• Doğu ve güneydoğuda hdp'ye en çok akp'den oy gitmiş ama sorsan chp soktu meclise dimi hadi siktir git akçomar başka bir yerde havla.

  2011 seçimleri akp %49.8 oy almış chp %23 falan
  2015 seçimleri akp %40.7 chp %25.4 hdp %13.1

  istatistiklere göre akp'nin 4 yılda %9 civarında oy kaybına uğramış chp ise %1 oyunu arttırmış peki şunu söyle sayın akp'li fanatik arkadaş

  Chp oyunu %1 arttırırken aynı zamanda hdp'ye nasıl %13 oy veriyor senin %9 kürt oyun hdp'ye gidince suçu kendinde aramak yerine neden kudurmuş it gibi hemen muhalefete saldırıyorsun sayın çomar

  Ayrıca çözüm sürecinde kürtlere imtiyazlar veren hdp'nin önünü açan diyarbakırda barzani ve şivan perveri megri megri diye anırtan sen değil miydin sayın akçomar habur rezaleti senin çözüm sürecin yüzünden olmadı mı ???
  3 0 ...
 • Asla yan yana gelemezler...

  Kuranda bilimsel tek kelam bulamazsınız...

  Mutezile bundan 1200 yıl önce kuranda akla aykırı ayetler var bunları akli cümlelerle düzeltmek gerekir diye boşuna dememiş...
  2 1 ...
 • Bunun daha beterini anlatacağım size fitile şükredeceksiniz,
  Bağırsaklarımız da halk arası tabiri ile kurt vardı, doktorların verdiği ilaçlar çözüm olamayınca annem sağdan soldan duyduklarını üzerimizde kullanarak deneme yanılma yapıyordu, bir akrabamız (allah cezasını versin) kurtun kıyma kokusuna geldiğini ve vücudu terk ettğini söylemiş, duyar duymaz köfte için ayırdığı kıymayı buzluktan çözdürdüğü gibi abimle benim g*tümüze yapıştırmıştı, sonuç tabiki kurt çıkmadı, mabadımıza kıyma koyulmasıyla kalmıştık..
  11 0 ...
 • lise birinci sınıfa kayıt yaptırmak için okula ilk gittiğim gün bir kız gördüm o da lise bire kayıt yaptırıyordu ve umarım aynı sınıfta oluruz diye geçirmiştim içimden...şans bu ya aynı sınıfa hatta önlü arkalı sıralara denk gelmiştik...kısa sürede iyi bir arkadaşlığımız oluştu, ben aşığım ama onun bundan haberi bile yok...o zamanlar okula minibüs ile gidip geliyorum, bilen bilir istanbul Bahçelievler lisesi'nde okuyoruz benim evim kocasinan semalarında...kızın evi ise şirinevler'de...okulun köşesinden bineceğim tek bir minibüs ile eve gitme imkanım olmasına rağmen sırf onunla zaman geçirebilmek için her gün...evet istisnasız her gün...bahçelievler yayla'dan şirinevler'e kadar yürüyordum...daha sonra minibüse şirinevlerden biniyordum...onunla geçen fazladan 15-20 dakikanın bana yaşattığı şeyi anlatamam...bu böyle bir seneye yakın devam etti ama ben ona hiçbir zaman açılacak cesarete sahip olamadım...başka kızlarla çıktım kısa süreli ilişkilerim oldu, lise zamanı zaten ilişki dediğin ne ki...elini tut sinemaya git...falan filan...şimdiki liseliler gibi değildik...açılmama sebebim ise ya "hayır" derse ve arkadaşlığımız biterse korkusuydu...onsuz geçecek bir lise hayatını kaldıramazdım...lise bitene kadar arkadaşlığımız devam etti, havanın güzel olduğu okul çıkışlarında onu evine kadar götürmek sonra eve gidene kadar onu düşünmek...haaa sanmayın baş başa yürüyoruz...5-6 kişiyiz...kızlı erkekli...onun dışında herkes benim neden yürüdüğümü anlamıştı bir tek o anlamadı...ya da anlamıyormuş gibi yapıyordu...neyse öyle ya da böyle lise bitti...aradan seneler geçti...2019'da istanbul'a iş için gittiğimde şans bu ya Beylikdüzü'nde yolda karşılaştık... kaldırımda yürürken bir anda karşımdaydı ve salak salak yüzüme bakıyordu..."berfo???" dedi şaşkın şekilde...."****" dedim titrek ve ürkek bir sesle...sarıldık...özlemişiz son gördüğümün üstünden 20 sene geçmiş dile kolay...o anda çok acil bir işi olduğunu söyledi, telefon numaramı istedi ve uzaklaştı...ertesi gün "bi kahve?" şeklinde bir mesaj aldım...buluştuk...kahve içerken eskilerden konuştuk ve artık 38 yaşında olmanın dayanılmaz hafifliği ile 20 sene önceki aşkımı itiraf ettim...ne öğreneyim...o da bana aşıkmış...ben sormadığım için o da cesaret edip bana söyleyememiş...iki salak aşık, aşkımızı yaşayamadan yaşlanmış başka insanlarla evlenip çocuk sahibi olmuş hatta ben boşanmış o ise boşanma arifesinde...saçma bir hayatın içinde sürüklenip gitmişiz...o hala istanbul'da ben artık izmir...eee 23 sene önce aşık olduğum, 3 sene boyunca aşkından kilometrelerce yol yürüdüğüm o dünya güzeli kadın da bana aşıkmış meğer...keşke onu kaybetmekten korkmadan içimdekileri dile getirecek cesarete sahip olsaydım, belki de şimdi çok farklı bir hayatım olabilirdi....
  5 2 ...
 • erdoğan'ı günahım kadar sevmem. Öldüğü gün parti yapacak, tüm arkadaşlarıma içki ısmarlayacağım. Kendisine olan nefretim bu düzeydedir.

