• Bu bendim. Niyeyse menülerde en uygun fiyatlı yemeği söylerdim. Her boku ince düşünüp ihya olacam ya!! belki parası vardır yoktur düşüncesiyle hareket ederdim. Sonuçta öğrenciydik rahatsız olurdum. Teklif etsem hakaret gibi gelir istemezlerdi. O zamanın erkekleri öyleydi yani. Neyse, Tutardım bolonez soslu Spagetti söylerdim. En uygunu o olurdu genelde. Söylesene bir ızgara somon, orta pişmiş bir antrikot. Döndür çatalı kaşığın içinde döndür. O domatesin dudağa bulaşması ise ayrı bir dert. O Konuşurken benim Aklım Bu tabak nasıl bitecek düşüncesinde. Tüm romantiZmin içine eden bir yemek seçimiyle gecem son bulurdu.
    10 3 ...
  • en ama en nefret ettiğim güruh.

kimse kusura bakmasın bu başlığın altına beni eleştirmek için ne yazarsanız yazın gram umrumda değil ve beni de enterese etmez.

ulan ben bu üniversite öğrencileri kadar azgın, kudurgan birilerini daha görmedim.

hatta derste hoca bu yiyişenlere laf bile etmişti ne yapıyorsunuz diye. yani ben abartmıyorum hocalarım dahi farketti.
    dişi mesela derste omzunu yaslıyor erkeğine bi yandan da koluyla gövdesini sarmış böyle ders dinliyor haspam.
    hoca da sinema mı burası demişti.
    tükürdüğümün cahilleri nerde nasıl hareket edeceklerini bilmiyorlar ki.

ya da kendimden örnek vereyim.
    2 mart kedisinden hallice öğrenci önümde yaa önümde birbirlerini okşuyorlar.
    o onun bacağını sıvazlıyor diğeri de onun. ulan tırışkadan insanlar dersteyiz görgüsüzler.
    ulan yemin ederim her seferinde önüme oturuyorlar birde.

küfür yazmak istiyorum. kendime saygımdan yazmıyorum.
    ama bu asalaklar okulun her santimini cenabet yaptılar. kerhaneye çevirdiler güzelim okulu.

ulan çiftleşecekseniz defolun gidin bi ormana ne halt yerseniz yiyin. omo ozgorloook diyeninde ağzına köpekler işesin be.
    bu özgürlük falan değil.
    36 13 ...
  • Zaman zaman yaşadığım durumdur.

Başıma çoğu zaman tatsız olaylar açan Bu durumun üzerinde, Bu yaşıma kadar geliştirdiğim apolitik kişiliğimin payı büyük elbette. Kırgın olduğum, samimiyetine güvenemediğim, devam ettirmeyi istemeyip, bir an evvel sonlandırmayı arzu ettiğim sohbetlerde istemsizce yaptığım davranıştır. Ya da tam tersi etkilendiğim, hoşlandığım biri ise; o an hissettiğim duygu ve kafamın içinden geçen düşüncelerimi saklamak için istemsiz olarak yaparım.

Göz teması kurmak iletişimin başat kuralıdır. Varolmanın, varoluşu kabulün olmazsa olmazıdır. "Ben varım, buradayım." Demenin sessiz, fakat en etkin, en kısa yoludur ve doğru iletişimin % 70 inin doğru bir beden dili olması göz önünde bulundurulduğunda; onaylanmadan doğru ve gerçek anlamda bir iletişim sağlanmış olmaz. Hayvanlar dahi farklı bir ortama girdiklerinde ilkin göz teması kurarak, varlıklarını kabul ettirirler etraflarına. içgüdüseldir. Aksi ve süreklilik arz etmesi ise patolojiktir. Bir Kişinin bunu sürekli yapıyor olması; tedavi edilmesi gereken depresif, güvensizlik, yetersizlik duyguları ve düşünceleri geliştirmiş olabileceği psikolojik sıkıntıların sebebi olabilir. Tam aksi egodan yapıyorsa ki; şişirilmiş egolarında kaynağı yine bastırılmış yetersizlik ve güvensizlik duygularıdır.

Bu patolojik durumların dışında kalan ve günlük yaşantımızda sık sık başımıza gelen Göz teması kuramama durumlarında, kişinin söylediklerinden farklı olarak, karşındaki ile ilgili mutlaka; anlaşılmasından çekindiği, sakladığı iyi veya kötü bambaşka duygu ve düşünceleri vardır fikrimce.
    17 0 ...
  • içinde tek Türk futbolcu barındıran bir 11 ile sahaya çıkan Beşiktaş, hak ettiği üzere farklı yenilgiyle ayrıldı sahadan.

Türk takımı, Türkiye'de oynuyor, seyircisi Türk, para verip forma alanı Türk ama sahaya bakıyorsun, kalecisinden defans oyuncusuna 72 millet oynuyor. Bunların hiçbiri çocukken, büyüdüğümde aşkım, sevdam Beşiktaş'ımın formasını giyeceğim diye hayal kurmamış, rüyalara dalmamış.

Bunlar maaşlı şirket elemanı. Bunlar milyonluk eşek.

Bayern Münich'de de durum farklı değil. Onlarda da Alman kalmamış.

Futbol kokuşmuş, çürümüş. Futbol bitmiş.

