• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

  Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

  Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

  10 0
 • Dünyanın en güçlü kadını frau merkel hep aynı markete gider, evine en yakın olduğu için, hatta market sahibiyle röportaj yaptılar, " markete gelen en ünlü şahsiyet " olarak frau merkel 'le ilgili - alışveriş yapar, kasanın arkasında sıra bekler, arada çocuklara şeker, çikolata hediye eder , kasada bunu söyleyip parasını öder - almanya'da bir 2 euroluk çikolata yüzünden hükümet devrilir çünkü - selfie çektirmek isteyenlerle selfie çektirir, bu gizli bir şey diildir, markette alışveriş yaparken çekilmiş bir sürü fotoğrafı var, kasada parasını öder, torbaların taşıyabileceği kadarını kendi taşır, .torba sayısı çoksa almanlar da eşek diildirler " sayın şansölye makam aracınıza kadar size yardımcı olalım "derler, sonra makam aracına biner evine gider.

  Frau Merkel şansölye konutunda oturmaz, 3 odalı bir dairesi vardır, orada oturur.

  Almanya'da polis ve ambulans dışında çakarlı araç kullanmak yasaktır. Çakarlı araç sadece "emergency - acil " durumlar içindir. Kalp krizi geçirmiş adama giden ambulans çakar ve siren kullanır, ya da trafik kazasına giden polis arabası ... bunun dışında zevk için çakar kullanan adam Almanya 'da mesleğinden men edilir.

  Milletvekilleri, kongre üyeleri, metro ve tren bağlantılarını kullanırlar, diğer bütün insanlar gibi. Olaf Schulz vardır, sosyal demokrat, geçen gün metroda ayakta gazete okurken fotoğrafını çekmişler.

  Alman ekonomi bakanı peter altmaier parlamentoya bisikletle gidip gelir. Geçen gazeteci sordu " sayın bakan sizi hep bisiklet üstünde görüyoruz ama o göbek hiç inmiyo, buna söyleyebileceğiniz bir şey var mı? ".... altmaier de " yaaa hiç sorma kardeşim aynen öyle, acaba bira içmeyi mi bıraksam? " dedi ...salondakiler gülüştüler .. altmaier göbekli tonton bir adamdır ...

  "Missbrauch - kötüye kullanma " cezalandırılmadıkça böyle şeyler olacaktır.
  0 0 ...
 • Sevgili sözlük, uzun bir süredir çalışmadığım için körelmişim ve bugün uçuşu kaçırdım daha doğrusu uçuşu aklımdan silmişim direkt hiç gitmedim unutmuşum. Bu da böyle bir tarihte canımı sıkan bir olaydı diye hatırlarım artık ne yapayım. Can sıkıntısından uykum da kaçtı. Ve günaydın arkadaşlar.
  5 0 ...
 • avicii

  124.
 • Wayfair ve pizzagate skandalı aklıma geldikçe özellikle wayfair’den sonra acaba intihar etmedi de intihar süsü mü verildi diye korkunç bir hisse kapılmama sebebiyet veren şarkılarını severek dinlediğim dj.

  https://youtu.be/Xq-knHXSKYY Bakın bu şarkısı ile çocuk ticaretine karşı mesajlar vermektedir. Özellikle Twitter’ın wayfair firmasını korumasından ötürü bu işin arkasında güçlü isimler olduğuna dair şüpheye düşüyor insan. Bu adamı susturmuş olabilirler mi?
  Umarım her şey deli saçmalığından başka bir şey değildir bu olaylar da tamamen uydurmadan ibarettir. Zira aklımı kaçırabilirim düşündükçe.
  2 1 ...
 • yeni rakı

  221.
 • Yıkık içkisi.

  Hassiktir diyen olursa sabaha kadar döverim bilader, ben ki bunun kitabını yazmış adamım ama harbi harbi yazık etmişim kendime!

  Bir kere rakı öyle ha deyince içilmez, mükellef bir sofra ve pesimist musiki icap eder. Ekseriyetle ortam hüzne gark olur.

