• - daha çok su içeceğim.
    - haftada 2 gün sabah yüzmeye gideceğim.
    - beni üzen, mutsuz eden kişilerle ilişkimi koparacağım, seyrelteceğim.
    - hava ne kadar soğuk olursa olsun, haftada bir gün sahilde koşacağım.
    - ne kadar yoğun olursam olayım, ayda 3 kitap okuyacağım.

Caymayayım diye de yazıyorum buraya.
    Haydi bakalım...
    7 0 ...
  • bir hayır kurumu olan halktan aldığı bağışlarla bütçesini oluşturan kızılay'ın yaptığı şey.

--spoiler--
    istanbul'da 500'e yakın gayrimenkulü olduğu bilinen Kızılay, “Türk Kızılayı istanbul Genel Başkanlık Makamı” için 2016’da istanbul Rumelihisarı yakınlarında Boğaz manzaralı 450 metrekare büyüklüğünde yüzme havuzlu köşk kiraladı.Köşkün kiralanma gerekçesi olarak yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun istanbul’da yaşaması gösterildi. Edinilen bilgiye göre, köşk kiralanırken emlakçı bedeli olarak 10 bin dolar ödendi, köşke alınan mobilyalar ile yapılan tadilata 600 bin lira harcandı.
    https://www.yenicaggazete...kosk-kiraladi-249419h.htm
    --spoiler--

çok değil, sadece 15 gün önce de kızılay bu sefer yöneticilerine yaptığı fahiş maaş artışı ile gündeme gelmişti.
    (bkz: kızılay genel müdürünün 31 bin lira maaş alması)

kızılay, tekrar ediyorum bir hayır kurumu ve bütçesinin büyük çoğunluğu halkın bağışlarından oluşuyor.

halkın bir kuruşunu bile ziyan etmemesi gereken sefiller havuzlu köşklere kira veriyor, üstelik kızılay'a ait bir sürü gayrimenkul varken.

kimse de kızılay'daki bu vurguna bir şey diyemiyor, zira kızılay şirketleştirildi ve denetim kapsamının dışına çıkarıldı.

kızılay artık akp'nin bir çiftliği.

kızılay'ın şirketleşmesi;
    https://t24.com.tr/haber/...huzur-hakki-alacak,838879
    9 1 ...
  • beyinsiz türk düşmanı siyasal islamcıların iddiası.

timur'u kötü göstermek, karalamak adına sunabildikleri tek argüman; "sürekli müslümanlarla savaştı, avrupa'ya girmedi bıdı bıdı bıdı..."

ulan dalyapraklar, sizin coğrafya bilginize sokayım ben.

timur imparatorluğu şurası;
    timur un abartılmış bir balon olması

ilk kuruluş yeri de şurası;
    timur un abartılmış bir balon olması

şimdi timur devletinin kurulduğu yer belli.
    etrafında kim var?
    müslüman türkler, araplar, hindular, doğuya giderse de çin var.

adam haliyle müslümanlarla, hindularla, çinlilerle savaşacak. bu coğrafyada kurulup hrisyiyan avrupa ile nasıl savaşacaktı acaba?

madem timur'a çamur atıyorsunuz, yıldırım'ı da sorgulasanıza.
    neden yıldırım timur ile ittifak yapmamış diye sormuyorsunuz? belki iki türk hükümdarı ittifak yapsalardı dünyanın kaderi değişecekti.

sanki timur durduk yerde gelip saldırmış gibi tüm faturayı timur'a kesmek nedir?
    9 1 ...
  • Mekânı cennet olsun. Atsız, Türk milliyetçiliğin kutup yıldızıdır, güneşidir. Aksiyon adamıdır; son nefesine dek inandıklarından asla taviz vermemiştir. Aynı zamanda büyük bir tarihçi, yazardır. Allah, yolundan yürümeyi nasip etsin. Omurgasız, ırksızlar yorum yapmasın..
    4 0 ...
  • sanırım kendisi uludağ sözlüğün gizli ortağı.
    zira bu adam için ne zaman geçmişini hatırlatan entry girsem siliniyor bu sözlükte.
    yani emin adanur'un aldığı yüzde 50 hissenin ismail'de kalan kısmı fettah tamince'de olabilir.
    zira kendisi de bir medya patronuydu biliyorsunuz, zaman gazetesinin sahibiydi.
    belki aynı şekilde uludağ sözlüğün de sahibidir ve ismail'i paravan olarak kullanıyordur.

neyse, kendisi geçtiğimiz günlerde turizm ajansına yönetim kurulu üyesi oldu, biz de ona bir "hayırlı olsun" entrysi girdik.

başlık şuydu;
    (bkz: fettah tamınce nin turizm ajansı yk üyesi olması)

entry silindi;
    fettah tamince

tamamen bilgi içerikli bir entrydi, ama yasal yönden zor durumda bırakır diye silinmiş.

