• Schopenhauer'in sebebini çok güzel açıkladığı kavram:

  “Doğuştan gelen bir kusurumuz var; hepimiz mutlu olmak için dünyaya geldiğimizi sanıyoruz. Bu kusurumuzu gidermedikçe, dünya gözümüze çelişkilerle dolu bir yer görünecektir. Çünkü her adımımızda, ister büyük ister küçük bir şey yapmış olalım, dünyanın ve insan hayatının, mutlu bir yaşam sürdürmeye olanak verecek biçimde tasarlanmadığını anlayacağız. işte bu yüzden bütün yaşlıların yüzlerinde aynı ifadeyi, yani düş kırıklığını görmek mümkündür.”
  1 0 ...
 • Bir keresinde boş bir vaktimde hazır iş güç yok rahatım diyip minecraft a sardım ve 16 saatten fazla oynadım. Uyumaya gider iken yastığı aldım yatağa blok koyar gibi koydum. Oyundaki gibi yastık yatağa yapışmak yerine düşünce lan oyun mu bozuldu diye durdu bir kaç dakika. Reel hayatta olduğumu fark edip yastığı koydum uyudum. Rüyamda halen Minecraft oynuyordum.

  O günden beri 2-3 saatten fazla oynamıyorum.
  1 0 ...
 • Şimdi bir sürü soru soracağım çünkü ben çok rahatsızım.

  1-Bu çocuk Aleyna çakırı canlı yayında dövdü, bayılttı, görüntüler var. Neden hala konu ile alakalı gözaltı olmadı?
  2-Bu çocuk Müge anlıyı, Müge anlının ailesini, ekibini, ATV gibi baba bir kanalı tehdit etti. Neden hala gözaltı olmadı?
  3-Bu çocuğun gencecik kızları pavyonlarda çalıştırıp ellerinden paralarını aldığına dair milyon tane tanık çıktı. hepsi ifade vermeye hazır olduğunu, tehdit edildiklerini söyledi. Yayını ihbar kabul etmediler, gözaltı olmadı.
  4-Bu çocuğun annesinin bir yetimhanede çalıştığı, oradaki kızları 18 yasına yaklaşınca iş, ev ve dayıların parasını yemek vaadiyle kandırdığı da tesadüf eseri yayına gelen bir telefonla ortaya çıktı. ilgili bakanlık kadın için ertesi gün soruşturma başlattı!!! Burası önemli çünkü soruşturma başlatıldıktan hemen sonra kadın “intihar süsü” verilerek öldürüldü. intihar mektubunda da SÖZDE benim sebebim Müge anlıdır yazıyormuş. Eşi televizyona çıkıp esti gürledi tehdit etti, oraya da geleceğim. Soru şu: intihar ettiyse bu kadın “neden” intihar etti, eğer öyle bir şey yoksa olaydan aklanmak için elinden geleni yapması gerekmiyor muydu? ki kadın bu işi yapıyormuş çünkü gazinolara sürüklediği kızlara aksi yönde ifade vermeleri için Mesajlar yollamış ölmeden bir gün önce. intihar edecek insan neden paçayı kurtarmak için bu kadar çabalasın? Bu kadın konuşacaktı, yeterince sağlam duramadı diye öldürülmüş olabilir mi?
  5- Ümitcan, babası, abisi annesi öldükten birkaç saat sonra basının önüne geçerek esti gürledi. Hiçbir şok, üzüntü yoktu. Tamamen öfke vardı o konuşmalarda. Baba sarhoş, ayakta duramıyordu. Cumhurbaşkanı’na seslenip ona oy verdiğini söyledi, Süleyman soyluya seslendi, ben koyu ülkücüyüm dedi. Eşi ölmüştü. Nasıl böyle konuşuyordu? Müge Anlı’yı hedef gösterecek kadar kendindeydi, yine. Daha sonra ümitcan bir bakana seslenerek dedi ki, “bakanım size sesleniyorum ben bu güne kadar sustum bundan sonra susmak yok” dedi. Neyi konuşacak? Bu ülkenin devlet erkanına seslenen bu kişiler kadın pazarlıyor, karanlık işlerle uğraşıyor. Benim devlet büyüklerimle ne alakası olabilir? Neden biri çıkıp “ulan benim bu konu ile ne alakam olabilir herkes yerini bilecek” minvalinde bir konuşma yapmadı?
  6-koca adalet bakanı bunca ifade, bunca tanık, video vs ortadayken ümitcanı tutuklamak yerine Müge anlıya dedi ki, sen hakim ya da savcı değilsin yerini bil. Teşekkür etmek yerine bunları söyledi evet. Adaletimiz kime emanet? Biz artık bu ülkede allaha emanet yaşıyoruz diyebilir miyiz?

