• ermenistanın ölmeyi bayılmak ile karıştırması neticesinde meydana gelmiş savaştır. burada yaşayan ve bizim kadar türk olan ermeni vatandaşları tenzih ederek ; ulan g.tü boklu bir ülkesiniz. rusyanın size verdiği silahlarla sağa sola atar gider yapıyorsunuz. yıllardır azerbaycan topraklarını işgal edip durdunuz. azerbaycan hep savunmada kaldı sizde bunu acziyet olarak görüp iyice kudurdunuz.

  bugün gelinen noktada topukları götlerine vura vura şener şen deparı atıp gerisin geriye kaçıp natoyu birleşmiş milletleri falan göreve davet ediyorlar alttan alttan. azerbaycan halkınında "türk milleti" olduğunu zor yoldan hatırlamak zorunda kaldılar bu şekilde. ülkede kim ne derse desin azerbaycan sonuna kadar haklıdır. on yıllardır soykırım diye kafamızı s.ken ermenistan o zamanlar ülkemizin işgalini fırsat bilip asıl soykırım yapmaya çalışan insanlık düşmanlarının ülkesidir. ellerine fırsat geçtiği zamanlarda neler yapabildiklerini tarihin sayfaları yazmakta.

  hükümeti zerrece sevmem yaptıkları 10 işten 9 unun yanlış olduğunu bilenlerdenim. ancak bu konuda azerbaycana ister silah yardımı, isterse doğrudan türk silahlı kuvvetleri ile asker yardımı yapılması doğru olandır. dünya barışıymış savaşsızlıkmış diye baskı kurmaya çalışan nato veya birleşmiş milletler veya rusya önce yavşaklığı bırakıp ermenistanı yıllardır işgal ettikleri topraklardan çıkartsınlar..
  2 0 ...
 • insanları, hele hele emek verdiğimiz, bir dolu paylaşımlarımızın olduğu insanları kolayca hayatımızdan çıkaramayız, öyle lönk diye olmaz o iş.
  Bu karar kolay bir karar olmaz, haklı da olsak hatta artık gerekli bile olsa hafiften içimiz burkulur elbette, kırgın oluruz yani hoş bir duygu değildir.

  Ama o raddeye gelmek, o kararı vermek bir süreç gerektirir.
  Belki görmezden geliriz önce, sonra acaba yanlış mı anlıyorum safhası, sonra "huyu bu ama iyi insandır aslında " deyip süreci uzatırız falan...
  insanları, hayatımızdan çıkarmak zaman zaman gerekli olsa da, kolay molay değildir efenim.

  Çok möhim not: dış kapının mandallarını çıkarmaktan söz etmiyoruz tabii ki.
  Sözkonusu insanlar, mahallenin bakkalı, komşunun gelini..vs değil yani. Anladınız siz onu.
  2 0 ...
 • Bursa Türküsüdür. Bu kadar üzerine gidilmesine, YUNAN'A iTELENMESiNE GEREK YOK.(Bu iddianın doğru olmadığını iddia edenler de var) Güzel Türküdür. Ayrıca Orijinali Yunanca olamaz. Olsa olsa Rumcadır. Öyle olsa bile bu toprağın kültür mirası bir türküdür. Ki zaten Türkü aslında köylüleri aşağı gören bir anlayışı hicvetmektedir.
  0 0 ...
 • Üniversitede kazandığım alışkanlık. Ben aile hariç çevremde bana yakın olacak bütün insanları seçebiliyorsam neden bana yük olan, beni üzen insanlarla beraber olayım ki? Zaten hayat yeterince yorucu değil mi? Yalnız kalmaktan korktuğum için neden mutsuz kalayım? Hep bu düşünce yapısı ile baktım olaylara ve affedemeyeceğim kadar büyük yanlış yapan her insanı tek tek çıkardım hayatımdan. Yalnız kalmayı da göze almıştım ama insanlar bu davranışı samimi bulduğu için olsa gerek hiç de yalnız kalmadım tam tersi çevremde hep samimi, düzgün insanlar birikmeye başladı. Hayatımdan çıkardığım insanlar da bir süre sonra gelip özür dilemeye kalktılar. affedilemeyecek kadar büyük bir yanlışı affetmek kesinlikle öz saygıyı düşüren bir davranış.

  Kendinizi sevin, güvenin ve yalnız kalmaktan asla korkmayın. En çok güvenebileceğiniz, sarılabileceğiniz, sizi en iyi anlayan kişi yine sizsiniz; samimiyetsiz arkadaşlıklar veya zararlı romantik ilişkiler değil.
  2 1 ...
 • Cok kotu bir durum. Ne ulyedim ne ictiysem bugun, saat 10.30 da yataga girip 11 de horul horul uyuyan ben dalamiyorum.

