• Baskılar, yasalar yalnızca yasağı delmeye sebep verir. Osurmasına engel Olursanız, gizli gizli iş çevimeye, siz yokken osurmaya başlar. Güven sarsılır. Sizden habersiz başkalarıyla osurmakta olan birine nasıl güvenirsiniz?
  7 1 ...
 • çakal şirkettir.

  eee hep abazanlık yapacak, kavga peşinde koşacak değiliz. 2 rekat insan olduğum zamanlar da var.

  öncelikle,

  (bkz: palm yağı)

  üşenenler için şöyle özetleyelim; zehir amk. çikolata, bisküvi falan hemen hepsinde bulunur. kendisi kanser yapar, bebeklerimizi zehirler.

  şimdi palm yağına bir tepki oluştu toplumda. şimdi bazı firmalar, özellikle yeşil sermaye palm yağı yerine hurma yağı yazıyor "içindekiler" bölümüne.

  hikayedir efendim. hurma ile palmiye akrabadır çok yakından. haa palm yağı haa hurma yağı. aynı olduğunu da iddia eden çok fazla kaynak var.

  özetle zehirlemeyin kendinizi. bunları tüketmeyin.

  ayran içerken söz gelimi, varsa yerel markaları tüketin.

  ayran kültürü, yoğurt kültürü diye ne itelediği belli değil büyük şirketlerin. alın yerel markayı, su yoğurt, tuz yazar.

  bizi öldürüyorlar, kısırlaştırıyorlar hanımlar, beyler!
  6 0 ...
 • Izgara et ve salata. içecek olarak Kola ve türevlerini istemez. meyvenin suyunu içeceğinize kendisini yiyin dediği için su ister. Ekmeği geri gönderir. Yemekten sonra asla tatlı yemez. Yanan Mum varsa gıcık olabilir. Afiyet olsun.
  5 0 ...
 • çayınızı yudumlar günün planını çizerken çalan acı ofis telefonudur. telefon sesi duyulduğu anda kim bu sabahın köründe arıyor, acaba hangi iş kitlenecek, yine ne isteyecekler, yine mi revizyon var, telefonu açmasam mı acaba!, gaddemit! şeklinde serzeniş ve düşüncelere sebebiyet verir.

  sabah acı acı çalan ofis telefonu
  3 0 ...
 • Talep arzı doğurur.
  Başlığı açan ahlaksız hem fahişelik artıyor demiş hem 4 kişi ile birlikte olduğunu yazmış.
  Madem bu durumdan şikayetçisin ve bunun toplumsal bir yara olduğunu düşünüyorsun kendin neden yapıyorsun.
  Işte bunun gibi gavatlar yüzünden fahişelik artıyor üniversitelerde. Hayır bir de uzun uzun yazmış ahlaksız gavat.
  Ama yazının amacı üniversitelerde fahişelik değil yazının amacı kızların üniversiteye gönderilmemesi.
  7 0 ...
 • naz mila

  18.
 • zuhal topalın türkiye'ye armağanı sosyete şeysi yoksa esra erol'un mu lan artık hangisinse yayında ve yapımda emeği geçenleri kozmoz bildiği gibi yapsın.
  3 0 ...
 • belediye

  33.
 • Gereksiz yere asfalt döküp rögar kapağını aynı seviyeye getirmek gibi, atomu parçalamak kadar zor şeyi yapamayan yönetim birimi. O rögar kapağı azıcık süratli giden bisiklet motorsiklet gibi taşıtlarda mutlak kaza unsurudur ki bu belediye için hiç sorun teşkil etmez. Kulağı bile duymaz, varsa yoksa ramazan paketi, iftar programı, asfalt üstüne asfalttır.
  1 0 ...
 • komik bir doğa olayı. hayır neresinden tutsan komik. çalışanlarınız kolayca ulaşabilirler. "onun farkında olun" maksadıyla mı yazılıyor acaba? ama o da enteresan. çalışanlar da yalıda kalıyor ednan ve hilmi beylerden bildiğimiz kadarıyla. *
  3 2 ...
 • Gündem denilen şey zaten üstünkörü yaşayanların öne aldığı konular olduğu için andımız meselesinin boş olması normaldir. Bazı şeylerin dışındaysan zaten güler geçersin. Aklın başta olması böyle bişey.

  Hayatında bir kere bile derinlemesine düşünememiş ezik bir insansın kardeşim, sen doğruyum, çalışkanım diye kendini kandırsan ne olur kandırmasan ne olur.
  0 0 ...
 • maksat reklam değil, farkındalık; ancak güzel bir site. tek sıkıntısı sinop'un ayancık dışındaki diğer ilçelerinin (mesela sinop merkez, boyabat...) köylerini göstermemesi ve istanbul kısmının biraz eski kalması. köyünüzle ilgili bir şey biliyorsanız, veya köyünüzde resim çektiyseniz oraya yollayabilirsiniz.
  2 0 ...