• tam başlık:"asri mezarlıkta çiçek satarak oğlunun ve kızının lise ve üniversite eğitimine katkı sağlatan anne"
    adı Gülseren Bozkurt.
    Antakya' da yaşıyor.
    antakya Asri Mezarlığı’nın en eski çiçekçilerinden.
    Çiçek satarak geçimini sağlayan Bozkurt,
    oğlunu buradan kazandığı parayla okuttuğunu, oğlunun üni mezunu olduğunu...
    kızının ise halen ingiltere’de bulunan Oxford Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü,
    onurla paylaşıyor.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2133692/+

https://www.cumhuriyet.co...itesinde-okutuyor-1818798

not: onurumuzsun Gülseren bacı...
    5 0 ...
  • daha güzel yazabilirdi diyorum. ama daha güzel yazamamasının bir sürü nedeni var.

ama tanrı yazmış gibi incelendiğinde olay şekilleniyor. çünkü böyle sözleri tüm kainatı yaratan bir tanrının ağzından çıkmasının mantıklı bir yolunu bulmak için 1300 yıldır uğraşıyorlar. hani istediğin kadar kafa patlat ama sonuca götürmüyor seni asla islam dininin kitabı. tek bir sonuca ulaşıyorsun çok çok okuyunca araştırınca ama ne kadar mantıksız olduğunu görünce de değiştiriyorsun her şeyi baştan çünkü ayrıntıları es geçemeyen bir islam ümmeti var.

neyse din tartışması saçma. teşekkürler.

nevet.
    4 1 ...
  • Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Hicran Kazancı'nın iddiasıdır.

"Bu misyonu Irak'ta doğrudan NATO üstlenecek. ilk olarak Sincar'da bulunan 2 bin 500 PKK'lı Eğit-Donat'a dâhil edilecek. Daha sonra Irak'ın kuzeyinde yeni tabela yapılanmalar kurup NATO şemsiyesi altında bu terörist oluşumlara eğitim verilecek. Irak ve Suriye'de hedeflenen Eğit-Donan projesi istenilen seviyeye geldiğinde sıra iran'a (PEJAK) gelecek. Türkiye'nin Irak'la yaptığı terörü önleme amaçlı stratejik anlaşmalara destek vermesi iran için de hayati derecede öneme sahip''
    2 0 ...
  • Daha önce mağdur, bu canavarı 9 kere şikayet etmiş. 9 kere. 9 kere yardım istemiş. 9 kere.

10.uda tutuklanmış, 20 yıl yatmış 15 yıl yemiş inanın umrumda değil.

9 kere şikayet edilmiş. Adam, masada tabancayla fotoğraf çektiriyor.

Arkadaşlar ben, kolaylıkla ruhsatlı silah edinip sokakta rahatlıkla gezebilirim. Sen, ayrıldığın kadını takip edip, dövüp, sindirebilirsin. Bir diğeri de kolaylıkla yapabilir bunları. Biz yapmıyoruz. Neden? Çünkü biz canavar değiliz.

Covid falan değil bizi bunlar öldürüyor. 9 kere şikayet edilmesine rağmen hayatına devam eden, gidip bir siyasi partiye partiye üye olabilen, tahminim o ki canavarlaştıkça daha da itibar gören bu canavara kayıtsız kalan hatta belki palazlayan sistem öldürüyor bizi.

Bu canavar, trafikte bana yapabilirdi bunu. Atm kuyruğunda sana yapabilirdi. Kız kardeşinle 'aşk' yaşayıp ona yapabilirdi. Bu video kaydı olmasaydı muhtemelen bu kadını öldürebilirdi bir dahaki sefere.

9 kere ya. Şaka mı lan bu?
    4 0 ...
  • rumeli71

823.
  • " Yarım Hekim Candan Eder Yarım Hoca Dinden Eder "

memlekette köylülüğü , cahilliği din zanneden bir kesim vardır . bunlara göre
    allah , ağa gibi , parti lideri gibi bir şeydir . ona ne çok adam toplarsak
    o da bize o nispette komisyon verecek , cennetimiz garantilenecek " şeklinde bir
    hesapları vardır .

işte bu adamlar ellerine geçirdikleri çocuk , akraba , tanıdık kim varsa ite kaka
    tekme tokat camiye , kuran kursuna sokarlar . akıllarınca iyilik yapmaktadırlar .
    " din , ibadet her derde devadır , gerisini boşver sen " derler ....

koşup oynayacak , sinemaya gidecek çocuk , 978 yılında yazılmış küfrevi baba
    gannuşun reddiyesiyle , basralı ibni cimbomun risalesiyle gençliğini tüketir .

zaman geçer , çocuklar büyür , düşünmeye başlar . sorular , sorular ......

