• sahiplenme duygusu güzeldir de "kadınına" tabiri biraz aşırı olmuş sanki.
    bir insanı tanıma aşamasında onun kılık kıyafetine de dikkat edip giyim tarzı hoşunuza gitmiyorsa sokmayın hayatınıza, ben bunu değiştiririm kafasından uzaklaşın artık kimse değişmiyor...
    kadınım(!) olmadan önce de dekolte giyiyorsa, kadınım (!) olduktan sonra da giymesinde sorun yok...zira ben onu o şekilde kabul edip kadınım (!) yaptıysam bu durum seni ne ilgilendirir....

nesim'e sormuşlar, yarin ile hoş musun?
    hoş olayım, olmayayım o yar benim. sana ne!
    3 0 ...
  • şu macron mudur sakson mudur ne karın ağrısı ise o da stadyumda olsa da 3-0 falan kazansak keşke maçı. o kamilin suratındaki ifadeyi görmek isterdim doğrusu.
    6 0 ...
  • karşı cinsle gök yüzünü izleyip yıldızlara bakmak...kaç sene oldu acaba...elimi tutana kadar yaşanan kalp çarpıntısı (kısmi taşikardi), o anın heyecanı...en son ne zaman yaşadığımı dahi hatırlamadığım güzel anılar...ölmeden önce son bir defa daha yaşamak nasip olur mu bilmem ama o heyecanı yaşamayı özledim.
    6 0 ...
  • Tabii sevemeyiz.
    Eski sevgilimiz başkasıyla görüştüğü için yeni sevgilisini dövmeyiz.
    Sinirlendiğimiz zaman sevgilimizi asansör boşluğuna itmeyiz.
    Sizi çalıştırıp paranızı vermek için odamıza çağırdıktan sonra uyku ilacı sayesinde size tecavüz edip gökdelenin 20. Katından aşağı atmayız.
    Sizi vahşice öldürdükten sonra parçalara ayırdığımız cesedinizi bavulla çöpe atmayız.
    Eski kocamızın boğazını kızımızın gözü önünde kesmeyiz.
    Milletvekili forsumuza güvenerek sizi öldürüp üstüne eskortlukla suçlamayız.

Biz nasıl sevelim sizin gibi?
    5 1 ...
  • NATO'nun bugüne kadar ne faydasını gördük. Aslına birde NATO çerçevesinde adamların bir çok işlerini biz gördük. Hala mülteciler için gönderilecek ödenekleri göndermediler. Avrupa birliğine göremeyiz ama gümrük birliği NATO gibi oluşumlarda hiç sormadan bizi dahil ederler. Boşverin natoyu. G8 oluşumu geleceğin dönüm noktası geçeriz G8 Rusya ile okadar boşuna mı içli disliyiz.
    2 1 ...
  • ypg sdg nin esad ile anlaşarak 5 kolordu olması
    ypg'liler bir zamanlar müthiş müttefikleri olan abd tarafından ihanete uğradığını düşünürken suriye devlet haber ajansı, sana, "türk saldırganlığıyla yüzleşmek " başlığıyla askeri hareketliliği haber veriyor.

suriye topraklarının %30'u ışid'in arapları temizlemesine müsaade edilip kürtçülere devredildi.

SDF genel başkanı Ferhat Abdi Şahin, pazar günü abd'nin türkiye'ye karşın diplomatik gücüne inandığını açıklarken washington'un askerlerini suriye'nin derinliklerine çektikten sonra ittifak oldukları ülkeyi yeniden gözden geçireceklerini açıkladı.

ardından suriye hükümeti ve elbette ki rusya tarafının milyonlarca sempatizanın hayatını kurtarabilecek önerilerde bulunduğunu ve seçimlerinin bu yönde olacağını söyledi.

fakat şam, sdf'nin özerklik talebini reddetti, merkezi yönetimin kürt bölgelerinde, özellikle de petrol zengini yerlerde konuşlandırılmasını talep etti.

neticede özerkliğe dair arzularından da taciz verdiler.

