• Ped reklamları değil de, ped reklamlarında sürekli kendini kanıtlama ve kavga peşinde olan mantık yasaklansın bence.

Yani, bir kız regl oluyor diye niye dağları taşları karşısına alıyor? niye sürekli her haltı yaparım lan ben, neticede her ay ped takıyorum klişesinde bir oraya bir buraya zıplayıp sabah uyandığında sırt tutulması garantili pozlarla uyuyor?
    senelerin ped reklamı izleyicisi olarak ben bunu anlamıyorum.

He illa bir şey yasaklanacaksa, peddden alınan saçma vergi yasaklansın.
    9 0 ...
  • toplumun sana belli bir yaşa gelene veya elinde nikah yüzüğünü görene kadar saygı duymaması, seni ciddiye almamasıdır. insanların kendilerinde rahatça kollarını omzuna atma, seni sıkıştırma hakkı görmesi, fiziğin (bilhassa boyun) hakkında yorum yapması, ciddi bir şey konuşurken "yauw küçücük boyunla" ile başlayan safsatalar işitmek, en kötüsü de nereye gidersen git çocuk muamelesi görmektir. öyle bir hal ki insanlardan görülen bu muamele yüzünden davranışlarının da çocuk gibi kaldığını fark edersin. kişisel alan müdahalesinden bahsetmiyorum bile.
    18 1 ...
  • Ne diyeyim bilemedim. Evet onlar sen böyle utanmaz bir şekilde konuşabil diye şehit oldular. Umarım yargılanır ve cezanı bulursun. isterdim ki bu tarz konuşmalar yapanlar vatandaşlıktan çıkarılsın ama olmuyor maalesef...
    7 0 ...
  • yerel seçimlerde "şunu belediye başkanı seçmeyin" demesi.

ekrem imamoğlu'nun vip uçmasını engellemesi.

chp belediyelerinin halka hizmetlerini durdurması.

dün söylediklerinin bugün tam tersi profil çizmesi. dün mhp için "yeni türkiye de yeri yok" diyordu, bugün mhp nin başına geçebileceği bile konuşuluyor.

yaptığı siyasi şovlar. canlı yayında bayram namazı, kalekolda yerde yemek yeme.

kendi tabanı tarafından muhalifler tecavüz edilmekle tehdit edilirken sesinin çıkmaması, ama annesine hakaret edilince tepki göstermesi.

son dönemlerde mhpli militanlar tarafından yapılan siyasi saldırılara "tepki saldırısı" demesi.

demokrat parti genel başkanı'yken hesap soracakken, bugün sözde en fanatik reisçi olması.

zekeriya öz ve fetöcüler'e methiyeler düzmesi. *
    7 2 ...
  • Gerçekten her şeyin küçüğü tatlı oluyor.
    Yine de akşam ters ayaklarıyla evde pıtı pıtı dolaşmasını tercih etmem.
    9 0 ...
  • sanki silah dayıyorlar başlarına kılınızı tüyünüzü alın diye, feministlerin bu saçma sapan triplerini anlamıyorum ben. alma amına koyim, böyle dayı gibi kıllı tüylü gez, kime ne?

-ha bu durumu iğrenç bulan insanları da yadırgayıp sayfalarca duyar kasma sonra. kimse senin zoraki marjinalliğine prim verip beğenilerini değiştirmek zorunda değil.

kıllı bacak sevsek erkek emmüklerdik.
    5 0 ...
  • Bilmem farkında mısınız ama tecavüze uğrayan her kadın intihar girişiminde bulunuyor
    Düşünüyorum da bunun içinde toplum baskısı da var
    Yani sırf tecavüzcü değil her konuda kadınları suçlu gören ailelerin insanların olduğu bir ülke burası(aileden kastım bu aile değil)
    Tüm bunlar da kadını intihara sürüklüyor
    Yapmayın artık
    Bu haberden bağımsız olarak şunu söylemek istiyorum
    Bir baba kızı tecavüze uğradı diye başını öne eğmemeli
    Bir erkek aşık olduğu kadın tecavüze uğradı diye ondan uzaklaşmamalı
    Gibi gibi
    Herkese düşen görevler var bence.
    7 0 ...
  • Beni fazlasıyla şaşırtan gelişme. Geçen yıl Biri bana dese ki "Erdoğan'a yüzde yüz katıldığın bir konu olacak" sktr lan derdim. Yalnız şu an kendisine yüzde yüz katılıyorum.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120182/+

Diyor ki galaktik imparator, ümmedin son umudu, uzun adam, ilk trump bükücü reyizimiz, "yarı Türkçe yarı ingilizce, ne Türkçe olan ne ingilizce olan saçma sapan bir dil oluştu. Aynı şekilde sosyal medyada da kısaltma bahanesiyle ne olduğu anlaşılmayan anlamsız harf yığınları var".

Valla ne yalan söyleyim. Altına imzamı atarım bu sözlerin. Kıyamete bir adım daha yaklaştıysak demek ki...
    23 3 ...
  • Üzüntü verici, esefle kınadığım ve bir o kadar da ironik bir ezik eylemi.

Şimdi bazı dallamaların "üniversite okumak" sözüne takılacağını çok iyi biliyorum. Size söyleyecek tek şey malsınız. Türk geleneğinde okul okunur , okula gidilmez. Amk teyzenlerin evi mi lan okul? Gidiyorsun.

Cidden insanları çoğu zaman anlamıyorum. iş sıkıntısı olacağını bile bile okullarına devam ederler. Misal, bir öğretmeni ele alalım. Kpss'den atanma şansı üniversiteyi kazanma şansından daha da az. Üstelik yumurta ağızda olduğundan boş boş geçirdikleri üniversite yıllarına inat inek gibi çalışmaya başlıyorlar. Rekabet kalite getiriyor ama boş kalite. Sonra öğretmenler atansın diye ağlamaya başlıyorlar. Bu durumu hemen her bölümde görmek mümkün. Mühendislik, idari bilimler, hukuk. Bir de sağlam dayı yoksa iş hepten sarpa sarıyor.

Tünelin sonu boka çıkıyor inat etmenin manası yok. Ciddi diyorum. Mezun olduktan sonra pek çoğunuz işsiz kalacaksınız. Ama nedense hep komşunun oğlu bir yerlere gelecek. Sonra siz zaman ilerledikçe komşunun oğlunu g.tünden sikmek isteyeceksiniz. Ona olan hıncınız ancak böyle gider çünkü.

Eğer mezun olmadıysanız. Kendinizi hazırlayın. Okulunuzu uzatın ve bu zamanda biraz zanaat öğrenin. Ne demiş üstadımız freud, 'eli iş tutanın karnında aş, yanında eş, gecesi sikiş' ...ne kadar haklı değil mi? Büyük adammış vesselam... Niçin yaşıyorsunuz ki zaten?
    7 3 ...