• Doktora gitmeden evde uygulayabilecegimiz bir çözümünü bilen varsa nolur yesillendirsin.

Soğugü sicagi geçtim ne yiyip icersem dişimin içi sizliyor özellikle tatlı yiyince yok böyle bişey. Sakın dış fırçala demeyin dişimi fircalarken macundan bile sizliyor mk bu ne beter bi illet böyle.
    2 0 ...
  • huzur veren fotoğraflar

istanbul/moda.

Ara sokaklardan aşağı doğru inince, denizi görmenin verdiği inanilmaz bir huzur var. kafaya koydum, moda'ya taşınacağım.
    5 0 ...
  • iyi olmak bazen boş bir insan olmakla, işsizlikle, yalnızlıkla, perişanlıkla karıştırılabilir hele ki enaniyetin ve kibrin tavan yaptığı çağımızda.

insanlar iyi ve alçak gönüllü bir insanla tanışınca onu yıkık zannedebiliyor. Veya onunla ilgilendiği için karşıdakinin değersiz biri olduğu zannına kapılabiliyor.

Ama hayır! Bazılarımız çok acı çektiği için acı çekenlere merhamet eder.
    Bazılarımız açlığın ne demek olduğunu bildiği için fakire merhamet eder.
    Bazılarımız zulmün ne olduğunu bildigi için mazluma şefkat eder.
    Bazılarımız da ölümden birkaç defa döndüğü için aynı şeyleri yaşayanlar için elinden gelen herşeyi yapmaya çalışır, kendi hayatından ve parasından taviz vermeyi teklif eder. Bunu yaparken sizi kırmamak için kendini alçaltır. Bunun sebebi zavallı, yıkık, işsiz biri olması değil; çektiğiniz acıyı bilip iyi yüreklilik göstermesidir.

Fedakar ve iyi bir insan olmak; değersiz zavallı ve çok yalnız olmak değildir. Lütfen karıştırıp bu bir avuç iyi olmaya çalışan insanı üzmeyin...
    6 0 ...
  • hayat ne garip, vapurlar falan...

bu iddiayı ortaya atanların kaynağı mehmet altan şerefsizi.
    mehmet altan şerefsizi şu an nerede?
    cezaevinde.
    sebep?
    fethullahçı terör örgütüne üye olmak.
    hükümlü...

bir fetöcü itin uydurmasını hala dillerine dolayanlar kimler?
    aktroller.
    yani yıllarca fetö'nün elini eteğini öpenler.

bunlardaki fetö aşkı asla bitmez...

bir başka platformda da şu fotoğrafı kullanarak "atatürk çarşaf giyip kaçtı" yazmışlardı.
    atatürkün kuşatma altındayken çarşaf giyip kaçması

bu fotoğraf trablusgarp cephesine gönüllü olarak katılan gazeteci şerif bey'e aittir.
    yani mustafa kemal atatürk'e.

gazeteci şerif bey kimliği mustafa kemal'e teşkilat-ı mahsusa'nın sağladığı kimliktir, bu kimlik ile mısır üzerinden trablusgarp'a gitmiş ve orada bir gözünü bırakma pahasına vatanını savunmuştur.
    (bkz: gazeteci şerif bey in zorlu trablusgarp seyahati/#37798871)

trablusgarp'ta bir göz.
    çanakkale'de gazilik,
    sakarya'da kırılan kaburga.
    memleket için tüketilen bir hayat...

ne kadar kolay yalan yazmak, iftira atmak...

not: bu başlık da birkaç gündür dikkat ediyorum belirli kişiler tarafından uplanarak sol freyme taşınıyor.
    maksat belli, algı yaratmak.
    ama gün olup devran döndüğünde hepiniz fethullahçılıktan yargılanacaksınız, o gün geldiğinde sizi hiçbir milat kurtaramayacak.
    10 1 ...
  • misket

44.
  • duz ve sıkışmıs toprağa bir cizgi cizilirdi. yaklasik 20 metre uzagina da 10-15 cm derinliginde ve yine ayni çaplarda minik bir kuyu kazilirdi. sonra tek atisla o kuyuya sokmaya calisirdik. kuyuya sokan diger sokamayanlarinkini falan vururdu. karış alirdik. bu kadar animsiyorum. simdi olsa oynarim.
    misket
    7 0 ...
  • kaybetmez, merak etmeyin.

türkiye çok büyük bir pazar, aynı zamanda imalat sanayinde de dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri.

pek çok uluslararası firmanın türkiye'de tedarikçileri var, imalat yaptıkları fabrikalar var.

bugün avrupa'da otomotiv sektörünün en önemli yan sanayi tedarikçisi türkiye'dir.
    türkiye'de üretim dursa almanya, italya, fransa tek bir otomobil imal edemez.

gebze'de bulunan taysad organize sanayi'nin, bursa'daki organize sanayi bölgelerinin dünyada eşi benzeri yoktur.

yani ülkemizi pek küçümsemeyin arkadaşlar.

misal volkswagen'in fabrika kurma kararını askıya alması da geçicidir.
    adamlar bizim kara kaşımıza, kara gözümüze kurmuyorlar burada fabrika.

emin olun türkiye'den sağlayacakları faydanın yarısını yunanistan'da, bulgaristan'da bulsalar bize bir kuruş yatırım yapmazlar.
    türkiye'nin en cazip noktası kalifiye iş gücüdür.
    türk işçisi, türk imalatçısının kalitesi dünya standartlarının çok üzerindedir.

volkswagen aynı arabayı yunan işçisinin üretebileceğini düşünse türkiye'ye çivi çakmaz.

bir ay sonra gündem değişecek, volkswagen fabrikasını kurmak için yeniden start verecektir.

