• şaka bir tarafa .....
  biz türklerin önünde iki seçenek var .

  1 . kürt ve arap çoğunluk içinde boğulmak .

  2 . kürtlerle yolları ayırmak , türk nüfuslu
  türk devletini kurmak . 1514 yılı öncesi gibi
  enerjik , asker millet olmak ....

  farkında değilsiniz , görmek istemiyorsunuz
  aklınız ermiyor , küfür etmekten başka bir şey
  bilmiyorsunuz .

  bunlar türklerin sonunun geldiği sonucu değiştir
  miyor .

  ordun dağıtılmış , kalanları da suriyede , katarda
  şurda burda batağa saplanmış . ekonomi berbat
  moral bozuk .....

  perşembenin gelişi , çarşambadan bellidir ....
  2 0 ...
 • müthiş bir siyasi zeka içeren tespitidir.

  https://m.youtube.com/watch?v=jvZOTRhw4qA+

  "kahveler açık ama kağıt oynamak yasak neden? her oyunda sıfır yeni kağıt açacaksınız bu kadar basit." diyerek iktidarın göremediği bir sorunu şipşak çözmüş ve al kızı ver papazı stratejisiyle orta doğu'da kartların yeniden dağıtılacağının sinyallerini vermiştir.
  4 1 ...
 • Ben ikna oldum oyum ak parti ye ilk seçimde. Ne bileyim biz mansur başkanı dürüst bilirdik.

  Lan bi siktirin gidinyahaha.
  4 0 ...
 • Nedir lan bu kadınların çektiği içim acıdı ya.

  Bildiğim kadarıyla orada kız çocukları (evlenme masrafları onlara ait oluyor diye) sevilmiyor istenmiyor örfünüz adetiniz batsın allahın belaları.

  Çocuk kız ise öldürecek. Fakirlik mi yokluk mu bunu yaptırıyor bilmiyorum ama ben bu dünyada yaşamak istemiyorum abi.
  5 0 ...
 • Hz Muhammed'in de sünni olmaması gibidir.

  Kişi kendi sünnetini nasıl takip etsin? Kendi izinden nasıl gitsin?

  Önemli olan günümüz Müslümanlarının sünni ve alevi olmasıdır. Tabi gerçek anlamda.

  Yoksa Alevi ismini veya Sünni ismini parselleyip kendilerinin bu iki hazeratın yoldundan gittiğini, başkalarının ise gitmediğini iddia etmekle değil.
  6 0 ...
 • ispat edin diyor bir de utanmadan ya. ulan alakamız yok gelip nickimin altında malum yazar göt olduktan sonra hırsını alamayıp kusuyorsun nefretini. ses çıkarmıyoruz sana çünkü daha çoluk çocuksun psikolojik olarak narinsin kırılgansın. yazık olur diye susuyoruz.

  t: istanbul ili içinde muhtemelen nutuk'u belgeli hali ile okuyup bitiren 4 5 insandan biri olan, chpli vatan hainlerine hain olduklarını her fırsatta dile getirdiği için çomar damgası vurulmaya çalışılan ama göt etme ustası olan yazar.
  5 0 ...
 • çok tehlikelidir. bugün ülkede sadece gözleri dışında her yerleri siyah burkalı suriyeli kadınların da oluşturduğu aşırı radikal mezhep. kimse farkında değil ama bunlar bu ülkenin başına büyük dert olacaklar. kimse "islam" falan demesin, islam bu değil, anadolu islamında bunların yeri yok. sanki çok normalmiş gibi her sokakta, caddede, köşe başlarında kara ninja gibi giyinmiş, sadece gözleri görünen bu ışidçi kadınlardan var. kimse de ses etmiyor bunlara ve bu ülkeyi de suriyeye çevirdiler allah belanızı versin. hala bu çöl farelerini bu ülke besliyor yazıklar olsun.
  4 0 ...
 • eşyanın hakikatinin öznel bir şekilde kavranmasının mümkün olmayacağından hareketle resim sanatında -ki ona minyatür adını veriyorlar- kuşbakışı bir çizim tercih edilmiştir.

  ayrıca eşyanın olduğu gibi aktarılması da sanatsal görülmez. bunun yerine gül, karanfil, orkide çizmek yerine bunların ortak olan tarafına akıl yoluyla ulaşarak 'çiçek' kavramını soyut bir şekilde aktarmaya çalışmışlardır.

  bu yaklaşımlardan ötürü picasso'nun -atalarının arap olduğu da iddia edilmek ile birlikte- islam sanatından etkilenerek farklı bir formda resim çizdiği senelerdir iddia edilir.

  şu iki makale ilgilisi içün:

  Lorey, E. de, Picasso & L’Orient Musulman
  Flood, F. B., Picasso the Muslim: Or, How the Bilderverbot became modern.
  3 1 ...
 • eskiden de anneler çocuklarını ilgi çekmek için kullanıyorlardı. bu yeni bir durum değil ve evet eskiden çok eziyet görmüş, çok bilinçli olmasada elinden geleni yapan anneler vardı.

  ne oldu biliyor musunuz? insanlar aynı.

  eskiden ilgi çekmek için kullanılan yöntemler değişti ya da gelişti o kadar. eskiden sosyal medya yaygın olsa o zamanlar çeşitli yollarla ilgi çekenler bu yolu da kullanmayacak mı sanıyorsunuz?

  ve eziyet görmüş, bilinçli-bilinçsiz kadınlar vardı. ellerinden geleni yaparlardı. onların yerini kim aldı peki?
  ekonomik bağımsızlığını elde etmiş, kendi ayakları üstünde duran, eskiye nazaran çok daha bilinçli kadınlar.

  değişen insanlar değil, imkânlar...

  bence bulunduğunuz, gözlemlediğiniz ortamları bir sorgulayın. siz nasıl birini hak ediyorsanız öyle biriyle evleneceksiniz emin olun.

  insanları övmek ya da yermek bize bir şeye kazandırmadı, kazandırmıyor, kazandırmayacakta.. en fazla aşağılık kompleksiniz tetiklenir o kadar.

  edit: imha.
  10 0 ...
 • istanbul. bir yere gitmek için yola en az 2 saatin giden sefil yer. sokaklar feci. hayat aşrı pahalı ev fiyatları kiralar anlamsız pahalı. resmen burada yaşıyarak kendini hayatını çarçur ediyorsun. herkes burdan kurtulsun.
  12 1 ...