• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • kanser

407.
  • Kuzenlerimden birini geçtiğimiz saatlerde henüz otuzlu yaşlarının başındayken bu hayattan koparıp alan lanet olası hastalık. Narin, nazik bir bedende aynı oranda nazik bir ruh onca sevenine, iyi haberini dört gözle bekleyenine rağmen alıp başını gitti. Hayatımda yaşadığım en büyük travma değil ama en büyük hayal kırıklığı bu galiba. Bir insana yardım etmek için çabalayıp, iyileşeceği günü umutla beklerken bir gece ansızın gelen telefonda "yavrum x ablan..." cümlesini işitmek öyle acı ki. Annem umudumun öylesine farkındaydı ki o cümleyi tamamlayamadı. ilk öğrendiğimde bir gece yarısıydı, o gece uykum tamamen kaçmış yatağın içinde bomboş gözlerle karşımdaki perdeyi izleyerek sabahı etmiştim. Şimdi yine bir gece yarısı ve ben evde tek başıma boş boş dolanıp duruyorum. Onca emek, onca sınav, onca çaba, olağanüstü parlak bir öğrencilik hayatı, umutla ve aşkla yapılmış bir evlilik... sonuç yaşanamamış bir aşk, kucağa alınamamış çocuklar, hissedilememiş bir ton heyecan. Sonuç yıkıntı, yarın yokmuş gibi yaşamak klişe bir tavsiyeden çok daha fazlası...
    3 0 ...
  • Okudukça tüketilmeyen, aksine yoğunlaşan bir Edip Cansever şiiri. Çok geç buldum, erken kaybetmeyelim ama. Beyni altüst eder; çünkü şiiri bir o tarafa bir diğer tarafa çekiyor. Bu yüzden üzerine kafa yorulması şart.

Araya soktuğu bu şeye bayıldım özellikle. Ve son darbeye.

“Öyleyse başlayalım: Koz kupa! Ah şu sinek onlusu bire bir unutulmaya..
    Çayınız soğuyacak! Çayınız mı dediniz? Ne tuhaf biraz anlıyorum.

– Üç karo!
    – Pas diyorum!
    – Susalım baylar, dört kupa!

Ah şu sinek onlusu! Koz kupa! Çayınız mı dediniz? Susalım!
    Susalım – niye susalım – Anılar mı dediniz? Ne sesli bir vuruşma!
    Ya sonra? Bırakın şu sonrayı, bilmem ki nedir o sonra?
    Gene mi? Başladınız mı? Peki şimdi kim var sırada?
    Sakın ha!
    Biz yoğuz, bizi unutun, yok deyin adımıza.
    Yok deyin çünkü biz..
    Biz işte korkuyoruz ne güzel korkumuzla
    Ne güzel ağzımızla..
    Yok canım, ben var ya, istiyorum sırada olmayı.
    istiyorum – sahi mi? – ama isterseniz siz olun.
    Siz olun, biz olalım, kim olacak? – hep böyle oyalansanıza –
    Yani; “Şu sinek onlusu, susalım baylar, koz kupa.”
    Gibi oyalansanıza,
    Biraz oyalansanıza.

Hiçbir şey ! Kimse bir gün gözlerimi sevmiyecek, biliyorum
    Kimse bir gün kemseyi sevmiyecek korkuyorum
    Bir yaşlı kadın en erkek boyutunda
    Kendisiyle çiftleşecek kaç kere yalnız
    Kaç kere yalnız, kaç kere şaşırmış, bitkin kaç kere
    Bir ölgün ses bulacak sesinden çok uzaklarda
    Vardır ya, hani bir yer, uzakta çok uzakta
    Ölüm mü- yok canım, çok sesli bir evrende çok erken daha
    Üstelik bilmiyoruz da, doğrusu bilmiyoruz, ölüm mü, bunu hiç bilmiyoruz.”
    2 0 ...
  • Zall sesimizi az da olsa duymuştur. Baş meriç ile reklam aşklarıda fos çıkar. O değil de bu tip discord da eski sevgilisine evleneceğiz falan diyordu. Neremle güldüğümü artık tahmin edersiniz.
    4 0 ...
  • üsteki müptezel ergenlerin yazdıkları ile ülkenin ne kadar kötü kalpli insan barındırdığını anladığım bir başlık olmuş !
    gelelim konuya, bir kadın için tecavüz ölümden beter bir durumdur tabi empati asla kuramayız o ayrı dava, nasıl ne şekilde bir psikoloji içerisindeler sadece onlar bilir, öyle bir geçmişe sahip bir kadını pekala er kişi sevebilir bunda yadsınacak ne var mk hatta seven kişinin çok sağlam bir yüreğe sahip olduğunun göstergesidir.
    10 1 ...
  • Maymun iştahlı cüceler sardı etrafımı
    Metrakarelik korkularımdan hic ışık yok odamda
    Yüksek sesli günahlarımı susturamıyorum
    Gölgelerde sevişen siyaset fahişeleri misali sokakta kaybediyorum
    Sanki biri hayatımın sesini sonuna kadar açmış
    Kendi sesimi duyamıyorum
    Kaos içindeki çıplak düzenimde kaygan bir yamaç gibiyim Ruhumu yırtan kısır bir döngü var hayatımda
    Ve bu küçük ölümler dönüsünde hayalin yeri yok galiba..
    5 1 ...
  • "itibardan tasarruf" olmaz yazmak isteyip hem midemin bulanması hem gözümün seyirmesi sebebi ile yazamadığım durumdur. bunlar günah nedir mekruh nedir kul hakkı nedir hiç bilmiyorlar.

