• "hemen arka saftaydık ya kanka" cevablı sorudur. bizim camiye de gelmediniz lan hiçbiriniz. neden gelmiyorsunuz aynı safta namaz kılalım. çıkışta caminin ocağından çay ısmar edeyim..
    6 1 ...
  • yaklaşan "yılbaşı" gibi korkunç bir günah varken haram gibi basit günahlar ile vakit kaybetmemek içindir.

diyanetin hutbeden haram yemeyin sözünü çıkarması

aynı yaradana/yaratıcıya iman ediyoruz. aynı kutsal kitaba aynı peygambere inanıyoruz. sorsan sırf biz siyaseten muhalifiz diye dinsiziz zındığız küffarız din düşmanıyız. onlar ise has müslümanlar en müslümanlar über müslümanlar. biz haramdan, hırsızlıktan, yalandan kısacası müslümana yasaklanan her şeyden uzak durmaya çalışıyoruz. peki onlar ? onlardan kastım son 10 senede türeyen din tüccarları. bu tüccarlar öylesine yayıldılar ki diyanetin içerisinde bile yuvalandılar güzelce. bakırköy müftüsünün yenikapıda yapılacak akp mitingine gitmemiz gerektiğini söylediği bir kurumdan bahsediyoruz. her seçim yaklaştığında cuma konuşmalarında malum şahıs hangi konuda hangi doğrultuda bir şeyler söylemişse imamlara onu konuşturan bir kurumdan bahsediyoruz..
    7 2 ...
  • tasarruf tedbirleri alan(!) türkiye'de sıradan bir toplantı.

bakınız tobb var, türkiye odalar ve borsalar birliği.
    esnaflardan kobilerden aidat alır bunlar.

işte bu tobb senelik bilgilendirme toplantısını bu sene roma'da yapmış.
    https://twitter.com/RHisa.../1071058037488664577?s=19

ekran şeysi:
    tobb un roma da bilgilendirme toplantısı yapması

evet ülkemizde esnaf siftah yapmadan dükkan kapatıyor, evine ekmek götüremiyor, kobiler batıyor, işçi çıkarıyor.
    ama tobb roma'da toplantı düzenliyor.

ne diyelim?
    türkiye tam da buna layık işte.
    10 2 ...
  • Üstad Yılmaz özdil'in son zamanlardaki en muhteşem yazısı.
    Ankara tren faciasının sebeplerini ve sonuçlarını sayıyor.

--spoiler--
    Asrın liderimiz, istanbul büyükşehir belediye başkanı oldu.
    Binali Yıldırım'ı iDO'nun başına getirdi.
    Süleyman Karaman'ı iETT'nin başına getirdi.

Asrın liderimiz başbakan oldu.
    Binali Yıldırım'ı ulaştırma bakanlığına getirdi.
    Süleyman Karaman'ı TCDD'nin başına getirdi.

Havuz icat edildi.

ikinci dünya savaşından kalma köhne lokomotifleri, güya hızlı tren yaptılar. Asrın liderimiz kafasına hareket memuru şapkası taktı, düdüğü çaldı, hızlandırılmış tren seferlerini bizzat başlattı.
    80 kilometre hız limiti olan viraja, 132'yle daldılar, vagonlar peşpeşe yaprak gibi savruldu, 41 insanımız hayatını kaybetti.

Süleyman Karaman hakkında soruşturma bile açılamadı.
    Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım izin vermedi.
    Binali Yıldırım hakkında gensoru bile verilemedi.
    Asrın liderimiz izin vermedi, Akp oylarıyla reddedildi.

Süleyman Karaman'a inovasyon ödülü verdiler.
    Binali Yıldırım'ı başbakan yaptılar.
    Asrın liderimiz cumhurbaşkanı oldu.

Edirne'den istanbul'a giden tren, Çorlu'da devrildi, 25 insanımız hayatını kaybetti. Cinayetten farksızdı… Raylar çamaşır ipi gibi havada asılı duruyordu, altında toprak yoktu, çünkü kontrol eden yoktu, rayları kontrol etmesi gerekenleri işten çıkarmışlardı, bir ay önce yapılması gereken bakım-onarım ihalesini iptal etmişlerdi.

Bi baktık kardeşim…
    Süleyman Karaman milletvekili olarak Tbmm'de oturuyordu.
    Binali Yıldırım Tbmm başkanı olmuştu.
    Bunların velinimeti asrın liderimiz ise artık, tek adam'dı.

Ve şimdi gene, seçim şovu yapmak için, oy toplamak için, eksikleri tamamlanmadan açılan, sinyalizasyonu bile olmayan tren hattında facia yaşandı… Dokuz insanımız daha gitti.

Kim yaptı bu hattı kardeşim?
    Havuz müteahhiti.

