• insanı burkar ama öldürmez. Hem vermezse vermez bir daha mesaj atılmaz olur biter. Mesaja herkesin cevap vermesi de beklenmez ki. Kendi bilir demek gerekir.
    5 0 ...
  • yavşak suud kralı için yas ilan eden akp'den asıl bunun için yas ilan etmesini bekliyoruz.

ayrıca cuma günü camilerde maradona için de dua edilmeli.

madem diyanetin bütçesi benim vergilerimle oluşturuluyor, ben de bunu istiyorum.

maradona için cuma günü dua edilsin...
    (bkz: 27 kasım 2020 maradona için dua kampanyası)
    7 1 ...
  • Yetmez ama evet dedirten olay. Dua et sadece dışlanıyorsun, bir de işin diğer boyutu var. Onu yaşamak inan istemezsin.

Bir akpliyi ciddiye alamadığım için umrumda değil şahsen.
    6 0 ...
  • Açıklandığında bekanıza zeval mi geldi, yoksa halk sokağa mı döküldü diye devam eden soru cümlesidir.

Bu zamana kadar yetkililerin doğruları söylememesi halkı bilgilendirmemesi zorumuza gidiyordu arkadaş.

Milletin devlete hükümete güveni kalmamıştı,

Her olaya yalan katmalarına anlam verilemiyordu.

Ne yapacağız eğer bu rakamlar gerçekse en azından doğru bilgilendirildiğimize seviniyoruz.
    7 5 ...
  • Maradona vefat etti,

Artık herkes yaşayan en iyi futbolcu olabilir...

demişti ki:
    Evet, ben Roma Papası'na karşı çıktım...
    Neden böyle oldu, çünkü ben Vatikan'a gittiğimde oradaki çatıların saf altından olduğunu gördüm. Sonradan da Papa'nın vaazını dinledim ve o diyordu ki, Kilise yer yüzündeki tüm fakir çocuklardan dolayı üzüntü duyuyor.
    Külahıma anlat, üzüntü duyacağına satsana çatıları, birşeyler yapsana ...

Diego Armando Maradona
    11 0 ...
  • Kim niye bu başlığı açma gereği duydu, niye bunu bir sorunmuş gibi yansıttı bilmiyorum. Bildiğim tek şey; eğer anneniz alnının teriyle çalışıp kendi parasını kazanıyorsa ve siz annenizle gurur duymak yerine, yaptığı işten ya da bunu birine söylemekten utanıyorsanız, o anneyi hak etmiyorsunuz demektir.
    5 0 ...
  • erzurumda üniversiteye öğrencilerin gelmesiyle dahada açığa vuran durum dışardan özellikle batıdan gelen kızların giyim tarzını rahatlığını kıskanıyorlar kendileri sıcakta kırk kat kumaşa bürünüp gezerken diğerleri şort tshirt ile rahat rahat takılmalarını kıskanırlar baba baskısı olmadan rahatça gezmelerini kıskanırlar.
    7 4 ...
  • çocukken bunu saklamak için çok uğraşıyordum ama artık utanmıyorum. Tek gayesi benim daha iyi yaşam standartlarına sahip olmam ve istediklerimi alabilmekti.. tabii temizlikten kazandığı paralarla o kadar okuttu beni, ben de bir şekilde bitirdim unv yi ama işsizim. Arada yardıma gidiyorum ben de temizliğe.. ne hayat ama...
    9 1 ...
  • bugün istemeyerek kulak misafiri oldum. teyzenin biri oğluna kız arıyormuş. aslında iyi kızlar var ama temizlik görevlisi felan davul bile dengine benim oğlum mühendis diyordu.

içimden dedim sanki oğlun rudolf diesel felan alimünyum odtü felan mezunu, kesin dandik bir ünide mühendislik okumuştur. birde kız beğenmiyorlar.

biride diyor benim gelinde çirkin ama napacan iyi birisi felan idare edecez artık gibi konuştu insanlığımdan utandım.
    3 2 ...
  • tüm çıplaklığıyla hep derinliklerde yaşayan, yaşatan, hala kendisiyle karşılaşmamış olanlara okunması tavsiye edilesi hüzün prensesi.

depresif haldeyken hep onu okurum, yalnızlığımı onunla paylaşmak için belki, belki de yalnız olmadığımı anlamak için.

onun acısını kendi acıma katıp içinden çıkılmaz bir hale getiriyorum. Mazoşistim.

kalanlar isimli kitabını okumanızı isterdim. Bu kitapta Ondan kalanlar var. ardında bıraktıkları. yaşadığı anların notları. anlarının anıları. başkaldırma anları.

"aşk acısı çekmedim hiç, çünkü dünyanın verdiği acı her zaman güçlüydü."

"Beni yaşamcıl kılmakla en büyük ölümlerin en derin acılarını bana vermemiş mi bu insan olma çabası?"

“ışık var. Kitaplar var. Ben varım. Dünyam var.”

"Artık giderek dünya insanları bana birer fabrika ürünü gibi görünüyor."

"Yalnız yaşı olmayan ve dünyalarını kendi içlerinde taşıyan insanlara dayanabildiğimi görüyorum..."

"artık beni benden alsınlar. Yaşlanmak istemiyorum. Kimseyle yaşlanmak istemiyorum, kendimle bile."
    9 0 ...