• iş bankası da bitince 16 senedir her rezilliği görmezden gelen hülocanlara sıra gelecektir. artık tek tek mi satar/özelleştirirler yoksa 1000 li 5000 li paketler yapıp başka ülkelere mi satarlar bunları bilmem. bunu bile alkışlarlar ama hiç şüphem yok. ülkede özelleştirilecek bir şey kalmadı artık çok para etmeseler bile bunları verecekler mecbur.

  avrasya tüneli, osmangazi köprüsü ve 3.köprünün yüklenicisi kazandığı paradan memnun değilmiş. zam istermiş. tabi onu küstürmemek lazım. ee elde yok avuçta yok ne yapacaksın başka. avrasya tüneli hariç diğer ikisinden günde 10000 araç geçmiyor üstünü cebinden veriyorsun ama adam hala mutlu değil zam istiyor. bizim adam ise kaynak bulamayınca çıkmış hisselerden ceplerine para girmediğini kanıtlı olarak sunan chp lilere "o hisseleri vermemek gibi bir şey yok zaten onların değil milletin" diyerek göz dağı veriyor aklınca. hazineye aktarılacakmış hazinenin hakkı imiş o para. bize gelecek yani diyor kasa damadın elinde nasıl olsa. bir allahın kulu da demiyor ki "yahu 4 milyon tane suriyeliyi besliyorsunuz onlarca müteahhidi besliyorsunuz diyanete milyarlarca bütçe veriyorsunuz örtülü ödeneğiniz ufak ölçekli bir ülkenin bütçesi kadar yediğiniz içitiğiniz cabası siz neyin kafasını yaşıyorsunuz" şeklinde.

  (bkz: her kuşu sktik leyleğe gözü diktik)
  5 1 ...
 • muzun çekirdeği yok nasıl oluyorda ağacı oluyor

  güzel soru. öncelikle muz bir bitkidir ve ağaçta da yetişmez. çok büyük bir çiçekli bitki olduğundan ve on metreye kadar boyu uzadığından genellikle ağaç sanılır. muz bitkisinin gerçek gövdesi ise toprak altındadır. muz bugün gördüğümüz hale evrimle gelmiştir.

  bugün afrika'da patates şeklinde, tatsız tutsuz olan gerçek muz bitkisi çekirdekli ve yemesi de oldukça güçtür. sadece istenen çiftleri birleştirerek bugün yediğimiz muza evrimleşmiştir. gerçek muz bitkisi bol çekirdekli, yemesi oldukça zor ve kalın yaprağa sahiptir. ilk kimin bu evrimleşme sürecini yaptığını da biliyordum fakat şu an unuttum. bulduğumda buraya yazarım.
  14 3 ...
 • Aklına bir yatak atıp,kıvrılıp orada uyumak istiyorum.

  Bugün biraz durgunum. dişim ağrıyor. Bugün niye böyleyim bilmiyorum.

  -
  "Aklımdasın" sözcüğünü duymak ne güzelmiş, bu duyguyu tekrar hatırlamak...

  Birinin aklında olmak, olunmak istenen en güzel yer sanki *
  13 3 ...
 • Dünya astsubaylar günü de mi varmış yahu.
  Neyse, Babacan başçavuşlar başta olmak üzere hepsinin kutlu olsun. Toy astsubaylar biraz şey oluyor ama onların da kutlu olsun madem, erlerle uğraşmadan olgunlaşmaları dileğiyle.
  uzun dönem Çavuşlar olarak biz de gün istiyoruz. Hakkari’de ırak’ta ömür çürüttük o kadar.
  iade-i itibarımız tez elden tarafımıza teslim edilmeli.
  7 0 ...
 • gün gibi ortadadır.
  doları bahane edip az sayıdaki yerli ürüne bile zam yapıldı.
  damadımız 2019 zor geçecek dedi.
  papaz gitse bile bu doların önünü kesmeyecek demek istedi aslında.
  5 1 ...
 • Gurbetteyim
  Okadar ozledim ki
  Turkiyedeyken de ozlemistim gerci cok uzun zamandir
  Birisinin seni seviyorum demesini
  Okadar istiyorum ki, lanet olsun baska dillere; hic biri turkce gibi degil, hep bi derece alttan konusuyorum hem bir perde var arada
  Keske burada birisi sevseydi ve bana turkce seni seviyorum deseydi. Veya deyemeseydi,komik duyulsaydi, tatli tatli gulusseydik ve konussaydik. Ona seni seviyorum demeyi ogretseydim, keske buna ihtiyac duysaydi
  0 0 ...
 • Efendim bildiğiniz gibi purge gecesi, 12 saatliğine cinayat dahil olmak üzere tüm suçlar yasaldır.

  filmlerde de genelde psikopatların çeteler kurup gece boyunca terör estirdiklerini, milletin evine barkına saldırdıklarını, safariye çıkar gibi insan avladıklarını 1000 kere izledik zaten.

  ya peki benim gibi içinde kesinlikle bir katil olmayan, başkasına zarar vermek istemeyen ancak evine kapanıp da o kaosu kaçırmak da istemeyen kişiler ne yapabilir?

  Mesela anons ilk yapıldığı anda götü açıp sokağın ortasına çatır çatır sıçmak fena bir fikir değil, hatta hastaneye sıçan teyzenin de ilk tercihi bu olurdu. Gerçi kendisi zaten purge murge dinlemeden palamut gibi bırakmıştı. Neyse, konuyu dağıtmayalım.

  biz gerçi bu vizyonsuzlukla bir millet olarak fazla orjinal şeyler bulamayacağımız için kesin dışardaki insanların (katiller hariç) yüzde 90'ı bakkal soyardı en fazla.

  ya da;

  -(anons) blablablabla, her şey serbest. Başlayın.
  +(double cross) *sağına soluna bakar sonra büyük bir mutlulukla kırmızıda geçer.*
  1 0 ...
 • Kız oğlan kızla birliktedir. Olum nasıl gururunuza yedirebiliyorsunuz lan kadın parasını? Ölürüm daha iyi. Benim hatunum yanımda 1kuruş dahi harcayamaz. Hesap ödemeye Yeltenirse olay olur.
  1 3 ...
 • Hep dersin ya hayatına giren her insan bir deneyim iyi veya kötü . Hepsinden bir ders aldın , belki daha da akıllandın bazı konularda .Duvarlarını biraz daha kalınlaştırdın ya da kırmızı şeritlerin daha bir kırmızı . Affetmeyi , nefret etmeyi , güvenmemeyi , her yerinden kırılsan dahi kırmamayı , yaralı yeri daha fazla kanatmamayı , Sen bunları yaparken , kendini en açık şekilde ifade edip hep kendin olsan dahi , tek soru hala Neden ? Neden bu kadar kendinken bile bu yorgunluğum , bu dargınlığım insanlara ?
  2 0 ...
 • Açıkcası ben bu kadar oylanmasını (iyi/kötü) anlamıyorum.

  Ulan o kadar okuyorsunuz bari iyi oylayın. Ne biliyim yani

  Bilimsel bir metin açıklamadıkça ben okumuyorum sahsen. Banane sizin 2008 (atıyorum) yazında naptığınızı mutlu olduğunuz ilkokula geçmenizi vs felan.
  5 1 ...