• çok enteresan öğrenciler de barındıran bir okul. reza zarrab ile ilgili bir haber okudum. o kim? diye sordu bir tanesi. inanmayacaksınız belki ama foucault deyince böyle suratınıza bakan tipler var. hadi hepsini geçtim de iyi parti kuruldu biliyorsunuz, bir yığın olay oldu. adını bile duymamış.
    9 0 ...
  • selamın aleyküm.

evet, sanırım bu da oldu arkadaşlar.

somali de bizi kandırdı.
    oysa ki evimizin evladıydı somali.

hasan ali kayre...
    onu hepiniz tanıyorsunuz.

tanımıyorsanız da hatırlamanıza yardımcı olalım.
    13 aralık 2017 somali nin bizi kandırması

hasan ali kayre bizim reisin haso adamıdır.
    küçük reisle de arası gayet iyi;

somali'nin bir de cumhurbaşkanı var.

muhammed abdullah...

o da bizimkilerin haso adamı.

onu da marmaray açılışından tanıyoruz.

marmaray açılışına gelip bizimkilerle birlikte trene binmişti.

onu unutmak mümkün değil gerçekten.

neyse, işte biz de bunlar için az şeyler yapmadık.
    emine hanım'ın yanına ajda pekkan ve nihat doğan'ı koyduk ve somali'ye gönderdik.

hatta reis somali için dünyaya posta koymuştu;

şimdi bugün geldiğimiz noktada, reis kudüs için islam işbirliği örgütünü olağanüstü toplantıya çağırdı.
    islam işbirliği teşkilatının 3'te 2'si bu çağrıyı iplemedi, 15-20 ülke anca katıldı.
    (bkz: 13 aralık 2017 islam işbirliği teşkilat toplantısı/#38418863)

ben katılan ülkelere baktım, "kesin somali de gelmiştir" diye düşünürken, bir de ne göreyim?
    reis'in çağrısını iplemeyen yani toplantıya katılmayan ülkelerden biri de somali çıkmasın mı?

ulan somali...ulan somali...
    yemedik yedirdik, içmedik, içirdik...kampanyalar düzenledik, neler neler yaptık sizin için...

şimdi bu yaptığınız nedir?
    fetöcü somali, hayin somali...
    yavudi dölleri sizi.

kandırıldık yine. allah kahretsin.
    30 10 ...
  • Ey ademoğulları! Her secde vaktinde (namaz kılacağınız veya tavaf yapacağınız zaman avret yerlerinizi örtecek) elbisenizi/ziynet(li ve süslü giyecekler)inizi alı(p giyini)n! (Helallerden hoşunuza giden tüm etli ve yağlı yiyecekleri) yiyin, için, ama (helali haram ederek yahut harama bulaşarak veya tokluk sınırını aşarak) israf etmeyin Şüphesiz ki O (Rabbiniz), israfçı kimseleri sevmez (ve onların bu yaptıklarına asla rıza göstermez).

Rivayete göre; amir oğullarının, hac günlerinde ölmeyecek kadar az yemek yediklerini, özellikle yağlı yiyeceklerden sakındıklarını ve böylece haclarına tazim ettiklerine inandıklarını işiten bazı Müslümanların da böyle yapmaya meyletmesi üzerine bu ayet-i celile nâzil olmuştur. Bu ayet-i celileden anlaşıldığı üzere; hakkında ayet ve hadis gibi yasaklayıcı bir nass bulunmadığı sürece, yiyecek ve içeceklerin tamamı helaldir. Zira eşyada aslolan ibahadır, ancak müstakil bir delille şeri’atın yasaklamış olduğu şeyler bu serbestliğin dışındadır. Bu konu da ibni Abbas (Radıyallâhu anhüma): “israf ve kibirden ibaret iki haslete sahip olmadığın sürece, istediğini ye, dilediğini iç ve istediğini giyin!” buyurmuştur.