  Çok doluyum, uykum yok, gerginim, bu küçücük kaldığım büyük kaosun içinde tek umudum artık bir şey olması. Allah rızası için, mesele kişi meselesinden çıkıp kemiğe dayandı. Bu mesele askıda kalırsa Türkiye çok astığım astık kestiğim kestik bir ülke olacak. Tam anlamıyla olacak. O yüzden lütfen susmayın. Lütfen parası, dayısı olan kazanmasın bu sefer. Lütfen!
  4 0 ...
 • Üzüldüm, çok fazla. Onunla aşağı yukarı aynı yaşta olan kuzenim geldi aklıma. 2 sene oldu, o burada kalmamayı huzura gitmeyi tercih etti bize geride kalmak düştü. Ben kendimi bu düşünceye düşmüş bulurken, önceden de hatta bazen arasıra hala hissederken çaresiz kalıyorum. kendimden çok yaş farkı olmamasına rağmen, o denli umudun yitirmiş insanları görünce o sızıntı beni alıp götürüyor sanki. Bilmiyorum; umarım kapatamadığın yaraları, üzerine yük olan şeyleri üstünden atmışsındır. Huzurda kal.
  3 0 ...
 • anne bireyin "bak belim na bu kadardı." diyerek elleriyle otuz santimlik bir yuvarlak oluşturmasıyla devam eden yalan beyan.

  edittobello: şimdi bu cümleyi ögelerine ayırıyoruz çocuklar. başarılar.
  4 0 ...
 • her insan yeri geldi mi bal gibi de kötülük yapabiliyor çünkü. üzdüğünüz, kırdığınız insanları düşünün. sorsak siz de kendinizi "iyi" olarak tanımlarsınız. belki de genel olarak gerçekten de iyi bir insansınızdır ama saf iyilik diye bir şey yok. onu arıyorsanız eğer öyle bir şey masallarda olur anca.
  5 0 ...
 • Benim.

  Annem babam hariç kimsenin telefonunu da açmam. Gecenin köründe insanları rahatsız edemezsiniz. Maalesef keyfinden arayan bir arkadaşım var açmadım diye soru işareti mesajı atmış bir de.

  O soru işareti bir yerine girsin emi diyemedim.
  6 1 ...
 • Sen git sırayla tek tur geçemeden hem şampiyonlar ligi'nden hemde Avrupa ligi'nden elen, sonra biz büyük takımız de. Elendikleri takıma bak rio ave. Ülkenin büyük çoğunluğu bu takımı yeni duymuştur yeminle.

  Böyle böyle geriledik uefa kulüpler sıralamasında.

  Gelecek seneden sonra şampiyon takım da şampiyonlar ligi'nde eleme oynayacak. Daha da şampiyonlar ligi göremez türk takımları.
  7 1 ...
 • Şu hayatta, ömrümün şu gününe kadar hiçkimse için kalbimde zerre kötülük ve kötü niyet beslemedim. Hep iyi niyetle, pirüpak olmaya çalıştım.

  Ama görüyorum ki, hiçbir zaman bunu görebilip, anlayabilecek ve yanımda sevgi ve şefkatle yer alabilecek bir insan olmayacak hayatımda.

  Demek ki benim de böyle yaşamam gerekiyormuş.

  Teslimim hayatın akışına, direnmiyorum artık olsun diye. * * *
  5 1 ...
 • Şu hayatta, ömrümün şu gününe kadar hiçkimse için kalbimde zerre kötülük ve kötü niyet beslemedim. Hep iyi niyetle, pirüpak olmaya çalıştım.

  Ama görüyorum ki, hiçbir zaman bunu görebilip, anlayabilecek ve yanımda sevgi ve şefkatle yer alabilecek bir insan olmayacak hayatımda.

  Demek ki benim de böyle yaşamam gerekiyormuş.

  Teslimim hayatın akışına, direnmiyorum artık olsun diye. * * *
  5 1 ...