• güven duygusunun kaybolduğu anlardır. eğer ki senin kuruntundan, kıskançlığından, kibrinden vs değilde karşındaki insan o güveni zedeleyecek şeyler yapıyor ve bunda ısrar ediyorsa ve sen söylediği şeylere inanmakta zorlanmaya başlamış isen o eşik ete kemiğe bürünüyor resmen. zaten o dakikadan sonra sevmenin aşkın çok da cazibesi kalmıyor.
    5 0 ...
  • Sen neyin kafasındasın ulan? 2000 liradan 3500 e geçmeyi nasıl hedefliyorsun bu kriz ortamında? Sen dua et de işten çıkarmasınlar. asgari ücret 2020 lira oldu bütçemiz denkleşmiyor seni işten çıkarıyoruz demesinler diye dua et.

Ay beni yine fenalık bastı.
    6 1 ...
  • Sevdiğim ya da sevgilim olmadığında içimi bir boşluk duygusu kaplıyor. Gerçekten rahatsızlık veren bir his bu. Gerçi içimden gelmiyor da kimseyi sevmek. inşallah alışırım içimdeki boşluğa da.
    4 0 ...
  • Ne istiyorsunuz şu soktuğumun hayatında ne yapmak istiyorsunuz,kimi hayatınızda tutmak istiyorsunuz,kime ne değer veriyorsunuz,yerini belli edin. Sinirlendiğinizde,gözünüz döndüğünde karşınızdaki insanın, Öncelikle insan sonra hayatınızda ne olduğunu bir ölçüp tartıp biçin. Kafanıza göre insanların kalbini kırıp,sinirleriyle oynayamazsınız. Kimse buna boyun eğmez. Şöyle bir gerçekte var kimse kimsenin hayatında vazgeçilmez değildir buna göre hayatınızı yaşayın.Sanırım tüm sinirimi döktüm demek istediklerim bu kadar.
    4 0 ...
  • sebebini bilmiyorum. beyindeki bir sıkıntıdır muhtemelen. bazen çevreme karşı yabancılık hissediyorum. aileme, en yakın arkadaşlarıma karşı. sanki onları 10 dakikadır tanıyormuşum gibi geliyor. yeni tanıştığınız insanlara karşı hissettiğiniz o mesafeli olayım düşüncesinden bahsediyorum. sanki ben başka bir anne babanın çocuğuymuşum veya başka bir arkadaş çevrem varmış da onların arasından bir anda olduğum yere gelmişim gibi hissediyorum. bu his gerçekci bir his.

bir ara da mekansal algı problemi yaşıyordum. içinde olduğum mekanın neresi olduğunu algılayamama diyeyim buna. 10-15 saniye kadar. örneğin odamdaysam birden nerede olduğumu algılayamıyordum.

hiç şüphe yok ki aklımı kaybediyorum.
    5 0 ...
  • Yazan vs kimdir bilmem...

Beni sevmedi.
    Bu mühim değil, kimseye kendini sevdiremezdin. insanlar şanslı olanlar ve şanssız olanlar diye ayrılır. Kendini şanssızlardan sayar, yaşamaya devam edersin.
    Beni sevmedi.
    Bu önemli değil, zaten beni kimler sevmedi saymaya vaktim yok. insanlar mutlu olanlar ve mutsuz olanlar diye ayrılır. Kendini mutsuzların içine katar devam edersin.
    Beni sevmedi.
    Bu tuhaf değil, acısı derin, sorgusu uzun ama kabullenilir. insanlar aşık olanlar ve aşık olunanlar diye ayrılır. Kendini aşık olanların en aptalı ilan eder devam edersin.

Beni sevmedi,
    Beni seviyormuş gibi yaptı.
    Bu mühim,
    Bu önemli,
    Bu tuhaf,
    Bu kabullenilemez ve katlanılamaz.
    Bunun ağrısı dinmez, bunun kırgınlığı unutulmaz.
    Sevilmiyor olmanın çaresizliğinden sağ çıkar da herkes, sevildim sanmamın düşüşünden kurtulamaz.
    8 1 ...
  • Bir aralar çok şükür rehberimde bunu yapan kişiler hiç yok deyip çevremin elit insanlardan oluştuğunu zannediyordum. Sonradan öğrendim ki onların hiçbirinde numaram kayıtlı olmadığı için göremiyormuşum.

Niye herkes silmiş lan beni rehberinden :(

Beybi!
    3 0 ...
  • şu an bu yazıyı okuyan yazarlardan istenen şey.

sevgili ile ilgili başlıklar açmazsanız sevinirim.

anlayışınız için teşekkür ederim. iyi geceler.
    6 0 ...
  • yargılanmaktan kurtulacaklarını zanneden bölücü örgüt sempatizanlarıdır...

entryi değiştirseniz de ilk hallerinin ekran çıktıları, görselleri çoktan cimer'e ulaştırıldı hevaller.

bir tanesi dün gece yaptı.

kullanıcı adı: ritmo...

girdiği entryler;
    uludağ sözlük hdp li yazarlar birliği

bunlardan birini sildi, başlığın ilk entrysini de editleyerek değiştirdi, son hali şu;
    (bkz: #40945915)

tabi bunu anında yapıştırdık cimer'e;
    uludağ sözlük hdp li yazarlar birliği

(bkz: uludağ sözlük hdp li yazarlar birliği/#40946128)

sonra sanki gece bu olmamış gibi, bir başka keko geldi türk askerine, türklüğe hakaretler içeren entry girdi.

kullanıcı adı: kamcili adam 34...

girdiği entry şu;
    şikayet edilince entryi değiştiren kürtler

türk askerine "faşist çakal" diyerek hakarette bulunuyor, üstelik eklediği görseldeki kişinin türk askeri olup olmadığı meçhul.

sonra bakıyor ki pabuç pahalı, başına iş açacak, korkudan entryi editliyor önce.

ilk hali ile alakası yok.
    ettiği hakaretleri silmiş, yumuşatmış.

ama tabi çoktan o da cimere gitti bile.

o da bunu anlıyor ve tüm entrylerini silip hesabını da silip defolup gidiyor.

bunlar zannediyor ki entry silince, entryi editleyince kurtulurum.
    ama çoktan kayıtlara geçtiler bile.

yolunuz açık olsun paşalar...
    19 7 ...
  • sözlüklerde çok yaygın olan tutumdur. bu gibi sebeplerden dolayı sosyal medyada "kadına şiddet"e karşı kasılan duyarları samimi bulmam.

yine de internet güzel bir şey. mesela erkeklerin genelinin kadınlara bakış açısını çok hızlı bir şekilde öğreniyorsun. bu yazılanları okuduktan sonra sosyal hayatta karşılaştığı "erkek centilmenliği"nin samimiyetine inanan bir kadının akıldan zoru vardır.

sözlük moderasyonuna ricam kadınları aşağılayan başlıkları lütfen sansürlemeyin. sansürlemeyin ki hayal aleminde yaşayan genç kızlar kendilerinin nasıl görüldüğünü erkenden anlasınlar; tecrübe etmeden bazı şeyleri öğrensinler.

işte bu ifade özgürlüğünün yanında olmamın sebeplerinden biri. çok güzel bir şey bu ifade özgürlüğü.
    12 3 ...