• oldukça yararlıdır.

yeşil şişelerde satılır ve bir sürü mineral içerir. meyve aromalı olanları da vardır. fazla içerseniz asidik etkisi dolayısı ile ülserinizi tetikleyebilir ya da midenize zarar verebilir.

maden suyu ve soda olarak da bilinir.
    1 0 ...
  • Papa'nın vaftiz babası olmasına ramak kalmıştı Tayyip Erdoğan'ın. Bu zaman zarfında eller şak şak peşindeydi; 'bir müslüman lider hoşgörü ile kimlerin takdirini celbediyor bakın' babında. Şimdi aynı eller bir gerçek değil de, bir 'iddiaya' parmak sallıyor. Kurgular, senaryolar hazır; kafalar pırıl pırıl. Bakın şimdi de benden bir senaryo; PKK'ya bu kadar nefret doluysak sormak gerek kendisini destekleyen hdpnin mecliste ne işi var? Tamam hadi diyelim ki Tayyip Erdoğan, itler sürüsü dağlardan inmesin diye ağızlarına bir parmak bal çaldı. Barajdan gecemezler derken geçtiler, bu kez de ittifak olayı. En kalabalık partiyle ittifak kurulunca, geriye kaldı elma armut portakal. Adamlar meclise girecek ama kulvar farkı var... Ben niye klavyemi yoruyorum ki? iktidar olma hırsıyla Türkiye politikasını paramparça eden bir siyasi partinin hangi konuda analiz etme hakkı olabilir?
    '-hiç...'
    2 0 ...
  • 27 yaşına kadar, bir kaç on tane kadınla flört etmiş, sevgili olmuş, görmüş geçirmiş bir abiniz olarak demeliyim ki, evliliğin kendisi mantıksızlıktır. içlerinden kaçıyla bir ömür geçirilebilirdi diye düşünüyorum 1 tanesi olabilirdi belki bilemiyorum. bi saniye dinle bitiriyim.

olaylara çok realist yaklaşan bir insanım ve demeliyim ki insanoğlu çok komplike bir varlık. doğru insanı bulmak için değil onlarca insanı tanımak yüzlerce hatta binlerce insanı tanımanız gerekiyor karar vermeniz için.

bir de günümüz insanının zihniyeti bozuldu bu ortamda doğru insana denk gelmek on binde 1 ihtimal. doğru insana denk gelinmediği için zaten bugün mahkemelere gidin kapılarda kuyruk var. yüzlerce genç çift patır patır boşanmaya geliyor, mahkeme sırası bile alamıyorsunız.

özetle doğru insana denk gelmeniz imkansıza yakın olduğu için evlilik mantıksızlıktır.
    5 1 ...
  • Kimse bilmiyor neden böyle olduğumu, neden sustuğumu.
    Ne olacak benim bu halim bilmiyorum.
    Hayat mı zor yoksa ben mi zorlaştırıyorum bilmiyorum.
    Günlerim kötü geçiyor. Umudum yok, sorunum çok ve isteğim yok.
    içimi boşaltmak istiyorum. Unutmak istiyorum her şeyi.
    Sorunlarımı çözemiyorum.

Hayatımın şimdiye kadar gördüğüm en sert virajındayım.
    Yorgunum çok ve kafam karışık.
    Uyanmak istiyorum.

Çok yenildim, çok düştüm, çok kırdım ve çok kırıldım. Fakat her defasında topladım. Her seferinde kalktım. Yine kalkacağım.
    Geceyebakan, bir sabah bunaltıcı düşüncelerden uyandığında kendini hep bulduğu yerde bulmayacak.
    4 0 ...
  • Kahvaltılıkla katıldığım olay.

