• insanların anası, babası, kardeşi, evladı gibi can noktalarından vurmayın. herkes birbirine ağzına gelen hakareti ediyor zaten sözlükte yeterince. Belki babası yoktur mutlu mu hissedeceksin kendini? Burası sanal bir platform olsa da Bazı konuların Şakası, eleştirisi olmaz. Hiç yakıştıramadım.
  8 2 ...
 • insanların anası, babası, kardeşi, evladı gibi can noktalarından vurmayın. herkes birbirine ağzına gelen hakareti ediyor zaten sözlükte yeterince. Belki babası yoktur mutlu mu hissedeceksin kendini? Burası sanal bir platform olsa da Bazı konuların Şakası, eleştirisi olmaz. Hiç yakıştıramadım.
  8 2 ...
 • Delikanlı kızdır. Sevdiğini gece vakti kurda kuşa yem etmez, bi başına tek haliyle eve göndermez, yanında olur, güven verir, eve kadar bırakır. oda lambası yanana kadar dışarda evi gözetler, tüm kötülüklerden muhafaza eder sevdiceğini. Ardından huzurla evine döner, sevgilisini güvenle evine bırakmanın gururu içindedir...

  Ama böyle kızları hak etmiyorsunuz beyler. Asla böyle sevilmeyeceksiniz, asla...
  13 2 ...
 • oh shit...!!!

  sağlık konusunu serdar arkadaşımız görselle izah etmiş.
  ilave olarak şu var.
  hastanelerden randevu alamıyorsunuz.

  şehir hastaneleri bu millete atılmış en büyük kazıklardan biri, zaten bunu kendileri de anladı ve kamu özel sektör ortaklığından vazgeçildi artık şehir hastaneleri bütçeden karşılanacak.(tabi göte giren girdi, eski anlaşmalar aynen devam, yeni yapılacaklar böyle)
  (bkz: akp nin şehir hastaneleri konusunda geri vitesi)

  diğer konu ulaşım.
  başarılı denilen ulaşımda halimiz ne?

  türk hava yolları zarar ediyor.
  https://www.airporthaber....i-112-milyar-tl-oldu.html

  devlet demir yolları zarar ediyor.
  https://tr.sputniknews.co...llari-zarar-rekoru-kirdi/

  istanbul'a yapılan 3. havalimanı tam bir fiyasko.

  otoban ve köprü geçişlerindeki fahiş fiyatlar herkesin malumu.

  bu mu başarı?
  ya bisiktirin gidin ya...
  7 1 ...
 • yanlıştır.

  38 yaşında kimsenin emeklilik isteme/talep etme hakkı yoktur.

  lakin konuyu sulandırmanın alemi yok.
  1999'den önce sigortaya giriş olan kadınlar 20, erkekler ise 25 sene prim ödemek şartıyla emekli olabiliyorlar.

  yani 18 yaşında sigortalı olup 20 sene sigorta ödemiş olan bir hanımefendi, şayet sigorta girişi 1999 ve öncesine ait ise emekli olabilir.

  neyse, 38-48 geçelim bunları.

  ben size soruyorum, biri size bir şey vaad etse ve karşılığında sizden para alsa, sonra da vaadinden vazgeçip ya o öyle değil böyle olsun dese kızmaz mısınız?
  bunun adı dolandırıcılık değil mi?

  kendimden örnek vereyim.
  ben emekli olsam ne olmasam ne?
  emekli olup alacağım taş çatlasın 1500 lira para benim dişimin kovuğuna yetmez.

  ama şöyle ki, 1997 yılında ben işyeri açarken devlet baba bana dedi ki; "tengircim, işyeri açıyorsan bağ kur ödemen gerek, bana 25 sene bağkur ödeyeceksin, ben de seni 25 yıl sonra 46 yaşına geldiğinde emekli edeceğim..."

  evet aynen böyle.
  hatta ve hatta 18 aylık askerlik borçlanmasını da yaptığım takdirde 23.5 sene sonra emekli olabilecektim.
  bu sebeple bugüne kadar primlerimi ödedim.
  askerlik borçlanmamı da yaparsam 5-6 ay daha prim ödeyip emekli olabilmem lazım.

  ama devlet bana diyor ki; "ya kanka, ben yeni bir kanun çıkardım, senin bana 36 sene prim ödemen lazım..."

  yani devlet ile 1997'de 25 yıllık sözleşme imzalıyorum, üzerime düşen yükümlülükleri yerine getiriyorum. ama devlet benim hakkımı gasp ediyor ve benden 11 sene daha para almak, beni sömürmek istiyor.

  hasiktirsin...

