kızılay

278.
  • Yine para istiyor
    Neyse ben güvenmiyorum para mara vermem.

Diyanete verilen pay çok desin ödenek istesin

Çocuklara bilgisayar alınsın.
    kızılay
    5 0 ...
  • Oncesinde bi iki ay kadar mesajlasip telefonla gorustukten sonra Ikinci kez mi ne yuz yuze bulusmustuk. Bi parkta oturduk, yuruyus yaptik. Gezerken ben surekli muhabbet acmaya calistim ilerlemedi. Zaten zorlama konulardi. En son biraz sustuktan sonra "ya ben boyle surekli konusup duruyorum sessizlik olmasin diye ama rahatsiz oluyosan.." dedim. "Surekli konusmamiza gerek yok ki sessizlik de guzel. Nolcak ki konusmazsak?" Dedi. "Tamam o zaman." dedim. Ilk defa bir sessizlik rahatsiz etmedi. Adamda ne kasinti ne rol kesme var. Dedim karantina durdun durdun ama bu sefer gercekten oluyor galiba. Yuruduk oyle. Ayrilirken "uzulme ya ben bi daha gelirim, isimi ayarlayip." dedi. Hala da geliyor iki gozumun cicegi.

Edit: arada oluyor oyle sessizlik ama "ya bi sus artik, bi b.ku da bilme be bi b.k hakkinda da fikrin olmasin!" Demenizden cok daha iyidir.
    5 0 ...
  • Lan oğlum 2 kişiden biri bunlara oy verdi. Bu neyin tantanası.

Yok dolar 7.7 olmuş ta, yok euro 9 olmuş ta. Yok her şey pahalanmış ta.

Daha dur yeni başladık. 2023 haziran ayında seçimler. 2020 haziran daha yeni bitti.

3 sene daha mokoko. Donunuza sahip çıkın. Ondan sonra sandığa gidince basarsınız mührü.

Birilerinin akıllanması için aç kalması gerek.
    3 0 ...
  • Cinsiyet fark etmeksizin Alttan almak. Sinirli bir insan mantıklı düşünemeyecektir o yüzden kendinizi ne kadar açıklarsanız açıklayın o sadece sinir olduğu şeye odaklanacaktır. Sessiz kalıp dinledikten sonra sakinleştiğinde kendinizi anlatabilirsiniz.mantıklı bir insansa ve haksızsa zaten kendi gelip özür diler, hatasını fark etmiyorsa da gidip ben diliyle kırıldığınızı anlatırsınız.

Bebek gibi konuşmak işe yaramaz suratınıza tokatı yersiniz, dalga mı geçiyorsun diye. Az ciddiye alın insanları.
    13 3 ...
  • Gece gündüz Almanya, Berlin, avrupa diyerek sözlük yazarlarının kafasını gipmeye yemin etmiş yuuzır.

Gitsen de kurtulsak senden beğ!!!! *
    8 1 ...
  • Talihsiz bir zamanlamadır.
    Giderken mesaj atmış; ‘yeni hesapla 2-3 güne gelirim, borcumun arkasındayım’ diye.
    Yeni nickini merakla bekliyorum...
    6 2 ...
  • bir bayern klasiği olan bu skor haftasonu kanatlı tayfanın canını sıkacak.
    mert hakan'ın da dediği gibi övünecek bir şeyleri kalmadı.
    4 0 ...
  • Sözlük içinde bu imkan sunulmuştur sikko sikko başlıklar açmaya gerek yok.
    ayarlarım > seçenek > genel menüsü altında "özel mesaj alımı" kısmında 3 farklı seçenek var.
    1- bana herkes hunharca mesaj yağdırabilir
    2- sen kim köpeksin de bana mesaj atacaksın
    3- arkadaşım değilsen konuşmuyorum

bu 3'ünden birini seçip hayatınıza devam edebilirsiniz, böyle anlamsız başlıklar açarak sözlüğün güzide databaseinde ve storage alanında gereksiz byte harcamamış olursunuz.
    5 2 ...
  • 2300 lira ( asgari ücret ) ile çalışan bir insan için hesaplaması çok da zor olmayan alımdır. çocuksuz bir aileyi ele alalım mesela kadın çalışmıyor erkeğin maaşı ile dönüyor ev.

kalem kalem gidelim ;

- ev sahibi değilse 1000 lira kira veriyor olsun ( istanbulda ancak bodrum daire bulursun )
    - ortalama 500 lira faturalara veriyor olsun ( su, elektrik, doğal gaz, telefon ve interneti de olsun hadi )
    - aylık mutfak masrafı 800 lira diyelim ( temizliği de buraya katalım hadi deterjanı vs )
    - iş yerinde yüzde 99 servis yoktur. iyimser tahmin ile yakın mesafe hesaplayalım günde 3.5 liradan ayda 600 lira yol parası olsun
    - yemeği iş veren karşılıyor diyelim neticede asgari ücretli çalıştırıyor
    - ayda 2 defa dışarıya çıkıyorlar diyelim ortalama 200 lira harcasalar 400 lira
    - üst baş alınacak mutlaka 3-4 ayda bir oraya da 500 lira bütçe ayıralım

lan üçüncü maddede para bitmiş ya zaten niye söylemiyorsunuz.. eve tek maaş giren ve kira ödeyen bir ailede araba almak falan hikaye olm. ay sonunu görebilmek bile mucize ne arabası. he hem adam hem kadın çalışır ayda ortalama 8-10 bin lira para girer eve kirada vermezler ise ayda 1500-2000 lira bütçe ayırıp bir araba sahibi olabilirler. şu görseldeki tofaşı mesela 1 sene taksit ödeyerek alır "paşalar gibi" gezerler sonra. tabi arabayı aldıktan sonra araba dağılmazsa falan. ulan bu arabalar bu sözlükteki birçok yazardan daha yaşlı ve 27.500 lira para istiyorlar düşün *
    6 0 ...
  • Boş zamanı çok olduğu için ne yapacağını bilmeyen bir öğretmen daha.

Kimi atletle çıkar kimi sigara içmeden duramaz. Kimi kargoyla kaşarla salatalık yollar. Yatarak para kazanıyor ya yollar.

https://www.milliyet.com....sel-taciz-sayildi-6312887

Edit: çocuklarımıza bu zihniyet bir şeyler öğretecek Allah'ım sen koru ya rabbim.
    4 3 ...