VallA bu saatte hazırlamaya başlıyoruz 3 te yemiş oluyoruz sonra bir 40-50 dakika boşluğumuz oluyor çay sigara su sefası süper.
    4 0 ...
  • "kalbinin güzelliği ile kal, allah'a emanet ol" idi. mutlu etmişti. hani basit ama küçük mutluluklar cinsinden. övünmeyi sevmem ama, övünmeyi sevmem demeyi de sevmem. yapmacık oluyor bence. mutlu olduğunuzun ifadesi güzeldir çünkü.
    5 0 ...
  • 81 milyonun hakkı olan 40 milyar doları yemiş, hiç etmiş, türkiye'nin şu an içinde bulunduğu ekonomik krize direkt etki etmiş olan vatan hainleridir.

bakınız bayram nedeniyle suriyeliler, suriye'ye tatile gidiyorlar.
    https://streamable.com/zv1i5

nasıl geçiyorlar sınırı?
    koşarak.

yahu koşarken "heoooovvv" diye bağırabilen 5 milyon canlı organizmayı şu kutlu topraklara nasıl aldınız, neye dayanarak aldınız?

kendi vatanlarını korumamış, terk etmiş bu canlı organizmaları şu ülkeye alırken hiç mi içiniz cız etmedi, bu ülkeye kötülük yaptığınız hiç mi aklınıza gelmedi?

kendi ülkesine rahatça girip çıkabilen bir insan teknik olarak mülteci kabul edilemez.

artık bunu neden görmüyorsunuz da bayramlarda ceplerine harçlık koyup tatile gönderiyorsunuz bu pislikleri...!!!

açın kapıları, koyun sınırın dışına ne halleri varsa görsünler.
    yeter artık...!!!
    8 2 ...
  • Lise dönemimde tanışmıştım bu yazarın eserleriyle. Bilmiyorum belki benim gibi sorunlu bir çocukluk geçirmesinden ötürü çekici geldi. Zaten şiirlerinde o hüznü ve dünya sancısı fazlasıyla hissedilir. Derin bir yazar.

"kimseye yakın durmuyorum, çünkü birini hayatına almak terk edilmeyi bekleyişin başlangıcı oluyor. bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan.."

Bu son cümleyi benimle ilgili her yere kazımışımdır. artık sahiden de böyle. kimseye yakın durmuyorum, hep net bir sınırlar. gözlerimi göklere dönmüyorum. hep önümde, denizi hayal ediyorum...
    7 0 ...
  • kıçına 2 beygirlik motor takılan kayıkları kullanmak suretiyle kendilerini kaptan falan sanan yazarlardır.
    (bkz: bigbek terapi)
    (bkz: a t e c h s o)

ulen, bizim dinazorus emmide kaptan ehliyeti var, adam nikah bile kıyabiliyor.
    hey yavrum hey...!!!

not: o belgeyi almayanı dövüyorlar gemlikte, herkes aldığı için ben almadım. ben direkt denizaltı kaptanı ehliyeti alıcam.

not2: erecto'da da harbi kaptan ehliyeti var, binlerce nikah kıymış adam.

not3: bigbek terapi neyse de atechso nasıl amatör denizci mk? sudan korktuğu için hala leğende yıkanıyor adam.
    10 1 ...
  • hayırlı skandallar.

31 mart seçimleri istanbul bşb seçimleri ysk tarafından iptal edildi.
    neden?
    çünkü bazı sandık başkanlarının kamu görevlisi olmadığı gerekçe gösterildi.

yani kamu görevlisi olmayan sandık başkanları yüzünden, yani ysk'nın hatasından dolayı seçimler iptal edildi...

şimdi 23 haziran'da yine seçim var.
    bu seçimler için de sandık başkanları, sandık görevlileri, kurulları belirleniyor.

kim beliriyor?
    ysk.

şimdi 23 haziran seçimleri için belirlenen sandık kurulu başkanları arasında yine kamu görevlisi olmayanlar varmış. chp tarafından tespit edilmiş ve bunun düzeltilmesi için dilekçe verilmiş.

buyrun;
    23 haziran seçimleri öncesi ysk skandalı

bakın daha 1 ay var.
    ali ihsan yavuz, özellikle sen iyi oku, sonra birşeyler oldu ama ne oldu bilmiyoruz deyip çıkma milletin karşısına.

kaynaklar:
    https://twitter.com/oguzk...tatus/1131958890298585090
    https://twitter.com/solha...tatus/1131903240969363456
    https://twitter.com/BirGu...tatus/1131881843668770818
    9 1 ...