* çocukluğumuz çalındı , oyundu , sinemaydı , eğlenceydi güzel bir şey
    yaşayamadık . her şey günah diye boğulduk ... cami zindan , hoca gardiyandı .

* burası önemli ..... ailemde sarsıntılar oldu . annem babam ayrıldı , sahip
    siz kaldım , koruyanım olmadı , çok dua ettim hiç işe yaramadı . bu din , allah
    ne işe yarıyor ????

anne babanın ayrılması , geçimsizliği çok ağır bir travmadır .çoğu çocuk bu olayı
    atlatamaz . böyle çocuklarda şizofreni sıklıkla görülür .
    çocuk bir de çevresi tarafından ezilmişse başta kendisi olmak üzere herşey
    den ve herkesden nefret eden biri olur .

* bana dua , ibadet , sabır tavsiye edenlerin çoğu zengin . bize " futbol , içki
    haramdır , cehennneme gidersin " diyenler , çocuğa tecavüz ediyor , her rezaleti
    yapıyor .

sonuç : islamiyet kötülük kaynağıdır . ben bununla hayat boyu uğraşacağım .
    islam düşmanı her grup dostumdur .

aziz nesin " böyle gelmiş , böyle gitmez " isimli kitabında annesinin ölümünün
    den bahseder . çok sevdiği annesi verem hastasıdır . aziz nesin on yaşındadır .
    çok dindar bir çevrede yetişen aziz nesin " annemi kurtaramayan allahın melekleri
    de görünmüyordu " diyerek isyan eder ...

üçüncü mucize filminde ilginç replikler vardır ...

The Third Miracle (1999) https://www.imdb.com/titl...4268/?ref_=nm_flmg_act_54

filmde bir rahibi oynayan ed harris hayatını değiştiren bir olayı anlatır .

" çok sevdiğim babam ölüm döşeğindeydi , allaha dua ettim .kurtulursa rahip
    olacağıma söz verdim , bir mucize oldu , babam iyileşti , birkaç ay sonra ansızın
    öldü , anladım ki allahla pazarlık yapılmaz " ....

şimdi reklamlar ....
    1 1 ...
  • amerikanın renkli rüyası , hayalidir . " irandan kovulduk , petrolünü
    gazını alamıyoruz , soyamıyoruz , savaşmaya kalksak canımız çok
    yanar , bizim yerimize mesela türkler irana saldırsa harika olur " ......
    bahaneler de hazır .

* irandaki molla rejimi laik türkiyeye tehditdir ...

* iran pkkyı destekliyor .....

* iranda türkler var .... güney azerbaycan ....

Arası ayırdılar Kumunan doyurdular Men senden ayrılmazdım Zorunan ayirdilar
    Ay Laçın Can Laçın Men sana kurban Laçın . vs vs ....

* iran şiidir . siz türkler sünnisiniz , yavuzun torunlarısınız ...

* enver paşa , turan , kuran vs .....

Gazeteci-Yazar Cüneyt Arcayürek, 1995'te yaşanan ve Türkiye'yi iran ile
    savaşın eşiğine getiren krizin perde arkasını yazdı .

iddia şuydu: ‘‘PKK'nın iran'da barındığı ve Türkiye'ye buradan sızdığı iddiaları
    var. Çiller, Genelkurmay Başkanı ile anlaşmış. 7 Mayıs'ta Türk uçakları Urumiye
    kentindeki PKK kamplarını bombalayacakmış. Demirel önlemiş.’

Demirel, kitapta konuyla ilgili şunları söylüyor: ‘‘Çiller'e iran'a askeri harekat
    yapmadan Rafsancani ile konuşmasını söyledim. Biz burada yokken konuşmuş.
    Rafsancani, Çiller'e ‘Bizim topraklarımızda toplu PKK yok. Bu bilgileri size Amerika
    veriyor. Amerika sizi bizim aleyhimize kışkırtıyor' demiş.

Çiller'in kafasına iran'a saldırmayı Çörekçi Paşa sokmuş.

https://www.hurriyet.com....eyi-corekci-istemis-78959

Tahran'daki öğrenci olaylarını değerlendiren Ecevit, "iran halkının uzun süredir
    baskı rejimine ve çağdışı rejime katlanması beklenemezdi" demişti. Ecevit'in bu
    sözüne rağmen, konuya ilişkin bir değerlendirme yapması istenen Dışişleri Bakanlığı
    Sözcü Yardımcısı Sermet Atacanlı ise olayın iran'ın içişlerine girdiğini ve Bakanlık
    olarak yorum yapamayacaklarını bildirmişti.

https://www.yenisafak.com...tin-iran-celiskisi-588818

27 Temmuz 1999

Tahran-Ankara satrancı sürüyor
    Bölgenin süper gücü gibi davranmaya çalışan Ankara ile bölgedeki ağırlığını
    hatırlatan iran arasında sular henüz durulmuş değil.