  şimdi burada körü körüne hükümeti savunanlar empati yapsınlar bakalım ne hissedecekler.

  devlet vatandaşını dolandırır mı?
  dolandırıyor işte.
  devlet sözleşmesinden cayar, sözleşme yükümlülüklerinden kaçar mı?
  oluyor işte.

  siz neyi savunuyorsunuz?
  gelin ticaret yapalım, ben sizden mal alayım, senet vereyim 6 ay sonra ödemek şartıyla, senedin günü gelince de diyeyim ki; "yahu 6 ay az değil mi? 1 sene sonra al parayı" kabul eder misiniz?
  nah edersiniz...

  eyt mevzusu da işte böyle.
  dolandırıcı devlet, üçkağıtçı devlet, sipalici devlet, aç devlet, kokuşmuş devlet...

  sana kim güvenir bu saatten sonra?
  10 0 ...
 • yav he he dedirten beyan.

  bir devlet düşünün ki %99.9'u müslüman, hükümeti ise islamcı. ama aynı devlet vatandaşından alacaklarına karşılık bile çatır çatır faiz işletiyor. vatandaş vergisini, sigortasını, trafik cezasını 1 gün geciktirse dahi "gecikme zammı" adı altında kol gibi faizi köklemek suretiyle geçiriyor.

  zeka küpü dinciler buna zerre gıkını çıkarmazken vatandaşın vadeli mevduatına gelince mangalda kül bırakmıyor. faiz de faiz olsa. gerçek enflasyona bakıyorsun %30, mevduat faizine bakıyorsun %10. ne anladım bu işten? üstüne müslüman devlet oturduğu yerden o faiz gelirinden de stopaj adı altında vergi alıyor, kalıyor sana kuş kadar bir şey. hadi vatandaş eşek gibi çalışarak yaptığı birikimin faizini alarak bir bok yiyor ve günah işliyor, devlet tam olarak ne yapıyor da bu "haram" gelire ortak oluyor? çalışmadan kazanılan para haramken çalışmadan kazanılan parayı bedavadan tırtıklamak helal mi oluyor?

  sonra faiz haramdır diye kafa siken bu dinciler utanmadan arlanmadan faiz yiyen devletin yaptığı yolları, köprüleri kullanıyor. hatta kullanmakla kalmayıp yol yabdı, köprü yabdı diye bunlarla övünüyor. vatandaş yapınca kafir olurken, devlet yapınca kahraman oluveriyor.

  sizin ben samimiyetinizi.
  7 3 ...
 • 2016'da dağlıca'da şehit olan şehit jandarma irfan mert'in 2 yaşındaki kızının görüntüleridir.

  2 yıl önce izlediğim bir video. Yıllar sonra tekrar denk geldi, yine ağladım.

  Bu vicdanımızı kahreden hissi, şerefsiz satılık vatan haini işbirlikçi soysuzlar anlamaz, hiçbir zamanda anlamayacaklar.

  Rabbim gülhan fatma'ya güzel bir hayat nasip eder inşallah.
  7 1 ...
 • Valla kimse kusura bakmasın da kalmayan arkadaşlar şanslıdır. Neden?
  Eğer maddi durumu kötü değilse, ek iş yapmak zorunda değilse, kendisinde veya ailesinde birinin sağlık sorunu yoksa, bir öğrencinin okulundan daha önemli ne işi olabilir? Fazla uyumak mi, fazla gezmek mi, fazla sosyalleşmek mi?

  O devamsızlıktan kalan öğrenci de öyle ya da böyle alacak diploma. Sonra? iş başvuruları, mülakatlar gelecek. Hadi diyelim o da tamam. Geldik zurnanın zırt deliğine. işe başladı. Orada kopuyor bütün film. Dersini adam akıllı dinleyen koyuyor farkını ortaya. Diğerleri ya mülakatta eleniyor ya da bu noktada.

  Bu anlattıklarımdan torpil, liyakat ve sadece slayt okuyup giden hocaları ayrı tutunuz.
  10 0 ...
 • Bana da güney afrikadaki bir akrabamdan elmas madeni kalmıştı sadece 10000 dolar masrafla mirasımı alabilecektim ama para çıkışmadı.
  8 1 ...
 • Kalpte oluşan sancı, hiçbir sebep yokken rahatça terkedilmiş olmanın verdiği acının rahatsız etmesi sonucu oluşan rahatsızlık.
  Hani artık yaşınız geçmiştir. Hayatınıza birini alırsınız. Bakarsınız, kafa yapınız çok uyuşur. işte aradığım bu dersiniz. Sonra zaman geçer. Seni sevdiğini söyler. Sen de onu sevdiğini bilirsin. inanırsın. O kadar güzeldir ki her şey...
  Sonra bir şey oluverir. Sana değil, ona... Bir soğukluk oluşur. Size eskisi gibi değildir artık. Sonra görüşmek istersiniz. Son bir umut, süslenip püslenip yanına gidersiniz.
  Ama o sizi görünce tokalaşmaz bile. Kendi saçma sebeplerine kendini o kadar çok inandırmıştır ki. Sonra birkaç olay sayar, boğulduğunu söyler ve sizin onu köpek gibi sevdiğinizi bile bile sizi "ben gidiyorum" diyerek terk eder.
  insan uyumaz işte. Hani ergen olsak neyse, geçer deriz de bu yaşta da insan birini sevince birine bağlanınca hiç kolay olmuyor.
  He bunu buraya yazdım beni kim anlayacak? Sabahın bu saatinde kim okuyacak? Kimse.
  Bazen bu hayata fazla olduğumu düşünüyorum.
  8 0 ...