  hakarete uğraması da zerre umrumda değil.

  ancak bu yapılan şey gazetecilik değildir.

  o zaman bizim gazeteler de karşılık olarak "babanın ruhunu sikeyim Kiryakos Miçotakis" diye manşet atsın, karşılığında onlar "sizin ben geçmişinizi sikeyim" desin, öyle gitsin.

  koskoca gazete gitmiş sürmanşetten türkçe olarak "siktir git mr. erdoğan" yazmış. Zamanının bulvar gazetesi bile böyle salak salak hareketler yapmıyordu.

  bu ne lan?
  10 1 ...
 • Sağa sola saldıran, ankara'da tanıdıkları olan; sözde vatansever olup da masum kızları tehditle gece klüplerinde çalıştıran ve darp uygulayan ülkücüdür. Bütün bu olanlara da anası babası ne hikmetse sonuna kadar destek çıkar.
  Ülkücüler böyleyse gerçekten vay ülkenin haline.
  Ülkücüler, süleyman soylu falan neden bu konuda açıklama yapmıyor bilmiyorum.
  11 0 ...
 • urfa kebap

  Doğrusu bu olan kebaptır.

  Herkesin adana kebapın acısız versiyonu olarak sandığı şey urfa kebap değil, kıyma kebap yada acısız kıyma kebaptır.

  Urfa kebap aynen fotodaki ve aşağıdaki videodaki gibi, şişe takılan küçük kıyma kebaplar ve domates ve biber ile pişirilir. Ardında üzerine terayağı dökülüp servis yapılır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/urfa-kebap-182465/  Bilmemek ayıp değil, yanlışta ısrar etmek ayıptır.
  7 0 ...
 • ingiltere

  601.
 • bir ingilize sen nesin diye sorarsan british der. ama ulkenin adi england ve english olmuyor musun sorusuna gayet net "no, I am British" der.
  Ingilizler kendilerini britanya adasi ile ozdeslestirmistir. bir iskoc kendine once scottish(ya da scot) sonra british der keza gallerdeki de benzer.

  1707 de england ile scotland birlesip kingdom of great britain adini alir. 1801 de irlanda kralliga dahil olur taa ki 1922 de ayrilana kadar. bu arada ulkenin resmi adi the united kingdom of great britain and ireland olur. irlanda adasindaki kismi ayrilik sonrasi gunumuzdeki ada kavusur ulke.

  the british isles: avrupa nin kuzey batisinda bulunan en buyukleri britain ile ireland olan isle of wight, isle of man gibi irili ufakli bir cok adalari da iceren adalar grubudur.

  brittany: fransa nin britanya adalari kismina bakan kucuk bir bolgeye verilen ad. uzun sure britanyalilarin hakimiyeti sebebiyle fransa nin bir bolumu bu adla anilir.

  the united kingdom: great britain + northern ireland
  great britain: england + wales + scotland

  the united kingdom bir ulkedir, great britain adanin adidir, england ise the UK ulkesinin 4 otonom bolgesinden biridir.