nytimes'a göre tsk'nın ilerleyişi ışid kampından yüzlerce kadın ve çocuğun kaçmasıyla, Qamishli ve Hasaka'da iki ışid saldırısının yaşanmasıyla sonuçlanmış. daeş, dirilmiş, kadınları tutuklamış. ancak kürtlerin de batı'nın dikkatini çekmek için ışid olgusunu abarttığı söyleniyor ve bu ihtimalin değerlendirilmesi çok zormuş. ayrıca cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham'la donald trump arasında da yaptırımlara dair münakaşa yaşanmış. Tel Abyad'ı ele geçirdiğimize de değiniliyor.
    https://www.nytimes.com/2...turkey-invasion-isis.html
    https://www.timesofisrael...yment-to-confront-turkey/
    0 0 ...
  • bugün köşeye sıkışan pyd nin esad ile yaptığı anlaşmadır. Bu durumda esad kürtlere özerklik vermesi karşılığında onların işgalini kaldırmış olacak ve onları kendi resmi 5. kolordu olarak nitelendirecek. Amerika ve Rusya ise Türkiye'nin karşısına ise bir ülke koyarak savaş çıkarmaya çalışıyor.

yıllardır topraklarını pydden korumaya çalışan, onlarla savaşan esaddan beklenmedik bir hamleydi. Bunu biz bile beklemiyorduk. Büyük ihtimal pyd tam bağımsız kürdistandan vazgeçti ve özerkliğe boyun eğdi, esadda pyd işgalinden kurtulup topraklarının tamamının yönetimini kısmen de olsa geri aldı.

Buradaki en önemli unsur pyd resmi olarak suriye 5. kolordusu olursa biz operasyona devam edecek miyiz? Çünkü bundan sonra bunun adı operasyon değil, savaş olacak.

hadi hayırlısı.
    5 1 ...
  • siz o ya da şu partinin siyasi desteğiyle, torpille bir yere atandınız mı, belediyelerde görev aldınız mı, ya da bir cemaati referans alarak dolgun bir maaşla ödüllendirildiniz mi, her ay beş on kuruş para almak için siyasi partilerin propogandasını yaptınız mı, çeşitli ideolojik stk'larda bulunup hak etmediğiniz halde bir şirkette görev aldınız mı?

bir çıban gibi türklüğü ve kürtlüğü, aleviliği ve sünniliği, sağcılığı ve solculuğu istismar ederek yükseldiniz mi? şahsi menfaat, gelir, mal, mülk elde ettiniz mi?

cevabınız evetse, lütfen sizden daha ahlaklı ve onurlu, alın teriyle, aklıyla, zekasıyla, azmiyle çeşitli başarılar elde eden insanlar olduğunu bilin.
    1 0 ...
  • Asıl sözlük diye insanların subjektif paylaşımlar yaptığı bir ortam kurup hadi özgürce düşüncelerinizi paylaşın dedikleri yerde, savaşa hayır diyen insanları sözlükten atsalardı iki yüzlü olurdu bu sözlük yönetimi.

Karşınızda savaşa hayır diyen insanlar var, sebepleri de gayet somut net sebepler. Adamları terörist diye yaftalayıp toplumdan dışlamak yerine sizde operasyonun harekatın savaşın gerekliliklerini anlatın.
    4 4 ...
  • Artık hiçbir şeyin peşinden koşmuyor, hiçbir şey için acele etmiyorum. Otobüsü kaçıracağımı bildiğim hâlde koşmuyor diğerini bekliyorum. Gideni tutmuyor gitmesini izliyorum. Çok az şey için üzülüyor, hedefim değilse çabalamıyorum. Yapılanları affediyor, yapılmayanları kabulleniyorum. Denileni de önemsemiyorum, ne yaşarsam yaşayayım ‘’neden?’’ Demekten de vazgeçtim. Düştüysem kalkıyorum birileri beni kaldırsın diye beklemiyorum. Kimseden bir beklentim de kalmadı, kendime ne verebileceğimle ilgileniyorum.

Anıların anı, acıların geçmişte kaldığının da farkındayım. Kendimi sevmeyi öğrendim, bana kötülük yapmış insanları da seviyorum artık.

Affettim!
    3 1 ...