• https://www.youtube.com/watch?v=0xjF_QyeTMY+
    bu şarkı, bu şarkıyı nasıl anlatsam; belli bi yaşa geldim, bu şarkı sanırım beni yıllardır özetleyen nadir şeylerden bir tanesi. bebek gülümsemesiyle başlar, sözleriyle vurur geçer. ama aranızda çok az adam vardır bunu anlayacak, sindiricek, özümseyecek. o yüzden ben de susup sadece bu muazzam şarkıyı dinleyip yatağa doğru yol alayım.
    (bkz: you just people yavşaklar)

--spoiler--
    so fuck the million dollar kitchen
    fuck the al pacino posters
    fuck the drugs, the gold, the strip poles
    fuck the homies, fuck the poses
    fuck the walls they build around them
    fuck the bedroom magic nonsense
    i don't want to hear their voices
    as long as they vote with their wallets

fuck the silly "throw you out" joke
    fuck the framed cigar deniro smoked
    fuck their lack of originality and personality
    fuck this travesty
    fuck this new norm
    fuck conformity
    fuck their kristal
    fuck their sordity
    fuck the way they fuck equality
    fuck their freebie gear
    fuck the ones they wear
    you're just people...

successful people
    dressed up people
    smiling people
    famous people
    red carpet people
    wealthy people
    important people
    but still just people

messed up people
    shallow people
    stupid people
    plastic people
    meta people
    theta people
    therapyople
    entropiople
    --spoiler--
  • aynı mertebedeki bir erkekten daha çok konuşulan kızdır. kız cinsel birliktelik yaşadığında namusu gider, erkek istediğini yapar ama.
  • enstrüman çalmak, çalabilmek. benim için, bağlama çalabilmekti mesela. ki zaten; böyle bir durumu, ya da buna benzer bir isteği başarabilmek, başarabildiysen, sürekli hale getirdiysen eğer heveslikten çıkar. heves, geçiciliktir çünkü.
  • Karbonat demis amk...

Dislerinizi karbonatla fircalayip dis minenizin icine sicabilirsiniz.

Basit yontem. once bir gidin dis tasi temizletin. Ardindan pomzayla parlattirin.

Hala memnun degilseniz kiyin paraya bleaching yaptırın.

Karbonat, limon, sacmalamayin.

Not: dis hekimiyim.

Edit: Eleman baska bir dis hekimi bir sey olmaz dedi yazmis da o dis hekimi degil discidir ya da fosildir. Yapmayin bunu kendinize. Kendi lehime yazmadim ben onu. Bay hickimseyim ben burda. Muayenehanemin adresini vermedim sonuçta.
  • bir insanın hayatında yapacağı en büyük hatalardan biri.
    birinin mutsuzluğuna sebep olarak mutlu olunmaz, olunsa da bir zaman sonra işler sarpa sarar.
    gözyaşı ya da kırılmış bir kalbin üzerine mutluluk inşa edilir miymiş hiç?
    nerede görülmüş?

ama ne olursa olsun işte; akıl kalp kadar yormaz bedeni..
  • 8 kişi defans varken vagner love santra akabinde şiir minvalinde gol buluyor, stadyum ne ritim sunuyor, ne tepki veriyor.

birilerinin trabzonspor taraftarına, manchester united /alex ferguson, arsenal/arsene wenger öykülerini anlatması gerekiyor.

old trafford/emirates stadyumlarının atmosferini göstermesi gerekiyor.

3-1'e gelince ses yok, top rakipteyken ritim yok, 3-2'e gelince ses yok, 3-3'e gelince keza aynı

3-4'e gelince neymiş ersun istifa.

yahu ne ilgisi var? ersun yanal gidince kim gelecek? öz evladın şenol güneş'e aynısını yapmadın mı?

yapmayın beyler rica ediyorum, futbol/taraftarlık bu değil.

tarihi bir geri dönüş, seyir zevki yüksek, keyifli karşılaşma, tebrikler alanyaspor.
  • türkiye, ırak, ingiltere arasında imzalanan ve barzani'nin referandum çıkışlarından sonra türkiye'ye olaylara müdahale hakkı veren antlaşmadır.

antlaşmaya göre Eğer kuzey ırak'ta yeni bir devlet kurulmaya çalışılırsa milletler cemiyeti'nin kararı ve brüksel sınır çizgisi ortadan kalkacak, Musul ve Kerkük petrol alanları dahil olmak üzere Kuzey ırak bölgesi yeniden Türk toprağı olacaktı.

yani aslında barzani'nin referandumuna 91 yıl önce müdahale edilmiştir.
  • Amazonlar orta asya'dan daha doğrusu Scythia bölgesinden anadolu'ya geçmiş bir topluluktur. Anadoluda kullanılan ilk atlı askeri birlik onlardadır. (Atlar savaşlarda daha önceden de kullanılmıştır. Örneğin mısır atlı arabaları. Ancak direkt ata binerek kullanmaktan bahsediyorum).

Yani tasvir doğrudur. Amazonlar bir anadolu topluluğudur.

ayrıca kadınları asker olarak kılıç kuşandığı nadir topluluklardandır türkler. bilemiyorum bi şeyler çağrıştırdı mı?
    (bkz: amazonların türk olması)
  • Duvarında Dünyanın en güzel bayrağının ve o bayrağı işgalden kurtardığı vatanında yeniden göklere yükselten ulu önderin fotoğrafının bulunduğu odadır:

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1537539/ +

Vecihi hürkuş'un vatan ve atatürk sevgisini gördükten sonra onun havacılık alanında yaptıklarını nasıl başardığını insan çok daha iyi anlıyor.
  • Çok ilginçtir bir yazı okumuştum, mâlumunuz ben, şöyle yazıyordu:

Uzun süre birlikte yaşayan çiftlerin yüz hatları; tıpkı kardeşlermişcesine birbirine evriliyormuş(!)
    Bu haber yazısını okuduktan sonra ilk işim etraftaki yaşca geçkin çiftleri gözlemlemek oldu, algıda seçicilik değil baya baya kardeş benzerliği vardi mutemadiyen hepsinde lan!

Hay önlüklerini ütülediğim isvicre bilim adamlarim!
    Çalışıyorlar abiiğ

• kapat