• malum doların artması ile harçlık fiyatları da artmış bulunmakta lütfen bunu göz önünde bulundurarak verelim harçlıkları zira yetmiyor teşekkürler.
    7 0 ...
  • Herkese hayırlı bayramlar.
    Lan duyar kasan ateistler birazdan mangalı yakacaksınız sizinde içiniz gülüyor çakallar sizi. Hadi yine iyisiniz. Şimdi ailenin tüm davarları beni bekliyor onları keseyim döneceğim size.
    3 0 ...
  • düşünebilme yeteneği olmadığından hiçbir şey. siz zaten koyunun düşünebilme yeteneği olmadığı için akplilere koyun demiyor musunuz?
    hayırlı bir işe vesile oldukları için mutludurlar.
    2 0 ...
  • khaled hosseini, uçurtma avcısı romanında bu günaha şöyle değinmiş:
    "...yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. o da hırsızlıktır. onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir... bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. anlıyor musun?”
    6 1 ...
  • Yarın aptal bir gülümsemeyle bayramlaşacağınız insanlar, dün apartman kapısında selam vermediğiniz/almadığınız, bakkala girince kolay gelsin dediğinizde "sağol, sana da" diye karşılık vermeyen insanlar olacak. Alın size bir gerçek, sahteyiz. Öpün o elleri, yanakları ve bayramlaşın sahte samimiyetlerle. Yalnızca kendini düşünmekten başka bir şey bilmeyen organizmalar haline gelişimizin üzerine mumlar dikin. Sahteyiz, sahte..
    5 0 ...
  • hercai

59.
  • Gecenin bu saatinde durduk yere aklıma gelen şarkı.

Ulan hayatımda hiç aşık bile olmadım neden böyle şarkı aklıma geliyor ki

Çocukluğuma döndürdüğü için çok sevdiğim bir şarkıdır ayrıca.
    4 0 ...
  • eksik bir şeyler vardır belki hayatında,

kim bilir zihninin karanlık köşesinde belki,
    belki de kalbinin tam ortasında bir delik ..

son fısıltılar düştüğünde dudaklarına,
    hayallerin bile tatsızdır,
    sözlerin ise çaresiz..

kim bilir , eksik bir şeyler vardır belki hayatında..

tanım : hayatın gelgitleri nedeniyle meşguliyetini yitirmiş , kimi zaman içinde bulunan anlamsızlık hissi..
    5 0 ...
  • Bir topluluk içinde kadına para verilmez.

Başkasının yanında birine inciltici söz söylenmez.

Ve sokak ortasında el kol hareketi ile bir anlatımda yapılmaz.
    17 4 ...
  • mimist

166.
  • her ne kadar kırsak da birbirimizi, "ölüm" gibi eğilip bükülmeyen bir gerçek var, kocaman!

şurada kimsenin kalbini incitmeden yazmaya son sabrımla dikkat ediyorum. tanımadığı insana rahatca "orospu- gavat" diyen insanlar var, tahammul etmek imkansiz.
    tahammülümü var edip güçlü kılan tek kaynak, ölümün var olmasıdır.
    her ölümde vicdan karşına dikilir, ona hesap verememek ömrüne bedel olur kimi vakit.

vicdanım karşıma dikildiğinde ona hesap verememekten korkup susuyor kişisel hırslarim.

ve mimist...
    önceki hesaplarimdan tanirdim bizzat kendisini. sadece eğlendiği entrylerinde, tirnak boyasindan- ilgi orospuluğuna kadar atılıp tutulurdu hakkında ve şimdi ölü...

ailesi onsuz bir bayram daha geçirecek, evlatlarinin ölü bedenini ziyaret edecekler yarin.
    allah rahmet eylesin.
    20 2 ...
  • Barbilerle oynamak.
    Çay partileri vermek.
    Peri olmak.
    O peri ben ejderha kovalamaca.
    Daha fazla bebeklerle oynamak.
    Hep bebeklerle oynamak.
    Çok bebeklerle oynamak.
    Allahım her yer bebek ölücem.
    Ve her yer pembe.
    12 0 ...