• 20 yaşıma kadar hiç bilgisayarım olmadı. bilgisayarı açmayı bile bilmezdim. sonra üniversite sınavına girip mühendisliği kazanınca bilgisayar falan görmeye başladık. sonra yamulmuyorsam 21 yaşımda ilk laptopumu aldım 22 de olabilir tabi... okuldan, arkadaşlardan falan öğrenebildiğim kadar öğreniyorum. bu öğrenme sürecinde bir gün excelde bir çalışma yapıyorum. excelde yapmak istediğim bir şey var ama yapamıyorum bir türlü, dedim ki dur şu google amcaya sorayım. google ı açtım excelde yaşadığım sorunu yazmaya çalıştım, ne yazdıysam arama sonuçlarında "excel danışmanlık" diye bir şey çıktı. aha dur burayı arayım da sorayım hemen dedim. aradım açtılar dedim "excel danışmanlık mı?" evet dedi. dedim "kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama bir sorum olacaktı yardımcı olabilir misiniz?" dedi ki: tabi buyrun. Bende başladım anlatıyorum mk anlattım anlattım adam dedi ki pardon beyfendi siz nereyi aramıştınız? bende orası excel danışmalık değil mi dedim. Evet dedi. bende dedim ki "benimde excel kullanırken karşılaştığım bir sorun var onun için aramıştım ama" dedim. dedi ki "beyefendi buranın sadece adı excel, sizin bildiğiniz office programları olan excel değil, danışmanlık hizmeti veren firmamızın normal adı sadece dedi. pardon k.bakmayın deyip kapattım hemen. Mk hayatımda bu kadar utandığımı hatırlamıyorıum. Gerçi ondan sonraki 4-5 senede bilgisayarı çözüp autocad, c++, photoshop, grafik tasarım öğrendim, ek iş olarak oturduğum yerden word excel ve diğer bilgisayar işlerini yapıp iyi paralar kazanır oldum ama neye yarar, iş işten geçti, rezil olduk bir kere... bu da böyle bir anımdır değerli sözlük okurları...
    1 0 ...
  • Bir gün kürsüye çıkıpta;
    "Eyy recep tayyip erdoğan sen kimsin!" Dedikten sonra "Ha ben mişim ya yanlış alarm sayın vatandaşlarım." Diyecek diye çok korkuyorum.
    Olmasın böyle bir şey.
    Kaldıramam çünkü.
    5 1 ...
  • isteyip de söyleyemedigim cümle.

Beni aciz yapacagindan degil, insanlarin yardim etmeyeceginden de degil; edecekler.
    Pisman ede ede.
    5 2 ...
  • 13 yaşında tecavüz sonrası doğan atılan bir bebektir.
    töre cinayetidir.
    psikolojik baskılardır.
    kült gerçek burda cinsellik çok aç ve acımasız.
    5 1 ...
  • gecenin en tatlı kedisi
    Yeter artık bu sözlükte davşanlara da kediler kadar önem verilecek.
    Suna bak ya isircam götünü.
    7 0 ...
  • kızlardan "ayy çak tatla" mesajı alma garantili, inanılmaz tatlı kedilerdir. bu mal yeni geldi;

anın görüntüsüne atmalık kedi

eğer bu kediyi anın görüntüsü ne koyup da bir kızdan mesaj alamayan olursa kediyi geri alıyoruz. müşteri memnuniyeti önemli çünkü. fiyatı 299 TL.
    17 6 ...
  • Hiç karşılık beklemeden, ne eksik ne de fazla bir şey istemeden öyle usulca sevmek...

Her insan gibi ben de ilk başlarda onun beni sevmesini diledim. Burada bilen dostlar da vardır, hep bu sevginin karşılıklı olmasını bekledim ama bugün bir şey daha anladım. Artık beklediğim bir şey yoktu. Sevse evet her şey bambaşka olurdu ama olmayınca da olmuyor. Kabul etmişim artık.

Sevdiğim insanın hasta olduğunu öğrendim az evvel, ben yazmasam onu da öğrenemeyecektim. Hoş, o'nun nazarında bilmem de gerekmiyordu, haklı olarak... Bu anında çorba yapmak istedim ona, üstünü örtmek istedim, böylelikle iyileşsin diye umdum. Şunları ona birebir yapsam bile beni sevmesinin/sevmemesinin bir önemi yoktu. Her şeyi böyle kabullenmişim, masumca sevmişim. Belki bir gün gelir vazgeçerim ama "tamam bitti, vazgeçebildim" diyemem muhtemelen. Acısıyla göğsüme bir yumruk oturur ve ben o an, anlarım ki benden gitmişsin. Karşılıksızca bunca zaman sevmişim, erimiş kalbim.
    12 1 ...
  • önce midem bulanmaya başlıyor.
    sonra sırtımın tam orta yeri yumruk yemişcesine acımaya başlıyor.
    içiniz acır ya aynı öyle.
    sonra o acı ve ağrı sol kolumdan elime ve parmaklarıma yayılmaya başlıyor.
    sol kolum uyuşmaya başlıyor.
    boğazımı biri sıkıyormuş gibi oluyor ve sonra ağlaya ağlaya kusuyorum.
    bildiğiniz kusuyorum.
    üzmeyin la beni.
    her seferinde kalp krizi geçiriyorum sanıyorum.
    16 1 ...
  • siz pembe yanaklı süt oğlanları bedelli çıksa da yırtsak dediğiniz askerliği biz hiç korkmadan ve yüreğimiz titremeden 15 ay yaptık. sert kayalar yatağımızdı siz konforlu yataklarda göt büyütürken biz terörist avına çıkıyorduk arkadaşım cudi dağına
    bir tek siz vatanseversiniz zaten.
    19 8 ...
  • henüz yazar olmamış sözlük kızıdır.

10 yaşından büyük ve yazar olup, bu yüzsüz, sülük herifi tanımak bedbahtlığını yaşayan her kadın zaten biliyor ne mal olduğunu. bilmeyen yazarlar da şimdi öğrenme fırsatına nail oldu.

erkekler, sizde güvende değilsiniz. nickimi değiştirmeden önce, girdiğim bir entryden bayan olduğum kanısına vararak bana bile yürümeye çalışmıştı bahsi geçen şahıs.
    9 2 ...
  • kapat