oysa aynı konuda benzer entry aynı tarihte ekşi sözlüğe de girdim, o entry ekşi sözlükte duruyor;
    https://eksisozluk.com/entry/94428855

sevgili moderasyon.
    fettah tamince turizm ajansı üyesi olmuş, bunun nesi yanlış? yanlış/hatalı bilgi mi? değil.
    fettah tamince zaman gazetesinin patronuydu. bunun nesi yanlış?
    fettah tamince fetö örgüt mensubu olarak yargılandı ve beraat etti, bunun nesi yanlış yahut hatalı?
    fettah tamince fethullah gülen için "benim idolümdür" ifadesini kullanmıştır. bunun nesi yanlış? hatalı?

entry sildirince geçmişinizi sildiremiyorsunuz haber vereyim.

edit: ayrıca fettah tamince'nin fetö dosyası yeniden açılıyor. hadi bakalım silin bunu da. silin de alayınızı cimer'e şikayet edeyim fetö'ye yardım ve yataklıktan. silsenize hadi...
    8 0 ...
  • uludağ sözlük'tür.

herhangi bir gün herhangi bir maç hakkında sözlükte başlıklar açılır.

(bkz: 01 ocak 0001 yyyyy zzzz maçı) gibi.

sonra başlığa girdiğinizde entryler okunur, ama ne yazık ki sayfanın en altına kadar inersiniz maç ile ilgili bir bilgi bulamazsınız.

ben maç başlıklarını açıp bilgi vermeyenlere küfür ediyorum.

arkadaşlar maç başlığı açıyorsanız, açtığınız maç başlığının ilk entrysine maçın saatini, maçın yayınlanacağı kanalı da yazın.
    yeter artık. bir öğrenin şu amına koyduğumun sözlüğünü kullanmayı kabiliyetsiz herifler.

bakınız örnek;
    (bkz: 19 eylül 2019 roma başakşehir maçı)

başlığın ilk 4 entrysinin ekran görüntüsü;
    13 yıldır maç başlığı açmayı öğrenemeyen sözlük

hiçbirinde bilgi yok.
    üstelik başlığın 2. entrysini giren kişi sözlük yetkilisi.

bu nedir yahu?
    18 5 ...
  • Gerçekten kaliteli olduğu içindir.
    Ayrıca kanserojen gdo'lu mısır şurubu (glikoz) kullanmazlar.

Şu ana kadar gördüğüm Tek sıkıntıları palm yağına hurma yağı yazıyorlar. Burdan sıkıntı yaşayabilirler.
    3 0 ...
  • Bugun tam bir ay oldu öleli..

Oda annanem gibi ellerim de öldü..

Bursa da bir hastane köşesinde..

Bir ben vardım ..

Başkada kimse yok defnettik..
    Doğduğu evin dibine.
    Hikayesinin 62 sene önce başladığı yere..

Kırgınmıyım hem de çok ..

7 yaşında ayağım da terlikler ile bırakıp gitti beni ..

Hiç tanımadığım bir eve..

Gelmedi senelerce..

Bir yumurta kırmadı..
    Ağladığımda duymadı...

13 yaşında üvey dede evden kovduğunda, postanede kaldığım akşam sormadı.. Ne yaptın diye..

Ama hoca helal ediyormusunuz dediğinde,

En çok ben bağırdım helal olsun diye..

Kırgınım ama helal olsun anne...
    8 0 ...
  • gidişinin bugün 4. senesi.
    uludağ sözlük ve balık tutmaya sarmasaydım atlatamazdım büyük ihtimalle bu süreci.
    titanik ile burada sağa sola bulaştım, aklıma gelen her şeyi yazdım, içimi döktüm, ağladım, zırladım, millete salça oldum.
    allah var bir kişi de çıkıp küfür etmedi. çoğu biliyordu bu şekilde davranmamın sebebini.
    o dönemde kafamı dağıtmama sebep olan, dolaylı ya da dolaysız bu zor dönemi atlatmama yardım eden, güldüren, düşündüren herkese tekrar teşekkür ederim.
    bu sözlükten kopamamın en büyük sebebi budur. kendisi terapim olmuştur.
    duygularımı akıttığım, sinirlendiğim, bağırdığım mekandır. içime atsam acısı daha sonra çıkacaktı, atmadım, buraya bulaştım, burayla atlattım.
    hani bir uçurumun kıyısına gelip de avazınız çıktığı kadar bağırırsınız ya, hah işte uludağ bu dönem benim için bu uçurumun kenarıdır. sayesinde o uçuruma atlamamışımdır.
    annelerinizin kıymetini bilin. yakınınızdaysa sarılın, uzaktaysa bir mesaj atın, arayın, sesini duyun.
    geç kalmayın.
    47 1 ...
  • asteriks ve oburiks serisinin şu kleopatra ve sezar lı olanı. erkan can falan seslendirmişti bir karakteri. müteahitis temelyus gibi isimler vardı ve seslendirmelerden bir tanesi direkt trabzon şivesi ile çevrilmişti. bazen tv de yayınlanıyor her izlediğinde gene güldürüyor o dublajlar.

dublajli hali orijinalinden daha iyi olan filmler
    5 0 ...