• Buram buram zenginlik kokan hareket. 25 krş farkla kendinizi şımartmak isterseniz yapın derim. Keşke daha önce paralı olsaymış. Kasiyer ve sıradaki insanlar size gıpta ile bakıyorlar.
    Kıyamam ya. Herkese benden poşet diyesim geliyor. Bir gün yapacağım bu çılgınlığı.
    17 3 ...
  • muhtemelen sözlükteki herkesin katılacağı durumsallı sorunsal.

mesela sokağa çıkıp bir anket yapsanız ve ülkedeki insanların %90'ı aptal mıdır? diye sorsanız %100 evet cevabı alırsınız.

hepiniz evet diyorsunuz da peki kim bu aptallar amk?

ben söyleyeyim, sizsiniz.
    5 1 ...
  • Bugün yaşadığım olay. Patronun kızı aradı işteyken, yanına çağırdı. içimden aha dedim, şimdi sıçtık. Hissettim yani olacakları. Yanımda yabancı uyruklu bir çalışan daha vardı o esnada. Beraber merdivenlerden aşağı inerken korkuyorum seif, dedim. Nitekim korkumda haklı çıktım ve beklenen konuşma gerçekleşti. Sebep olarak kriz gösterildi fakat meselenin kriz olduğuna ikna olamıyorum bir türlü niyeyse. Gerçi herhangi bir sorun da yaşamamıştık üstlerimle. ihracat yapan bir firma olduğu için krize küresel kriz denip duruyordu. Hoş, içinde bulunduğumuz dönemde ihracat yapılıyor olmasına rağmen satışlar iyi değildi. asgari ücret de yüzde 25 artınca başka bir sonuç beklenemezdi. Hayırlısı olsun.
    8 0 ...
  • bilale anlatır gibi anlatacağım. o yüzden uzun olacak, kusura bakmayın...

epdk: enerji piyasası düzenleme kurumu...
    -----------------------------------
    -----------------------------------
    ülkemizin belki de işini yapan tek kurumu olan sayıştay, epdk ile ilgili bir rapor yayınladı.
    rapora göre epdk'nın 2005-2012 ve 2013-2017 arasındaki 13 yıllık 2 dönemde 6 Milyar 846 Milyon 646 bin türk lirası idari para cezası kestiği, lakin bu para cezasının sadece yüzde 4'ünün yani; 307 Milyon 280 Bin lirasının tahsil edilebildiği yazıyor.

arada buharlaşan para 6.5 milyar lira.
    yani neredeyse bir türk telekom parası buharlaşmış...

evinize elektrik faturası geliyor değil mi?
    bir ay ödemeyin, ne oluyor?
    gelip şak diye kesiyorlar, parayı almadan açmıyorlar, ayrıca bir sonraki faturaya da "açma kapama bedeli" ilave ediyorlar...

şimdi bu epdk ne yapmış?
    2013-2017 yılları arasındaki 2. beş yıllık dönemde toplam 3 milyar 755 milyon 109 bin TL idari para cezası kesmiş.
    cezayı yiyen soluğu mahkemede almış, epdk'ya dava açmış.

ve bu açılan davaların yüzde 95'i epdk aleyhine sonuçlanmış...

yani 3 milyar 750 milyon ceza kesiyorsunuz, ama bu kestiğiniz cezaların yüzde 95'i mahkemede iptal oluyor.
    dalga mı geçiyorsunuz?

Sayıştay bu durum ile ilgili şöyle bir değerlendirme yazmış;

--spoiler--
    Devasa büyüklüğe ulaşan ve yıllardır tahsil edilmeyerek sürüncemede kalan bu cezaların tahsil edilememesinin; bir tarafta yüksek faizlerle borçlanılarak finanse edilen Genel Bütçe için önemli bir kaynaktan mahrum kalınmasına, diğer taraftan sektör üzerinde düzenleme ve denetleme yetkisi olan EPDK’nın etkinliğinin zayıflatmasına yol açtığı değerlendirilmektedir...
    --spoiler--

bir kamu kurumusunuz.
    bünyenizde profesyonel insanlar çalışıyor, hukuk departmanınız var, bir sürü hukuk danışmanı, avukat çalıştırıyorsunuz, bunlara bir dünya maaş ödüyorsunuz ve açılan davaların yüzde 95'ini kaybediyorsunuz...
    küllüm zarar.

tabi sayıştay da aynen böyle düşünüyor ve epdk'nın neden davaları kaybettiğini araştırıyor.
    çıkan sonuç tam bir rezalet...

epdk'nın hukuk departmanı ancak göt büyütmüş, gitmiş aybaşından aybaşına maaşlarını çekmişler sadece.
    -dava dosyaları takip edilmemiş.
    -tebligatlar yanlış yapılmış.
    -açılan davalarda usulen eksiklikler görülmüş.

resmen rezalet.
    sen koskoca devlet kurumusun, ceza kesiyorsun, kestiğin cezayı usulüne uygun tebliğ etmiyorsun.
    açılan mahkemede usule uygun dilekçe veremiyorsun.
    dosyaları takip etmiyorsun.

ve sonuç, ne oluyor?
    mahkemelerde kaybedilen dava oranı yüzde 95 oluyor, devlet ciddi anlamda maddi kayba uğruyor...

bunun adı net olarak vatan hainliği midir?
    evet.

kimbilir, belki de ceza kesilen yerlerden rüşvet alınarak dosyalar savsaklanıyor, akla her şey gelir.

bu insanların kazandığı, evlerine götürdükleri ekmek helal midir?
    memur demek, kamu görevlisi demek tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan, arayan insan demek.

peki buharlaşan 6.5 milyar lira tüyü bitmedik yetimin hakkı değil mi?

