• Sözlük tarihinin en büyük Meriç yazarı Richie pich’in yeni nickiyle boy göstermesidir. Eskiler bilir Sevgili olan kıza yürüdüğü için bir yazar tarafından rezil edilmiş daha sonra sözlük yönetimi bunu silmişti. Herif tekrar faaliyetlere devam etmek için gelmiş. Azme bak yapış yapış meriçlik kokan emreyleri ile gene başlamış. Yönetim uyuma. Evet.
  11 1 ...
 • tavuk şaşkınken sikilir.

  bu amerikan köpeklerinin bize tek kurşun atacak cesareti bile yok.
  yine ypg'li itlerini ölüme terk edip götün götün önümüzden kaçacaklar.

  yeter ki biz fırat kalkanı'nda, zeytin dalı harekatında olduğu gibi bütün millet tek yürek olalım.

  ulan hangi amerikan askerine hiç tanımadığı minnesotalı bir kadın dolma sarıp gönderir ki, hangi amerikalı asker hiç tanımdaığı kentucky'li bir annenin ördüğü kazağı, atkıyı üzerine giymiş ki, hangi amerikalı askere utah'ın ücra bir köy okulunda minik öğrencilerden duygu dolu mektuplar gelmiş ki...

  işte bunlar bizi diğerlerinden ayıran özellikler.

  türk milleti asker millettir, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla neyi var neyi yoksa ordusunun, askerinin yanındadır.
  bunu anlayamazlar.

  bu yüzden münbiç de bizim olacak, kobani de, kerkük'de, kandil de...

  önümüzde duramazlar, yeter ki böyle devam edelim.
  14 1 ...
 • son günlerde atatürk'e hakaret içeren, ulu önderin aziz hatırasıyla dalga geçme amaçlı saçma sapan yazılarıyla sözlüğü çöpe çeviren bir yazarın, (bkz: sözlük yöneticilerine ithafen) başlığında cimer, bimer ve savcılığa şikayet edilince, hakkında suç duyurusunda bulunulunca kuyruğu kıstırıp kaçmasıdır.

  kuyruğu nasıl kıstırıp kaçtığını, izin aldığını yazmış şurada;
  (bkz: sözlük yöneticilerine ithafen/#39092020)

  sen bir dolaş gel kardeş.
  bakarsın savcı takipsizlik kararı verir, gelip yine saçmalamaya devam edersin.

  ama bil ki buralar boş değil, mustafa kemal'in askerleri her daim burada.
  26 13 ...
 • kemal kılıçdaroğlu çiftlik bank açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise partisinin bugünkü grup toplantısında Çiftlik Bank mağdurlarına seslenerek, "Paralarınızı BDDK'dan alabilirsiniz" dedi.

  Adam kalkıyor hepsinin önünde, Bakan, Başbakan, devletin bütün kurumları önünde Çiftlik Bank'ı kuruyor. 77 bin kişiyi dolandırıp 511 milyon lira tokatlıyor. Hükümet seyrediyor. SPK seyrediyor, BDDK, Ticaret Bakanlığı, AK Parti'nin Genel Başkanı seyrediyor. Tıpkı Jet Fadıl gibi. Kombassan gibi, islami holdingler gibi.

  Kuruyor Çiftlik Bank'ı 1-2 dua, millet de diyor ki bu adam dini bütün. Buna parayı verebilirsiniz. Ben bu 77 bin 843 kişiye sesleniyorum. Paranızı rahat alabilirsiniz. Parayı BDDK'dan alabilirsiniz. Kanuna göre, alınması gereken izinleri almaksızın ticaret ünvanlarında her türlü belge ilan ve reklamlarında banka adını ya da banka gibi faaliyet gösterdikleri, ya da katılım fonu izlenimi uyandıracak kişilerin 1-3 yıl arası hapis cezasına çarptırılır.

  Görev kimin BDDK'nın. Adam bankayı ünvan olarak kullanmış, Bakanlar görüyor mu görüyor ama hepsi sessiz kalıyor.

