• nadejda artemovna lebedina isimli ukraynalı bir hanım abladır. 1954 senesinde kocasıyla tartışıp ardından uyumuş ve 1974 senesinde uyanmıştır. uyandığında ise kocası artık hayatta değildir.

bu uykuya (bkz: letarjik uyku) deniyor

https://erkanarkuttangunc...-bir-uykuya-dalabilir-mi/
    8 0 ...
  • asrın liderimizin dün sarfettiği sigaranın haram olduğuna dair fetvanın ilk olarak fethullah gülen tarafından söylenmiş olmasıdır.

tayyib erdoğan "sigara haramdır" derken, diyanet işleri başkanını referans gösterdi.

--- spoiler ---
    ben cumhurbaşkanı olarak sevdiklerime diyorum ki; inanın bu haramdır. diyanet işleri başkanımız da söyledi. 'haramdır' dedi. niye? kasaya, emanet-i ilahi olan bu vücuda zararı var mı? var. doktorlar da burada. öyleyse haram.
    --- spoiler ---

şimdi erdoğan'ın referans gösterdiği kişi diyanet işleri başkanı ali erbaş.

ali erbaş kim peki?

daha önce işledik hep.

ali erbaş fetö'nün dinler arası diyalog platformunun türkiye ayağı olan kadip'in eski yöneticisi.
    (bkz: diyanet başkanlığına eski fetö yöneticisi atanması)

aynı zamanda 15 temmuz darbe girişiminin 1 numaralı sanığı adil öksüz'ün doktora tezini imzalayan kişi.
    (bkz: fetöcü adil öksüz ün doktora tezini imzalayanlar)

hal böyle olunca insan şüphelenmeden edemiyor.
    ulan bu sigaranın haramlığının fetö ile bir alakası vardır diye düşünürken, metastaz kitabının yazarı sevgili barış pehlivan'ın haberini gördüm.

barış pehlivan'ın haberi aynen şöyle;

--- spoiler ---
    sigaranın “haram” olduğu iddiasını ileri süren, ali erbaş’tan daha önce başka biri daha vardı.

kim miydi?

fethullah gülen!

evet, gülen 1 şubat 2010 tarihli “kırık testi” sohbetinde aynen şunları dedi:

“insanın kendi canına kıyması kat’iyen haram olduğu gibi, sağlığına şöyle ya da böyle zarar vermesi de haramdır. çünkü bedeni ona temlik edilmemiş, bir emanet olarak koruması şartıyla verilmiştir. aksi emanete hıyanettir. canı korumak, dini, nesli, aklı ve malı korumak gibi olmazsa olmaz bir yükümlülüktür. bu açıdan sigara insan sağlığına zarar vermesi yönüyle haramdır.”

gülen sigaranın “haram” olduğu iddiasını mayıs 2011’de basılan “cemre beklentisi” kitabında da devam ettirdi.
    https://odatv.com/erdogan...r-bulusmasi-20101940.html
    --- spoiler ---

belli ki diyanet işleri başkanı ali erbaş, eski(!) hocaefendisinden alıntı yapmış.

yani?
    yanisi şu ki, reisimiz yine kandırıldı arkadaşlar...
    15 1 ...
  • sabahın ilk saatlerinden atıyorum akşam saat 5 e kadar falan haklı esnaftır. adama sabahtan akşama kaç kere 3-4 liralık alış veriş için 100 liralar 200 liralar geliyordur. müşteriyi geri çevirecek hali yok dolayısı ile bozuk para en çok kendisine lazım.

ancak akşam misal saat 7-8-9 civarı hala "bozuk yoh yeğenim" diyorsa haksızdır. lan az sonra evine gideceksin işte. ne yapacaksın evde bozuk paraları yengenin kafasından aşağı yağdırıp polüm mü yapacaksın "bak kafandan aşağı bir tomar para yağdırıyorum haydi köfte pattis yap bu jest karşılığında" diye.
    6 0 ...
  • Falzao 1 gol
    Dirar 2 gol. Soranlara yıldız aldık dersiniz amk malları.

