• dursun özbek’in umarım kazanamayacağı seçim olacaktır, umarım başkanlık koltuğunda son saatlerini yaşıyordur.

  dün 3’lü çektirmeye çalışırken ki halini görünce onun adına ben utandım. galatasaray nice başarısız başkanlar gördü, hangi birisi öylesine saçma bir videonun içinde yer aldı?

  2.5 senedir başkan, tek doğru hamlesi 2.5’uncu senesinde fatih terim’i takımın başına getirmek oldu. geldiği sezon melo ve telles gönderildi, grosskreutz alınamadı. 4. yıldızını takmış, şampiyonlar ligi oynayacak takım güç kazanması gerekirken güç kaybetti, şampiyon takım bir sezon sonra ligi 6. sırada bitirdi.

  borçların değil başarıların konuşulmasını sağlayacağız dedin, galatasaray mali sebeplerden ötürü avrupa’dan 1 sene men edildi ve iki sezon boyunca ilk 3’e dahi giremedi, 2.5 sene boyunca galatasaray neredeyse her 6 ayda bir hoca değiştirdi. galatasaray’ı jose rodriguez, bilal, eren, de jong, cavanda, sigthorsson, donk gibi çöplerle doldurdu.

  yenilmez armada galatasaray basketbol takımının hali ortada, galatasaray futbol takımının 2.5 senede geldiği nokta ortada. fatih terim gelmeseydi bu sezona dair de kimse umutlu olmayacaktı.

  200 oy için türlü türlü ali cengiz oyununa başvuracak kadar çaresizsin, galatasaray taraftarının seni o koltukta görmek istemediğini çok iyi biliyorsun.
  4 0 ...
 • Cemaat heralde uludağ sözlük ün düzelmeyeceğine kanaat getirmiş olacak ki başka bir sözlükte yazmaya başlamışlar.

  Şıh ve müridleri tam da kendilerine uygun bir sözlükte yazar olmuş. E artık bize de bundan sonra ki yazarlık hayatlarında başarılar dilemek düşer.
  10 5 ...
 • gecenin 01.00 inde girilen entrylerin nasıl bu kadar oylandığını merak eden arkadaşlar, gidenlere ezik diyen bu eziklerin yığınla yan hesabı var. mesela bu başlığa 01.17 de yazdığım entry’e sadece 20 dakika’da 80 küsür eksi geldi, o sıralar sözlükte 200 küsür online yazar vardı. sizce bu mümkün mü ? zerre sikimde değil, entry’i silmeyeceğim. tabi önceki entrylerde olduğu gibi bunu ve diğerini en geç bugün içerisinde şikayet edip sildirecekler. silinene kadar bu rezilliği görebilen görsün.

  aklı olan her yazar anlamıştır bunların nasıl bir bot hesap teşkilatı olduğunu. başkasına ezik derken karşıt görüşü savunanları yan hesaplarından eksileyerek bastırabileceğini düşünecek kadar ezik bunlar.

  yazarları kutuplaştırıp araya fitne sokmadan önce insanlara ve kararlarına saygı duymayı öğreneceksiniz.
  14 14 ...
 • aradan geçen 28 yıla rağmen acısı tüm azerbaycanlıların kalbinde tazeliğini koruyan ve tarihe kanlı ocak adıyla geçen katliam, 70 yıl süren sovyet esaretinden sonra bağımsızlığın kazanılmasında önemli dönüm noktası oldu.

  olaylar, sovyetler birliği'nin çöküşünü hızlandırdı. azerbaycan tarihinde önemli bir dönüm noktası olan ve 150'ye yakın sivilin hayatını kaybettiği olaylar azerbaycanlılarda bağımsızlık duygusunu alevlendirdi. olaylarda ayrıca 750 kişi de yaralandı.

  o dönem çekilen fotoğraf ve video görüntüler sovyet ordusunun yaptığı vahşeti ortaya koyuyor. şehitler, 1918'de bakü'yü ermeni ve bolşevik çetelerden kurtaran kafkas islam ordusu şehitlerinin gömüldüğü tepede ve bugün şehitler hiyabanı adıyla bilinen bölgede defnedildi.

  azerbaycanlılar 28 yıldır her yıl 20 ocak'ta, ellerinde kurbanların simgesi haline gelen karanfillerle şehitliğe akın ediyor.

  onlar vatan için canlarından geçtiler
  aa muhabirine değerlendirmelerde bulunan azerbaycan milli ilimler akademisi kafkasya araştırmaları enstitüsü başkanı ve bağımsız milletvekili prof. dr. musa gasımlı'ya göre, kanlı ocak sovyetlerin azerbaycan'a karşı işlediği bir suç, aynı zamanda azerbaycan halkının kahramanlık sayfası.

