• Bu gece yaşanan acıklı olaydan sonra anladım ki, açık ve net; galatasaraylı olmasıdır.

Adamın takımı gelenden geçenden tokat yiyor ama sorsan afrupa fatihi..

sayın alkolik kardeşim, maçtan sonra rakının dibine dibine vura vura azer bülbül'den şu (bkz: https://youtu.be/FiMKPilWCME?t=132 yüzümüz gülmedi bizim) şarkıyı dinlediğini biliyorum..

Üstelik tam da şu ruh haliyle.. alkolik oldumun alkolik olma sebebi

neyse bunlar o kadar da dert edilecek şeyler değil, rövanşta 3 atıp turu rahatcana geçersiniz. Şimdi o şişeyi yavaşca yere bırak ve yüzünü yıka. Önünde seni bekleyen koskoca avrupa ligi var.. hayal et, dua et ve sabret.. gerisi zaten gelir.. sayhılar hürmetler.
    5 0 ...
  • Geceyi tam da bu şekilde
    geçirecek olan dertli sözlük yazarı..
    alkolik oldum

Dışarıda deli kanaryalar
    Gelip nick altını karalar
    Seni bu sözler yaralar

Aldırma alkolik aldırma
    Ağladığın duyulmasın
    Aldırma alkolik aldırma
    5 0 ...
  • Covid-19 testinizin pozitif çıkması, Covid-19 testi pozitif çıkan hastalar arasında sayılmanız için yeterli değil.. Önce;

Bütün şikayetlerinizin olması gerekiyor..

Diyelim ki Covid-19 testiniz pozitif çıktı ama baş dönmesi yok, o zaman Covid-19 testinizin pozitif olması sayılmıyor.. Yada Covid-19 testiniz pozitif, baş dönmesi var ama bu seferde mide bulantınız yoksa yine sayılmıyor..

Hadi, kendinizi zorlayıp; Testiniz pozitif, baş dönmesi ve mide bulantınızı yapabildiniz ama bu seferde ateşinizi yükseltmeniz gerek.. işi inada bindirip ateşinizi 40 dereceye kadar yükselttiniz, Yine de Covid-19 hasta sayısına dahil olamıyorsunuz.. Çünkü bu seferde kuru öksürük var mı diye bakılıyor.. Testin pozitif çıkması hiç önemli değil, Yorgunluk var mı, Solunum güçlüğü çekiliyor mu bu özellikleri taşımanız gerekiyor.. Hadi diyelim Covid-19 testiniz pozitif ve bütün belirtileri taşıyorsunuz, ama bu da Covid-19 hasta sayısı arasında sayılmanızı sağlamıyor...

-Testinizin pozitif olduğunu bilen 2 şahit, ve bütün belirtilerin sizde var olduğuna tanıklık edecek 4 şahit getireceksiniz.. (erkek şahit yoksa 8 kadın şahit) Bu şahitler, test yaptırdığınız hastanenin başhekimliğine sizin 'Covid-19 testinizin pozitif olduğunu ve bütün belirtileri layıkıyla gösterdiğinizi' anlatan bir yazı yazacak.. 2 nüsha olarak yazdığınız bu yazıların biri başhekimlikte biri de sizde kalacak...

-Bütün şahitler nüshalarını alıp notere gidip yazıyı mühürletecekler.. Noter onaylı yazınızı alıp yeminli müşavirden döküman çıkartacaklar.. Tabi bütün bunlar olurken Covid-19 testi pozitif çıkan kişinin nefes alabildiğinden, nabzının olduğundan ve yaşadığından emin olun...

-Yeminli müşavirden döküman alındıktan sonra bütün şahitler ve Covid-19 testi pozitif çıkan hasta bir camiye giderek imamım şahitliğinde, Covid-19 testi pozitif çıkan kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığına ve bütün belirtileri taşıdığına kurana el basarak yemin edecekler...

