• Yakın zaman içerisinde aldığım bir karardır. Çünkü oy verilecek bir parti mevcut değil şu anda.

Akp: buna neden asla oy vermeyeceğimi zaten açıklamaya bile lüzum yok.
    Chp: her ne kadar son seçimde ekrem'e oy vermiş olsam da gün geçtikçe daha da çok kürt ve hewal yalaması bir parti haline geldiği için artık oy vermeyi düşünmüyorum.
    Mhp: bu zaten başından beri arap yalaması ve ümmetçi bir partiydi. Resmen tayyip'in şakşakçısı haline geldikleri zaman zaten artık oy vermek aklımın ucundan bile geçmedi.
    iyi parti: her ne kadar doğrudan olmasa da sonuçta chp'nin müttefiki olduğu için dolaylı olarak chp için söylediklerim bunun için de geçerli. Ayriyeten eklemek gerekirse bu da sonuçta mhp'nin içinden çıkmış aynı onun gibi arap yalaması ümmetçi bir parti.
    Hdp: bunun için de zaten açıklama yapmaya bile gerek yok.

Kısacası bu ülkede türkçülerin oy verebileceği herhangi bir parti yok. Bir tek ötüken birliği mi ne diye bir parti vardı onu da yoldan geçen 10 kişiye sorsan 9'u duymamıştır hiç.
    5 0 ...
  • sevgili peygamberim monopoly oyunu
    harika bir oyun.. nerden temin edebilirim acaba?? oğlum ebubekir sıddık çok istiyor da..
    5 0 ...
  • Şüphesiz ki bir devrin sona erdiğini gösteren yönlendirme. hızlıresim.com'a girip "resim yüklemek için tıklayınız"a basınca otomatikman eksiup.com'a gidiyor sayfa. lan ben uludağ sözlük'e her eklediğim görseli hızlıresim üzerinden atıyordum. eksiup'takiler direkt olarak buraya yüklenemiyor. o yandaki yeşil ok çalışmıyor. fak.
    7 0 ...
  • yüzde 10'u bulan paydır.

tablo-1;
    türkiye nin tüm gelirlerinde alkol ve sigara payı

tablo-2;
    türkiye nin tüm gelirlerinde alkol ve sigara payı

evet, ülkemizde 2019 ocak-ağustos döneminde toplanan vergi gelirlerinin yüzde 10'u sigara ve alkollü içeceklerden elde edilmiş.
    alkol ve sigaraya ödediğimiz vergi;
    günde: 171.4 milyon tl
    saatte: 7.1 milyon tl.

petrol ve doğalgazdan elde edilen vergi gelirinden, motorlu taşıtlar vergi gelirinden daha çok.

buradan elde edilen gelirlerle imam maaşları ödenip, imam hatip liseleri, kuran kursları açılıyor.
    sonra da kalkıp içki haram, sigara mekruh diye ahkam kesiyor ibişler.

ulan ülke sizin dualarınızla değil, alkoliklerin ve tiryakilerin yüzü suyu hürmetine dönüyor.

#ekonomi
    12 1 ...
  • 2002 yılından beri yaz aylarında bulunduğum yalova'nın beldesi. tabii artık iş falan olur diye sezonu erken kapatıyorum. herkes denizin kirliliğinden bahsetmiş. evet doğru. ama zaten buraya denizi güzel diyen hiç olmamıştı ki. fakat havası nefis. istanbul'a yakınlığı en favori avantajı. genç nüfus beklememek lazım. temmuzun sonunda ağustos'un başında bir hareketlilik oluyor. onun dışında emeklilerin kendi evi falan var zaten. kaliteli dondurmacıları var. armutlu teşvikiye şenköy yollarına giderken güzel piknik yerleri de var. dedim ya 2002, yani çocukluğumdan beri yaz dönemlerim burada geçtim. buralı kadar bilgim oldu. süper bir yer değil. ama istanbul'a yakın işte. ucuz. hava değişikliği için ideal.
    6 1 ...
  • Bunu dünya alem biliyor.

Eğer CHP son belediye seçimindeki gibi teşkilatlı olabilseydi, bu kadar rahat oy çalınmazdı.
    5 1 ...
  • Bu ilk değil. Arınç kızağa çekildiğinde gökçek le kavgasında “ankarayı parsel parsel satanlar” dedi, gökçek in bir anda sesi kesildi, zamanında bayraktar “ne yaptıysam başbakanın emri ile yaptım” dedi.