Bu havuzcu müteahhite bu hattı kim verdi?
    Binali Yıldırım.
    Açılışı kim yaptı?
    Asrın liderimiz.

Hangi göreve getiriliyor şimdi Binali Yıldırım?
    Asrın liderimiz tarafından istanbul büyükşehir belediyesi'nin başına getiriliyor.

Peki şu anki ulaştırma bakanı kim?
    Milletin orasına koyacağını izah eden havuzcu müteahhitlerin ceo'su.

Ne şahane terfiler, ne muhteşem başarı hikayeleri değil mi?

E bu durumda hakikaten “sinyalizasyon yoktu” denilebilir mi?
    Bir milletin başına gelenleri ve gelecekleri kavrayabilmesi için daha ne kadar “sinyal” alması gerekiyor ki?
    --spoiler--

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...alizasyon-yok-mu-2794679/
    12 5 ...
  • + whatsapp'ın var mı?
    - var.
    + numaranı alabilir miyim?
    - 1732
    + ee, gerisi?
    - sure 17. ayet 32.
    + ne??
    - zinaya yaklaşmayın. çünkü o pek çirkindir..
    + sen yaz o zaman 587
    -o ne?
    + sure 5 ayet 87
    -ne ki o?
    + allahın helal kıldığı şeyleri haram kılmayın...
    -öp beni şapşal

ç-alıntı.
    15 5 ...
  • Ankara Üniversitesi eski rektör yardımcılarından Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi.

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitirmiştir.
    türkiye uzay ajansının kurulduğu gün "çok yakında iki büyük proje yapacağız" diyen prof'un aynı gün gerçekleşen tren kazasında ölmesi tuhaf bir rastlantı mı yoksa planlı bir cinayet mi. devletin bunu araştırması gerekir diye düşünüyorum.
    3 0 ...
  • DM’den yürünmesini istemeyen kızdır. O yüzden profilinde DM kısaltmasının yanına giriş yok tabelası koyar. Reklam ve işbirliği için DM yazmayı da ihmal etmez ama, bir umut.

El birliğiyle, işbirliği yaparak yüreğimi ayağa kaldıralım mı diye mesaj atacak olan bir yıkık karşısında ne yapar, bilmiyorum.
    0 0 ...
  • Gerçekten çocuktuk değil mi o zamanlar? Niye bu kadar aceleci davrandık? Niye bu kadar kaptırdık kendimizi? Şimdi büyüdüm ama kalbimde hala nokta kadar bile olsa acısı duruyor. Şimdi seninle bunları oturup konuşmak isterdim. Ama seninle konuşulmazki, hep sen konuşursun. Ya da yine durumu acıklı gibi anlatırsın. Seninle yaşadığımız o insnılmaz günü ben unutamadım, sen unuttun mu? Söylesene yeni birini sevsem o gün de gider mi aklımdan? Sen niye hayallerimdeki insan gibi anlattın kendini? Gerçekte benim hayallerime çok çok uzaksın.
    0 0 ...
  • elbistan coğrafyasının alevi-bektasi dedelerinden biri.

bir tarık kavut projesi olan (bkz: pirler ve dedeler) adlı albümde bu dedemizin (bkz: ya hızır) adlı eserini seslendirmişler. Uzun zamandır alevi-bektasi kültürünü araştırıyor, üstüne buraya da olmak üzere çeşitli sitelere yazılar yazıyorum, ilk kez bu denli etkilendiğim, hoşuma giden, ilginç bir proje ve eser ile karşılaştım.

derinden etkiledi beni. Zira, tam olarak yapmak istediğim türde bir albüm yapmış tarık kavut. kendisini tebrik etmek lazım. Bu gibi değerlere sahip çıkan çok insan kalmadı ne yazık ki.

Pirler ve dedeler albümünün başlığına yazacak çok şeyim var, şimdilik perişan ali'nin 'ya hızır' adli eserine değinmek istedim sadece.

Yazdigi 'ya hızır' adlı eser şoyle güzel dizelere sahip;

--spoiler--
    Garibanın gözlerinde sel olmaz, canım sel olmaz
    Dertli kerem boşa yanıp kül olmaz
    insanlık bir bütün asla el olmaz
    insanlar kendini bildiği zaman
    --
    Cahil olan cahil şaşar bu işe
    Kamil olan kişi eyler tam aşa
    Ne gerek kavgaya, ne lüzum savaşa
    --
    Ozanım ben yalanlara karnım tok
    Gelir geçten başa bunca şuk
    Dost perişan çağırmana gerek yok
    --spoiler--

tarık kavut ve battal kılıçaslan'ın yorumuna diyecek söz yok, hemen alta bırakıyorum linki:

Buyrun: https://youtu.be/Za-mA0LjXl0
    1 1 ...
  • tiamat

799.