  Halbuki bi viski, likör, şampanya, sekt, öyle mi? Keyifli anların arkadaşıdır. Hemen her şeye yarenlik ederler, kah bir fincan kahve, kah buzlu süt, olmadı taze sıkılmış meyve suları...!

  Nerde rakı içen bir adam var hayatın sillesini yemiş, ocağı yuvası yıkılmış...!

  zannımca memleket üstünde esen buhran rüzgarlarının yegane müsebbibidir rakı! Heyhat ne zaman ki bu musibetten kurtulacağız elem ve ye’is mutlak mazide kalacak!
  3 1 ...
 • Köylü olmayan mı var lan Türkiye'de?

  1980'de Türkiye nüfusu 40, istanbul nüfusu 2.5 milyon...

  Şimdi Türkiye nüfusu 80, istanbul nüfusu 20 milyon.

  ipini koparan mağara, dağ, ahır kaçkını istanbul'a göç etmiş yani.

  E şimdi sen 40, bilemedin 30-20 yıl önce köylerinden gelip istanbul'u işgal etmiş bu insanların çocuklarına kültürel olarak ne aktardıklarını düşünüyorsun?

  Hiçbir şey.

  Hepsi aslında ebeveynlerinin köylü mantalitesinin altında yoğrulmuş birer ezik olarak yaşıyor ama bunu belli etmiyorlar.

  Sonuç olarak Türkiye'de gerçek anlamda şehirli olan insan sayısı en fazla %20 falandır yani.

  Takmayın böyle şeylere.
  3 0 ...
 • Ben biriyle evlenecek olmasam aynı evde yaşamam.

  Tek yaşamak erkeğin doğal yaşam formudur. Biriyle yaşamak zor birşey, gece yatakta dönüp uyandırabilir, battaniye üstüne çeker ve siz kırım iti gibi titrersiniz, kafasına göre gelir gece sarılır ve insan sıcaklanır. sonra kiminleydin, neredeydin, hayır et yiyemezsin sebze yenecek...

  Erkek dediğin ya tek tabanca takılır, mumu nerede isterse orada söndürür, ya da paşa paşa bir tek kişiyle takılır, öyle de devam eder.
  4 0 ...
 • Tayyip müstehak bu kitleye.

  Aç zebil gezdiriyor araya çakma bir destan. Kıçında donu olmayanlar kazlıçeşmeye yenikapı ya.
  5 2 ...
 • hem saçma sapan başlıklardan şikayet ediyorlar, hem bilgi verince eksiliyorlar. iflah olmaz bir grup var burada ve eksileyince kızdırdıklarını sanıp eğleniyorlar. mevzunun artıyla eksiyle alakası olmadığını hâlâ anlamadılar. mevzu, bu ülkede kendince iyi bir şeyler yapmaya çalışan kişilere karşı takındığınız tutum.

  sözlüğü bu kadar takma diyenler de esas mevzunun sözlük olmadığını anlamadı henüz. mevzu ne biliyor musunuz? mevzu, sözlükte bunu yapan insanların gerçek hayatta da bunu yapıyor olması ve bu insanların her gün aramızda dolaşıyor olması. insanın canını esas sıkan şey bu işte.

  yaptığınız, emek verdiğiniz hiçbir işi takdir etmez bu tipler. bir iş yerinde çok çalışırsanız çalışkan değil, yalaka, yaranmaya çalışıyor derler. birilerine iyilik yapmayı seviyorsanız enayi derler. birilerine, hep geyik olmaz, 2 kelime de bir şeyler öğrenelim/öğretelim derseniz alay konusu olursunuz. mevzu bu işte.

  belli ki yaramıyor çoğunuza bilgi falan. insanları küstüre küstüre çöplüğe çevirmişsiniz sözlüğü ve hâlâ devam ediyorsunuz. edin, aferin size!