Özetle malum partide sıkıntıya düşen, partiden ayrılan hemen hemen herkes bu tarz bir açıklama yapıyor neden acaba...

Bunu sırf partiden atıldı o yüzden sallıyor diye savunmak da beyinsizliğin dik alası. Bak çomar demiyorum o yaratıkta bile biraz düşünme kapasitesi var bunlarda o bile yok.
    10 3 ...
  • kuzenim var kürt bir çocuğa aşık oldu, yalvardik hepimiz yapma, etme diye. kültür farkı, gelenek görenek farkı. hepimiz konuştuk ama kız nuh dedi peygamber demedi. sonunda da ailesi de istemeye istemeye verdi kızı. 1 hafta sonra duyduk ki kizin zorla başını kapatmışlar. 2 hafta, 3 hafta sonra duyduk, kızın burnunu kırmışlar dayaktan. hem de öyle iğrenç bi zihniyetleri var ki, dayak dediğin şey sadece kocadan gelmiyor. kocanın babası, kocanın kardeşleri, kayinvaliden. isteyen herkes seni dövebiliyor o an.
    kuzenim eve dönmek istedi bu olaylardan sonra, yine o aile, "sen bu eve gelinlikle girdin, anca kefeninle çıkarsın" gibi mağara sözleri söylediler. vermek istemedik biz kızı ama o tekrar gitmek isteyince bir şey de diyemedik.

evet bütün kürtler aynı değil ama benim ne kadar gördüğüm, duyduğum kürt varsa zihniyetleri ve comarliklari aynı. o yüzden bir babanın kızını kürtlere vermek istememesi kadar doğru ve olağan bir şey olamaz.
    15 2 ...
  • Uykusuz.
    Yorgun.
    Kırık ama bunu hakettim.
    Pişman.
    Huzursuz işte en acıtanı bu.

insan böyle zamanlarda çekip gitmeli dersiniz biliyorum ama bir yerden sonra gitmekte işe yaramaz oluyor insanın huzuru kendi içinde olmadıktan sonra dünyanın öbür ucunda olsan ne yazar.
    Hani mahallenin sessizliği
    Yuvanın sıcaklağı sarmalardı seni çocuk
    Bak sabah olmak üzere
    Neden olmuyor.
    7 1 ...
  • cold

21.
  • james blunt'ın 25 ekim 2019'da çıkacak olan altıncı albümü once upon a mind albümünden ilk teklisi.

Klibi you're beautiful'un devamı niteliğinde. Orada cebindekileri ve tişörtünü oraya bırakan james blunt kişisi burada hepsini geri topluyor, tişörtünü de geri giyiyor.* çok hoş olmuş ama.

Bu albüm hakkında da yaptığı en "dürüst" albüm olduğunu söylemiş. Direkt kendi hayat tecrübelerinden gelmiş şarkılar, kişisellermiş. ilk albümü back to bedlam böyleymiş bir de ama bu daha da fazlası.

Şarkı da adı üstünde, sevdiğinden uzakta mecazen üşüyen bir kahramanımız var şarkıda. Ya da james blunt diyelim, kişisel albüm olduğundan. Klipte de bu soğuğu somutlaştırıyor orası da ayrı tabii.

"Beni sıcak tutan bir şeylerin yok olup gitmesini istemiyorum"

Sözleri de şöyle;

It's been lonely, trying get your attention from a thousand miles away
    And you know me, always overthinking the worst possibilities
    Yeah, we both know, in between you and me, there's an ocean
    Castaway in a sea and it's frozen
    I'm exposed, can't you see, all I need is a little warmth

Without your arms around me
    Without you on my skin
    Without you on my body, I'm sorry, I'm sorry
    I don't mean to be desperate, or pretend that I'm not torn
    But I don't want to let go of the things that keep me warm
    Without you I'm just cold

I built a little boat with a sail from the memories I've been collecting
    And I'll hold out for the wind to blow me, take me home the whole way, in your direction
    Yeah, we both know, in between you and me there's an ocean
    And I'm just trying to get a little closer
    Pull me in, cause I'm here and all I need is a little warmth

Without your arms around me
    Without you on my skin
    Without you on my body, I'm sorry, I'm sorry
    I don't mean to be desperate, or pretend that I'm not torn
    But I don't want to let go of the things that keep me warm

And I need a little fire and you're my gasoline
    Light me up, I'm burning, with all these things I feel