  union jack: the UK ulkesinin bayragidir; ingiliz, iskoc ve kuzey irlanda bayraklarinin kombinasyonundan olusur ve galler bayragini seklen icermez.

  ingiltere
  2 0 ...
 • sevgili denmez, vakti zamanında birlikte olduğum bir hatunun meme ucu yoktu. daha doğrusu meme uçları memenin içine batıktı, memeden dışarı hiç bir çıkıntı yoktu. dümdüz bir meme, büyüktü de. malum biz erkekler memeyi öpüp kokladıktan sonra finali uçla yapmak isteriz ancak bu durumda ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. iki tane küre gibi geliyor size memeler. manasız ve anlamsız. elinizde bir şişe kola var kapağını açamıyorsunuz gibi.

  o gün bugün anladım ki memeyi meme yapan meme ucu.
  5 2 ...
 • bir atv programı.

  konuyu bilmeyenler için olay şu;

  aleyna çakır olarak bilinen 21 yaşında bir kızcağız, sevgilisi ümit uygun adlı kişi tarafından darp edildi. bu kişi kızı darp ettikten sonra instagram üzerinden canlı yayın yaparak kızın baygın halini paylaşarak "öyle yapılmaz böyle yapılır" diye, kızı darp ettiğini kendi ağzıyla söyledi. bir süre sonra kız, intihar süsü verilmiş şekilde ölü olarak bulundu. lakin otopsi raporuna göre, intihar sırasında gerçekleşmesi gereken kemik kırılması gibi bulgular yok.

  tüm görgü tanıkları programa bağlanarak ümit'in aleyna'ya yaptığı işkenceleri, attığı dayakları, onu ben öldürdüm dediğini anlattılar. ayrıca kız gece hayatında çalışıyormuş ve ümit kızın kazandığı parayı elinden alarak başka kadınlarla yiyormuş.

  kızın komşusu tarafından çekilen ve ciyak ciyak bağırdığı duyulan ses kaydı bile mevcut. kız "ben onu seviyorum, evleneceğim" falan diyormuş, ama bir yandan da defalarca polise gidip kurtulmaya çalışmış. belli ki korkusundan öyle söylemek zorunda kalıyordu çevresine. zira eski sevgilisine de bir kavga esnasında "ben onu seviyorum, yapma" falan demiş ama, daha sonra ümit'in yanlarında olmadığı bir ortamda "korkuyorum, o yüzden öyle söylemek zorundayım" demiş. hatta yine çevresindeki insanlara "elinde uygunsuz görüntülerim var. abimin hayatı, ailemin hayatı mahvolur. ailemin yanına dönemem" dediği de biliniyor.

  son zamanlarda "bu beni öldürecek" demeye de başlamış, ama ne yazık ki kurtulamamış.

  şimdi, normal şartlarda tüm bu görgü tanıklarının ifadelerine ve canlı yayın videosuna bakılarak bu adam(!)ın gözaltına alınması gerekiyordu. ancak şu ana kadar öyle bir hamle yapılmadığı gibi, ümit denen tip arkam sağlam ayaklarına yatarak herkesi tehdit ediyor, müge anlı dahil...

  bu arada, görgü tanıklarından biri bağlanarak, ümit'in annesinin bir yurtta çalıştığını ve oradaki genç kızları gece hayatına yönlendirdiğini söyledi. bunun üzerine bu konuyu araştırmak üzere bir müfettiş görevlendirildi ve akşamına kadın ölü bulundu. iddiaya göre kadın intihar etmişti, ama görüntüler ve arkasından çekilen video hiç de öyle olmadığı şüphesini uyandırıyor. üstelik kadının intihar notu bıraktığını ve ölüm sebebinin müge anlı olduğunu yazdığını iddia ediyorlar.

  videoyu bulunca linki eklerim.

  yani özetle, kendi üstlerinden suçu atmak ve olayı müge'ye yıkmak için uğraşıyorlar şu an, ama müge az önce programda ALLAH ömür verdikçe bu işin peşindeyim diyerek tavrını koymuş oldu.

  tabi ki bir sürü detay var, ama olayın genel içeriği bu şekilde.

  edit:
  https://www.instagram.com...gU7i/?igshid=7y7s3jwtp8j3

  video bu. kafalar güzel... hiç annesi, karısı intihar etmiş adamlar gibi duruyorlar mı, onun takdiri size kalmış.
  9 0 ...