• suudi arabistan kralı öldüğünde yas ilan edenlerin şaşırtmayan davranışı.

istanbul havalimanına suudi arabistan milli günü dolayısıyla kutlama bilboardları yapmışlar.
    akp nin suudi arabistan milli gününü kutlaması

ulan sizde gram akıllanma, ilerleme yok hala.

aynı kafadasınız.
    reziller sizi.

bu suudi arabistan değil mi suriye'de ypg'ye milyonlarca dolar yardım yapan.
    bu suudi arabistan değil mi libya'da hafter'e destek olan, doğu akdeniz'de yunanistan ile işbirliği yapıp tatbikat için uçaklar gönderen.

nasıl bu kadar utanmaz, arlanmaz ve rezil oluyorsunuz ya?

tu allah belanızı versin. arap yalakaları sizi.
    7 0 ...
  • mansur reis yine vurdu gol oldu...

belediyeye bağlı 47 birimde toplam 869 bilgisayarı eba kullanımı için tahsis etmiş başkan...
    güne bir mansur yavaş icraati bırak

bilgisayarı olmadığı için, interneti olmadığı için uzaktan eğitime devam edemeyen öğrencilerimiz için mükemmel bir imkan...
    güne bir mansur yavaş icraati bırak

halkın başkanı mansur yavaş, yine halkın yanında...

peki ya sırça köşklerinde oturup milyarlarca dolarımızı iç edenler ne yapıyor?

utanırlar mı acaba???

vallahi de billahi de seni başkan yapacağız.
    (bkz: türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı mansur yavaş)

şu adamı cumhurbaşkanı adayı göstermeyen siyasetçi, parti yahut herhangi bir kurum net olarak vatan hainidir...
    8 4 ...
  • ülkücüler

1355.
  • selam gençler...

sözüm mhp'li ülkücülere...

şu habere bakın;
    ülkücüler

fetöcü mümtaz'er türkone bugün tahliye edildi...

mutlu musunuz ülkücüler???

içinize sindi mi cumhuriyet düşmanı, atatürk düşmanı, vatan haini bir fetöcünün tahliye edilmesi...

mutlu olmuş olmalısınız.
    zira fethullahçı teröristi tahliye ettiren, tahliye olmasına sebep olan kişi hala peşinde koştuğunuz devlet bahçeli...

balık hafızasından daha minik olan beyniniz bunları unuttuysa hatırlatayım.

ne demişti devlet bahçeli???
    ülkücüler

ve bu dediğinden sadece 3 ay sonra fethullahçı mümtaz'er türkone tahliye edildi...

sözüm hala vatanını, milletini, bayrağını seven ülkücülere...

mümtazer türkone kimdir?

mümtaz'er türköne fetöcü bir alçaktır.
    ülkücüler

mümtaz'er türköne 15 temmuz darbe girişiminin akıl hocalarından biridir.
    ülkücüler

ergenekon ve balyoz kumpaslarının sorumlularından ve destekçilerinden biridir.
    ülkücüler
    ülkücüler

mümtaz'er türköne iflah olmaz bir atatürk düşmanıdır.
    ülkücüler

mümtaz'er türköne iflah olmaz bir türk düşmanıdır.
    ülkücüler

sevgili ülkücüler...
    bunları içinize sindirebiliyor musunuz gerçekten?

bunları içinize sindiriyorsanız, o halde şunu da sindirirsiniz.
    bakın mümtazer türkone'nin tahliyesine ilk sevinenlerden biri kim?
    ülkücüler

hdp'li ömer faruk gergerlioğlu.
    twitter'de 7/24 türkiye düşmanlığı yapan bir hdp milletvekili.