ABD ile eşgüdümlü olarak iran'daki öğrenci eylemlerini destekleyen açıklaması
    üzerine Tahran'ın tepkisini çeken Ecevit, iki Türk askerini elinde tutan iran'ı "PKK'ye
    kucak açmakla" suçlamayı dün de sürdürdü. Cumhurbaşkanı Demirel ise, "Suriye gibi
    bir durum olur mu?" sorusuna "Şimdilik değil" yanıtını verdi.

https://www.evrensel.net/...n-ankara-satranci-suruyor

hikaye böyle ........ türkler şehit , amerika zengin .....
    1 0 ...
  • Oha aşırı tatlı. Olm gözlerimden kalpler fışkırıyor şu an.

Tanım: bu bebeklerin karşısında gayet normal bir duygu. Öpmek istemeyen kendini sorgulasın.

Bir de bu yavrucaklara işkence yapan orospu çocukları var. Allah onların bin türlü belasını versin. Vicdanı olmayan aşağılık yaratıklar!

Bebeeeeeekkk ahahah ya. Kazık kadar herifim bak. Sokaklarda koşasım geldi şu an. Ördek besleyip onlara babalık yapmak istiyorum. Süper başlık.
    5 0 ...
  • idam

193.
  • idamı kaynak israfı olarak görüyorum. Türkiye'de idam = ağırlaştırılmış müebbet diye bir uygulama var, herkesin bildiği gibi. Ağırlaştırılmış müebbet mahkemede indirime girdiğinde, genellikle 1,5 yıl falan bir hücre hapsi ve 24 yıl üzerinden değerlendirmeye alınıyor, ham haliyle. Bu süre, normal müebbette hücre hapsi olmaksızın 18 yıl diye diye biliyorum.

