• "Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma" sözü bir ateistin edinebileceği bir numaralı ahlak dersidir. Öyle 10 yaşındaki kız çocuklarıyla evlenme fetvası veren, erkek çocuklarına tecavüzü dize getirme yolu olarak gören, vergi kaçıran, 7/24 namaz kılan ama birilerini dolandırıp faiz yiyen, 11 ay içkili kumarlı ancak 1 ay oruç tutan ahlak bekçilerinin uygulamadığı tek ahlak dersidir de diyebiliriz. Tabii Türkiye'de yaşadığımız için genel olarak baskın gelen din üzerinden konuştum. Her insanın kendi görüşü ve ahlaki temelleri vardır. Kişinin görüşü toplumun ahlak değerlerine -başkalarına zarar vermediği müddetçe- uymuyorsa bu kimseyi ilgilendirmemelidir. Çok boş kaldınız da canınız mı sıkılıyor?
  Peki dini olan kişi dinine uymak için mi ahlaklı oluyor, yoksa inandığı dinin ilk mensupları insanları dize getirmek ve kontrol altına almak için mi böyle bir nosyon oluşturdu?
  Bahsi geçen "ahlak" mertebesine ulaşabilmek için ya din ya din diyor arkadaş. Ateist olup çok ahlaklı olmayı da beceren pek çok insan tanıyorum. Bu seçim değildir. Yetiştirilme tarzı ve geldiği arkaplan kültürdür. Din ise o kültürün bir parçasıdır. Birbirinden ayrı değerlendirilemez bu ikisi, ancak beraber değerlendirildiğinde de ahlak dinle sağlanır da denilemez.
  1 0 ...
 • Gece olup da gözlerimi kapattığımda uyuyorum sanma sakın.

  Enkaz halinde gezen kan ve et parçasının, dünya'dan göçmek umuduyla yaptığı pasif bir teslimiyettir bu.

  Uyandığım sabahları, odama giren güneş ışığı eşliğinde kuş cıvıltılarıyla karşıladığımı sanma sakın.

  Gelmiş geçmiş ve geleceğe sövercesine doğrulup, kısmet sonraki geceye diyerek başlayan, yarı umutlu yarı bezgin bir isyandır bu.

  Gülüşlerimin, sevinçlerimin, zorla ettiğim tebessümlerimin, seni bana unutturup, hayatı tozpembe yaşattığını sanma sakın.

  Bir bebeğe, bir kediye, bir çiçeğe dahi katran karasıyla baktığım, güzel olan şeyleri güzel olarak algılayamadığım, bir açık hava mahzenidir bu.

  Göğsümde nefes alıp veren ciğerlerim soğudu sanma sakın.

  Göğsümde alev alev yanan ateş bile değil, sen yaşarken seni yaşamamanın cezası, haviye-i cehennemdir bu.
  3 0 ...
 • Abdullah öcalan güzellemesi yapan bir partinin başkanından bahsediyoruz. Oy almak için Abdullah öcalan'ı trt ekranlarına çıkaran kişiden bahsediyoruz. Size garip gelen nedir anlamıyorum? Arap sevdalısı ümmet bunları göremedi. Gerçekleri görmek gerek. insanların rüyadan uyanması gerek. Şehit vermediğimiz yarınlar görmek dileğiyle.
  4 0 ...
 • Gözü açık olan,
  Azıcık düşünmesini bilen herkesin görebileceği gerçektir.
  Yalnızca aklıma gelenler bunlar eksik varsa ekleyin.

  Suriye' devletine karşı resmen operasyon başlattık savaşıyoruz.

  Libya' ya yapılan nato operasyonunda havaalanlarımızı açtık, savaş gemisi desteği verdik ve şimdi fiili olarak asker gönderdik savaşıyoruz.

  iran' a karşı Malatya kürecik radar üssünü kurduk. Abd tarafında yer aldık.

  Irak' işgal edilirken amerikan ordusuna sınırlarımızı açtık, askeri destek verdik düşmanız

  Rusya' nın savaş uçağını düşürdük, Suriye konusunda çekişmeliyiz.

  Yunanistan' ile adalar krizimiz ve bitmeyen çekişmemiz var düşmanız

  Ermenistan' ezelden beri sınır kapılarımız kapalı, ermeni soykırımı iddiası yüzünden düşmanız

  Mısır' da darbe yapan sisiye karşı düşmanlığımızı ilan ettik.

  Almanya 'da yükselen türk karşıtı ırkçı saldırılar körüklendi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' Türkiyeye bağlanmak korkunç olur açıklaması yaparak Türkiye düşmanlığını belli etti.

  Nereye gidiyoruz ne yapıyoruz?
  Kimin tarafındayız hangi noktaya ulaşmak istiyoruz?
  6 1 ...
 • Şu tipiyle bir de beni beğenmiyordu bu genç arkadaşımız. Yazık günah vallahi.

  Klasın zekatı olsa, bayramda elimi öper benden alırsın anketör amiri kardeş. Ayrıca yüzme öğrenmeden okyanusa atlanmaz, o yüzden hadi bakim aynı hızla doğru geldiğin yöne...
  8 1 ...
 • Şu tipiyle bir de beni beğenmiyordu bu genç arkadaşımız. Yazık günah vallahi.

  Klasın zekatı olsa, bayramda elimi öper benden alırsın anketör amiri kardeş. Ayrıca yüzme öğrenmeden okyanusa atlanmaz, o yüzden hadi bakim aynı hızla doğru geldiğin yöne...
  8 1 ...
 • Özyeğin Üniversitesi çalışanı psikolojik sorunlu tip.
  atakan'a tecavüz edilince yaşayacağı şok ile normal insan olabilirmiş.

  atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam
  atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam

  https://twitter.com/YolTV/status/1232254054635655168
  6 0 ...
 • 2 kaldırım taşı arasına sıkışmış çakıl taşı gibi hissediyorum. Bu hallerden çıkmak istiyorum ama kendi başıma yapamayacağımı, hayatın doğal akışı olan rüzgarın buna yetmeyeceğini biliyorum. Bir kuvvetin beni buradan çıkarması gerekli. Ya birinin ayakkabısının altına yapışıp ona bir süre zulüm olacağım ya da bir vicdanlı beni elleriyle alıp sakin, ayak altı olmayan bir yere koyacak.
  5 0 ...
 • Bir gün bunu yapacağım az kaldı. Adam gibi söylemek yerine höyt bu ne biçim şey lan duymuyon mu vs. Vs. Bir gün şalterim atıp büyük falan dinlemeyip sümsüğü yapıştıracağım ama ya sabır diyorum.
  5 0 ...
 • 1807'de napolyon fransa rusya arası yapılan savasi sona erdiren tilsit ant imzalar ve bu olayı kutlamak için bir tavşan avı düzenler. Dönemin genelkurmay başkanına avı organize etmesini söyler.böylece başkan birkaç subayla beraber avi organize eder ve 3000 tavşan yakalanır. Daha sonra serbest bırakılan tavşanlar ormana koşmak yerine napolyon'a saldırdı, dönemin en güçlü adamı tavşan saldırısına uğramıştı.
  7 0 ...