şimdi siz, hdp'lilerin ve fetö'nün tahliyesine sevindiği birinin tahliyesine vesile oldunuz.

gurur duyun bununla ey ülkücüler...fetö'nün yavru kurtları sizi...
    9 0 ...
  • başkanlık sistemi ile yönetilen, tayyip erdoğan türkiye'sidir...

savaşın eşiğinde olduğumuz yunanistan'dan yıllık 158 bin ton pamuk ithalatı yapıyoruz.
    yunanistan dan pamuk ithal eden güçlü ülke

üstelik biz pamuğu yunanistan'dan ithal ederken, kendi pamuk üretimimiz de yüzde 40 düşüyor.
    yunanistan dan pamuk ithal eden güçlü ülke

yani hükümet, pamuk üreticisine destek verip kendi pamuğumuzu üretmek yerine, pamuğu akdeniz'de ve ege'de gırtlak gırtlağa geldiğimiz yunanistan'dan ithal ediyor.

yunanistan'dan yılda 200 milyon dolarlık pamuk ithalatı yapıyoruz.

ayrıca yine yunanistan'dan buğday vb başka tarım ürünleri de ithal ediyoruz.
    yunanistan'dan sırf tarım ürünleri ithalatımız yıllık 450 milyon dolar civarında.

yani akp, düşman olarak gördüğü yunanistan'a kendi eliyle dolar gönderiyor. düşmanının kalkınmasına, silah alımına yardımcı oluyor bu vesileyle...

pamuk yahu pamuk...
    türkiye dünyanın en büyük 10 pamuk üreticisi arasındaydı bir dönem.

ama çiftçiye destek verilmemesi ve maliyetlerin artması, ayrıca tarım arazilerinin yok edilmesi ile pamuk üretimimiz yarı yarıya düştü. hal böyle olunca da pamukta ithalatçı ülke haline geldik.
    (bkz: türkiye de tarım alanlarının yüzde 32 azalması/#43491219)

çiftçi bir anayasal zorunluluk olan tarımsal destekleri tam olarak alamıyor yıllardır. hükümet şu kadar destek verdik, bu nkadar destek verdik diye üfürüyor, ama yalan...
    hükümetin verdiği destek, yasada belirtilen verilmesi gereken desteğin anca yarısı.
    (bkz: devletin tarıma verdiği destek/#40505134)

çiftçilerin hakları yıllardır gasp ediliyor.
    bunun üzerine bir de maliyetlerin artması ile çiftçi tarlasını ekemiyor, üretim yapamıyor. sonuçta türkiye tarımsal alanda ithalata mahkum kalıyor.

--- spoiler ---
    türkiye'nin lif pamuk ithalatının yüzde 85.17'si haziran 2020 sonu itibariyle şu ülkelerden gerçekleşti: amerika birleşik devletleri yüzde 38.36 pay ve 352 bin 317 ton ile ilk sırada. brezilya yüzde 19.34 ve 177 bin 592 ton ile ikinci,yunanistan yüzde 17.25 pay ve 158 bin 441 ton ile üçüncü oldu. azerbaycan 64 bin 938 ton ve yüzde 7.07 pay ile dördüncü olurken, tacikistan yüzde 3.15 ve 28 bin 910 ton ile beşinci sırada yer aldı.
    --- spoiler ---

yukarıda da gördüğünüz üzre pek çok ülkeden pamuk ithalatı yapıyoruz. yunanistan bu ülkeler arasnda 3. sırada.

ayrıca 10 yıldır iç savaş olan suriye'den bile pamuk ithal ediyormuşuz.
    türkiye'ye pamuk ihracatı yapan ülkeler arasında burkina faso ve sudan da var...

arazi kiraladığımız sudan'dan bile ithalat yapıyoruz.
    peki madem neden sudan'dan arazi kiraladık.

sözde sudan'da kiraladığımız arazi sayesinde ucuz maliyetle tarım ürüni ihraç edecektik. ama sudan'da kiraladığımız araziler yıllardır bomboş duruyor...
    (bkz: sudan dan kiralanan arazilerin boş durması/#42018202)

nereden tutarsan elinde kalıyor işte..
    hangi birini sayalım.