şimdi bundan dolayı da bir sayıştay idarecisini görevden alırlar.

diren sayıştay...
    11 2 ...
  • sadece söylenmesi değil, dublajda da böyle.

- tüfeeeeeek omza. hazııııııırrr ol.

hadi dublaj nedeniyle uzatılıyor bazen de ama yerli filmlerde, dizilerde de böyle.

böyle bir komut yok lan. hatta şudur;

- hazrol!

tam böyle. sert kısa. fek omza!

çok itici oluyor, saçma oluyor. kadınlar da askerliği böyle sanıyorlar ondan sonra.

hazıııııır oolll. hanımlar yok böyle bir şey. "hazrol" h'si çıktığında mum gibi olursun. siz de sabah akşam reglden bahsediyorsunuz. bırakın ya.
    8 1 ...
  • hayırlı satışlar...

bu cami satılıktır arkadaşlar;
    müslüman belediyeden az kullanılmış satılık cami

camimiz klimalı olup sadece cuma günlerinde kullanılmaktadır, diğer vakit namazlarında bomboştur.
    camimiz istanbul'un en güzel yerlerinden biri olan üsküdar-çengelköy'dedir.
    ------------------------------
    -------------------------------

şaka bir yana, bu cami üsküdar çengelköy'de bulunan çengelköy güzeltepe birlik camii.
    akp'li Üsküdar Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan Çengelköy’deki Güzeltepe Birlik Camii’ni vergi borcuna mahsuben 29 milyon 732 bin 950 TL bedel üzerinden Maliye Hazinesi’ne devretme kararı aldı.

ortada bir cami var.
    bir borçlu var.
    bir de alacaklı var.

borçlu olan: Üsküdar Kent Hizmetleri A.Ş adlı şirket.
    alacaklı olan devlet.

bir şirketin borcuna karşılık devlete cami veriliyor.
    müslümanların ibadet yeri bir ticari malmış gibi takas olarak kullanılıyor.

peki bu borçlu olan Üsküdar Kent Hizmetleri A.Ş şirketin genel müdürü, müdürleri, sorumluları ne yapıyor?
    hiç...

30 milyona yakın borç var, birileri yemiş parayı ama kimse hesap vermiyor, cami takas malı olarak kullanılıyor.

neresinden bakarsan bak rezalet.

bir müslüman ak partili bunu savunacak mı acaba?
    https://tr.sputniknews.co...na-karsilik-cami-satiyor/
    17 5 ...
  • şimdi şöyle düşünün, sadece logo değişmedi, binalardaki tabelalar değşecek, çalışanların elbiseleri, araçlar tekrar boyanacak, bilgisayarlardakiler değişecek, bunların hepsi boşa gidecek çuvalla para.

evet yandaşa iş çıktı biliyorum.
    17 2 ...
  • günümüz için cıvık olmayanına çok az rastladığım durumdur. belki sevgilim yok diye, kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş hesabına döndürebilirsiniz ama böyle düşünüyorum. sevgilim olduğunda o cıvıklar arasına bende katılacağım belki. ya da cıvıklık değil de, sevgi gösterisinin kendi içinde cilvesi de denebilir. cilve iki kişi arasında olur, ve ilişkiye renk katar biliyorum ama cıvıklık olan abartıya kaçandır, samimiyetsiz gösterimdir. sosyal medya destekli sevgililik olayında da bu samimiyetsizliği görüyorum sanki. bilmiyorum belki de ben yanlış düşünüyorumdur.
    10 3 ...
  • mevlüt çavuşoğlu yeğenine yüksek lisans kıyağı

Adı: Şeyma Çavuşoğlu

illiyet: bakan mevlüt Çavuşoğlu' nun yeğeni

Konu: yeterli puanı almamasına ve girilen sınavda 48 kişilik listede sondan ikinci olmasına rağmen 5 kişilik asil listeye rektör torpili ile ilave edilmesi.

Yer: Alanya/Antalya

Üniversite: Alanya Alaattin Keykubat üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü

Bölüm: eğitim yönetimi tezli yüksek lisans
    _______

Burada rektörün yerinde olup, üniversitenin sıfırdan kurulması için çaba sarf eden mevlüt Çavuşoğlu' nun yeğenine,

sınavlarda 48 kişilik listede sondan ikinci olmasına rağmen listeye almayan bir rektör olabilir mi.?

Adamı eleştirmişler.!

Sen Almanya' mısın.?

Rektörün ve üniversitenin ayrılan devlet kaynaklarının,

Yani var oluşlarının sebebi kim.?

Bakan mevlüt Çavuşoğlu..

_________

Bence hiç tez-Mez istemeden yüksek lisansı verin.

Yanında doktora promosyonu da hediye olsun.!

Sonra veririz bakanlıkta bir genel müdürlük.

Rumuz:

"Atı olan koşar gider, olmayan damdan düşer"

( Bir menzil atasözü )
    19 4 ...
  • Göz altına alınırken kediciklerin halinin aynı blair cadısına dönmesi durumudur. Herif resmen fantazi yapacak diye kızları boyaya boyaya maymuna çevirmiş. Nasıl bir hasta bu adam lan. Garip.
    5 1 ...