Ağırlaştırılmış müebbeti kim alıyor? Toplu katliam, canavarca hisle öldürme, tasarlayarak cinayet vs vs gibi, toplumda bir daha yer almasından tedirgin olacağımız insanlar. Bunlara doğrudan indirim verilmese; gönüllü farmakolojik deneklikten, hapiste kaldığı sürece sanayi üretiminde çalışmak gibi hizmetlere alınsalar, hatta daha ileri gidiyorum gönüllü organ ve düzenli kan bağışlarında ek indirim alsalar sistem daha işlevsel olabilir. Mesela corona aşısı geliştiriyoruz, gariban bir tavşanda deneyip dışarıda istatistik kovalayacağına vur gitsin iğneyi, inşallah yaşar da gelecek sefere de antibiyotik deneriz. içeride 20 sene g.t büyütüp, dışarıda mafyalık taslamalarından daha iyi bence.
    2 1 ...
  • Babam 4 buçuk yıldır cezaevinde. 2013 yılından önce dershanede öğretmenlik yaptığı için. Şimdiye kadar ağzından tek kelime küfür çıktığını bile duyan olmamıştır. Dünyanın en sabırlı insanıydı. Hayvanlara, insanlara çevresindeki herkese ve her şeye merhamet ve şefkat dolu biriydi. Beraber geçirdikleri yıllarda anneme tek bir kere sesini bile yükseltmedi. Kimseye küsmez, içinde zerre kin beslemezdi. Babamı "terörist" diye içeriye aldıklarında annem kanserdi. Beyninde üçüncü evre bir tümör vardı. Ki bu tümör yaşam yüzdesinin çok düşük olduğu ve kişinin günlük hayatını çok sınırlayan bir tümör türüydü. Babam içeride annem için kaygılanmaktan yüksek tansiyon hastası oldu. Ben başka bir şehirde okuyordum. Annem benim okulum bitene kadar daha lisede olan kardeşimle beraber, beş kanallı bir televizyonla bir odada 3 yıl boyunca yapayalnızdı. Yıllarca mutfağa yürüyene kadar soluk soluğa kaldığı bir vücutla desteksiz şekilde yaşadı. Babamı 1,5 yıl boyunca mahkemeleri sadece erteleyerek içeride tuttular. Çıktığı sondan bir önceki mahkemede hakim delil yetersizliğinde babamı bırakmak istedi, savcı itiraz etti mahkeme tekrar ertelendi. Hakim değiştirildi ve bir sonraki mahkemede tutukluluk kararı verildi. Babam defalarca kez annemin yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyerek annemin ameliyat dosyalarıyla, mr sonuçlarıyla karar itiraz etti. Her defasında reddedildi. Annem beynindeki tümör dışında bu süreçte meme kanserine yakalandı. Göğsü tamamen alındı, aylarca aylarca kemoterapi ve ışın gördü. Allahtan tedavilere başlandığı zaman ben eve döndüm. O kadar ağırdı, o kadar zorlandı ki. ilaçların hiçbir şekilde kesemediği o mide bulantılarında öyle çaresiz hissettim ki. Elimden gün saymaktan başka bir şey gelmedi. Anne çok az kaldı bak sadece şu kadar şu kadar daha dayan bir daha olmayacak, bitecek bunları hepsi, geçecek. Yüzlerce kez aynı cümleleri kurmaktan başka elimden hiçbir şey gelmedi. Tedavi aylar sonra bittikten sonra yine aylarca etkilerinin de vücudundan geçmesini bekledik. Artık tam toparlanmaya başlayacaktı. Yine olmadı. Bu kez beynindeki tümör üçüncü kere nüks etti. Babama telefonda acil ameliyat gerektiği haberini verdiğimde babamın üç ayı kalmıştı cezasının bitmesine. Baba dedim üç ay erken bırakmazlar mı? Sadece cenaze durumu olursa ona katılabiliyormuş.... ha bu arada ona da katılamadı * virüs nedeniyle izin veremiyorlarmış. Yıllarca hiçbir şeyi değil ama sadece annemle babamın kavuşmasını istedim, bunu bekledim. Annem babama kavuşamadan öldü. Son ameliyatına yine babamdan uzaktayken girdi. Ameliyat kritik olduğu için ve ameliyattan çıkamama durumu olduğu için ameliyat sonrasında babama haber vermek istemiştik, rahatlasın diye. Cezaevini aradım, sadece haberini bile iletemeyeceklerini söylediler. Annemle babam kavuşamadılar. Afla dışarı saldıkları yüzlerce caniyi, tecavüzcüyü, pedofili sapığı düşündükçe; defalarca kez şikayet edildikleri halde hiçbir işlem yapılmayan daha sonrasında isimlerini işledikleri cinayetlerle duyduğumuz o kişileri düşündükçe aklıma sadece bu geliyor. Annemle babam kavuşamadı. Babam kimseye sesini bile yükseltmeyen bir insandı ama onu terörist diye içeride tuttular yıllarca. Yıllarca gerçekten ihtiyacımız olduğu halde babamdan uzakta kaldık. Ama bu canileri öylece akladılar birer birer. Bunları unutamıyorum. Şimdiye kadar ne o şiş gözlü orospu çocuğuna, ne de durmadan salağa yatan o diğerlerine gram sempati beslemedim. Kendimi bildim bileli sadece bi şovmendi gözümde hepsi. Ama ben yara aldım. Çok yara aldım. Ailem çok yara aldı. Annem yok, babam yarım, kardeşim ve ben bitmişiz. Biz gerçekten bitmişiz, bizi ne toplar bilmiyorum. Şimdiye kadar babamın masumiyetinden zerre şüphe duymadım ama bu şartlar altında kendi geleceğimden şüphe duyduğum için bu sadece çok yakınlarıma anlattığım bir durumdu. Artık bir damga yerken kendilerinden olmadıkça ne tarafta olduğumuzu önemsemedikleri için geleceğimden endişe duydum işte. Sanki sadece yaşadıklarımı dile getirmemi bile tehdit olarak algılarlarmış gibi. Şimdi düşünüyorum da gerçekten dipteyim. Dışarıda insanların hayatlarını alanlar kol geziyor. Ama onlar rahatlar, buna karşılık ise onlara dokunmadılar ama bizim de hayatlarımızı aldılar. Benim artık bir şeylerin düzeleceğine umudum kalmadı. Yaşamıyorum.
    3 1 ...
  • Yasalar size karşı Evlenmeyin, evlenmeyin, evlenmeyin, bağlanmayın ve takıntı yapmayın!

Başlangıçta her şey iyi, güzel olabilir ama ilişki bir an sarpa sarar, kötüye gider ve boşanma durumu oluşursa maddi ve manevi zarardasın demektir. Nafaka, velayet uğraş dur. Bunlar psikolojiyi de bozar, boşandığın halde hala aynı kadınla muhatap olursun, kazandığını ona harcamaya devam edersin! Ne kötü! Facia. insan her kötülüğü düşünür ve gözü dönerse yapar! O yüzden evlenme.
    11 1 ...