  Bakan yeni uyanmış, diyor ki; Vatandaşlar biraz uyanık olsun diyor. Aldığı önlem bu. Sen Bakan değil misin. Bakan ama görmeyen. Görmen lazım. Vatandaş 77 bin kişi soyuluyor adam ilan veriyor törenle açılıyor. Hiç kimse demiyor ki sen banka unvanını kullanamazsın diyemiyor, demiyor da. Daha acı olanı Bakan diyor ki 11 tane daha böyle kuruluş var. Bakan yine açıklama yapmış diyor ki; Onu Uruguay'dan isteyeceğiz. Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok. Uruguay ile suçluların iadesi konusunda bir anlaşmamız yok. Uruguay'dan inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin kardeşim.

  http://m.posta.com.tr/kem...n-alabilir-haberi-1394930
  8 1 ...
 • yapılan hataya hata ile karşılık vermek kadar saçma bir eylem olamaz. adam tayyip erdoğan'ı savunuyor, ona küfrediyorlar diye atatürk'e küfrediyor. bir başkası da atatürk'e küfrediyorlar diye tayyip erdoğan'a küfrediyor. yapmayın abicim, etmeyin. biri ülkemizin eski başbakanı şimdiki cumhurbaşkanı biri de cumhuriyetimizin kurucusu, atamız. bu sözlükler konusunda en adaletli davranan uludağ sözlüktü ama ne yazık ki son zamanlarda böyle bir durum söz konusu değil. dünya sözlüğe gidiyorum, herkes dindar, yöneticiler de dindar, ne yazsan siliyorlar; ekşi sözlüğe gidiyorum, her yer pkk sevici ile dolu. uludağ sözlük öyle miydi? herkes hürce fikrini söylüyor ve saygısından ödün vermiyordu. çok aykırı düşünceler, terör sempatizanları uçuyordu. şimdi bakıyorsun 18 19 yaşında bir çocuğun açtığı onlarca hesap gündemi belirliyor, bu hesaplar silinmiyor. 35-40 yaşında adamlar milletin damarına basarak trollük yapıyor, bir başka hesabından duyar kasıyor vs. yurt dışında yaşayan embesiller anonimlik ve yurt dışında yaşamanın verdiği rahatlık ile her türlü küfrü hakareti ediyor. bunların çoğu ensest, pedofil ve insanın zihnin kirletecek insanlar. mevcut cumhurbaşkanımıza ve kurucu liderimize kimse küfredemez, eleştiririm anlarsın ama bunları yapamazsın. birini sevmemek ona sövme hakkını size vermez.
  12 6 ...
 • https://bahtiyar-olmez.uludagsozluk.com/ (%90 oran)
  https://cerrahpasali-halit.uludagsozluk.com/ (%90 oran)
  http://vamonos.uludagsozluk.com/ (%90 oran)
  https://mavibirkurt.uludagsozluk.com/ (silinirsem diye ek olarak hesap kasıyor olabilir) (%50 oran)
  https://ibik-bin-zibik-as.uludagsozluk.com (bu iddia bana ait değil fakat değerlendirmek lazım)

  yukarıdaki linkte bulunan profillerin silinengoodbadnotgod gbng silme fazlakurcalama47 ve şu an ki aktif nicki 73696b696369 olan kişiye ait olduğunu düşünüyorum. oran %95. mal olan anlar bunu. zall siklemedi ben de buraya yazıyorum. bir tane daha var ama emin olamadım. şimdilik bunlar yeterli.

  edit : eğer iddalarım doğru olsa, bu hesaplar silinse bile geri gelecek yüzsüzlüğe sahip bu kişi. yazar alımı kolay olduğu silinip silinip gelecekler. bu sözlük bu sistemle dü zel mez !
  14 3 ...
 • erkek, "mutluymuş gibi" görünmeyi beceremeyen bi canlı. o nedenle çok güzeldirler zaten. ne hissediyorlarsa suratlarının bi yerindedir. ayrıldıktan sonra yalnızlığı ve öfkesi daha belirgin oluyor erkeğin, hüznünü idrak edebiliyorsunuz, gizlese de anlamak mümkün. dertleşmeye kapalı bu süreçte. kendi kendine halletmek istiyor yıkıntıdan geri kalanları. toparlanmak için zamana ihtiyacı var. sakinleşiyor. garip bi zarafet geliyor ayrılınca erkeğe, kendi içine doğru çöküyor, sonra ayılıyor ama iz muhakkak kalıyor erkekte. hiçbi erkek, azıcık bi şey biliyosam, hiçbiri, bi önceki ilişkisinden bi şey öğrenmeden çıkmıyor. tedbir alıyor, kriterlerini yeniliyor ve daha da güçleniyor. bi erkek; "şöyle bi kız asla istemiyorum" diyorsa, bilin ki canı çok yanmıştır. öyle bi tecrübe yaşamıştır, tekrar etsin istemiyordur.

  kadın ise "mutluymuş gibi" görünmenin ustası... henüz ayrıldıktan bikaç saat sonra bile; "heyyooo özgürlük be .s" zırvalarına kapılabiliyor. erkeğin canını acıtmak için biçok şey yapıyor; başarıyor da. hemen eski sevgili unutulmuş gibi yapıyor, (erkek buna inanıyor bu arada sdgsfd) diğer seçenekleri değerlendirdiği imajını hayli iyi çiziyor kadın, gülümsüyor, daha bakımlı, daha neşeli oluyor. bi yükten kurtulmuş gibi davranıyor.

