• Ünlü bir kişi sadece tanışma(veya sikişme) amaçlı mesaj atınca, sırf bunu fırsat bilip, kendi reklamını yapmak için, ünlü kişiyi ifşa eden kişidir.

  Genelde bunu gündeme gelmek isteyen yada instagram takipçi manyağı kadınlar yapmaktadır. Ve instagram yaygınlaştığından beri dahada sıklaştı bu saçmalık.

  Amaç ne; kendi reklamını yapmak, takipçi sayısını arttırmak. Derde bak.

  işin komik yanı, o ünlü kişi bazen öyle abazan anına denk geliyor ki, alabildiğine çirkin olan kadına bile yazıyor, o kadında utanmadan onu ifşa ediyor.

  Aha son örnek;

  Aferin sana ne büyük başarı.
  ünlü biri dm atınca kendi reklamı için ifşa etmek

  Haber olmuşsun emre'nin abazanlığı sayesinde, tebrikler.
  ünlü biri dm atınca kendi reklamı için ifşa etmek

  Bide google'da aratmış kendini.
  ünlü biri dm atınca kendi reklamı için ifşa etmek

  Sudecik hiç aynaya baktın mı sen? çirkinsin la işte, ne tip var ne fizik. yeminle emre mor'un aklına tüküreyim ki senin gibi bir tipsize yazmış.
  9 0 ...
 • Belediye başkanına kızan aktroller kendi arabalarına biniyormuş o yüzden trafik oluyormuş, bak bak bak, her aktrolde de araba var maşallah.

  Külahını önüne koyup ona anlatması gerekenlerin iddiasıdır.

  1.6 tl den bahsediyor birde. Bir yılda sigaraya %70, elektriğe % 65, doğalgaza % 40 gibi zamlar geldi. Bunları konuşmayan at tarakları toplu taşımaya zam geldi diyor.

  Tek haklı olduğu gerçek ise kurunun yanında yaşında yandığı, hemde tam 20 yıldır.
  5 1 ...
 • bediüzzaman said nursi

  Siz sözlükteki soytarıların ne saçmaladıklarına bakmayın. Onlar her değerli islam âlimi olsun olmasın insana hakaret eden ahmaklardır. Siz bediüzzamanı şerif mardin den, cemil meriç 'ten, mehmet akif ersoydan, osman yüksel serdengeçti den ve en önemlisi tarihi kayıtlarından ve kendisinden öğrenin.

  31 mart hadisesinde 9 tabur askeri isyan etmekten alıkoyan kimmiş onu sorun tarihi kayıtlardan?

  Şeyh sait isyanına kalkışan büyük aşiretlere müsaade etmeyen delikanlı kimmiş onu sorun?

  Biri ruslar ve biri ingilizler tarafından verilen üç idam kararının sebebini sorun.

  istanbul da ingiliz askerlerinin olduğu bir zamanda; (doğru konuşalım arkadaş) çoğu ulema ingiliz mandasını savunurken; hürriyetin islamın ilk şartı olduğunu haykıran, ingiliz mandasına boyun eğilemez diyen ve şeyhül islamın fetvasına karşı çıkan, bastırdığı kitapları ve ilanatları halka dağıtıp ingilize karşı örgütleyen kim? Onu sorun.

  Anadolu halkı cumhuriyeti küfür rejimi zannedip karşı çıkarken; kimin halka cumhuriyetin islamdaki meşveret ve şûra emirlerinin bir tecellisi olan bir sistem olduğunu anlattığını sorun kayıtlara.

  Bu adam çok delikanlı bir adamdır. Sizi 6 ay hapisle yargılasalar kırk takla atarsınız. Bu adam, önünde onlarca kişi zulmen idam edilirken ve kendisi de idamla yargılanırken dahi asla taviz vermemiş bir adamdır. Ve kendisine de hürmeti asla kabul etmemiş, onun için gelenleri kapıdan çevirmiştir.
  7 9 ...
 • Güzellik öyle bir şey ki; uğruna hem canınız acır, hem bütçeniz yorulur, hem de zamanınız harcanır. Nerden baksan kayıp fakat karşılığı ne? Birkaç hayran bakış, iki boktan iltifat. Önemsiz diyemem sonuçta öyle bir hale geldik ki kimsenin karakteri ile ilgilenmiyor, yalnızca tipine göre yorum yapıyoruz. Algı meselesi. Benim gibi canı istemedikçe suratına bir şey sürmeyen, altı üstü işyerine gitmek için saatler öncesinden uyanıp saç baş kombin derdinde olmayan biri için olmasa da olur. Her allahın günü gördüğüm tipler beni beğenmese de fark etmez. Astarı yüzünden pahalı. Sabah 20 dakika daha uyurum, biraz daha dinlenmiş olurum hiç değilse. Kaldı ki çirkin görünüyorsam da bu karşıdakinin problemi, ben kendi suratımı görmüyorum nasılsa.
  4 0 ...
 • -yüksek sesle müzik dinleyenin yanınıza oturması
  -yaşlı teyzelerin yer vermiyor diye ters ters bakması
  -birbirlerine sevgi gösterilerinde bulunan bir çift
  -tıklım tıklım olan doluluk
  -axe yıllandırılmış kol altı kokusu

  vs.

