• covid19 salgınından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan fransa'da cote d'azur bölgesindeki draguignan ilçesinde kendilerini teselli kızkardeşleri gönüllüleri olarak adlandıran bir grup rahibenin sergilediği takdire şayan davranış.
    maske imalatı yapan rahibeler

elin kafiri dediğimiz fransız diyanet işleri halk yararına işler yapıyor.
    peki bizim diyanetçiler ne yapıyor?

geceleri çıkıp minareden sela okuyor, milleti korkutuyorlar anca.

eee?
    namaz kıldırmıyorsunuz, bir şey yapmıyorsunuz, camiler de kapalı.
    bizim diyanet personeli de bu tip işler yapamaz mı?

170 bin imam, müezzin var, yatıştalar. maaşları da tıkır tıkır ödeniyor. bu diyanet personelini covid19 mücadelesinde en riskli yerlerde görmek istiyoruz artık.
    11 6 ...
  • Eski eşimle sevgili olduğumuz dönem birgün evine gittim. Tam hatırlamıyorum ama kendisi bir ara ya lavaboya gitti ya da biriyle konuşmak için odadan çıktı. Ben de o sıra kitaplığının önünde oturuyorum, dedim bir romantiklik yapayım not yazıp cüzdanına koyayım. Notu yazdım tam cüzdanına koyacakken içeri girdi. - Sen ne ara işini bitirdin de geldin be adam -
    Elimde cüzdan öylece kalakaldım. Yüzüm oldu domates gibi kırmızı. Diğer elimde not kağıdı. " Şey ben, şey" diye kekelemeye başladım. O da anlamaya çalışıyor durumu. Ağladım ağlayacağım gözlerim doldu, yanlış anlayacak diye ödüm koptu. Yavaşça yanaşıp notu aldı okudu ve sarıldı. Sonra durumu izah ettim tabii.
    "Para alsan da önemli değil, helâli hoş olsun" dedi.
    Yıllar geçti, evlendik boşandık ve ben o günden sonra cüzdanına elimi sürmedim.
    7 2 ...
  • Şarki diye alttan alttan başka siyasi mesaj verirsen , olacağı bu.teror orgutu sempatizani rahmetli helin...
    Bu kafadakilerin sonu bu , fakir doğup, aç ölmek.
    Cenazesi yıkamamış mi? Vah vah ,cok üzücü...(!)
    Dağdaki kadın yandaşlarının cesedini akbabalar yiyor, gömuldugune şükretsin, allah rahmet eylesin.
    Ha bir de, ifade özgürlüğü bu rahmetli helin 'in yapmaya çalıştığı gibi bir şey değil, siyaset tüm dünyada var ama sanat ayağına, vatanımın askerine kurşun sıkana alttan alttan destek verene ifade özgürlüğü yok. Bu zamana kadar aldigi oksijenime yazik, iyi ki gitti..
    Bu helin ve bunun gibi tiplerin hepsinin ölüm orucu ile ölmesini temenni ediyorum ve tavsiye ediyorum.
    Gundem covid19, bunun gibi böceklerin ölümü değil.
    10 3 ...
  • Telegram grubundan mevzuyu öğrendim... gerçekten yapılan ifşa hoş değil ya ben olsaydım yapmazdım. Bize yüz vermedi diye kirli çamaşırları mı serelim, böyle mi tatmin edeceksiniz kendinizi, başınız göğe erecek mi ?.. terbiyesizlik.

Tıravlır, sana da şaşırdım... Eşcinselsen eşcinselsin neden bunu sakladın, bu ayıp bir şey mi ? istersen domuza tap, zerre umurumda olmaz. Karakter her şeyin önüne geçiyor.

T : bir yazar, rezil edilmeye çalışılan ama edilemeyen yazar.
    8 5 ...
  • cevap gelmediğine göre itiraz olmayan durumdur. günde 594939 tane imamoğlu ve cehape başlığı açıp entry giren yazarın şuraya yazacak 2 kelamı yoksa diyecek bir şey yok demek ki.

zaten bu arkadaşı savunan 3 yazar var. nicklerini buraya yazsam şimdi durum iyice pekişir ama sonra yönetimdeki abilerine yalvarıp sildiriyorlar o yüzden yazmayayım entry dursun yerinde *
    5 0 ...
  • Girdiğim olmuştu.

Devremülklerin olduğu bir kaplıcada. Evet. Kezonun da ihtiyarı hiç çekilmiyor. Adeta Ergenlik yıllarına geri dönmüş bir sürü ihtiyar kezo. Omg.
    2 0 ...
  • Babam dinlerdi sürekli. Biz çocuktuk. içimden bu ne ya açtı yine derdim. Televizyonda mis gibi zorro'lar redkit'ler varken radyo tiyatrosu da dinlemek neydi. Zaten çizgi film hergün olmazdı. Şimdiki gibi öyle çizgi film kanalları felanda yok yani. Deliler gibi Haftada bir cumartesi günleri yayınlanan walt disney'i (cumartesiden cumartesiye) beklerdik trt1'de. Sonra bir baktım hastası olmuşum ben bu radyonun. Farkında olmadan içimize işlemiş. Teşekkürler baba. Hey gidi hey, ne günlerdi be...
    2 0 ...
  • Birkaç hafta önce biri bana bir yerden yazmıştı. Daha önce işle alakalı bir durumdan dolayı ve şu virüs muhabbeti bittiğinde iş bulmak için. O beni görmüş daha önce ama ben görmedim herneyse hayatımda birinin olup olmadığını sordu ben de var dedim.
    Sonra onu gördüm ve var dediğime pişman oldum. Ya ben niye böyle yapıyorum. Allah’im.
    Neden ne düşünsem tersi çıkıyor? Neyse son pişmanlık fayda etmezz.
    3 2 ...
  • Bu saatte dinleyenlerin mutlaka bir derdi olmalı, oysa benim yok. Nerden aklıma geldiyse tekrar tekrar dinliyorum.

Sözleri ayrı, müziği ayrı güzel şarkı. Söyleyen zaten efsane...

(bkz: zeki müren)

"bir gülüşün var ki, kaş çatar gibi
    en sıcak sözlerin azarlar gibi
    hiç bağlanır mıydım çocuklar gibi?
    ah bu şarkıların gözü kör olsun

sonunda tuz bastım gönül yarama
    nice dağlar koydun, nice, arama
    seni terkedip de gitmek var ama
    ah bu şarkıların gözü kör olsun"

O kadar güzel ki...
    2 0 ...
  • Yakında göztorbaları çıkacak yazarlardır. Bu gece uykusunu almamak cildi bozuyor be. Sırf bunun için gündüzcü tayfaya dönmek gerek.
    4 0 ...