• Ensar’a aktaracakları parayı Kızılay üzerinden aktarıp Kızılay’ı paravan olarak kullanmışlar. Çünkü Kızılay’a yapılan nakdi bağışın %100’ü vergi matrahından indirilebiliyorken, diğer vakıflara yapılan bağışın %5’i indirilebiliyor. 150 yıllık yardım vakfı ne hale geldi, yazık ya.
  5 0 ...
 • başkentgaz'ın kızılay'a yaptığı 8 milyon dolar tutarındaki bağışın 7,925 milyon dolarlık kısmının ensar vakfına devredilmesidir.

  belge;
  8 milyon dolar kızılay bağışının ensar a verilmesi

  şimdi kızılay'a yapılan yardımlar yandaşa gidiyor, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıyor diyenler haklı mı?
  sonuna kadar haklı...

  kızılay'a yapılan bağışın ensar vakfına devredilmesi bir rezalet, bir şerefsizlik, bir adilik değil de nedir?

  bu şerefsizliği ancak millet, devlet düşmanları, fetöcüler yapabilir.

  gerek kızılay, gerek ensar vakfı, gerek o dönem ankara'yı yöneten belediye başkanının nasıl birer fetöcü olduğu tescilli mi?
  tescilli

  bakın kızılay'ın başındaki adamı daha geçen gün yazdım;
  (bkz: kızılay ın başında fetöcü bir başkan olması/#42764946)

  kimbilir daha ne belgeler var böyle.
  kızılay'a yapılan diğer bağışlar nerelere gitmiş kimbilir.

  çıkar elbet onların da kokusu.

  işte bunlardan korktukları için deprem paraları nerede diye soran insanlara soruşturma açıyorlar.
  açsınlar...susturamazlar, bu millet uyanıyor artık.
  29 1 ...
 • Sabahın zıbınında dillendirilen konulara bak.

  Yapın kardeşim yapın; bir yerlerden hiv, aids vs. Bulaşana kadar bulduğunuz her kuyuya dalın. Hastane köşelerinde acı ile kıvranırken zevk aldığınız anları düşünür acınızı azaltırsınız.

  işin ahlaki tarafına hiç değinmeyeceğim, zira bu başlık altında ahlaki bir şeyler karalamak beyhude olur.
  3 1 ...
 • önce emevi camisinde namaz kılıp ardından kanal istanbul ile taktiksel son hazırlıkları yaparak gerçekleştirilecek olan aktivitedir. reyiz bu işlerin piri. hem arkasında tuğçe ( kazaz ) gibi taktiksel strateji canavarı da var. az sabır sadece.
  3 0 ...
 • Gece yarısı açılınca hep aşklı, özlemeli entryler gördüğümüz başlık. Ben bu oyunu bozarım deyip kedime sitemimi şuraya bırakayım.

  Efendim, ben artık bu manyak kediden korkmaya başladım. Nereye gitsem peşimde. Kapımı kapatıp biraz uyuyayım diyorum kapıyı açıp (evet evet baya kapıları açabiliyor) gelip yüzüme yüzüme nefes alıp veriyor. işe gitmek için evin içinde koştururken koltukların arasından çıkıp ayağıma çelme takıyor. Ne bileyim, karanlıkta yürürken birden parlayan uzaylı gözleriyle karşılaşıyorum psikopat gibi saatlerce yüzüme bakıyor. Saklanayım belki bulamaz diye gidip saklanıyorum, 2 saniye sonra beni bulup gelip başımda bekliyor.

  Bu zamana kadar hep siyasilere gizli cia ajanı dediniz ama gerçek ajan benim evde. imdat ulan *
  3 0 ...
 • Sizi çok sevdiğinin göstergesidir. Siz evde yokken size sürpriz yapmak istemiş ve evinizdeki sizin çok sevdiğiniz kedinizden faydalanarak Arnavut ciğeri tarzı yemek yapmıştır. Öncesindeki süzülmüş fare çorbası ve yemek sonrası köpek testisi tatlısı sürprizin en büyüğüdür. Malum bu Çinliler kendi milletlerinden başkasına bu yemekleri yapmazlar. Çünkü bu güzel yemekleri kendilerine saklarlar. O yüzden çinli sevgilinin kıymetini bilin. Alt tarafı kediniz ve süs köpeğiniz den faydalanmış, apartman boşluğuna koyduğu kapanla da fareyi temin etmiştir. Yoksa çin de olsaydınız size ne yemekler yapardı aklınız şaşardı zannımca. Malum imkanlar kısıtlı.
  2 0 ...
 • Merhaba Zafira hanım.

