• seneeee eğer yanılmıyorsam 1999. ilk defa rahmetli dedemle izlemiştim. en sevdiği iki filmden biriydi diğeri de baba.
    o abdurrahman çavuş'un omuzundaki gri zımbırtıdan vardı hatta 124'ünün arkasında. 2018 oldu şu an bilmem kaçıncı defa izliyorum.

--spoiler--
    -Nerede?
    +Revire kaldırdılar.
    -görebilir miyim?
    +görmesen daha iyi olur.
    -görmesem daha iyi olur.
    --spoiler--
    1 0 ...
  • arabalarda yani.
    teknoloji o kadar gelişti. hala bu gereklilik var. yok mu lan bunun kolay yolu.
    ayrıca kaputlar da otomatik falan değil. elin neyin pisleniyor, tutunca. ayrıca ağırlar.
    2 0 ...
  • - mangudai'ler ve mameluke'ler her seyi sikertir, uzak durun.
    - fransiz paladinlerini halberdierlerden uzak tutun.
    - deniz savasinda ya ispanyol ya da turk olun.
    - ingiliz okcularini iyi kullanin
    1 0 ...
  • Rus slav kadinlarinin özellikle kasli erkeklerden hoslanmadiklari gercegi.
    5 1 ...
  • atlattığım kanser türüdür.

başlığını görünce yazmadan geçmeyeyim dedim. benim gibi yakalanıp acaba ne olacak diye düşünenlere de yardımcı olabileceğini düşündüm.

öncelikle bilmelisiniz ki kurtulma şansınızın en yüksek olduğu kanser türlerinden biridir bu. doğru tedavi ile birlikte yaklaşık yüzde 90 gibi bir ihtimalle atlatacaksınız bu hastalığı. her kanser türünde olduğu gibi erken teşhis büyük önem taşıyor. her ne kadar önemsemese de tüm vücudunuzu yıllık kontrol ettirmek olası bir hastalık başlangıcında ilk golü sizin atmanızı sağlayacaktır.

peki nedir bu lenfoma? lenfoma adından da anlaşılabileceği gibi lenfosit denilen beyaz kan hücrelerinden kaynaklanan lenf dokusuna ait bir kanser türü. lenfositler vücutta oluşan hastalıklara karşı savaşan hücrelerdir. kısaca bağışıklık sistemini oluşturan hücrelerin kanseri diyebiliriz.

adından her ne kadar korkunçmuş gibi görünse de en kolay atlatılan birkaç kanserden biri. bunları yazıyorum çünkü bu hastalığa yakalanıp bu yazıya ulaşanlar olabilir. ben atlatan insanların yazılarını okudukça kendimde güç bulmuştum ve doğru tedavi ile çok kısa sayılabilecek bir sürede bu hastalığı atlatmıştım. her ne kadar rutin kontrollerim devam etse de vücudum tamamen arınmış durumda.

belirtilerine gelecek olursak ; anlamlandıramadığınız kilo kaybı, yorgun olmadığınızı bildiğiniz halde aşırı yorgun hissetmeniz, ansızın yükselen ateş ve en önemlisi lenf düğümlerinde oluşan ağrısız ama varlığı belli olan şişkinlikler.

tanı birkaç prosedür ile konuluyor. ancak dediğim şikayetlere sahipseniz mutlaka 2 3 ayrı doktora görünün. zira ilk doktorum kanser olduğumu anlayamamıştı. tanı belirlendikten sonra kanserin hangi evrede olduğuna göre tedaviye başlanıyor. dediğim gibi erken teşhis her hastalıkta olduğu gibi çok önemli. ben evre-1'de yakaladığım için kemoterapi ilaçları ve birkaç destekleyici hap ile 4 ay gibi kısa bir sürede atlattım. radyoterapiye gerek dahi kalmadı. sadece 3 kere 3'er gün hastanede yattım o kadar.

