• gün gibi ortadadır.
  doları bahane edip az sayıdaki yerli ürüne bile zam yapıldı.
  damadımız 2019 zor geçecek dedi.
  papaz gitse bile bu doların önünü kesmeyecek demek istedi aslında.
  4 1 ...
 • Gurbetteyim
  Okadar ozledim ki
  Turkiyedeyken de ozlemistim gerci cok uzun zamandir
  Birisinin seni seviyorum demesini
  Okadar istiyorum ki, lanet olsun baska dillere; hic biri turkce gibi degil, hep bi derece alttan konusuyorum hem bir perde var arada
  Keske burada birisi sevseydi ve bana turkce seni seviyorum deseydi. Veya deyemeseydi,komik duyulsaydi, tatli tatli gulusseydik ve konussaydik. Ona seni seviyorum demeyi ogretseydim, keske buna ihtiyac duysaydi
  0 0 ...
 • Efendim bildiğiniz gibi purge gecesi, 12 saatliğine cinayat dahil olmak üzere tüm suçlar yasaldır.

  filmlerde de genelde psikopatların çeteler kurup gece boyunca terör estirdiklerini, milletin evine barkına saldırdıklarını, safariye çıkar gibi insan avladıklarını 1000 kere izledik zaten.

  ya peki benim gibi içinde kesinlikle bir katil olmayan, başkasına zarar vermek istemeyen ancak evine kapanıp da o kaosu kaçırmak da istemeyen kişiler ne yapabilir?

  Mesela anons ilk yapıldığı anda götü açıp sokağın ortasına çatır çatır sıçmak fena bir fikir değil, hatta hastaneye sıçan teyzenin de ilk tercihi bu olurdu. Gerçi kendisi zaten purge murge dinlemeden palamut gibi bırakmıştı. Neyse, konuyu dağıtmayalım.

  biz gerçi bu vizyonsuzlukla bir millet olarak fazla orjinal şeyler bulamayacağımız için kesin dışardaki insanların (katiller hariç) yüzde 90'ı bakkal soyardı en fazla.

  ya da;

  -(anons) blablablabla, her şey serbest. Başlayın.
  +(double cross) *sağına soluna bakar sonra büyük bir mutlulukla kırmızıda geçer.*
  1 0 ...
 • Kız oğlan kızla birliktedir. Olum nasıl gururunuza yedirebiliyorsunuz lan kadın parasını? Ölürüm daha iyi. Benim hatunum yanımda 1kuruş dahi harcayamaz. Hesap ödemeye Yeltenirse olay olur.
  1 2 ...
 • Hep dersin ya hayatına giren her insan bir deneyim iyi veya kötü . Hepsinden bir ders aldın , belki daha da akıllandın bazı konularda .Duvarlarını biraz daha kalınlaştırdın ya da kırmızı şeritlerin daha bir kırmızı . Affetmeyi , nefret etmeyi , güvenmemeyi , her yerinden kırılsan dahi kırmamayı , yaralı yeri daha fazla kanatmamayı , Sen bunları yaparken , kendini en açık şekilde ifade edip hep kendin olsan dahi , tek soru hala Neden ? Neden bu kadar kendinken bile bu yorgunluğum , bu dargınlığım insanlara ?
  2 0 ...
 • Açıkcası ben bu kadar oylanmasını (iyi/kötü) anlamıyorum.

  Ulan o kadar okuyorsunuz bari iyi oylayın. Ne biliyim yani

  Bilimsel bir metin açıklamadıkça ben okumuyorum sahsen. Banane sizin 2008 (atıyorum) yazında naptığınızı mutlu olduğunuz ilkokula geçmenizi vs felan.
  5 0 ...
 • Biraz yokluktan dolayıdır. Duygusal boşluğun etkisiyle ona tutunup sonra ben bu tipi nasıl sevmişim dersiniz.
  8 2 ...
 • 8 postadır.

  bu aşağı yukarı 500bin taraftarı olan takım algı yapmaya çalışıyor ama karşılarında türlü oyunlarla sindirmeye çalıştıkları fenerbahçe yok.

  galatasaray tiyatro yemez, tongaya gelmez.