Bu akıl yoksunlarının, muriqi'nin golleri haricinde yaptığı pres, defansı yorma, kafa toplarının neredeyse hepsini indirme, pas özelliği, ver kaç yapma, top saklama gibi komple forvet özelliklerini görmezden gelmesi ayrı bi eziklik. Sizi değil bizi tercih etti, siktirin amına koduklarım sizi. Bi maçta biri penaltı olmak üzere iki gol attı diye hemen andone ile kıyaslar olmuşsunuz. El tirrek Falzao'dan bir bok olmayacağını anladınız tabi.

Ha bi de 3-4 gol demiş Allahın eziği. Daha düşük göstermek için algı kasmış. 3-4 değil, 4 (dört).

Tanım da yapalım. Şu an Türkiye'deki en iyi forvet.
    4 3 ...
  • kuran bir yılın 365 olduğunu kabul etmez, ama yazarımız gün kelimesi 'kuranda 365 kez geçiyor' diyerek o kitabın muhteşem olduğunu kanıtlamaya çalışmaktadır.
    5 3 ...
  • Özgür ruhlu bireylerin ruhlarını şeytana satarcasına katledildiği, yaşam mücadelesi organizasyonudur. Bir insanın yatkınlığını yok eder. Babadan zengin değilseniz, zanaatkar olan elleriniz, nasırlaşmış, hayallerin gibi yıkıklığı taşır edebiyatında. Bir sanatı icra edecek harikulade oluşumları, hiç var olmadan bitirir bu mücadeleler, çünkü başta refah kelimesinin anlamını tadamazsınız. Ölümün nacizane betimlemesidir. Sevdiğin işi yapamazsın diye başta uyarıldık, öyle değil mi, kaç kişinin ailesi çocuğuna bakıp hayallerinden koşmasını sağlayacak kadar cesur? Üzücü bu durumlar sözlük, ciddi yazıp karanlıklara zengin ziftler dökmek istemezdim ama nadiren farkındalık acı veriyor. Yine de umudu kesmeyelim, belki hayallerimizi gerçekleştiririz, olmak istediğimiz adam, kadın oluruz. Günaydın.
    3 0 ...
  • learn as if you will live forever, live like you will die tomorrow.
    (sonsuza kadar yaşayacak gibi öğren, yarın ölecek gibi yaşa).
    Mahatma Gandhi
    1 0 ...
  • learn as if you will live forever, live like you will die tomorrow.
    (sonsuza kadar yaşayacak gibi öğren, yarın ölecek gibi yaşa).
    Mahatma Gandhi
    1 0 ...
  • birebir avrupa dan araklanmış kıyafetlerdir.
    lan az çok tarihi çizimler gördük, gravür felan gördük.
    o kıyafetler daha çok avrupa şövalye kıyafetleri. osmanlı kıyafetleriyle zerre alakası. yok.
    bi şey yapıyorsunuz bari biraz araştırın.
    tabi o kıyafetleri türkiye ve avrupa daki kostümcülerden rahat bulabiliyorsunuz. o sebepten alıyorsunuz. o zamanda askerler şövalyeler gibi oluyor.
    millet tarihini öğrensin derken avrupa tarihi aşılıyorsunuz.
    en başta o zırhlar.
    ne lan öyle onlar.
    osmanlı da ağır zırh yoktur. sizin gösterdiklerinizde ise osmanlı askerleri don kişot a benziyor. bi nevi teneke adam.
    2 0 ...
  • üstüne alınan alınsın, gecenin bu saatinde dillendirmek farz oldu bunu. saat bilmem kaç olmuş bi siktir olup gidip yatmıyor amına koduğumun liselileri. uyku tutmamış yetişkin bi birey olarak sizin saçmalıklarınızı görmek zorunda mıyım ben ha! sorarım size amına koduklarım...

yarın tatil midir nedir gene ayakta tipini siktiklerim. hayır ondan sonra ergen triplerine girip kendilerini insomniaya bağlayacaklar ona yanıyorum. sizin gibi bebelerin erken yatıp erken kalkması şart! yoksa düzen bozulur yarrağı hepten yersiniz. ağzımı da bozdurdular bana gece gece... yazıklar olsun!
    4 0 ...