bugün

https://youtu.be/b6eIOltIs0Y

Bir imamhatip okulunda düzenlenen 18 mart Çanakkale Zaferini ve Çanakkale şehitlerini anma programında, Mustafa Kemal paşanın adının dahi geçmemesi üzerine sinirlenerek, giriş konuşmasını yapan haini, "Hoca! sen hiç Mustafa Kemal Atatürk'ü duydun mu?! " diye gür bir sesle azarlamış aldığı aptalca cevap ve tsk üniforması gören siyasal islamcılara has ürkek ve yavşak tavırlar üzerine, mağrur bir o kadar da karizmatik bir tavırla ortamdakilerle aynı havayı solumak dahi istemediğini açıkça belli ederek merasimi terk etmiştir.

Videoda görüleceği üzere bu ortamda bile has bir Türk subayı olduğunu, takımları masaya vurarak belirten koca yürekli bir Türk subayıdır. Ne yazık ki adını gururla anmak istediğim fakat bir parça buruk andığım Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki bazı mevkiler onurlu komutanımızı, soruşturma açmak suretiyle susturmak, cezalandırmak istemektedir. Ama tarih bunları yazar. kendisi emeği ve hakkıyla aldığı apoletlerini resmiyette kaybetse dahi, bizlerin gözünde onurlu bir Türk subayı olarak kalacaktır. Diğer suskun, pısırık üniformaya yakışmayanlara ışık olması dileğiyle. Tsk onurumuzdur.
Candır.

görsel
Eski özel kuvvetçi.Kendisine sallayan irticai teröristler beşiğinde bokuyla oynarken bu adamın botları kuzey ırakta basmamış toprak bırakmamıştır.Olması gerekeni yapmıştır.
görsel
Bu onurlu davranışından dolayı kendisini tebrik ediyorum.
Nihayet özlenen duruş..
adam gibi adamdır.

ilçe milli eğitim müdürü açıklamasında 'acaba okunan kuranı kerimden mi rahatsız oldu bilemiyorum' demiş. allahım sen bunları çarp ya rabbim. ağızları gözleri yamulsun biz de görelim ne olursun. amin.
işte böyle subaylar var oldukça, türkiye cumhuriyetinin bekaasından korkmuyoruz.
Siyaseti ve kısır çatışmaları bir kenara bırakalım.

Atatürk tüm dünyanın “askeri bir deha “ olduğunu kabul ettiği bir komutandı.

Sen bu topraklarda onun da etkin görev aldığı bir savaşta onu yok sayamazsın.

Onurumuzsun albayım!
Türk gibi bir Türk subaya yakışanı yapmış, TSK da şerefli, onurlu, haysiyetli, kişilik sahibi, üstüne giydiği üniformayı ve o üniformadaki rütbeleri sonuna kadar hak etmiş, aldığı her kuruşu hak eden, Türk askerinmin olması gerektiği gibi her durumda ve her koşulda vatanı, milleti ve bu milleti var eden değerler korumaya and içmiş ve bunu yapmaktan asla çekinmeye ŞEREFLi TÜRK SUBAYI.

Tabi asıl enteresan olan bunun üzerine Milli Eğitim Müdürünün yaptığı açıklama.

Milli eğitim müdürü özetle şunu demiş "Tören sırasında Atatürk anıldı, bir tek dua sırasında anılmadı, subay duaye tepki verdi, burası demokratik ülke duaya saygı duyulması lazım"!!!!!

Subay dua sırasında herkesi anıp bütün bu zaferi kazandıran, dünya tarihine emperyalizmi Çanakkale sularına gömen tarihi efsane insan, lider, kahraman olarak geçmiş, bu sayede o savaşta bizzat kendisine karşı savaşanlar da dahil bütün dünyanın saygısını kazanmış, herkesin önünde saygıyla eğildiği, Türk milletini ve devletini işgalden çıkarmış ve yeniden kurmuş (Son Gök Börü) Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü sen hi ağzına almayacaksın!

Sonra da bir Türk Subayı sana biranın Türkiye olduğunu hatırlattığı zaman işi gene çarpıtıp demagojiye vuracak, ajitasyon yapacak, gene işin içine hemen dini karıştırıp, din isömüreek "Dine Saldırıyorlar" diye aklımızla alay etmeye çalışıp kalınca bizimle dalga geçeceksin!

Asıl bu milli eğitim müdürü ile ilgili soruşturma başlatılsın. Çanakkale savaşı ve o savaşı bizzat kazandıran ve bu devleti kuran Atatürk'e düşman olmak "Türk ve Türk Düşmanlığı "değil midir? Bunun hukuktaki, kanundaki adı "Vatana ihanet" değil midir?
Taşaklı adammış, senin taşağını yiyeyim diye çığlık atmaya neden olan komutan.
(bkz: Önderimiz)

Ağzına sağlık albayım.
Şovmen.
türk askeri komuta heyetindeki herkesten beklenen bir davranış.
yapılan programa herkes sevgisini saygısını sunmalıdır.
bir kişinin özelliği yok iltifat ancak kahraman ordumuzadır.
bildiri yayınlayan asker devrinin geride kaldığını bilmeyen albaydır.
helal olsun size komutanım.
Bir yere giderken arkadından kamyon gelen albayımızdır( kamyon daşağını taşımaktadır). Seviyorum seni albayım keşke tekrar askere gitsemde askeriniz olsam.
işte bu yüzden laik türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Tam umutsuzluğa kapılırsınız sonra biri çıkar "biz daha ölmedik" der. işte o subay bu subaydir.
mülakatta torpille iki bin liralık iş, ilçe başkanının eteğini öpererek ırgatlık kadrosu bekleyen beslemelerin hakkında soruşturma açılmasından, açığa alınmasından, işini kaybetmesinden falan korkacağını düşündükleri subay.

insanın inandıklarıyla, haklı olduğu mevzular zaman zaman yan yana gelir, bu durumda da öyle olmuş, albay haklı bir tepkiyle onurlu bir duruş sergilemiştir.
kendisiyle gurur duydum helal olsun. inşallah kendisi fetöcü, solcu, cehapeli gibi saçma iddialarla yaftalanarak hakkında işlem başlatılmaz.
Kuvvetli olasılık en hafifinden görevden alınacak, emekliliğe sevk edilecektir. Sanırım kendisi siyasete atılma planı vardı onun için bu aksiyonu yaptı, chp milletvekilli adaylığını cebine koydu.
adam mesleğinden ihraç edilebilme ihtimaline rağmen taşağını ortaya sermiş ve göte göt demiştir. peki siz beyaz yakalılar, elini sıcak sudan soğuk suya değdirmek istemeyenler; haksızlık karşısında hanginiz bu duruşu sergileyebiliyor?

adam gibi adamdır, bizler yalniz değiliz.
hiç de hayranlık duymadığım kişi.
en başta buuunca zaman aklı neredeymiş diye sorulabilir.
neden atatürk'e karşı görevini daha önce ve layığıyla yapmamış.
tipik körlerin ülkesinde tek gözlü kral olur vakası.
kör değilim.