• "Kendine ve başkalarına yararlı olmadıkça bir hiçsin. Herkesin bir
    işlevi olmalı."
    "işlev mi? Benim bir işlevim var," diye yanıtladı Jacques.
    "Neymiş o?"
    "insanın saçmalıklarının izini sürüyorum, benim kadar meşgul birini
    de henüz tanımadım."
    5 0 ...
  • essy

1300.
  • Dua faslınız bitti mi?
    Ellerimizin semaya açıldığı şu mübarek nickaltında, dualarda buluşalım mümin, ehl-i iman kardeşlerim. Hepinizi cidden seçose. Erkekler hariç.
    6 0 ...
  • insandır.

Arkadaşlar merhaba, 21. yüzyıldayız. insanlar kendini geliştirmek, insanlığa faydalı olmak, evreni öğrenmek vb. birçok şey için elinden geleni yapıyor ve çabalıyor.
    Siz hala;
    Bakire olmayan kızın namaz kılması,
    Bakire olan kızın oralda profesyonel olması,
    Bakir olan erkeğin kendine erkek demesi,
    Bakir olmayan erkeğin ben bakire isterim demesi,
    Bakire olmayan kızın evlenmek istiyorum demesi...

Size ne arkadaşlar, s i z e n e?
    8 1 ...
  • Çok iyi ingilizce bilenleri başını yastığa koyar koymaz uyuyabilenleri sabahları geç saatlere kadar yatabilenleri vurdumduymaz gamsız insanları ağır hareket edebilenleri köpeklerden korkmayanları renk uyumu konusunda iyi olan insanları ve sayısız ülke görmüş gezginleri kıskanıyorum.

Alçakgönüllü arzular işte*
    8 1 ...
  • Oldurmaya çalışıp ayrılığı ertelemektir.
    "Ama ben bu ilişkiye çok emek verdim" bahanesiyle ilişkinin uzatmalarını oynamaktan öteye gidemeyen, muhtemelen var olan yalnız kalma korkusunun eseridir.
    7 0 ...
  • ya birader sen ne çeşit bi insansın. bak seni severdim ama sen burdaki çoğu kişinin dediği gibi rahatsız bir insansın, buna eminim artık.

takımın 5 yemiş, sen sigma olomouc, dinamo kiev, liverpool diyorsun yav. eh biraz utanma olur insanda öyle değil mi? ya hiç konuşma ya da takımını eleştir güzel kardeşim.
    7 0 ...
  • Yanlış yapıyorum. Biliyorum ama, kendimden nefret ediyorum. Her aynaya bakışımda, her fotoğrafımda sevmeye çalışsam da olmuyor. Herkeste güzel bir taraf görüyorken, kendime dönüp bakıyorum, elle tutulur bir tek şey bulamıyorum. Her zerremden nefret ediyorum. Kendime neden bu kadar kızgın, öfkeli olduğumu da bilmiyorum. Tek bildiğim, hiçbir şeye layık olmadığımı hissetmek. Güzel, iyi olan bir tek şeyi bile hak etmiyorum bu dünyada.

Keşke biraz kendime değer verseydim. Hayat bir nebze daha güzel olabilirdi...
    8 1 ...
  • anın görüntüsü
    birkaç gün entry girmedim diye bu içip içmediğim anlamına gelmez. tamam sakinim.

evde sıkıldım diye çıktım bugün dışarıya, genelde sevmiyorum, niye sevmediğimi, mizacımı birazcık anlayanlar biliyordur.

müzik deephouse, ara sıra dinlediğim müzik türüdür. hoştur. bi blues, country, reggae değil ama olsun.

velhasılıkelam iyi geceler, iyi eğlenceler herkese.

istanbuldayım gelip iki bira içmek isteyenler inbox.
    8 2 ...
  • iki bıçak seç kendine
    Biri yaralamak için
    Biri öldürmek
    Pusu kur gözleri
    Karanlık gölgesine
    Biri sevmek için
    Biri ihanet
    iki yürek seç kendine
    Biri yaşamak için
    Biri gizlenmek
    Bir korkak, bir kaçak, bir firar
    Kaç kişisin sen sevdiğim, çocuk
    içimdeki bıçak bir kere daha dönüyor Olduğu yerde
    Kalırsan sel basar yataklarımı
    Gidersen uçurum çiçekleri açar kalbimde Kimi zamanlar olur sevgilim
    iki bıçak bile yetmez bir tek ölüme.
    9 2 ...
  • Çok merak ediyorum burada sol freymi kirleten, hatta amina koyan kişiler ekşi sözlükte neden aynısını yapmıyorlar?
    Yapmıyorlar çünkü orada adam gibi yazmazlarsa anında uçurulacaklarini bir daha da üye olabilmek için en az 1 sene bekleyeceklerini çok iyi biliyorlar.
    Ama ya burası?
    Burada silinse bile ertesi gün yeniden yazar oluyor.
    Lan vallahi o kadar vıcık vıcık hale getirdiniz ki şurayı sil sil bitmezsiniz.
    Şu sol freymin, girilen entrylerin yüzde 80 i çöp malesef.
    Yazıklar olsun.
    21 2 ...