  liste uzatılabilir.
  1 2 ...
 • günaydın

  1776.
 • 'günün pırıl pırıl geçsin, böyle tüm gün tatlı tatlı gülümse dilerim' anlamı taşır. Ne de güzeldir bu dilek *

  Dün bahsettiğim kız kardeşim de tatlı tatlı gülümsese bugün tüm gün. Mutlu ve neşeli hissetse. Ablası yanında olucak kuzumun * hazırım, şarjım tam, Ona moral ve destek olabilmek için tüm gün eşlik edeceğim kendisine * bugün ege üniversitesine gelecek, hastaneye. Cildinde göz göz yaralar çıktı bir süredir. Bulunduğu şehirden izmir'e yönlendirmiş doktoru. Burada iyi bir profesöre görünecek. Egzama gibi ama değil sanki, Patalojiye gidecek ne olduğunu anlamaları için. Cildin çiçek açtı, geçer üzülme diyorum * Biraz rahat hissedebilse aslında belki bu tip rahatsızlıkları olmayacak. cilt rahatsızlıkları biraz stresle alakalıymış gibi gelir bana hep.

  O'na elma şekeri alacağım bugün, bir de midye, bir de boyozu çok sever * biraz da gezdireyim, deniz havası alsın * inşallah ciddi bir rahatsızlığı çıkmaz. çıkarsa da çözeriz, elimizden geleni yaparız, o'nu çok seven bir kocası da var, tam destek, hadi bakalım bebeğim *

  şu an,minnoş bir arkadaşımın dün bana gönderdiği çok hoş bir parçayı dinliyorum. Birlikte dinleyelim istedim *

  Tüm gün tatlı tatlı gülümsemeniz dileğiyle, günaydın *

  Ed sheeran- perfect
  https://youtu.be/2Vv-BfVoq4g
  9 1 ...
 • koskoca sözlükte hakkında sadece 'iki adet entry' girilmiş müzikal deha.

  1860 yılında, fatih'de doğar şevki bey. kısa, fakat müzikle dolu bir hayat yaşar. 1891 yılında, gözlerini sonsuza dek yumduğunda, ardında bugün bile hatırlanacak onlarca eser, beste bırakır.

  yaptığı bestelerin bir çoğu günümüze ulaşmamış der tarihçiler. bilinen eserleri ise, türk sanat müziği ile uzaktan yakından ilgilenen herkesin dilindedir.

  hicran oku sinem deler, dil yaresini andıracak, hastasın zannım, nedendir bu dil-i zârın figânı, duçar-ı hicri yâr olalı, nedir bu haletin, küşade talim gibi harika ötesi bestelerini, klasik türk müziği ile ilgilenip de bilmeyen yoktur.

  türk musikisinin unutulmaz bestecileri 6 albümü ise, tamamen kendisine ithaf edilmiştir. Yukarıda bahsettiğim pek güzel eserlerin, pek güzel yorumları albümde mevcut.

  En sevdiğim eseri ise, dûçâr-ı hicr-i yâr olalı'dır.

  --spoiler--
  dûçâr-ı hicr-i yâr olalı didem ağlıyor
  Dîdemle müşterek dil-i gam dîdem ağlıyor
  Bu hâle hem de mehveş-i nâdîdem ağlıyor
  Dîdemle müşterek dil-i gam dîdem ağlıyor
  --spoiler--

  şurada
  0 0 ...
 • hep aynı muhabbet. geçen ağlayarak annemi aradım özlediğim için aynı cümleyi duydum. hoş değil o kadar duygulandık 4000 km uzaktan bu mu duymamız gereken cümle.
  1 0 ...
 • Doktora gitmeden evde uygulayabilecegimiz bir çözümünü bilen varsa nolur yesillendirsin.

  Soğugü sicagi geçtim ne yiyip icersem dişimin içi sizliyor özellikle tatlı yiyince yok böyle bişey. Sakın dış fırçala demeyin dişimi fircalarken macundan bile sizliyor mk bu ne beter bi illet böyle.
  2 0 ...
 • huzur veren fotoğraflar

  istanbul/moda.

  Ara sokaklardan aşağı doğru inince, denizi görmenin verdiği inanilmaz bir huzur var. kafaya koydum, moda'ya taşınacağım.
  5 0 ...