Araf süresi 31'inci ayet.
    13 2 ...
  • ve ülke bunun gibi milyonlarcasıyla dolu.

aciz bir insandan faydalanmaktan daha acizane bir düşünce daha olamaz. şerefsizler.

edit:

videoyu tam olarak izledim, hiç tanımadığın biri gelip sana, "sende kalabilir miyim" diye soruyor. adam hırlı mı, hırsız mı, soyguncu mu gaspçı mı ister istemez bir ton soru işareti oluşur kafanda tabii ki. hele ki istanbul gibi bir yerde. ben olsam bir çay içip konuşmayı denerim, eğer gerçekten ihtiyacı varsa yardımcı olurum tabii ki.
    7 0 ...
  • instela hesabıma gireyim neler dönmüş bir bakayim dememle bu çomarı görmem bir oldu. Sizden bayağı nefret ediyor ulu sakinleri ahaha. Sizin için eksiledim.

kafakoparmayanus
    13 7 ...
  • annemin hıçkırarak ağladığını duymak!

Şu zamana kadar daha çok acıtanı olmadı.

Sen ağlama anne, bana anlat ben hıçkırıklarımı duyurmam.

Hiç üzülmeyiz o zaman olmaz mı? Sen ağlama ben kötü oluyorum, beter oluyorum. çıkmaz sokağın biriyim öksüz kalırım, korkuyorum...
    16 0 ...
  • Şüphesiz ki 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olmamız sebebiyledir.
    buradan, deniz dibini tarayarak balık yuvalarının dağılmasına, yasak dönemde kaçak avlanarak balık türlerinin yok olmasına sebep olan açgözlü balıkçılara ve bunları görmezden gelen yetkililere de saygılar sunuyorum.
    selam ve çiftlik çipurasıyla. evet.
    lüferin kilosunun 150 tl olması
    15 1 ...
  • 1 aylık sıkıntılı sürecin sonunda, bugün öğrendim. Annem kimseye söylemeden tek başına gitmiş biyopsi sonucu almaya. Bana raporu okuyup korkma kızım, önemli birşey değil bu dedi. Küçük hücreli akciğer kanseriymiş. Babamdan bana kalan en değerli varlığım sensin anne, haberi aldığımda oda uzadı, zihnim bulanıklaştı. Bizi neler bekliyor bilmiyorum, bugün istanbul’a yanına gideceğim, eşya hazırlamaya mecalim yok. Korkuyorum, yüzyüze gelmekten, yaşıyacaklarımızdan. Beni sakın bırakma anne.
    17 1 ...
  • Özeti: 'Atatürk'e hakaret ettim ama işte sözlüğün içindeki durumundan ve insanı fazla meşgul etmesinden bırakıyorum.'

Yerseniz öyle bir veda işte. Gider mi gider. Ama Atatürk'e ettiği hakaret için artık kimsenin onu adam yerine koymayacağını bildiğinden. Yoksa sözlük bozdu diye bırakacak adam değil, sözlüğü bozan kendi gibileri Zaten.

Bu adam için aylarca şuna sempati göstermeyin Atatürk nefreti var, pkk sempatisi var dedim. Fotoğraf atıyor diye sempatik yaptınız herifi. Aha o Da sizden aldığı gazla Atatürk'ün resmiyle oynayıp, iğrenç bir hale getirip sözlüğün ta orta yerine sıçtı.

Bu alpay kadar buna ilgi gösteren, her fotoğraf atışının altına entry giren kim varsa o Da suçludur, nokta.
    29 5 ...
  • Milli ve manevi değerleri, hadsizlikle oyuncak kıvamına sokup, eğlenmeyi maharet sayan, erdemlerini top yapıp klozete atmış varlıklar olduğu sürece, görmeye devam edeceğimiz ahlaksızlıklardır.

Had bilmek, insan olmanın en temel erdemidir.
    Bu erdemden yoksun varlıkların gereken ceza verildikten sonra ivedilikle, terbiye edilmesi, eğitilmesi, " toplum huzuru" için olmazsa olmazdır.
    Evlat olsa sevilmez tayfası bunlar!
    11 2 ...