  sadece bilgi içerikli entrylerimi bırakıp diğerlerini sileceğim. okumak, inanmıyor ya da beğenmiyorsa araştırmak isteyenlere bir faydası olur belki diye onları silmiyorum. bundan sonra da sanırım entry falan girmem.
  7 1 ...
 • akp'nin ayasofya'yı ibadete açmasının muhtemel gerçek sebebidir.

  evet, tam 2.5 milyar dolar verip rusya'dan aldığımız s400'leri biliyorsunuz hala kuramadık, bu saatten sonra kurmamız da çok zor.
  en son nisan ayında aktif hale gelecek denilmişti;
  (bkz: s400 ler 2020 nisan da aktif hale gelecek)

  nisan biteli çok oldu, temmuz'un örekesine geldik. ortada hala s400 falan yok.

  hal böyle iken, s400 leri koyacak geniş bir depo lazım.

  ayasofya'nın mahzenleri de bu iş için biçilmiş kaftan.

  şimdi, ortodoks ruslardan aldığımız s400'leri, yine ortodokslardan aldığımız ayasofya'nın mahzenlerine kaldırıp rusya'ya "akıllı ol" mesajı vermiş olacağız.

  hakikaten büyük adamsın(!) reis. dünya bizi fena kıskanacak yine.

  bu arada bir ek bilgi olarak; ayasofya'nın mahzenlerini vahdettin ingilizlere satmıştı.
  (bkz: vahdettin in sattığı ya da kiraya verdiği camiler/#35498112)

  sonra, beğenmediğiniz, şu sıralarda hainlikle suçlayıp, sosyal medyada küfür ettiğiniz atatürk geri aldı.

  yani, sözün özü...
  günlerdir ayasofya, ayasofya diye beynimizi yiyorsunuz.

  peki ayasofya ile dünyaya güç gösterisi yaptığını, dünyayı dize getirdiğini zanneden salaklar, bu ülkedeki tüyü bitmedik yetimin hakkı ile 2.5 milyar ödeyip alınan s400'lerin hala neden kurulmadığını neden konuşmuyorsunuz?

  ülkedeki bunca kokuşmuşluk ortadayken, işsizlik, hayat pahalılığı, enflasyon, hukuksuzluk had safhadayken ayasofya'yı ibadete açtı diye bütün bunları yok saymak size ne kazandırıyor?

  s400 ler nerede?
  hadi s400'leri siktir et.
  benim halkımın 2.5 milyar doları nerede???
  12 3 ...
 • allah'ım sen aklıma mukayyet ol...!!!

  ayasofya'daki freskler, yüzler, suretler ve ikonalar namaz kılınabilmesi için lazer ile kapatılacakmış.
  bu fresk ve ikonaların sadece yüz bölgeleri lazer ile kapatılacakmış.

  yani bir melek freskinin sadece yüz bölgesini kapatacaklar, ama kanatları görünür olacakmış.

  ne için yapılıyor bunlar?
  namaz kılınması için.

  ulan 1500 yıllık fresk ve ikonalar var orada.
  normalde fotoğraf bile çektirmiyorlar sırf bu eserler zarar görmesin diye.
  ama bizim aklı evveller, fotoğraf dahi çektirilmeyen fresk ve ikonaları lazer ile kapatacaklarmış.

  tekrar ediyorum, lazer ile...

  bunu nasıl yapacaklarını şu an kendileri de bilmiyor gerçi.

  haberde bahsedilene göre; "Bunun için özel bir sistem üzerinde titiz bir çalışma yürütülüyor" muş.

  özel bir sistem ve titiz bir çalışma.
  tam akp'ye göre bir iş.

  içim daraldı.
  düşünsene ayasofya diyanet'e devredildi ve diyanet işleri görevlisi namaz vaktinde 1500 yıllık fresk ve ikonalara lazer tutup orada namaz kılınmasını sağlayacak.

  bir diyanetçinin elinde bir lazer ve 1500 yıllık bir tarih var.
  sonuç sizce ne olur???

  kaynak;
  https://t24.com.tr/haber/...isikla-kapatilacak,890183
  23 8 ...