  peki sonra ne oluyor?
  şu; erkek, kadının onu unuttuğunu düşünüp ayrılık acısına değmeyeceğine inandığı eski sevgisini zihnen bitiriyor. erkeğin zihninden sağ çıkmak çok zor. bi erkek eski sevgilisine eğer hala saygı duyuyorsa, o kız muhtemelen bu gibi salaklıklara tenezzül etmemiş, güzel sevmiştir. kız, erkeği çoktan unuttuğu imajını çizince erkeğin kalbinde kızın bitmesi için ilk engel atlatılıyor böylece. sonra erkek eski sevgilisini gerçekten unutuyor. başka birine kapılabiliyor.

  eski sevgilisi olan kadına ne oluyor peki?

  şu; ayrılık acısını ertelediği için o neşeli hal geçince - ki muhakkak geçer - derin bi yalnızlık kalıyor geriye. eski erkek arkadaşının onu unuttuğunu anladığında ise merhaba depresyon... değersizlik hissi... isteksizlik... yılgınlık...

  erkek o sırada mutlu. onu çoktan unuttuğunu sandığı kızı anmıyor bile. o kızsa muhtemelen feyk hesaplarla eski erkek arkadaşını takipte. ve tabii eski erkek arkadaşının yeni kız arkadaşını da...

  bi tavsiyem var genç hanımefendilere; erkekler sandığınız kadar salak canlılar değil. saf fakat acıtıcı bi zekaları var. netliği fark edebiliyorlar. sizin kadar komplike değiller fakat sizin kadar kolay maniple edilebilir de değiller. onlarla çocuğunuz gibi oynadığınızda kaybedeceksiniz. her zaman. daima.
  15 1 ...
 • kabataş yalancısı, fetö ve pkk yancıları üzerine bir tespit. hani bunların vatan hainliklerini, sapıklıklarını bilmeyen kaldıysa diye.

  (bkz: 15 temmuz 18 mart tan daha anlamlıdır)

  (bkz: yalan tecavüz haberleri paylaşıp ülkeyi kötülemek)
  8 2 ...
 • Esas amacı dinginlik ve ruhunu dinlendirme olması gereken manevi bir yolculuk, çin keranesine anca böyle çevrilebilirdi.
  doğu ekspresi ile kars turu
  bu nedir arkadaş? birşeyin de bokunu çıkarmayın.
  ledler, pikap, posterler, ıvır zıvır, fener, minnoş yastık. nabıyo orada adile naşit, cem karaca, barış manço, kemal sunal, münir özkul? onlar da mı eskiden gidermiş böyle kars'a?
  tiksindim lan tiksindim. mesela yan kompartmanda biri böyle müzik çalıyor olsa, ya da bu ve benzerleri koridorlarda falan gürültü yapsa, böyle yavşak ağızla yanıma gelip " yğaa abi yhağğ trendimizi bohzma, genciz eğleniyoruz, içiyoruz yhaağ, karss bu yhaa " falan dese dalarım, arıza çıkarırım ben.
  yıllar önce ben de gittim kars'a trenle, o zamanlar meşhur değildi. reha erdem'in kosmos filmindeki kars şehri etkilemişti beni. 40 yıllık rus işgalinin getirisi olan binaları, mimarilerini merak ettim. bir de mehmet aksoy'un ucube diye nitelendirilen heykeli hala yerindeydi, onu da yıkılmadan görmek istedim ve sırf merakımdan atladım gittim sudan ucuza. oturdum, efendi gibi kitabımı okudum, manzaramı seyrettim, trenin restoranında içkimi içtim, fotoğraflarımı çektim, kafamda planladığım yerleri gördüm, döndüm. ama şu " ay instagram'a koymak için götümüze şarap şişesi sokup cıvıl cıvıl olalım " tadındaki maymunluklar mide bulandırıcı lan.
  22 3 ...
 • doğrusu, "2016 yılında 24 bin 545 kişinin türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkması" olan başlık.

  türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkanların sayısı 24 bin 545 kişi iken, isveç vatandaşlığından ise 2016 yılında sadece 33 kişi çıkmıştır.

  en çok o 33 kişiye takıldım ben.

  oğlum salak mısınız siz?

  http://t24.com.tr/haber/2...ndasligindan-cikti,585913

  edit: lan adamları vatandaşlıktan ben mi çıkardım, entry'yi neden eksiliyorsunuz?
  17 6 ...