• tüh ben de kendimi tek ve özel sanmıştım. meğerse herkese aynı şeyi yapmış. aldatıldım, kandırıldım, duygularımla oynandı.
    3 0 ...
  • Benim için tamamen o kafadan çıkmış olmaktır. Bütün güzellikleri ya da boku püsürü bir yana evlilik benim gibi insana yaramaz. Aksine daha agresif daha saldırgan yapar. içimden geçen bir şeyi her yapmak istediğimde kendim dışında bir karar organını daha düşünmek zorunda kalmak ruhumu yorar ve buna asla alışamam. Bu Da beni zamanla saldırgan hale getirir. GöZünü kapatıp her şeye eyvallah çeken, aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı bozulmasın diyenlerden değilim ben. Üstüne giderim, sorgularım, eleştiririm. Boyun eğemem. insanın kendini tanıması gerek. Kendime de karşındakine de yapmak istemem böyle bir şeyi.
    4 0 ...
  • on ikinci nesil yazar.
    (bkz: #41698953)

yavrum bana laf atıp nickaltı açtırıyorsun ama? hoş mu bu yaptığın?
    ortalama altı güzellik ortalama üstü kilo falan... ucuz değil mi sence de?
    yoksa tanışalım mı dediğinde hayır cevabı verdiğim için içerledin mi sen?
    yapma öyle lütfen. üzülürüm. taş gibi hanımlar var burda onlarla ilgilen lütfen.

öpüyorum.
    8 1 ...
  • WhatsApptan bana gönderdiği evrağı yanlışlıkla sildiği için ona tekrar yollamamı isteyen müdürümü telefona "Keloğlan" diye kaydettiğimi ve evrağı bana gönderenin isminin kabak gibi ortada olduğu ekran görüntüsünü, görüntüyü gönderdikten sonra farkettim.

Eger bugün hala kiramı ödeyebiliyorsam "herkesten sil" sayesinde. Adamsın "herkesten sil."

Bir WhatsApp efsanesi.*
    6 0 ...
  • adam "oğuz türkmenleri çingenedir" diyor.
    üstelik kendisinin de türk olduğunu iddia ediyor.

kafayı yemiş.
    çernobil faciasında bile türkiye'yi suçlayan bir adam. sovyet politbüro üyesi sanki.

yörüklerin çingeneliği meselesine gelince.

yörüklere çingene denildiği doğrudur.
    bunu diyenler siyasal islamcılardır.

yörüklerin göçebe olmaları sebebiyle onlara "çingene" demişler zamanında.

misal balıkesir'in dursunbey ilçesi ile bursa'nın orhaneli ilçesi arasındaki bir mevki "çingene yurdu" olarak adlandırılır.
    oysa ki bu bölge bir türkmen yurdudur. hiçbir zaman çingeneler bu bölgede yaşamamıştır.
    bu tanımlama tamamen yörüklerin göçebe olmasından kaynaklıdır.

barış hemen şimdi nickli yazarın nasıl bir türk düşmanı olduğunu bilmeyen yok.
    o yüzden yörüklere "çingene" diyerek aklı sıra hakaret ediyor.

ha, ben çingene tanımını asla ve kata hakaret kabul etmem.
    bilakis çingeneleri severim. çingeneler iyi insanlardır. ama yörüklere çingene demek ve bunu sinsi bir şekilde hakaret amaçlı söylemek tam bir yavşaklıktır ve yanlıştır.

edit: şu fotoğraf 1880 yılında alman antropolog felix von luschan tarafından çekilmiş, fethiyeli bir yörük türkmen'e ait fotoğraf.
    elazığ baskil teslim abdal köyü mezar taşları

baris hemen simdi'ye göre bu fotoğraftaki adam çingene...!!!
    şaka mısın ihtiyar sen?
    10 1 ...
  • rezaletin daniskası kere daniskasıdır.

eminim onurlu ve şerefli(!) akp'li sözlük kullanıcıları bu rezaleti de son derece onurlu ve şerefli(!) bir şekilde savunacaklardır.

kızılay...
    81 milyonun destekleri ile yoksula, yetime, darda kalana yardım amaçlı kuruluş.

bu kızılay'ın bir genel başkanı var.
    genel başkanının adı: kerem kınık.

adam açık açık binali yıldırım'a destek tweeti atıyor.
    kızılay ın binali yıldırım a destek vermesi

https://www.yenicaggazete...medyada-tepki-238213h.htm

bu kızılay'ın istanbul il başkanı var,
    adı: ilhami yıldırım. yani, binali yıldırım'ın kardeşi.
    (bkz: binali yıldırım ın kardeşinin kızılay a atanması)

kızılay ın binali yıldırım a destek vermesi

yukarıdaki görselde ilhami yıldırım ümraniye'deki bir hemşeri derneğinde akp adına konuşma yapıyor.

yetmiyor, kızılay'ın çadırlarını akp seçim çadırı olarak kullandırıyorlar.

video: https://streamable.com/fsghi

ulan insanlar kızılay'a kanını emanet ediyor be. kanını...
    kızılay eskiden kan isterdi, şimdi oy istiyor.
    böyle rezillik olur mu?

