçbir şey olmayı başaramamış, yalnızca bir aptal olabilmiş akıllı biri olduğum için öfkeli bir teselliyle kendimi avutuyorum.

  Zeki insanlar hiçbir şey beceremezler, becerenler yalnızca aptallardır.

  Diyor dosto.
  9 0 ...