• Bu durumu da eleştirip kifür kıyamet yaklaşan herifler büyük konuşmasın, bir zamanlar günde 55 vakit namaz kılarak hayatını din odaklı sürdürüp muhafazakarlık duvarları asla yıkılamayacak gibi görünen yakından tanıdığım iki insanın bugün koyu bir ateist olduğunu biliyorum.

Fazla Sorgular ve düşünürsen bir şeyleri kazandığını düşünürken başka şeyleri de yitirebilirsin. insanları yargılamayın.
    3 0 ...
  • tek seferde 2000 lira. bilyoner hesabımda 20 lira vardı. çok sık oynamıyordum o zamanlar arada sırada hafta sonları işim yoksa maçları takip edeyim vakit geçsin diye oynardım. o ara bir daha oynamama kararı almıştım ama hesapta 20 lira vardı. dedim bari saçma sapan son bir kupon yapayım o parada bitsin. fransa liginden 2 maç seçtim. birisine ilk yarı 1 ikinci yarı 2 verdim. auxerre diye bir takım vardı onun maçı. diğerine de simetrik ( teknik resim hastalığı ) olsun diye ilk yarı 2 ikinci yarı 1 verdim. oran 100 küsür yapıyordu. nasıl olsa tutmaz diye maçları takip bile etmedim.

1 hafta kadar sonra es kaza hesaba girdim bir baktım bakiye kısmında 2000 lira yazıyor * çocuğum olmuş gibi sevinmiştim lan.
    3 0 ...
  • Aşkın nur yengi:

- ay inanmıyorum, ay inanmıyorum, ay inanmıyorum.

Ben:

- ayran buyurun, ayran buyurun, ayran buyurun.

iddia ediyorum hala, orada ayran buyurun diyor.

Olsa da içsek.
    6 1 ...
  • Diğer ülkelerde durum nedir bilmiyorum ama Türkiyede dişe dokunur bir indirim göremediğim kampanya olmuştur. Allahını seven üstüme oyun atsın asfkdjdjd.
    3 1 ...
  • Obsesif olmak çok zor arkadaşlar, beyninde tekrarların düşünceler, her şeyden öğrenmek, elini yüzünü yıkamaya diye gidip 2 saat dönmemek, herhangi belirli bir şeyi yapmazsam düşünceler gitmeyecek korkusu.
    3 0 ...
  • iman tazelememize sebep olmuş görüntülerdir..

Zaten yüce dinimizdede kıyamete yakın; fuhşiyatın alenen yapılacağı söyleniyor.. günahkarlarında dediği gibi, puplic sex olacak yani..

ahir zamanda yaşıyoruz.. imanı avuçta tutmanın; kor ateşi avuçta tutmaktan daha zor olduğu zamanlarda yaşıyoruz.. ne mutlu bu fitne dolu, deccal dolu yıllarda imanını muhafaza edebilenlere...
    6 0 ...
  • kişinin eşcinselliğini kendi içerisinde ve gizli bir şekilde yaşamasında hiç bir sakınca yoktur.. Zaten Allahu teala'da olay dışarıya ve toplumsallığa vurulmadıkca bu durumu dert etmemektedir..

Fakat ne zamanki bir toplumda eşcinsellik artar.. o bölgelerin halkları eşcinselliği yasalllaştırılsa işte oraya Allahu teala'nın gazabı gelir. geçmişte örnekleri var diyerek demode bir giriş yapmayacağım.. sadece şunu söyleyeceğim..; eşcinsellik doğaya tersttir.. fıtrata tersttir.. dolayısıyla Allah azze ve celle'yede terstir..

bazı avrupa ülkeleri eşcinselliği yasallaştırdı.. bazıları ise yasallaştırmayı düşünüyor onu görüyoruz.. fakat bunun sonucu hiç iyi olmayacak.. Allahu teala rahman sıfatı gereği çok merhametlidir.. çok sabırlıdır.. fakat doğaya ve fıtrata ters işlere girişildiği vakit o kavimleri hiç ama hiç aydınlık yarınlar beklemez..