  bu hakemlerle ve bu yönetimle iki sene şampiyon oldular. milletin ayak bileğini milyonlarca insanın gözü önünde kırmaya çalıştılar, cezası verilmedi. burak yılmaz’a emek hırsızı dediler her maç olmayan faullerden duran toplarla karambol golü buldular, kumpas yaptılar ve td’lerinin korkulu rüyası fenerbahçe den intikam almak istediler, maçı iptal ettirdiler ama güçleri sonuç almaya yetmedi. yürüyerek soyunma odasına giren bir adamın sedyeyle odadan çıktığını izledik. statlarında bir ortam yaratıp hakemleri etkilemeye çalıştılar, kısmen de yaptılar. kendi oyuncuları takım arkadaşına yanlışlıkla çarptı tüm stad bağırıp faul aldırdılar.

  tüm bunlar bir oyunun parçası. güçleri yetmediği için sosyal medya ile algı yapmaya çalışıyorlar. şu iki sene önce öğrendikleri internet aleminde.

  galatasaray çok çok büyük bir taştır. temelleri çok sağlamdır, öyle jimnastiğe falan dayanmaz. lise kültürüne dayanır. bu kültürün önemli bir noktasında da fatih terim vardır.

  kimdir bu adam? bu adam ligin sahibidir. her yönüyle türk futbolunu çözmüş, imarını yapmış adamdır.

  karşınızda fatih terim gibi biri varsa ve bu adam galatasaray gibi bir markanın başındaysa size tek yol algı yapmaktır.

  tekrar söyleyelim. kim giderse gitsin, kim gelirse gelsin. mezardan ‘ahmet dursun seba gitsin’i çıkarıp tff’nin başına getirseniz bu fark kapanmaz, bir galatasaray olamazsınız, o saygıya mazhar olamayacaksınız. fenerbahçe’ye yapmaya çalıştığınız tiyatro bize sök-mez.

  huzur evi topçularınız bitti, pilleri tükendi. tiyatrocu hocanızın başka numarası kalmadı. uzun süre daha değil şampiyonluk ilk üç göremeyeceksiniz, biliyorsunuz. tüm bunları gözardı ettirmek için uygulamaya çalıştığınız bu algı süreci çöptür, bir işe yaramaz.

  kıskanmaya devam edeceksiniz, keşke biz de böyle konuşulsak, en başarılısı dediklerinde akıllara biz gelsek hayaliyle yanıp tu-tu-şa-cak-sı-nız.

  başka çareniz yok, iki kupayı mahkemeden, iki kupayı da tff’den aldığınız o günler geride kaldı. yok öyle yürüyerek şampiyon olmak. çıkıp oynayacaksınız, sahadan kaçamayacaksınız. güneşimiz dediğiniz adamın makatına teneke bağlayıp kovacaksınız, başkanınızı sahur programlarında izlemeye devam edeceksiniz. kısacası olduğunuz yere geri döneceksiniz. futbol harici her şeyle ilgilendiğiniz günlere.

  naftalinleri çıkartın, siyah beyaz bazen de kırmızı(!) olan renksiz formalarınız tekrar dolaplara kaldırılıyor.

  çünkü ligin sahibi algıları yendi, hem de çok yakın bir süreçte.

  geçen sene.

  utanmayın, boş bir yere gidin bağırın. avrupa fatihi galatasaray diye, 21 şampiyonluğu 4 yıldızla taçlandırmış ülkenin en büyüğü diye, en başarılısı fatih terim, en güçlüsü o diye.

  içinizi dökün. çünkü galatasaray prezervatifi tekrar taktı. para tekrar komidinin üzerinde.

  geçmiş olsun.
  7 1 ...
 • +Adın ne?
  -Rojin
  +Nerelisin?
  -istanbul
  +Aslen Nerelisin?
  -istanbul.
  +Deden aslen nereli?
  -istanbul istanbulll.
  +Bizans Kürdü müsün a**

  Türünden muhabbetlerdir.
  17 2 ...
 • Nedensizce çok sevdiğim kalori bombası tatlı.
  Annem mükemmel ötesi yapar. Evde bi ben sevdiğim ve çok kilo aldırdığı için pek yapılmaz.

  Haftada bir olsa yerim diyordum ama bi ara sık yedim, bıktım. Şimdi de hoşbeş fındıklı ile birlikte yiyorum. Allam sen müthiş bir detaysın helva. Evlenek mi kahverengi atlı prensim?
  13 4 ...