-imam size kurana el bastığınıza dair arapça bir yazı verecek, o yazıyı yeminli müşavirden aldığınız dökümanın üzerine gelecek şekilde şeffaf dosyaya koyarak bağlı bulunduğunuz ilin sağlık müdürlüğüne götürüyorsunuz.. Orada size evrakların teslim alındığına dair ufak bir belge verecekler, o belge ile bağlı bulunduğunuz ilçenin toplum sağlık merkezine gelip hastanızı kayıt ettiriyorsunuz...

-Böylece Covid-19 testi pozitif çıkan hasta sayılarına dahil olabilirsiniz...

-Öyle her Covid-19 testi pozitif çıkan hastayı Covid-19 hastaları arasında sayarsak, oohhooo oooo..??
    9 1 ...
  • Şu saatlerde bütün bedenimi dört bir yandan sarmış his.

Düşündüğüm şeyi başarabilecek miyim emin değilim. En kötüsü de bir şeyi bir sefer de başaramadığımda o şeyi daha sonra asla başaramayacakmışım gibi düşünmem.

Geçen her saniye, her dakika boşa gidiyor ve ben hala burada boş boş entry giriyorum.

Umarım başarılı olurum çünkü her ne kadar takdir etmesem de kaybetmeye tahammülüm yok.
    5 1 ...
  • kürtler

1445.
  • Kürtlerle genel olarak anlaşamam ve bir Kürdü 20 metre öteden tanırım. Doğuda hem de en doğuda 4 yıl bulundum. PKKsına kadar gördüm. Kürtlerin iyisi de var ama genel olarak huyları pek iyi değil. O yüzden sevmem.
    4 0 ...
  • sene 2007 oks ye girecez. 20 ytl mi ne ödeyecez. daha tabi 8. sınıfa gidiyoz kafalar pırıl pırıl. bir arkadaş dedi ki herkesten 20 ytl toplasalar hayvan gibi para yapar. öteki arkadaş da dediki lan olum salak salak konuşma devletin paraya ihtiyacımı var istediği zaman para basıyo zaten. o paraları sınava girdiğimiz belli olsun diye yatırmamızı istiyolar sadece dedi.

biz hepimiz o an inandık yalan yok.
    4 0 ...
  • Hiçbir ulusal çıkar ve ekonomik çıkar, halkın can sağlığından önemli olmamalıdır ve olmamalıydı.
    iki zırtapoz rus, on alman gelecek, rakı, şiş kebap yiyecek diye milyonlara kıymasaydınız keşke...
    Noldu? Avuç içi kadar turist geldi de, fenafillah makamına mı erdik, hazine mi doldu? Yoooo, tam tersine bilmem kaç milyon kişi hastalığa yakalandı da, o paralar, ilaca, tahlile gitti.
    Yani Sıfıra sıfır elde var sıfır!

Güven önemlidir azizim, bi sarsıldı mı fena...
    5 2 ...
  • Yine böyük oyunu görüp bozdular, helal olsun valla. Böyük oyunu bozarken arada senin benim gibi marabalara yalan söylenmiş, birkaçımız ölmüş çok da şaapmamak lazım. Bak hazır büyük Selçuklu diriliş dizesi de başlıyor. Yaaaaaaa hakkkkk!
    10 2 ...
  • --- spoiler ---
    salgınla mücadele sürecinde, devletimiz, halkının sağlığı kadar, ulusal çıkarlarını da korumaktadır. çünkü salgın hayatın bütün alanlarını etkilemektedir.
    --- spoiler ---

yani üç kuruş turizm geliri elde etmek için halkın sağlığıyla bile isteye oynadık demiş sayın bakan.
    "ulusal çıkarlar" dediği de sarayın lüks yaşantısını sürdürebilmek...

işin gerçeği o turizm geliri de gelmedi bu sene.

beklenen turizm gelirinin yüzde 20'si bile gelmedi eminim...

şimdi halktan bilgileri gizleyerek dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da oldular.

bu kış çok çetin geçecek...umarım hazırlıklarınızı yapmışsınızdır.

winter is coming...
    13 8 ...
  • Kadının kendisi corona zaten. kocasının hayatını tepetaklak etti şirret karı.

Cengiz’de de çıkmıştır umarım.

T: sevindiren gelişmedir.
    8 1 ...