• türkiye cumhuriyeti'nin 1. başkanı, gençliğin ve yeni neslin umudu, türkiye'nin güvencesi.
  kek, kıraathane, tatar böreği, park ve bahçe değil;
  iş, aş, teknoloji, üretim, fabrika, tarım vaat eden lider.
  81 milyonun cumhurbaşkanı.

  muharrem ince
  14 0 ...
 • Bugün brezilya maçında şov yapan ayran reis. Bildiğimiz üzere kendisi manchester united’ın topçusu ve brezilya’nın vazgeçilmezlerinden.

  Adam büyük topçu lem aq.. ajahahhaahhahaha
  6 1 ...
 • milletin parasıyla yapılan saraylar. zengin edilen damatlar. yolsuzluk. terörün artması. dini sömürgecilik. ekonominin batması. eğitimin boka sarması. halkı hor görmek (ananı da al git). sansür. faizler. yüksek vergiler. Yandaş yargıçlar, polisler. Rüşvetler. Torpiller ...

  yoruldum aq başkası devam etsin.
  9 2 ...
 • Benimdir.
  Manda gibi yemek için birine ihtiyacım yok, kendim ödeyebilirim, teşekkürler.

  Yemek yemeyi seven insanlar hayattan zevk almayı bilirler, eğlencelidirler.
  Aksine rastlamadım.
  9 0 ...
 • Yine en kötü ihtimalle 2002’den beri her seçimde yaptıkları gibi oy pusulalarını çalacaklardır. vatan hayinleri.
  pardon o bizdik değil mi..
  8 1 ...
 • sanıldığı kadar tehlikeli değildir otostop çekmek. tehlikeli değildir demiyorum. sadece hiç otostop çekmemişseniz hayalinizde kurduğunuz senaryolar kadar tehlikeli değildir diyorum.

  hiç tanımadığınız birinin arabasına binmek ürkütücü gelebilir fakat unutmayın ki burada şoför daha tehlikeli durumda. çünkü o da hiç tanımadığı birini arabasına alıyor ve aynı korku onda daha fazla var.

  otostopu genelde arkadaşlarımla çekiyoruz. açıkçası muğla dışında hiç otostop çekmedim. * çünkü bilmediğim şehirde otostop çekmek beni de korkutabilir.

  peki neden otostop? çünkü muğla merkezden aydına 22 tl'ye gidilirken, muğla merkezden bodruma öğrenciye 21.5 tl. otostop ne kadar? bedava. * evvet öğrenciysem ve otostop çekmekten eğleniyorsak neden yapmayalım ki? *

  bunu bir etkinlik haline getirip yüzsüzlük yapmıyoruz ama bir hobi olarak görmüyor da değiliz. *

  otostop çekmenin bazı kuralları vardır. mesela bir kavşak var ve o dönüş sonrası 200 metrelik düz bir alanda otostop çekiyorsanız kavşağa yakın yerde çekin ki araçlar hızlanmadan durabilsinler. siz kalkıp o düz yolun en sonunda beklerseniz arabalar hızlanacağı için durma ihtimalleri mantıksal olarak daha az.

  ilk otostopu 10 ekim 2015 te çekmiştik. acemiydik. bir heyecanla pankart hazırlamıştım geceden. pankartta marmaris yazıyordu.

  sabah kalktık. otostop çekeceğimiz yere gittik ve şapşal bir şekilde pankartı havaya kaldırıp araçların durmasını bekledik. bu işe yaramadı. daha sonra parmağımla klasik otostop çekiyoruz işareti yaptım ve 5 dakika içinde biri durdu. (yani pankart sadece gösterişte kalıyor.) *

  hiç unutmuyorum 50 dakikalık yolun yarısından fazlasında adam bizimle siyaset konuştu. hayır neden biz diye haykırmak istedim o anda. ama sen bedavaya yolculuk yapıyorsun. o sohbeti çekmek zorundasın yengec burger diyerek devam ettik.

  son otostopum bu kış akyakaya oldu. 2 arkadaşımla birlikte ufacık bir arabaya bindik. sürücü adam ve yanındaki ablası çok tuhaf insanlardı. kadın bize parfüm ve krem satmaya çalıştı. çünkü işleri kozmetik üzerineymiş. sonra birden kadın kardeşine çok hızlı kullanıyorsun deyince saçma bir şekilde tartışmaya başladılar. biz de arkada çiçek olduk ve onları izledik. *

  yani otostop çekmekten değil, arabaya sizi alan insanların sohbetlerinden daha çok korkun derim.. he bir de her otostopta insanlar değişiyor ama sorular değişmiyor. 2 dakika içinde sizin ne iş yaptığınızı ve nereli olduğunuzu sormayan birine denk gelirseniz arkanıza bakmadan kaçın çünkü orada bir tuhaflık vardır. *

  dipnot: normalde yazmaya daha geç başlayacaktım fakat bir kaç yazar artık yaz deyince böyle oldu.

