• 1-2 kilo almışım diye dikkat edeyim azıcık dedim, akşama kadar ağzıma karbonhidrat sürmedim. Akşam unutup pizza sipariş ettim, söyledim pizzayı yazık olmasın diye yedim. Eve ziyarete gelen arkadaşım bayıldığım muzlu rulo pastadan getirmiş. Çöp mü olsun ondan da yedim.

Diyetimin 1. Gününde yine benden bi halt olmayacağını anladım.
    Yarın en iyisi su içip yatayım.
    12 0 ...
  • köylünün tuzu kuru değil, köylü cahildir...
    cahil olduğu için tuzu kuru görülüyor, ki aslında tuzu kuru değil, tembeldir bizim köylümüz.
    zira bize tuzu kuru gibi gelen birtakım devlet destekleri ve imkanları aslında köylülüğü tarımı yok etmek için yaklaşık 60 yıldır uygulana bir devlet politikasıdır.

normalde yasalara göre(5488 sayılı kanunun 21. maddesi) tarım destekleri için ayrılacak kaynak, gayrisafi millî hasılanın yüzde birinden az olamaz.

ama devlet yıllardır bu gsmh'nin yüzde 1'ini vermiyor çiftçiye.

bunun yerine "yol yaptık" diyor, "cami yaptık" diyor, "cenazenizde kıymalı pide verdik, götünüze pamuğu tıkadık" diyor, "chp gelirse kuran'ı yasaklar, namazı yasaklar" diyor.

köylü de cahil olduğu için hakkını aramak yerine bu popülist politikanın peşinden gidiyor.

halbuki 1950'lere kadar açık olan köy enstitüleri varlığını sürdürebilseydi, bugün türkiye tarımda israil gibi, hollanda gibi olurdu, her köyümüz bir kibbutz olurdu.

bizim köylümüz şark kurnazı, ama siyasetçilerimiz de şark kurnazından daha kurnaz...

kinyas kartal gibi vatan hainleri ile işbirliği yapan devlet sistematik bir şekilde köylüyü cahil bıraktı 1950'den itibaren.

1. entrydeki nickini telaffuz edemediğim yazarın dediği gibi, muhtarı sarayda ağırla, ondan sonra camiyi yenile, din istismarı yap oyları kap.
    salak köylü de buna kanıp alması gereken tarım desteklerinden vazgeçsin, sorgulamasın, sonra da devletten koyun alıp öldü raporu düzenleyerek şark kurnazlığı yapsın, ama tüm bunlar her şeyin farkında olan bize girsin.

sonra da soruyoruz,
    türkiye neden 126 ülkeden tarım ürünü ithal eder hale geldi diye.

zihniyet yüzünden, zihniyet...

bakın geçenlerde ne oldu. yazı uzayacak ama anlatayım.
    yenişehir, inegöl arasında dağ yolundan gidiyorum, yaşlı bir amca otostop çekti, aldım arabaya. anlatmaya başladık.
    500 baş koyunum var diyor amca, ama çocukları köyü bırakıp inegöl'e taşınmış, fabrikalarda asgari ücretle çalışıyor salaklar.
    köyde tarla var, hayvan var, bunlar gidip şehirde asgari ücretle çalışıyor, bir de kirada oturuyor.
    "neden böyle" diye sordum amcaya.
    köyde oturana kız vermiyorlarmış, gelinler şehirde oturmayı şart koşuyormuş evlenmeden.

bu millete her şey müstehak amına koyim ya.
    11 3 ...
  • Babasının çok sevdiği kızlardır. Hicbir seyi, kimseyi kıskanmayan ben, Kıskanma duygusunu sonuna kadar tadıyorum böyle kızları görünce. Ben niye böyle sevilmedim diye düşünüyorum.( hatta direkt benim niye babam yok diye)

Halbuki duygusal da değilim üzülmezdim ben buna bi eksiklik hissetmiyordum diyordum. Sen de neyin eksik olduğunu baskasında görünce anlıyorsun.