  sovyet yönetimini, komünist partisi, ordu ve istihbarat ile ekonominin ayakta tuttuğunu söyleyen gasımlı, azerbaycan şehitleri kendi kanlarıyla komünist ideolojiyi tarihin çöplüğüne attı. ordu ve istihbarat halka ateş açtığı için tamamen güven kaybetti. sovyet ekonomisi, birliğe üye ülkelerin birbirine bağımlı olduğu şekilde kurulmuştu. 20 ocak olaylarından sonra azerbaycan'da 40 gün genel grev yapıldı ve bu da sovyet ekonomisinin sistemini bozdu. şehitlerimizin anısı bu devlet kaldıkça ebediyen yaşayacaktır. çünkü onlar vatan için canlarından geçtiler. değerlendirmesinde bulundu.

  azerbaycan'ın bağımsızlığında önemli rol oynadı
  tarihçi yrd. doç. dr. ramin sadıkov da 20 ocak olaylarının sovyetlerin dağılmasında ve azerbaycan'ın bağımsızlığını elde etmesinde büyük rolü olduğunu vurguladı.

  dönemin sscb lideri mihail gorbaçov'un 1985'te başlattığı perestroyka (yeniden kurma) politikasının gerçekleştirilmesinde yapılan yanlışların etnik sorunlar doğurduğunu dile getiren sadıkov, azerbaycan toprağı olan dağlık karabağ'da yaşayan ermenilerin, bu bölgenin ermenistan'a bağlanması talebinde bulunduğu hatırlattı.

  ermenistan'da yaşayan azerbaycanlılarla, azerbaycan'da yaşayan ermeniler arasında da zaman zaman sorunlar çıktığını ve 1988 sonlarında karşılıklı olarak toplu göç yaşandığını anımsatan sadıkov, ermenistan parlamentosunun 9 ocak 1990'da dağlık karabağ'ın ermenistan'a dahil edilmesi yönünde karar alması üzerine azerbaycan'da yüz binlerce insanın katılımıyla mitinglerin başladığını hatırlattı.

  sovyet yönetiminin durumu kontrol altına almak için bakü'de olağanüstü hal ilan ettiğini belirten sadıkov, kentteki kontrolü tamamen kaybetmekten korkan gorbaçov yönetiminin 19 ocak'ta bakü'ye ordu yürütülmesi kararı aldığını ifade etti.

  ordunun müdahalesinden önce azerbaycanlıların kontrolünde olan devlet televizyonunun enerji sağlayıcılarının istihbarat tarafından patlatıldığını anlatan sadıkov, şöyle konuştu:

  sovyet ordusu, bakü'ye beş yönden giriş yaptı. tank ve zırhlı araçlardan ibaret konvoylar, karşılarına çıkan araçları ezerek ve sivillere ateş açarak ilerledi. ambulansları bile tankla ezmekten çekinmeyen sovyet askerleri, toplu taşıma araçlarını kurşun yağmuruna tuttu. öyle bir katliam yapıldı ki otobüsle evine giden memur, evinin balkonunda çamaşır asan kadın ve yaralılara yardıma giden doktor bile açılan ateşle can verdi, tankların paletleri altında onlarca bakü sakini hayatını kaybetti.

  kanlı ocak
  3 0 ...
 • Maalesef Ne ilk ne de son olacak kazadır. Tedbir denen olay bizim gibi ülkelerde önceden alınan bir şey değildir. 13 can gitmiş ülkenin başı sağolsun.

  --spoiler--

  Ankara'dan Bursa'ya geziye giden yolcuları taşıyan otobüsün Eskişehir'de kaza yapması sonucu ilk belirlemelere göre 13 kişi öldü, 42 kişi yaralandı.

  --spoiler--
  4 0 ...
 • kavusacagiz bu topraklara diyenlere hatirlatma, toprak lafla degil kanla alinir. dene istersen bir an once kavusturalim seni, gerci yuzeyin biraz altinda olur ama yine de istedigine kavusursun sonucta.
  8 0 ...
 • Türküler genel olarak sert ve gerçek şeylerden bahsetmektedir. Çoğu zaman eğer anlayıp hissedebiliyorsan düşünürsün tüylerin diken diken olur ve düşünürsün. Umudu feyz alırsında tabi ancak ciddi derindir. Zamanın pop türkülerinden bahsetmiyorum karıya kıza yazılan hani ibraam tatlıses hesabı.

  https://youtu.be/TdhscgZk4iE
  3 0 ...
 • Hayal kurmayı denedim.

  Artık eskisi kadar tatmin etmiyor, tat vermiyor.

  Beni en azından uykuya kadar taşımıyor.

  Uyuyamıyorum.

  Gerçekliği kabullenemiyorum.

  Uyuyamıyorum.

  Gerçeklikten kaçamıyorum.
  4 0 ...
 • Abimin arabasını almıştım götürdü geniş toprak bir alana gösterdi böyle böyle derken araba passatlı bişeydi neyse dediki çok hafifce pedala bas bende ne kadar hafif bassamda araba uçuyordu bi 10 15 dakka oyalandik sonra ayağım uyuştu pedala yüklendim araba hızlanıyordu abim korkudan bana bağırıyo lan durdur diye frene bastım bunun kafası çarptı başladı sövmeye arabadan indirdi birdahada öğretmedi bende motor aldım zaten.
  6 0 ...