  istedim ki sana birkaç kelâm edeyim, ya da lafazan olayim... Esenlik üzeresin umarım, rahat, huzurlu ve selâmettesin inşallah. Benim ahvalimi soracaksan, âdet üzere iyiyim dersem yeridir. Esasen ne iyi ne kötüyüm, normalim. Bakalım bu normal ahvalden iyilik mi kendine çekecek yoksa kötülük mü? Bilemiyorum Zafira hanım. insan bilmediğinin düşmanı ya hâni; düşmanlık beslemektense güvercin beslemeyi tercih ederdim. içim düşmanlık beslemeye elverişli bir iklime sahip değil, güvercinleri sorarsan eğer: Güvercinler yere konmaktan korkar olmuş gibi gökte ölümüne kanat çırpmakta! Sahi sema güvercinlere neden bir yuva vermez ki koynunda?

  Yeryüzü siyahın desenleri ile dolu Zafira hanım, yeryüzü bozgun öncesinin yalancı tebessümlerinde. Hoş gör beni, içini taziye duvarlarına çevirdim. insan ayık kafa ile umutlu olamıyor be. inan bir içsem satırlarım çingene avlusu olur. Şarap bitti, ekmek duruyor. Ben bugün duran ekmeğin yüzüyüm Zafira hanım.

  Susayım ben artık. içini buladığım yeter... Gidip ekmeğin yüzünü ve hüznünü Allah'a anlatayım.
  Sahi Zafira hanım; Allah ile muhabbet ettin mi? Yahut muhabbet etmeyi denedin mi?
  1 0 ...
 • Dil bilimi ve etimoloji hakkında bir şey bilmediği gibi ingilizce hakkında da bir şey bilmeyen kişilerin zırvalığıdır.

  Öncelikle ingilizleri Alman kabilelerin oluşturduğunu unutmayalım. Angles, Saxons and Judes. Bu Alman kabileleri sırasında eski ingilizce konuşuluyordu yani neredeyse Almanca olan bir ingilizce. Daha sonra roma ve ardından da roma dilinden türeyen Fransızcanın etkili olmasıyla birlikte middle English dediğimiz dil türedi ve yaklaşık olarak %35 şekilde kelimelerin çoğu Fransızca yani dolayısıyla latin kökenli oldu.

  Örnek olarak şunu vereyim ne kadar Almanca olduğunu siz görün. Bu 1200 yılında yazılan ingilizlerin en ingilizce eseri.

  That wes an sceort bat lithen,
  Sceoven mid uthen, And twa wimmen ther inne,
  Wunderliche idihte.
  And heo nomen Arthur anan
  And an eovste hine vereden
  And softe hine adun leiden,
  And forth gunnen lithen.

  A short little boat
  gliding,
  Shoved by the waves; And two women therein,
  Wondrously attired. And they took Arthur anon
  And bore him hurriedly,
  And softly laid him down,
  And forth gan glide.

  Bugün ingilizcede Arapça 6000 kelime var bu bile büyük bir zenginliktir ayrıca kendi dili tamamen Latince olup sadece askerlerin o bölgeyle haşır neşir olması sonucu Latinceden farklılık gösteren ispanyolca, Fransızca ve italyanca’ya da konuşmak isterim.
  Vesselam.
  1 0 ...
 • Sarı yorgan
  Şimdilerde kullandığım sarı yorgan, çocukken dayım içinden kalkıp işe gidince koşa koşa içine girip üzerime çektiğim, içinde kaybolduğum, nefessiz kalana kadar kendimi kaybolmuş olarak hayal edip çıkışı aradığım - bir türlü bulamadığım- sonra da korkup çırpına çırpına üzerimden attığım kütük gibi yün yorgan.
  Yorganı üzerimden atınca çocuk bedenimin serinliğe kavuşması, alınan derin derin nefeslerin tadı, kendi kendime kurtulmanın/çıkışı bulmanın mutluluğu, Daldığım çocuk hayallerim.
  3 0 ...
 • jandarma arama kurtarma timinde görev alan astsubay askerimizdir. amına koduğumun yağlı saçlı suriyeli mahmuduna günlerdir övgüler düzülen satılık yandaş basında adı duyulmayan kahraman askerimizdir. Enkaz altında kalan Aysel Yılmaz'ı kurtarmak için 12 saat uğraşan "seni kurtarmadan buradan çıkmayacağım" diyen cesur askerimizi kimse umursamaz, suriyeli elin piçine ülkenin anahtarının verilmediği kaldı amk.
  jandarma astsubay zehra yıldız
  9 1 ...