O yüzden annemle hiç fotoğraf atmam. Kimseye de annem söyle böyle diye bahsetmem. Olan var olmayan var.

Bu olan var olmayan var olayı her şeyde geçerlidir. Tamamen sakınmak mümkün değil ama sanırım anne baba en ağırı.
    12 2 ...
  • 104 yıl önce. bugün...

çanakkale'nin 20 km batısında, dardanos mevkiinde düşmana göz açtırmayan kahraman bir bataryamız vardı...

komutanı üsteğmen hasan hulusi ve yardımcısı teğmen mehmet mevsuf...

bir gün önce aldığı telgrafı yardımcısına gösteriyordu sevinç içinde hasan hulusi efendi.
    bir kızı olmuştu istanbul'da...
    çanakkale müstahkem mevkii komutanı da kendisine izin vermiş, "git istanbul'a yavrunu gör" demişti.
    lakin üsteğmen hasan hulusi, "düşman gemileri boğazın girişinde dolaşırken gidemem" diye reddeetmişti kızına gitmeyi...

o gün, 18 mart 1915'te Denizdeki yüzer kaleler, en çok onların bulunduğu tepeyi hedef aldı. Birkaç obüsün bulunduğu tepeye, gün boyu 4 bin top mermisi düştü.

Akşama doğru Hasan Hulusi ve Mehmet Mevsuf, gözetleme yerinde savaşı takip ediyordu. Komutan, Üsteğmen Hasan’ı telefon başına çağırınca, biraz daha gerideki ağaçların altına kurulan santral merkezine yöneldi.
    Bu sırada, Mevsuf da hareketlendi. Hasan bir an için dönüp ona, “Sen burada kal” dedi.

Saatlerdir bombaların patladığı yerde toz ve barut içinde kalan Mevsuf, biraz su içmek için izin isteyince, 2 subay koşar adımlarla telefona doğru gitti.

Vardıkları anda, koca bir top mermisi havayı yararak ve geçtiği yerde ıslık çalarak santral merkezini buldu.
    Gün boyu düşen binlerce hain mermiden bir farkı yoktu.
    Ancak o korkunç patlama tam da subayların ve telefoncu erlerin olduğu yerde meydana gelmişti. Havaya kalkan toprak açılıp dağıldıktan sonra yere indiğinde, şehitlerin üzerini de örtmüştü...

Kısa süre sonra Müstahkem Mevkii Komutanı Albay Cevat olay yerine geldi. Şehit olan kahraman evlatların acısı ile gözetleme yerine gitti.
    emperyalist Filo, boynu bükük bir cenaze alayı gibi geri dönüyordu ve zafer Türk’ün olmuştu.

Karargahına döner dönmez savaş raporunu yazdı, istanbul’a müjdeyi verdi. Sonra da, şehit subaylar Hasan ve Mevsuf’tan söz etti.
    Dardanos Bataryası’nın isminin “Hasan-Mevsuf” olarak değiştirilmesini istedi.

Başkomutan Vekili Enver Paşa da talebi uygun bulunca, o tabya, “Hasan-Mevsuf Bataryası” adıyla tarihteki yerini aldı.

bugün çanakkale-dardanos'ta dardanos bataryasının bulunduğu yerde hasan mevsuf şehitliği bulunmakta.
    çanakkale boğazının bekçisi hasan mevsuf bataryası

Bugün o kahraman şehitler, toprağa düştükleri yerdeki mezarlarında, manevi varlıkları ile ve şehitliğin hemen yanındaki topları ile Çanakkale Boğazı’ndaki nöbetini sürdürüyorlar.

ruhları şad olsun...

not: gidip bir fatiha okuyayım diyenler için;
    10 0 ...
  • Özellikle markalaşmış macfit, xfit, zartfit, zurtfit ve benzeri gibi spor salonlarının gay erkekler için tam bir cennet olması durumudur.