akp hükümetinin olmayan tarım politikası zaten yıllar önce iflas etmişti.
    yunanistan'dan pamuk ithalatı resmen tüy dikmek oldu.

bonus: (bkz: hangi tarım ürününü nereden ithal ediyoruz/#40030749)

kaynaklar:
    https://www.sozcu.com.tr/...k-ithal-ediyoruz-6006910/
    https://www.yenicaggazete...gumuz-yunanis-295762h.htm
    https://t24.com.tr/haber/...ki-uretimden-fazla,897470

#tarımvehayvancılık
    19 4 ...
  • "taharet bezi ne ulan?" diye sorduran eylem.

Aynı bezle sürekli götünüzü mü siliyorsunuz oğlum?

Tuvalet kağıdı diye bir teknoloji var bak. şimdi baktım, taa 1857 yılında Joseph Cattey tarafından icad edilmiş.

pis herifler.
    8 0 ...
  • işte bunlar hep kriminal tip hastalığı.

Kabul edelim bazı kadınlara kriminal ve barzo tipler çekici geliyor.

Hiç izlemişliğim yoktur ama kuzey güney dizisindeki kuzey karakteri tam bir barzo değil miydi? Küfür eden, kavga eden, kriminal bir tip. Kızlarımız da ayılıp bayılarak izlediler. Bunda rolü kıvanç tatlıtuğ'un oynaması da etkili tabi ama gerçek hayata yansıması "tipsiz ama kuzey gibi" oldu. Kuzey gibi yakışıklı değil ama kuzey gibi "belalı" diye avuttular kendilerini.

Aşk-ı memnu'dan sonra yengesini kaçıranlar türemedi mi ülkede? Kurtlar vadisi'nden sonra silah taşıyıp parmağına baron yüzüğü takanlar?

Neyse konu türk toplumunun dizilere kendini fazla kaptırıp gerçek hayatında da bunu yaşamasına geldi.

Özet olarak bazı kadınlar barzo erkeklerden hoşlanırken kimileri de salon beyefendilerinden hoşlanır. Tıpkı fantazi gibi bakmak gerekir buna. Kimi yatakta beni döv derken kimi koklayarak okşayarak sev der.

Eyyorlamam bu ğadar.
    4 0 ...
  • Kavgayı büyütmeden orta yol bulalım. Kimse kimsenin sırtında yaşamıyor. Elele verilip bir yola çıkılıyor, burada tabi ki birbirimize yardımcı olacağız. Ama şimdi misal bir yerde kahve içiliyor, ya da yemek bu durum da hic yakışır mı kıza hesap ödetmek. Ben erkek olsam asla ödetmem. Öyle kızlar seçmelisiniz ki gençler alçakgönüllü ve düşünceli olmalı. Pahalı yerleri tercih edip sizi zorlamamalı. Bu sizin paranız yok diye değil onun aile terbiyesinden olmalı. Evlendiniz diyelim kadın evin yükünü, çocukları herseyi üstlenir, ya da çalışır. Parazit çok ağır bir kelimedir. Eğer ki bir saniye dahi bunu düşünecekseniz hic evlenmeyin.
    8 0 ...
  • bilemeyeceğimiz, bu nedenle doğru veya yanlış olarak bir hükme varamayacağımız önermedir.