eğer yakaladıysanız şu an içinde bulunduğunuz psikolijiyi çok iyi biliyorum. sadece tedavinize odaklanın ve atlattığınızda yapacağınız şeylerin hayalini kurun. sadece inanın. siz güçlü bir değersiniz. birkaç kanser hücresini çok rahat yenebilecek güçlü bir değer.
    8 0 ...
  • dinini çok iyi bilmeyip dayilanmakla tehditle daha çok batağa saplanan aptallardir. ergen demek bile bunlara iltifat o derece. siz cahil oldukça o ateist pislikler hep bir adım önde. hem de dinen... allah akil vermis gidin calistirin kafayi kitap okuyun lan.

edit : dindar olmayip dindar gorunmeyi sevmek bu toplumun hastaligidir.
    8 0 ...
  • ben daha cok topuklu cizmeyi tercih ediyorum.

sözlük kızlarının topuklu ayakkabıları

çok şükür bugün de ifşa olduk
    12 1 ...
  • (bkz: başkası adına sevinmek mutlu olmak)

Allah analı babalı büyütsün. Sağlıklı, huzurlu, neşeli, mutlu bir ömür geçirir inşallah sizlerle beraber. *
    20 0 ...
  • 90 LARI HATIRLATTIĞI iÇiN , ikonik gözlükleri ve efsane şarkılarıyla bizi doğrudan çocukluğumuza götürdüğü için ayna dinleyince içe hüzün çökmesidir.

50 bin liraya çikolatalı gofret alıp yenebilen , 10 bin liraya çıbık kraker veya leblebi tozu satılan , hergün zamların olmadığı , ülkenin daha sakin olduğu , tarkanın dişlerini yeni yaptırdığı , iboyla mahsunun küs olduğu , zehra çilingiroğlunun olmadığı ( bu ne alaka neyse yazdık artık ) , lcw nin maymunlu ve kaliteli olduğu , burak kut un çok yakışıklı ve alafranga olduğu , pazar günü şahane pazar izlediğimiz ve biraz daha yaşlıysanız süper babayı izlemeden gününüzün geçmediği , akşam ezanından sonra annenin sesiyle ya da kızarmış patates kokusuyla eve geldiğiniz , bayramlarda gerçekten bayram gibi sevindiğimiz , yeni alınan ışıklı ayakkabılarla uyuduğumuz güzel anılar gibi hüzünlü hüzünlü anılar gibi güzel doksanlı yıllara götürdüğü için ayna grubu dinleyince hüzünlenmektir.

ayna grubu seni hiç unutmayacağım.
    8 0 ...
  • Pek çok islamcı, tarihçi bu savaş üzerinden, Başbuğ Timur'a bok atar. Timur'a "Moğol, Türk değil" "Kafir" gibi iftiralar atar.

Fakat, aksi surette Yıldırım Bayezid'in annesi Arnavuttur, eşi de Sırp'tır. Timur ise safkan Türk soyuna mensuptur. Timur'un babasının mensup olduğu Barlas kavmi Divan-ı Lügatit Türk'te bir Türk oymağı olarak geçer. Timur'un ordusu da safkan Türklerden oluşmaktadır.

Yıldırım içki meraklısıdır, Timur ise koyu bir Şeriatçıdır.
    Timur "Biz ki melik-i turan, emîr-i türkistan'ız, biz ki türk oğlu türk'üz; biz ki milletlerin en kadîmî ve en ulusu türk'ün başbuğuyuz!" sözleriyle açıkça Türklüğüyle övünmüştür. Fakat Yıldırım Bayezid'in böyle bir iddiası yoktu.

Ayrıca "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur." derler fakat, bu muharabede Osmanlı safında ölümüne kadar çarpışanların Sırplar ve Yeniçeriler olması da ayrı bir ironidir. Bu savşda Tatarlar, sipahiler, akıncılar hepsi Timur'un safına geçmiştir.

ikisi de Türk tarihi için önemli şahsiyetlerdir. Ruhları şad olsun. Fakat hakikatı da hor görmemek gerekir.
    3 0 ...