  yazıyı yazdıktan 30 saniye sonra gelen edit: yaşasın çaylak olmadım. sjhfdsjh.
  22 0 ...
 • bir erkek bir kız ve eğer bir de bunlar birbirini seven iki çift ise, kullanmıyor olmaları tadından yenmeyecek insan modelidir. ha instagram kullananların hepsi samimiyetsiz mi , değildir tabii ama insanlar, çiftler ne yaptığını, nereye gittiğini paylaşma zorunluluğa bürünmesine anlam veremiyorum. anın tadını çıkarmak varken, millete hava atmaktan başka bir şey değil gibi sanki. hanım kızlar ve beyefendi erkekler instagramdan uzak duruyor realitesi olacak. inanıyorum. swf.
  17 0 ...
 • 8 yasına kadar hiç eğitim alamamış ve otizm spektrum bozukluğundan yoğun şekilde etkilenimi olan bir çocuğa annesinin gözlerine bakarak “anne” demeyi öğrettim.

  Bu çocuk düştüğü zaman canının yandığını dahi algılayamayan bir çocuktu.

  Diğer insanlar için çok da önemli olmasa da, şahsım adına bu boktan dünyada ise yaradığımı hissettiğim tek anımdır.
  Bu yüzden bu anımı “başarı” olarak addedebilirim diye düşünüyorum.
  21 0 ...
 • samimiyetin 3 dakika sürdüğü mevzudur. ne oldu hani ilk entrydeki hak hukuk arayışı ? nerede hani adalet duygunuz ? mikrofon sizinkilere dönünce hemen kıvırmaya başlıyorsunuz *

  hangi ticareti yapmışlar ? 37 yaşında babası iktidar olana kadar hiçbir alanda başarısı olmayan bir adam nasıl bir anda milyonlarca dolarlık gemi filosuna sahip olabildi ? banka kredi veriyorsa herkese böyle sen neden almadın ? helal yoldan kazanıldı ise 7 düvel mal varlığını açıklarken neden sessiz kalınıyor da itham altında bırakıyorlar ailelerini. çıkıp desinler şu ticareti yaptık bu parayı kazandık diye. siyaset şeffaflık gerektirmez mi ? tek mal varlığım parmağımdaki yüzük diyen ve birkaç sene sonra iktidar olan adam hangi ticareti yaptı ki tek kalemde bilmem kaç milyon doları sıfırlatabilecek hale geldi ? neden sen hala valelik yapıyorsun bu yaşında ama senden yaş olarak küçük çocuklar milyarlar ile oynayabiliyor ? illa ki parayı malı mülkü veren yaradandır ancak hiç mi kafanıza takılmıyor lan bazı şeyler. nasıl körlersiniz ki sizin gibi düşünmeyen sizden olmayan adam işçilerinin sigortasını ödemedi diye şekilden şekle girerken diğer şeyleri görmezden gelebiliyorsunuz.

  üstteki tımarlı deli arkadaşım entryi oku ondan sonra gel çemkir. editlenmedi hiç yazıldığı gibi duruyor okumaktan da acizsiniz.
  11 1 ...
 • k*dın cinsinin her ne kadar inkar etse de genlerine işlemiş, ruhlarını ele geçirmiş, her hücresini zapt etmiş içgüdü. bugünün en koyu f*ministi dahi ortamın en baskın erkeğinin kadını olmak için içten içe yanıp tutuşur ancak bunu kendine bile itiraf edemez, her daim kendisinden statü, fizik, maddiyat vs. olarak daha güçlü bi' erkek arar. bu gibi durumlarda kendisinden daha aşağıda bi' erkeği kabul etmez, çünkü o her anlamda güçlü erkeğin yanında olma güdüsüyle hareket eder. sosyal ortamlarda sürekli tam tersini iddia etseler de bu güdünün en çok görüldüğü yer yatak odasıdır. f*ministin tillahı olan bi' k*dın dahi yatakta erkeği tarafından hırpalanmaktan, yönetilmekten kimisi aşağılanmaktan dahi çılgınca bi' zevk alır. filhakika biz sizin ciğerinizi biliriz kezolar, hiç öyle k*dın güçlüdür yok efendim erkeğe ihtiyacı yoktur falan diye kendinizi parçalamayın. hadi eyv.
  34 19 ...