bu arada sayı şahsen bana az gözüktü. şöyle ki ; ibb bilmem ne kalemi müdürü ( kim olduğu ne iş yaptığı meçhul ) gibi bir adamın bile 2-3 tane makam aracı varsa valisinden tut belediye başkanına millet vekiline bakanına kadar bu sayı en az 500 bin falan vardır diyordum ben şahsen. sadece en tepedekinin bile 20-25 tane vardır herhalde. bilmem kaç tane uçak bilmem kaç tane sarayın yanında araba nedir neticede.
    7 0 ...
  • ilber ortaylı hocanın ‘'30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” diyen bursanın AKP'li Belediye Başkanı Alinur Aktaş' a yaptığı kapaktır. kapak için burdan buyrun:
    “30 Ağustos, Başkumandanlık Muharebesi'nin kazanıldığı,
    Yunan Orduları'nın dağınık olarak ricata başladığı gündür.
    30 Ağustos, Anadolu'dan asla çıkmayacağımızın belgesidir.
    Birçok ülkede böyle bir tarihî gün yoktur; böylesine değerli bir zafere sahip olanlar da her zaman kutlar”
    ilber oltaylı nın bursa bb başkanına yaptığı kapak

not: bilgine, kalemine ve yüreğine sağlık hocam.
    16 1 ...
  • şu olabilir;
    dünyanın en acayip fotoğrafı

fotoğrafın kahramanları;
    recep tayyip erdoğan,
    beşar esad,
    mateja kezman,
    suat kılıç,

mekan: halep olimpiyat stadı.

fotoğrafın hikayesi;
    sene 2007, erdoğan henüz dünya lideri(!) olmadan önce "kardeşim" dediği esad ile canları sıkılmış, suriye'nin halep şehrinde suriye takımı al ittihad ile türk takımı fenerbahçe'ye bir maç yaptırmışlar, maç halep olimpiyat stadında oynanmış ama halep'in olimpiyat ile herhangi bir alakası yok.
    bu arada maçta çetnik selamı ile tanınan sırp milliyetçisi mateja kezman sakatlanmış, esad ve erdoğan soyunma odasında onu ziyaret ediyorlar.
    bu esnada erdoğan sakatlanan futbolcuya; "canın acıyor mu" diye soruyor.
    erdoğan'ın hemen arkasındaki kişi ise spor bakanı suat kılıç, kendisi erdoğan tarafından tokatlanmış ve görevden alınmıştır ilerleyen yıllarda.

fotoğraftaki iki ülke lideri birbirleri ile fiilen savaş halinde.
    biri diğerinin ülkesinde iç savaş çıkınca o ülkenin başkentinde cuma namazı kılacağız demişti, 350 cuma geçti o namaz hala kılınamadı...

kesinlikle dünyanın en acayip fotoğrafı...
    11 3 ...
  • 15 temmuz anma törenlerinde eline mikrofon alıp akp propagandası ve tayyip erdoğan güzellemeleri yapan validir.

akp il başkanı gibi davranan yozgat valisi kadir çakır'dır kendisi.

izleyelim;
    https://streamable.com/hwbym

konuşmaya, şu üslüba bak...
    bir vali bu konuşmayı yapan.

liyakat sıfır, eğitim sıfır...bu adam ülkemizde bir vilayeti yönetiyor.
    böyle bir vali olabilir mi? sen valisin, devletin valisisin, akp il başkanı değil.

ha bir de konuşmanın sorunda osmanlı torunu, osmanlı torunu diyor.

yahu osmanlı torunuysan git osmanlı'da valilik yap da görelim. osmanlı olsa sen ve senin gibiler valilik makamını rüyanızda göremezdiniz.
    9 1 ...
  • 15 temmuz anma törenlerinde eline mikrofon alıp akp propagandası ve tayyip erdoğan güzellemeleri yapan validir.

akp il başkanı gibi davranan yozgat valisi kadir çakır'dır kendisi.

izleyelim;
    https://streamable.com/hwbym

konuşmaya, şu üslüba bak...
    bir vali bu konuşmayı yapan.

liyakat sıfır, eğitim sıfır...bu adam ülkemizde bir vilayeti yönetiyor.
    böyle bir vali olabilir mi? sen valisin, devletin valisisin, akp il başkanı değil.

ha bir de konuşmanın sorunda osmanlı torunu, osmanlı torunu diyor.

yahu osmanlı torunuysan git osmanlı'da valilik yap da görelim. osmanlı olsa sen ve senin gibiler valilik makamını rüyanızda göremezdiniz.
    9 1 ...