tarih bunları kaydetmiyor mu sanıyorsunuz?
    19 3 ...
  • selamın aleyküm...

algıcı aktrollere bak nasıl da sinsi sinsi yazıyorlar.

bakın çokomelli bir belge koyuyorum şimdi, alayınıza koyuyorum evet.

the wall street journal gazetesi, 31 mart 2003 tarihli sayısında bir makale yayımlandı.
    makale şöyle;

--spoiler--
    "we further hope and pray that the brave young men and women return home
    with the lowest possible casualties, and the suffering in iraq ends as soon
    as possible."
    by recep tayyip erdogan
    the wall street journal
    march 31st, 2003
    --spoiler--

orada tanıdık bir isim gördünüz değil mi?

makalenin türkçesini de yazayım da okuyun allahın cahilleri;

--spoiler--
    irak'ta savaşan abd'li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla
    ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.
    --spoiler--

bu makaleyi kaleme alan kişi, recep tayyip erdoğan'dır.

31 mart 2003 tarihli wall street journal gazetesi arşivinde durmaktadır bu yazdıkları.

gidin kendi yazdığınız makaleyi yayından kaldırın önce, sonra imamoğlu'nu tartışırız.

belge:
    https://www.wsj.com/articles/SB104907941058746300

edit: adam hala eski türkiye diyor, al sana yeni türkiye'nin belgesini koyduk işte, amerikan askerleri için dua eden adam.
    nasıl bir zavallısın lan sen.
    15 3 ...
  • dünya gida ve tarım örgütü/fao tarafından hazırlanan raporda belirtilen sıralamadır.
    türkiye malesef sıralamada bir hayli gerilerde.
    dünya kişi başına et tüketim sıralaması

oysa biz kendimizi "et sever" bir millet olarak tanımlıyouz.
    "etsiz yemek yemediğimiz"den övünerek bahsediyoruz çokça.

lakin kişi başına tüketime(kişi başına yıllık 25 kg) vurduğumuzda et tüketiminde yerimiz son sıralara yakın.

yani bu şu demek, ülkemizdeki yoksul kesim hiç et tüketemiyor.

oysa ki tarım bakanımız bekir pakdemirli et tüketimini arttırdık diye övünüyordu.
    https://www.mynet.com/bak...ilo-et-yiyor-110104534388

üstelik bakanımızın açıklamasında kişi başına et tüketimi 15 kg, oysa fao endeksinde 25 kg.
    yani fao'ya göre daha çok et tüketiyoruz ki bu durumda kimse "dış güçler operasyon çekiyor" diye bu listeye burun kıvıramaz.

bir amerikalı yılda 120 kilo, bir israilli 96 kilo et tüketiyor.
    adamlar proteinin dibine vuruyor.
    biz ise az beslenmekten dolayı ne halde olduğumuz ortada...
    11 2 ...
  • Üç tane kelime öğrenmiş aq bunu yapan kesin sırp,hırvat( her kurduğu cümlede de hırvat geçiyor demek ki var bir hırvatlık) diye

Bir de roma değil roma(n) yazıyor birader türkçe yazıyorsun türkçede roman anlamı farklı bir imparatorluk veyahut şehri diyeceksen roma denir sonuna n gelmez

Bir de oğuzlara çingene der ki tam trajikomik altay dağlarının batısında ortaya çıkan oğuzlar hint-hun kırması imiş ak-hunlar çingenelere karışmış halbu ki hintliler ile karışan göçerler iskitlerdir bunlar da türk değil iran kökenlidir beraber hint-iskit krallığını kurarlar ak-hunlar kuzey hindistan'ı zapt edince hindistan'a göçen kesimi yerli halka karışarak hintli olur ama beraber bir kültür oluşturup iskitler gibi ortak bir krallık kuramaz bulgarlarda oldugu gibi asimile olurlar geri kalanı iran ve afganistan'da yaşayan halaç türklerinin ataları olmuşlardır

(bkz: türk şahi)

Oku bir iki şey öğrenirsin belki hewalim.
    5 0 ...
  • hayırlı tatiller arkadaşlar.

suriye'yi biliyorsunuz, hani bize giren ülke...
    aşağıda suriye'nin lazkiye plajlarından görüntüler izleyeceksiniz.
    https://streamable.com/rv15d

yukarıdaki video lazkiye plajı ve görüntülerdeki insanlar suriyeli.

peki yukarıdaki görüntülerdeki insanlar suriyeli ise bu aşağıdakiler kim?
    mudanyada sahil işgal eden suriyelilerin kovulması

bir koca memleketin bütün çöpünü biz almışız, suriye'deki insanlara bak, bir de bizim suriyelilere.

evet görüntüler lazkiye'den. lazkiye plajı;
    suriye plajlarından ibretlik görüntüler

allah belamızı vermiş olabilir mi?
    hani iç savaş nerede? savaş mavaş yok, asıl iç savaş bizde...asıl savaşta olan biziz ne yazık ki...
    (bkz: mutlu musun imamoğlu)

edit: yalnız değişmeyen bir şey var, plajda nargile orada da var, burada da.
    nedir bu nargile merakı bunların?
    40 17 ...