şu an abd'nin, almanya'nın, fransa'nın ve diğerlerinin yaptığı goygoylar tamamen kendi iç siyasetlerini şekillendirme amaçlıdır.

paranın, ticaretin dini imanı olmaz.

biz güvenli bölgede teröristleri temizleriz, onlar dışarıdan havlarlar, sonra her şey normale döner.

türkiye yabana atılacak, küçümsenecek bir ülke değil. isteyen gelsin bursa'daki, gebze'deki fabrikaları gezdireyim uygulamalı olarak.
    14 0 ...
  • öz kültürüne ait geleneksel kıyafetleri ile yakalanmış olan hevaldir.
    https://streamable.com/fulin

inandırıcı olsun diye ruj da sürmüş sanırım.

ya hani sizin kantonlarınız vardı, güçlü ordularınız vardı.
    us air force vardı hani?

yalnız bunu yakalayanlar da öso'cular.
    hazır kadın kılığında yakaladık deyip nefislerini köreltmiş olabilirler.
    9 0 ...
  • Buraya girip bunu yazmayı öyle çok istedim ki!
    Hesabı gözyaşları ile dondurup bir daha açamam diyordum.
    3 ay hastanede geçirdim herkesten uzak şekilde.
    Ulaşmak istediğim kişiler oldu seslerine dahi ulaşamadım.
    Kimseyi üzmek istemiyorum dedim tedavi sürecinde kendime.
    Tedavi olumlu sonuç verince ve solunum cihazından sonra kendi başıma nefes alma sevinci yaşamak paha biçilemez bir sevinç oldu bana.
    Rabbime çok şükür. Ellerim titreyerek yazıyorum şuan.
    3 ay boyunca hastane kokusuna adapte bile olamadım havayı soluyamadıktan sonra.
    Kanser değil ben güçlüyüm!
    Saçlarım değil ben güzelim.
    Uzayacak biliyorum. Kökü bende.
    Gün gelecek bu sefer bu kızıl peruğu atacağım kendi saçlarıma bakıp güleceğim.
    54 1 ...
  • ümmetçilikten zerre fayda görülemeyeceğini anlayan erdoğan'ın bakü'deki türk dünyası zirvesinde birşeyleri idrak etmesidir.
    rte nin ümmetçilikten türkçülüğe geçişi

en azından öyle umuyoruz.

(bkz: 12 ekim 2019 arap birliği toplantısı kararları)
    hain arap köpeklerinin türkiye'nin barış pınarı harekatı'nı kınaması sonrası bakü'de toplanan türk konseyi zirvesinde barış pınarı harekatımızın haklılığı ve türk dünyasının türkiye'nin harekatını desteklediği ortak bildiri ile deklare edildi.

erdoğan bakü zirvesinde şunları söyledi;

•Özbekistan'a yürekten aramıza hoş geldiniz diyorum.

•Macaristan Başbakanı'nı bu sene aramızda görmekten memnuniyet duyuyoruz.

•Türk Konseyi gibi yapıların dünya siyasetinde rolünün daha da arttığını görüyoruz. Bu zirve tarihi bir nitelik taşıyor. Türk Konseyi gibi yapıların dünya siyasetinde ağırlığı artıyor.

•iyi dost, iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir.' Siz kardeşlerimden çok düşlü bir destek veriyoruz. Bize destek veren liderlere buradan teşekkür ediyorum.

•6 devlet tek millet olmayı arzu ediyoruz.

ya sayın erdoğan, gördün mü kötü gün dostunun kim olduğunu?

Gazzenin kumundan çok imiş meğer kalleşi,
    Nasıl sırtından vurur insanı din kardeşi?
    Filistin, Trablusgarp, Yemen illeri,
    Hangisini kanım ile sulamadım?
    Gezdim cephe cephe bütün çölleri,
    Türke Türkten başka dost bulamadım...

türk'ün türk'ten başka dostu yoktur, bunu geç de olsa anladığınızı umuyorum artık.
    (bkz: ümmetçilik vatan hainliğidir)

31 3 ...
  • (bkz: imamoğlu döneminde olmuştur)
    (bkz: halk süt)

"süt her çocuğun hakkıdır" sloganı ile başlatılan hayırlı, halk yararına icraat.
    https://streamable.com/4fcje

her gün çıkıp "ama imamoğlu tatil yapıyor, hiç icraat yapmıyor" diyen ampul trollere kapak olsun.

adam icraat yapıyor.
    önce hırsızları kovdu belediyeden.
    sonra sokuk tarikatlara ve vakıflara aktarılan milyonları durdurdu.

eh, çalma, çırpma işleri bitince de milletin yararına icraatler peş peşe başladı.

bundan sonra istanbul'da her çocuk ücretsiz süt içecek.

bunca yıldır çocuklara süt içirmeyip tarikatları besleyen, müteaahhitleri zengin edenler utansın.

hırsızların belediye ile ilişikleri kesilince belediyenin kaynakları, imkanları da bollaştı tabi...

not: kafir izmir(!) belediyesi bu uygulamayı 2005'ten beri yapıyor.
    (bkz: izmir belediyesi nin 2005 ten beri süt dağıtması)
    29 8 ...