çünkü insanlar dua ettikleri zaman o duanın sonuçlarının kendisine hayır ve esenlik verip vermeyeceğini Allah bildiği için, o duayı kabul etmeyip, bizim için belki daha iyi bir şey nasip edebilir. veya daha beter bir şey nasip edebilir. o kötü bildiğimiz sonuç da aslında hayırlı bir şeye dönüşebilir.

insan genellikle hep kendisi için bir şeyler ister. başkası için bir şey isteyin dualarınızda.

lan yeri gelmişken bir şey anlatayım size. benim bir kızım var, şu anda 8 yaşında o zamanlar da 5 yaşında filandı. din bilgisi olarak allah'ı biliyor, bir yaratıcı olduğunu öğrettim ama o kadar. o gün de bunu anaokulundan aldım arabayla eve doğru gidiyoruz. o zaman oturduğumuz yer de acayip yoğun, park edecek yer bulmak mucize, hatta genellikle arabayı bir kaç sokak aşağı bırakıp eve yürüyorum hep, çocuk da benle o yolu yürüyor filan. o gün de yorgunum, "kızım dua et evin orda park yeri olsun" dedim. "nasıl dua ediliyo?" dedi, "allahım evimizin orda park yeri olsun lütfen amin diyeceksin" dedim. Allah'ın çocukları sevdiğini ve onların dualarını kabul ettiğini söyledim. lan sonra dedim ki, lan ne biçim bir risk aldım? şimdi çocuk dua edecek allahım, evimizin orada park yeri olsun diye, e tabi park yeri olmayacak, çocuk ondan sonra "hani Allah çocukları severdi, duaları kabul ederdi" diye hayalkırıklığı yaşayacak... kızım "allahım lütfen evimizin orada arabamızı parkedecek yer buluruz amin" dedi. eve yaklaştıkça tabi ben de park yeri bulamadığımız zaman kızıma ne bahane uyduracağımı düşünüyorum kara kara...

lan yemin ederim, bir geldik eve, hemen evin önü boş! hemen çektim arabayı. kızımla seviniyoruz filan. kızım "allah duamı kabul etti baba" diye seviniyor.

e tabi bunun ertesi günü de var. ondan sonraki günü de var. nereye kadar sürecek bu?

ertesi gün de kızım dua etti, ben yine stres... lan o ne? yine evin önü boş!

üçüncü gün patladık ama. geldik yer yok. kızım "baba ya bugün park yeri için dua etmeyi unuttum bak o yüzden yer yok." dedi. sonra "kızım, bazen biz bir dua ettiğimiz zaman onun sonucu bizim için iyi olmayabilir, biz bilemeyeceğimiz için, allah bildiği için, o duamızı kabul etmeyebilir." diye açıkladım, öğrettim. ikna oldu. böylece bu stresten de kurtulmuş oldum.

ama size şöyle söyleyebilirim ki, kalbi temiz bir çocuğun duası daha makbul. çocukların duasını alın, onlardan dua isteyin, sonuçlarına şaşıracaksınız.
    10 2 ...
  • uzun süre içinden çıkamadığı mutsuzluk ve umutsuzluktan intihar ederek sıyrılmayı tercih eden bir vatandaş.

her insan sırtında cesedini taşır. adamın ruh zaten terki diyar edeli çok olmuş. bedeni kalmış sırtında, onu da taşımak istememiş. bir şey diyemeyiz, eleştiremeyiz, intiharı yüceltemeyiz de. çünkü intihar etmek de kolay bir iş değil, ona cesaret edebilen birisinin, hayattaki zorlukların da üstesinden gelmesi gerektiği kanaatindeyim. o yüzden intihar çok mantıksız geliyor.
    4 0 ...
  • isim veremiyorum (çünkü bilmiyorum) ama türk dizilerinde genellikle dizide "komik" olsun, güldürsün, diye gerizekalı bir tipleme mutlak surette konuluyor ya, işte o tiplerin alayına gıcık oluyorum. dikkat edin her dizide oluyor, biraz safça, genellikle şiveli konuşan, aptal, mal karakter mutlaka oluyor. herhalde türk dizilerini yazan senaristler de yazdıkları senaryonun ne kadar boktan olduğunu farkediyorlar ki, "lan ya.ak gibi bir senaryo yazdık bari komik, salak bir tipleme koyalım, izleyici ona gülsün bari" diye her yazdıkları senaryoya bu mal karakterlerden bir tane koyuyorlar.
    0 0 ...