fakat bir kişi eşcinselse ve onun propagandasını yapmıyorsa..; kendi içinde ve kendi arkadaşlarıyla arasında yaşıyorsa ona hiç kimse birşey demez.. zaten Allahu teala'da birşey demez öyle bir duruma.. eşcinsellik toplumsallaşmadıkca ve meşrulaşmadıkca Allahu teala o tür gizli günahları rahmeti ile, sonsuz merhameti ile örter zaten orada sıkıntı yok..!

bireysel günahları örtmesi, toplumsallaşanları cezalandırması şu yüzdendir; bir kişi çevresinin ürünüdür.. dolayısıyla eşcinselliğin yasal kabul edildiği bir ülkede doğup büyüyen bir çocukta eşcinselliği yasal ve kabul edilir görür.. dolayısıyla onu kirletirler.. onu çocukluğunda ve ergenliğinde kirletmiş olurlar.. yani onun baştan doğaya, fıtrata ters düşmesine sebep olurlar.. allahu teala bu yüzden doğaya ve fıtrata ters düşecek işlere izin vermez.. yeni doğacak kişilerin o şekilde programlanmasını arzu etmez.. kişi çevresinin ürünü olduğu için, toplumun ürünü olduğu için Allahu teala bir kişiyi asla ama asla bireysel olarak helak etmez.. toplumları helak eder..

bir toplumda eşcinsellik artar orayı helak eder.. bir toplumda paganizm aşırı artış gösterir, kara büyü aşırı artış gösterir orayı helak eder.. fakat bireyselde kaldıkca onu yapmaz.. onun sebebi Allahu teala'nın çok merhametli olmasından kaynaklanıyor.. yani Allahu teala bireysel günahlara gece gibidir onları örter.. fakat toplumsallamış ve bir halkın seceresine nüfus etmiş günahlar gündüz gibi olduğu için.., gün ışığına çıktığı için onu örtmez.. çünkü zaten toplumsallamış ve gün ışığına çıkmıştır.. o yüzden o tür günahlara fiziksel müdahaleler ile karşı çıkar.. yani onları durdurur.. sürekliliklerini sağlamalarında bozulmalar yaratır..
    2 1 ...
  • Türk dizi tarihinin en iyi sahnesine sahip bölüm.

Behzat konuşmaya başlar. Ve öylece bakakalırsın.

“benim beynimin içinde bebek bağırıyodu lan! sadece ses değil la ses değil. 3 kilo 300 gram la beynimin içinde bebek la bebek.hamileydim ben. ağırdı bebek. çok ağır. beynim böyle çok ağırdı. doğurmaya çalıştım ben. burnumdan çıkarayım dedim. hımkırdım bu kadar. ıkındım. öyle çıkmadı tabi. burun şey gibi genişlemiyor ki amına koyim. e genişlemiyorsa o ameliyatlar nasıl oluyo? ha? benim bir arkadaşım vardı çocukken. böyle burnunun içerisine kağıt girdi, peçete. tam bir ay sürdü lan onu çıkartmak. 1 ay! peçetenin hacmi ne kadar ki amına koyim? bebeğinki daha fazla tabi. gözümden çıkartayım dedim onu. gözümden. ama kapalı gözüm. ordan çıkmaz ki? ağzım büyük. büyük ama onun da burundan geçmesi gerekiyor. bak! öyle ağızdan beyne direk bir yol yok. ya da varsa da ben bilmiyorum. illa burundan geçicek. bir arkadaşımla konuşurken o söylemişti bana. demişti ki o beyin böyle kıvrımlı bişi demişti. demek ki o bebek, o kıvrımların arasından ööööyle büyüdü büyüdü de, benim kafam niye büyümedi haa? 3 kilo 300 gram lan niye kafam büyümedi benim? demek ki o beyin elastik bir şey. o bebek öyle o kıvrımların arasına girdi. böööyle. ben nefes alınca o da nefes alıyordu. isterse almasın la illa ki alıcak tabii. ben onun yüzünden 1 ay boyunca burnumdan nefes alıp ağzımdan verdim lan! ağızdan karbondioksit verirsin o karbondioksit bebek için zararlı oksijen gerek! biri dedi ki bana haaa işte bu. bitkilerle dolu bi odada dedi uyursan sen dedi ölürsün dedi ölür. bitkiler odadaki oksijeni emiyormuş amına koyim. vurulduğumda farkettim zaten onu. beynimin içinde bir bebek var. esranın bebeği o. öldürdüm ben onu.. öldürmek için hiçbir şey yapmadım ben. serum verdiler bana. dedim sordum onlara bebeğe bir zararı var mı diye. yokmuş.. hastaneden çıktığım zaman o bebek yaşıyordu. birkaç gün öncesine kadar ağlıyordu. böyle sesi kulağımın içindeydi. ama sonra sustu. artık ağlamıyor. ben bazen böyle kendimi tokatlıyorum, onu tokatlıyorum. uyansın diye. uyanmıyo. çok derin uyuyo. ben uyurken biri beni tokatlasa ben uyanırım. o uyanmıyo. bazen sesi böyle kulağıma çok yakın geliyor. ağzı sanki salyangozumda. belki de ters döndü. öyle poposu geldi salyangozuma. ama içeride bebekler kaka yapmaz ki. yapsaydı benim kulağımdan akardı o öyle. ben de onun hala orada olduğunu bilirdim. öldürdüm onu.. bazen sesinden çok rahatsız oluyordum ben. ben inkar etmiyorum. ama ben bir bebeğinden sesinden rahatsız oldum diye öldürecek kadar orospu çocuğu biri değilim. değilim lan! değilim! orospu çocuğu değilim!”
    4 3 ...
  • Başlığı gördüm acım depreşti. Bi dökülesim geldi.

