messiah

65.
 • 2. Sezonu ne zaman gelir acaba diye nette arama yaparken 2. Sezonunun iptal edildiği bilgisini öğrendim.

  Hay ben sizin yapacağınız işi ya. Ne güzel başlamıştı. Ekrana kilitlemişti izlerken. Böyle güzel bir diziyi bitirip 7 sulalenize küfür yemek hoşunuza mi gidiyor? Umarım korona yüzünden " geçici bir iptal" olayıdır.

  Not : bu dizi herkese hitap etmez.yahudilerin mesih beklentisi, hristiyanlık inancında isa ve kudüste yaptıkları, islamiyetteki mehdi beklentisi ve yapacakları hakkında bilginiz yoksa, bu dizi size göre değildir.
  4 0 ...
 • Biriyle konuşuyorsun. Her şey çok güzel gidiyor. Hoşlanma, etkilenme, elektrik falan filan. Oh miss. Sapyoseksüelsin ya hani adamın zekaya hayran kalıyorsun. Bir kere senin ne düşündüğünü anlayabiliyor hissedebiliyor. Tamam diyorsun bu sefer kesin oldu. Hooop bir virüs çıkıyor orta, ülkenin anına koyuyor. Hatta dünyanın... Dua ediyorsun sikmeseler bari diye. Sonra bir bakıyorsun ki her şey tepe taklak olmuş. Cepte para yok. Para yoksa aşk da mı yok. Yok işte bütün libido gitti. Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en dibindeyiz. Hayatta kalmaya çalışıyoruz. Adam ne düşünüyor, bende para yok ne zamana kadar böyle devam ederim bilemiyorum. şimdi ben bu kıza boşuna umut verip hayallerini kırmayım, duyguları ile hiç oynamayım diyor. Çünkü adam o adam. Adamın dibi. Ama keşke şunu da düşünse, hastalıkta sağlıkta var mısın yok musun dese varım derim ulan. Aşk karın doyurmuyor ama iki çift güzel söz bana yeter be... Birlikteysek seviyorsak birbirimizi ne önemi var ki. Gerekirse pazara çıkar limon satarız. Rızkı veren Allah'tır der her sabah kalkar ekmek için işe koyuluruz. Ahhh ahh. Keşke görebilsek. Keşke sevebilsek böyle.
  1 0 ...
 • sabah ezanı

  1695.
 • namaz kılmak varken, yalnızca çalan şarkıyı kapatarak saygı gösterdiğim.
  ve namaz çağrısına maalesef uymadığım ezan.

  ikidir..
  daha önce alakasız zamanlarda tam ezan vakti uyandığım ve işaret olduğunu düşündüğüm zamanlar da oldu.

  ama ne mi oldu?
  ben yine aynı ben, kılmadım.

  yine ki allah büyük, her şeye rağmen dualara karşılık veren.
  yoksa hiçbir şeyi hak etmiyoruz.
  1 0 ...
 • mahlep

  11.
 • bazi unlu mamüllerde kullanilan, enfes bir koku ve lezzet birakan baharat.
  bugün kandil simidi yapabilmek icin aradim fakat bulamadim. orta büyüklükte marketlerde satilmiyor olmasi üzücü. firina sordum magnet yok ama kartimiz var dedi, güldük.
  3 0 ...
 • Eskiden bizim mahallede vardı. Kadın karşı sokakta oturuyordu. Sokak caddeye bakıyor ve tam karşılarında kıraathane vardı. Babam eve geldiginde normalde kaave aliskanligi olmayan adam ordan gelmiyordu. Birgun annem ne var orda ben de gelip bakacagim dedi. Kavga ettiler babam bahane edip cikti gitti. Sonra annem okula gotururken o gun tesadufen denk geldi. Kadin cama cikiyor soyunuyor o kıraathanedeki erkekler ıslık caliyor, laf atiyordu.
  Annem hemen eve kosup geldi, buyukbabama şikayet etti. Babam o zaman 30 yaşlarında. O yasta ki adami kulağından tutup eve getirmisti. Hala aklima geldikce guluyorum.
  Bu da boyle sacma sapan bir anim, dinlediginiz icin tesekkurler.
  5 0 ...
 • hak hukuk adalet kavramlarını çiğnemesidir.

  seçimle kazanılan belediyelere terör bahanesiyle kayyum ataması.

  istanbul seçimlerinde hile olmamasına rağmen keyfi olarak seçimde şaibe var demesi.

  muhalefet olan bütün gazetecileri içeriye attırması.

  ifade özgürlüğünü hiçe sayıp önüne gelene dava açması.

  gibi daha bir çok örnek gösterilebilecek rezalet olaylar silsilesidir.
  4 0 ...
 • ups boobss

  1171.
 • bundan 5-10 sene once meme got gormekten tiksineceksin deseler inanmazdim.

  ulan tikladigin her linkte bir meme bir got haber okuyayim diyorsun meme borsa ne oldu diyorsun got.

  ben bile inanmazdim. turk erkegi gote memeye doydu.sen hala neyin pesindesin merak ettim.
  6 0 ...
 • Neden dokunmaya kıyılamıyor? Asıl sorun bu. Bunu çözsek, insanların sevdiklerine dokunmalarını onlarla bedensel alışverişte bulunmalarını normalleştirsek, her boku Ortadoğu arabeskine bağlayarak yüceltip romantizm sıçmasak her şey yoluna girebilir. Her haltı ruhlara yükleyip bedenin sesini ayıp günah yasak diye ertelemekten işte hep bunlar. Nitekim Ruhlar aleminde de yaşamıyoruz.
  9 1 ...
 • aşık olduğum insanla yollarımızı ayırdığımızda ben de aynı sancılı aşamalardan geçtim. ilk birkaç gece boyunca rüyamda sürekli gitmemesi için yalvardım geceleri uyuyabilirsem hava henüz aydınlanmadan önce uyanıp karanlığa doğru ellerimi uzattığımı hatırlıyorum sanki yanımdaymış da uzattığım ellerimi tutup beni saracakmış gibi. Hele o ayrılık gecesi.. ilk defa bu kadar ruhumun acıdığını hissettim. Sanki yüreğime cam kırıkları batıyordu.

  Sevgili yazar arkadaşlarım, özellikle de alkolik oldum, Kırık bir kalbe en iyi gelen şey zaman, bunu hepimiz biliyoruz. Düşünme etme üzülme boşver vs diyemem, sadece kabullenip bir şekilde devam etmemiz gerekiyor. Başka yolu yok bunun, çok üzgünüm ama yok. Şuan yaşadığımız sancıların her biri beraberken geçirdiğimiz güzel günlerin bedeli bana göre. Ayrılık da sevdaya dahil maalesef ki, başa gelen çekilir, buna yapılabilecek hiçbir şey yok.
  6 0 ...
 • Hiç demeyeceğim o makyajı yapın bunu giyinin falan diye.

  Tek diyeceğim şu: ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın. Seçilen değil seçen tarafta olun.

  Begenmediniz mi siktir edin. Maaşınız var diye gelen tonlarca adam olacak. Kariyerli olun. Siz eledikce doğru insanı bulacaksiniz.

  Sizi kaybetmekten korkacaklar çünkü güçlü bir kadını kimse kaybetmek istemez.
  15 8 ...