Futbol artık aşk değil, ticaret.
    6 1 ...
  • Haksızlık payı olmayan bir tespit.
    Fırat'la hem arkadaştık hem de aynı binada okuduk. Size olanları anlatayım;

Bizim edebiyat fakültesinin bahçesi (ben iletişimdeydim ama aynı binadaydık) pkklı öğrenciler tarafından kurtarılmış alan ilan edilmişti. Her sabah pkk, dev-yol, anarşistler, lgbti'ler karşı karşıya stand açardı. Apo posterleri, pkk bayrakları, gerilla gerilla diye kafa siken terörist müzikleri...

Kampüsün içerisinde terörle mücadele polisleri olurdu. Gider şikayet ederdik. Aldığımız cevap; 'çözüm süreci çocuklar, sıkıntı çıkarmayın.' Bize aynen böyle söylenirdi.

Fırat'la beraber 'kampüste terörist istemiyoruz' yürüyüşü yaptığımızda aynı gün fişlediler Fırat'ı. Ölümle tehdit ettiler. Ne oldu? Kimse tehdit edenlere 'siz gelin bakayım' demedi. Neden! Çözüm süreciydi çünkü.

25 asker şehit olduğunda vicdanına yediremeyen bir kız bu teröristlerin takıldığı yere gidip Türk bayrağı açtı, 50 kişi saldırdılar Kıza. Neredeydi polisler? Yoktular. Ben 4 arkadaşımla aralarına girip aldım o kızı oradan. Hatta Fırat'ın katili olan piç yumruk atmaya çalıştı, tekmeyi yiyince geri geçti. işte o zaman Neredeydi polisler? Çözüm süreciydi değil mi?

Fırat Akp yüzünden katledildi diyemem ama akpnin çözüm süreci politikası yüzünden katledildi diyebilirim, rahatlıkla.
    11 0 ...
  • insanlar. artık insanlar diyalog yerine kavgayı, empati yerine peşin hükmü, tevazu yerine kibri marifet sayıyor. böyle olunca susuyor, kendinizi ifade etmek yerine kabuğunuza çekiliyorsunuz. sonrası derin bir yalnızlık.
    6 0 ...
  • fenerbahçe

17036.
  • avrupa da galatasaray kadar olmasa da her kulvarda gene beşiktaş tan fazla gitmiş takımdır. eziksiniz anlayın artık.

şampiyonlar ligi ne de hakkı yendiği için gidememiştir. artık o dönem bitti.
    9 3 ...
  • askerliğimi kıbrısta yapmış biri olarak söylüyorum ki kıbrıs halkı refah seviyelerinin getirmiş olduğu rehavetle türk kuvvetlerine orada işgalci gözüyle bakmaktadır. yaşlı nüfus geçmişte yaşadıkları acıları unutmamış ve minnetkar olsalar da genç nüfüs ingiliz ve rum yanlısıdır ne yazık ki. hatta geçmiş dönem lefkoşa belediye başkanlarından biri 'türkiyeli askerleri severim ama sadece kışlalarında' demiştir. bu sözü söyleyen belediye başkanı adada konuşlu bir kaç kıbrıslı kuvvetin kendilerini savunabileceğini düşünmekte sanırım.
    8 0 ...
  • Öncelikle;

(bkz: Hayvan gibi şey yapıyorsunuz)

Ciddi olarak konuşmak gerekirse;

Bayern Münih bu, çokta şey yapmamak lazım bu skoru. Prime döneminde shakhtar’a düzinelerce gol atmış bir takım bayern Münih, ki yine aynı teknik direktör vardı sanırım o vakitler, Beşiktaş’ın herhangi bir şansı yoktu bu maçta.

Ha ne olabilirdi, Münih bir kontrada gafil yakalanır 10 kişi kalırdı, arada absürt bir gol olurdu , o zaman belki gollü bir beraberlik alırdı beşiktaş.

Ama olmadı, kusura bakmayın ama, robben’in Karşısında Caner varken 11-10 u geçtim, 11-12 bile olsanız 5-0 şükredilecek bir skordur. Allah muhafaza rekor tazelemesi olabilirdi.

Kısaca yaşandı bitti saygısızca, Bayern’le oynamanın tadına varınca...
    9 1 ...
  • insanları, yüzeysel yalanlar ve iftiralar ile kandırarak islamiyetten nefret ettirme üzerine kurulu akım.

alıntı; "Müslümanlar domuz eti konusunda çok hassastır. Kolunun kesilmesine ses çıkarmaz ama bir lokma domuz eti yediremezsiniz. Hani, çok sıkıntıya düşerse, açlıktan ölmemek için filan, o durumlarda bile izin yoktur domuz eti yemeye."

alıntı; "Çok sonraları bu eksiğin farkına varan şeriat geleneği, islam’ın bu açığını kapatmak için şu iki kanıtı öne sürmüştür:

A) ‘Eşini kıskanmayan tek hayvan domuzdur’. (Acaba ?). Bu demektir ki; domuz eti yerseniz, kıskançlık duygunuzu yitirir, karınızı erkeklerden kıskanmazsınız. Sonra da karınız ahlaksız erkekler (bunlar Müslüman) tarafından rahatsız edilir, en aşırı durumda da, onunla bununla (bunlar da Müslüman) yatıp kalkmaya başlar. Böylece fuhuş başlar, yayılır. 21. yüzyılda hala bu ilkel delile inananlar var."

https://goo.gl/zkxPQ3

---

bunun gibiler ya dini kafirlerden veya münafık sahte hocalardan öğrenip, aslını araştırma ihtiyacı duymadan sallayan vicdansız şerefsizlerdir, ya işin aslını bildiği halde yalan ve iftira atmaktan çekinmeyen orospu çocuklarıdır, ya da tasmasını koparmaya çalışan hain köpeklerdir.
    4 1 ...
  • kapat