  Bi daha deneyeyim. Vira bismillah!
  0 0 ...
 • evvela şu soruya cevap arayalım:
  arkadaşa niçin ihtiyaç duyarız?
  buna bir sürü cevap verilebilir.
  ama son tahlilde cevapların hepsi "tek başımıza aciz olduğumuz için" neticesine varır.

  kimse karşısındakine ben acizim demez. fakat acizliğini kapatmak için, edindiği arkadaşına, acizliğini kapatma sortileri yapar. bu sortiler karşılıklıdır. üç aşağı beş yukarı eşit ağırlıktadır. aksi halde ortada sömürülme var demektir.

  bazı insanlar çok iyi kalplidir. arkadaşı insan sevgisi yüzünden edinir. böyle insanlar hep verir. bu durum dışarıdan bakanlarca sanki kendisini sömürttürüyormuş gibi algılanır. ya zayıf kişilikli yaftası yapıştırılıp uzak durulur ya da sömürmek için hücum edilir.

  halbuki böyle kimseler karşılıksız ve gönlünden koptuğu kadarını geri almamak üzere verdiği için ortada sömürü falan yoktur esasında. cennetliktir böyle insanlar. ne mutludur hayatın kaşarlayamadığı böyle insanlara.

  arkadaşıyla karşılıklı olarak sorti dengesini kurabilmek için mücadele eden bir insanın kafası sürekli olarak sorti hesabında kimin önde kimin arkada olduğu ile meşgul olduğundan arkadaşını kolayca hayatından çıkaramaz.

  aynı şekilde sürekli verici insan da yapmaz bunu.

  bunu sadece sömürüldüğü duygusuna kapılan (veya kendisinden daha pişkince sömürmeye çalışan bir insanla karşılaşan) insanlar yapabilir. hem de 1 saniye içerisinde.
  3 0 ...
 • Hayat disiplinine sıkı sıkıya bağlı kalmaktır.

  Bir insan kendi düşünce ve hareket yapısına göre istediği bir insanda ne gibi özellikler olması gerektiğini bilir. Ufak bir kuralsızlık, sadakatsizlik bütün yaşanmışlıkları silmeme neden olabilir.

  Dışarıdan bakıldığında kötü bir özellik gibi görünse de benim gibi biri için gerekliliği son derece iyi anlaşılır.

  Eskiden olsa insanlara bir şans daha tanırdım ama artık yapmıyorum.

  Ben bir insana nasıl değer veriyorsam nasıl muamele gösteriyorsam karşıdan da bunu beklemek en doğal hakkım. insanları saf yerine koyup dalga geçer gibi hareket edenleri sadece kendi adıma değil bir başkası için de sevmiyorum.

  Kendinizin değerini iyi kavrayın ve her zaman buna göre hareket edin.
  8 1 ...
 • çünkü muhatap olduğu kişiler en azından bu ülkede müslümanlar?

  kavramak çok zor değil be, azıcık kullanın.
  3 0 ...
 • Yarı yolda kalmayacak insandır.
  Tabii bu anne ve babaya göre değişir. Sonuçta iyi ebeveyn var kötü ebeveyn de aynı şekilde.
  Bunlardan birisi de benim. çekinmeden her yerde de söylerim.
  Bi yatırım mı yapacağım direkt babama sorar, düşüncesini alır ona göre hareket ederim.
  Annem şunu yapma dedi mi yapmam her zaman iyiliğimi düşündüğünü bilirim ve art niyet aramam. Hayatıma pek de karışmazlar ama bilgilerinden tecrübelerinden her zaman faydalanırım.
  Çevremde bazı insanlar ailelerini takmazlar ama sonları da hep hüsran oldu. Onlara benzememek adına aileme sadık kaldım ve ekmeğini yiyorum şu an.

  Aile demek, her şey demektir bana göre.
  4 0 ...
 • barcelona

  233.
 • Ölmeden önce görülmesi gerekenler listesinin ilk beşinde yer alır.
  Açık hava müzesi tadında, büyüleyici bir kenttir.
  Meydanlarda, dans eden, müzik yapan, resim çizen, pandomim yapan, ağzınız açık avel avel gezeceğiniz, seyretmelere doyamayacağınız, renkli, cıvıl cıvıl, samimi bir şehir.

  Dünyanın neresinde yaşamak istersiniz sorusuna, her defasında " barcelonaaaaa" diye basarım çığlığı.
  iki kere gitme şansım oldu, 22.22222 kere daha gidebilirim, hem de aynı keyifle.
  La rambla' da bir cafede oturup, o şahane hareketliliği seyretmeden sakın ölmeyin.
  Patatas bravas ve sangria ile.
  5 0 ...