Babama karşı benim bu, maalesef.

babama karşı ömrüm boyunca hiç dürüst olamadım ben. Hep rol yaptım,hep onun görmek istediği gibi davrandım ona. çoğu zaman içimden sövdüm, bağırdım çağırdım,ağladım, kırıldım, isyan ettim ama o hiç duymadı bunları. Onun istediği gibi hep saygılı, sevgili, başarılı, mutlu, maşallahı var bi evlat gibi davrandım. Beni hep böyle gördü. Kendimden çoğu zaman nefret ettirdi bu durumum. Söyleyemedim,kırıyorsun, üzüyorsun diyemedim,bir kez bile. Nasıl bir baskıyla büyütmüşse bizi, karşısında konuşamadım hiç.

Onu sevdim, hala seviyorum, kız çocukları babalarını sever, omzunda uçmak ister, çok incinsem de, beni hiç omzunda uçurmasa da hep affettim babamı, kırıldığımı asla bilmedi.

Yaşlanıyorum, o da yaşlandı, kardeşlerimle ona adapte olup yaşamayı öğrendik ama o hiç değişmedi. Hep despot ve agresif bir baba oldu. Gergin bir ortamda büyüyen bir çocuk olmama rağmen küçük bir polyanna olarak büyümeyi başardım ben. Güneşe, aya, yıldızlara, ağaçlara tutundum. Hayal kurarak büyüdüm.

Eşşek kadar kadınım hala baba deyince, güneşi hatırlamaya çalışıyorum. çocukluğumun babama dair o soğuk ve karanlık yüzünü hatırlamamak için. Varlığıyla yetindim, bi babam var çok şükür dedim hep ama babamın kalbine dokunamadım hiç.

Gece gece göğsümde bir bıçak. Neyse, yarına iyi(!) olurum yine.
    7 0 ...
  • Mavi yakalıyı, beyaz yakalıyı, emekli dul ve yetimi vuran krizdir. Millet şimdilik bozulanı tamir ettirerek, yamayarak, boyayarak devam ediyor. Kullanım ömrü bittiğinde ise yenisini alamayacak. Hükümet gözünün içine baka baka enflasyon %15 diyecek. Ama sen %100 hissedeceksin.

Acıdığım tek kesim lisans öğrencileri de dahil 21-22 yaşına kadar olanlar. Millet 1 yıldır kriz var ve Artık bitecek sanıyor.
    Dinlediğim ekonomistler ise daha başlamadı bile diyor.
    Ben ise Sadece gülüyorum.
    6 0 ...