bugün

Sadece merak ve kıyaslama isteğidir. Kimi insanları gerçekten merak ediyorum. Günlerinden kesitler görmek istiyorum. Ama bu kişiler ünlü ya da başarılı kişiler değil genelde. Normal görünen ama nedenini bilemediğim şekilde benden daha hoş vakit geçirdiğini, hayatın her anından zevk aldığını düşündüğüm insanlar var. Gerçekten öyleler mi diye sorguluyorum. Keşke görme imkanım olsa. Keşke her şeyin güllük gülistanlık olmadığını görsem de kendime neden ben böyle yaşıyorum diye eziyet etmeyi bırakabilsem.
Hayat dediğimiz kavram çok geniş bir şey. Asıl merak edilen bu geniş kümenin alt kümesi olan "başkalarının yalnız başınayken yaşadığı hayat".

Dışarıdayken hepimiz birtakım kurallara uymak zorundayız, bu yüzden sosyal yaşamda birbirimize benzer alışkanlıklarımız var ama yalnızken öyle değil. Yalnızken kimse rol yapmıyor.

Düşünsenize birileri tek başınayken evde çıplak geziyor, öteki annesinin ablasının makyaj malzemeleriyle acaba kadın olsam nasıl olurdu falan diye düşünüyor veya tam tersi, başka biri yalnızken yemek krizine giriyor ya da bir başkası da evde kimse yokken saçma sapan sesler çıkartarak eğleniyordur belki...

işin en gizli kalan kısmı daha ilgi çekici...
Saçmadır. Merak giderilince aslında hayal ettiğiniz gibi bir hayat olmadığını öğrenmiş olma olasılığınız yüksektir.
hemen aklımıza muhtemelen gelebilecek instagram, facebook gibi sosyal medya gereçleriyle giderilebilecek bir merak olduğunu düşünmüyorum. evet bu iki araç gereçi bende kullandım ve kullanıyorum. ancak samimi ve doğal bir şekilde kullanabilene çok az rastladım. herkes ben daha çok mutlu görünmeliyimin peşinde sanki. işin kötü yanı bu ben daha çok mutlu görünmeliyim diyen kişilere kızamıyorsun. çünkü öyle bir girdap ki, seni içine alırsa ortama seni de alıştırabiliyor. başkalarının hayatını merak etmek ile de ki diğer boyut, evet bencede ünlü ve çok başarılı kişilerden ziyade sıradan ama sade kişilerinin hayatlarını merak etmiyor değilim. bu merak ne haltlar yiyor merakı değil tabii. sadece bir şey öğrenebilme, bilgi edinme veya onun onların yaptığını yapmamam gerektiğini öğreten şeyler gibi gibi diyebilirim.
Bende de var bu, genelde taksi, arkadaşın arkadaşının evine gittiğimde oluyor. Farklı insanların hayatlarını merak etmek, onların kendi aralarındaki konuşmalar falan. Evet bende de var, ama çoğunlukla absorbe edebiliyorum.
hayal edince fantastik hayatlar olur ve ilgi çekici gelir taa kiii öğrenene kadar bu tıpkı bir illizyonistin oyununu öğrenmek gibi bütün etkisi kaybolur.
işim geregi oldukca fazla insanla tanistim, hepsi hayat hikayelerinden ufak birer kırıntı ile başladılar ama olay şu ki artık usandım çünki kişisel hattımda 21 kişi, iş hattımda kayıtlı 400ü aşkın insan var.
almıyor artık kafam sıradan bir hikaye daha.
Türk insanının genel sorunudur, kendileri bir hayat yaşamadığı için başkalarının hayatların merak eder müdahale eder. Eleştirir, haset eder eder de eder lütfen herkes kendi hayatını edinsin herkesin hayatı kendine bi balkona sigara içmeye çıkınca bile tüm gözler insanın üzerine geliyor hoş değil insanları rahatsız etmemek gerek.
görsel
nedense asla merak etmediğimdir. içimden gelmiyor. o yüzden komşumla ilgili şeyleri bile 2 ay sonra en son ben duyarım. insanlar bana öğrenmek için sorduklarında hiç haberim yok dersem inanmıyorlar, söylemediğimi sanıyorlar.
zerre kadar ilgimi çekmeyendir.
güncel Önemli Başlıklar