Bir dünya kaslı ve üstsüz erkek MK! Adamların tam da aradığı şey. Kendileri gibi olanları da zaten buralarda bulup ağlarını geliştiriyorlardır. Yoksa spor salonlarındaki soyunma odalarında neden erkekler aynalardan birbirini kessin, birbirlerinin kaslarını elleyip dursun. Bu tür eylemler hep gay erkeklerin başının altından çıkıyor.
    6 0 ...
  • son dinozor

Bedava yiyip içmek için

pak parti seçim otobüsü ile geziyor.
    ______

*Allah of' li mallardan korusun*

Not:

(Buna demişler ki senin evin bulunduğu yere seçimden sonra beş ile on kat arası imar verecez,

bu tamahkâr da bu yüzden din bilmem ne adı altında pak partiyi destekliyor)

Oolumm bizim yerleri daha 10 yıldır 10 kata açmadılar, üstelik yolun karşısı.

"Yemin ederim sıfır numara demans raporlu"
    14 2 ...
  • Çanakkale zaferi kazanıldıysa (deniz harbi) bunda abdülhamid'in payı büyüktür.
    Zira kilitbahir tabyalarını, seddülbahir tabyalarını, ertuğrul, mesudiye ve kumkale tabyalarını yaptıran 2. Abdülhamid'tir.
    Bu gerçek yadsınamaz, inkar edilemez.

Lakin çanakkale savaşları 2 perdelik bir harptir.
    18 mart 1915 bu harbin 1. Perdesidir.
    Burada abdülhamid'in payı büyüktür.
    Ama asıl destanın yazıldığı kara savaşlarında abdülhamid'in, yahut payitahtın bir katkısı olduğu söylenemez.

Yine beylerbeyi sarayında ikamet eden abdülhamid'in "kimse bir yere gitmesin burda ölelim" demesi de tamamen yazarın uydurması olan kolpa bir olaydır.

Ama bak bu serin hikayeyi trt'ye gönderirse 500 bin dolar avans alabilir.
    17 0 ...
  • huzur veren ve "kahve" adına hayat veren içecektir.

yüksek meblağlardaki makinelere inat 5 tl. ile alınabilen frenc press ve 22 tl ile alınabilen kahve ile en az 1 ay kahve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

sert içmek isteyenlere (bkz: caffe verona)
    aromatik olsun havamızı bulalım diyenlere (bkz: guatemala kahvesi)
    favorim olan ve en lezizi (bkz: kenya kahvesi)dir.

presslemek için 4-6 dk. arası demlenmesini bekleyin, press olayının b.kunu çıkartıp etrafa saçmaya presse yayık ayran muamelesi yapmaya gerek yok. hafif bir baskı uygulayın yeterlidir. tortu olayını ayarlamak ise zamanla pratiklik kazanır.

Afiyet olsun.
    10 0 ...
  • avanis oğlu agop...
    merzifon doğumlu bir ermeni vatandaşımız.

1915 yılında emperyalist haçlıların çanakkale'ye taarruzu üzerine piyade er olarak orduya gönüllü katıldı.
    görev yeri 2. kolordu, 18. alay, 2. tabur, 4. bölüktü.

5 temmuz 1915 sabahı türk ordusu'nun karşı taarruzu esnasında kireçtepe'deki, sivri tepe ve karakol dağı arasındaki vadide vatanı uğruna şehit düştü.

ruhu şad, mekanı cennet olsun.
    çanakkale de bir ermeni avanis oğlu agop
    13 1 ...
  • Pazar ve resmi tatillerde ise çalışma yoktur.
    Bu bilindik bir mağaza ve işkur ile başlıyorum.
    Pazartesi olur muhtemelen.

Mağaza’da çalışacaksın bir de pazar günü tatilin olacak.
    Rüyamda görsem inanmazdım.
    Yol ücreti yok ama tek minibüs gidildiği için ve yol 12 dakika sürdüğü için pek problem etmeyeceğim.

Hayırlı olsun bana.
    Hepinize benden türk kahvesi.
    6 0 ...