• otlakçı lafıdır, hiç sevmem bu tipleri...

  ps: la!!! sigarayı bırakmaya çalışıyorum şurda 15 gündür içmedim...amma sigara muhabbeti yaptınız la!!! kırıcam klavyenizi sonunda * bi dal sigara yollayın bakem amcanıza...
  2 0 ...
 • güvendiğiniz insanlardan en az 1 tanesi size yalan söylüyordur.
  4 0 ...
 • güvendiğiniz insanlardan en az 1 tanesi size yalan söylüyordur.
  4 0 ...
 • 16 kasım 1922 tarihinde,

  --spoiler--
  dersaadet isgal ordulari baskumandani
  general harrington cenaplarina...
  --spoiler--

  başlığıyla yazılan siyasi sığınma talep mektubu sonrası, vahdettin'in kendi isteği ve gelecek kaygısı ile kendini ingilizlerin kucağına teslim ederek yapmış olduğu topuklama eylemidir...

  hazretleri general harrington'a yazdığı mektuba göre;

  --spoiler--
  istanbul'da hayatımı tehlikede gordugumden ingiltere devlet-i fehimanesine iltica ve bir an evvel mahall-i ahare naklimi talep ederim efendim...
  --spoiler--

  hayatını tehlikede görmüştür.
  bu yüzden iltica talep etmiş ve ülkeyi terk etmiştir.

  aslında vahdettin ingilizlerle bu pazarlığı yaklaşık 1 aydır yapmaktadır.
  lakin 1 kasım 1922'de saltanatın kaldırılması ile birlikte iyice telaşlanmış, kaçış sürecini hızlandırmıştır.

  netice olarak 17 kasım 1922 sabahı vahdettin rıhtımdan bir ingiliz istimbotuna binerek açıkta bekleyen hms malaya zırhlısına ulaştı, böylece 1299'da kurulan osmanlı devleti, hain bir padişahın beceriksizlikleri yüzünden 1922 yılında sona ermiştir...
  13 9 ...
 • türk

  1184.
 • Bundan 250 yıl geriye giderseniz amerikalı, 900 yıl geri giderseniz rus, 1200 yıl geri giderseniz ingiliz, 1700 yıl geri giderseniz fransız, 2000 yıl geri giderseniz alman bulamazsınız ama ne kadar geriye giderseniz gidin tarihin her yerinde türke rastlarsınız. Tarihten türkü çıkartırsanız, (tarihte) çok büyük bir boşluk oluşur.

  Ne mutlu türküm diyene.
  -mustafa kemal atatürk.
  12 0 ...
 • geleceğini düşünen zeki adamlardır. bir derdim var deyip sigaraya koşmazlar, sigaraya para verip, parasını ziyan etmezler. sevdiğim insanlardır. evet.
  5 0 ...
 • Bugün ilk defa yaşlılığımı ciddi ciddi düşündüm.
  Birkaç gündür yaşlı bir kadın için hastanelerde kıvranıyorum. Bir tane çocuğu var. Annesinin hastalığından haberi yok. O kadar ilgisiz.
  Çıkan hastalık sayısını unuttum. Her birine ayrı ilaç. Psikolojisi allak Bullak olmuş. Dr. Yeni bir tedaviye başlayacağını belirtince Dayanamadı ağladı.
  Bugün Yanı başımda, koluma giren koskoca bir yalnızlık vardı. Yağmurun altında Ağır adımlarla tamamladık bu günü. Pazartesi tekrar başka Dr. Gideceğiz.
  Ona bakınca evlilikten de soğudum, çocuk isteğimden de. Yalnız bu ikisi olmayınca da başka sıkıntı.
  Genç yaşta çok farkında olmayabiliriz ama insan şu Dünya'da yaşlandığında elinden tutacak bir eş, büyüttüğü evladından da şevkat görmek istiyor. bugün yaşlı bir kadının gözlerinde bu vardı.
  8 0 ...
 • morpheustur. diğerlerinin gözlükleri alelade. bu emminin gözlüklerini sapı yok lan en başta. en orjinali bu kavruk abimizdir.

  matrix filmindeki gözlüklü adam
  6 0 ...
 • evlenmek

  1082.
 • Kimilerine göre pişmanlıkla, kimilerine göre de iyikilerle söylenen eylem.

  Bir insanın başka birini tanıması (bilmek değil ama tanımak, kendimizi bile tanıyamadığımız bir zamanda başkasını nasıl tanıyacaksak artık), güvenmesi (en zoru da budur, kime neden güveneceksin, güvenini boşa çıkarmayacağını nerden bileceksin, aslında hepsi şans), inanması sonucunda oluşur.

  Yani baktığın zaman olumlu olma ihtimali çok çok düşük, milli piyangodan büyük ikramiyeyi tutturma ihtimalimiz bile belki daha yüksektir.
  10 0 ...
 • Birinde bayram günü, adana yavuzlar Mahallesi'nde yolda yürüyorum. Üzerimde bayramlıklarım filan var. Böyle aylak aylak yürüyorum abi lise yıllarımdayım o zamanlar. Neyse markete giricem, kaldırımdayım. sol yanım yol, sağ yanım market, hava hafif güneşli güneş ısıtıyor...

  karşıdan 7 ila 12 kişi koşarak bana doğru geliyor. Gözlerimi bi an odakladım. Evet amk, bana geliyorlar. Ama içimde zerre korku yok. Neden olsun ki? Belli ki benim arkamda bişey var ona doğru koşuyorlar.

  Derken sesleri duymaya başladım, bu o mu lan? o lan bu! Yakalayın lan, vurun amk vurun... filan derken hobaaaaaa dayak yiyorum lan resmen... Gözlüğüm fırladı gitti, ceketim çıktı ama nasıl dayak yiyorum süper bi dayak. Bakın arkadaşlar, adamlar hiç kasıklara ve burna vurmadılar bu yüzden tebrik ediyorum. Hayatımda yediğim en güzel dayaktı, canım acıyordu ama sakatlanmıyordum düşmüyordum. Zaten nasıl düşebilirsin ki? Adamlar 10 kişi filan, biri vuruyor öteki diğer yandan vuruyor arada kalıyorsun düşme şansın yok. Anlatabildim mi? Zıt yönde 3 4 kuvvet uygulanıyor, tek yönden gelse o darbe net yerdesin. Zaten öyle dayakları yiyenler bilir, dayak bir yana yere düşmen ve sağda soldaki cisimlere çarpmak daha tehlikelidir ve zarar verir.

  Neyse abi bi 30 saniye sürdü bu dayak hani kısa gelebilir ama bi 10 kişi sizi 30 saniye silksin de görün. Tam o anda 2 3 kişi geldi. (diyeceksiniz lan 2 mi 3 mü? 8 kişi mi dövüyor 12 kişi mi? abi sayamadım ki darbenin etkisiyle görüntü gitti arada bi)

  o gelen 2 - 3 kişiden Allah razı olsun. Laaaan durun amk durun o değil lan, yanlış adamı dövüyorsunuz mk, naptınız lan adama kaldırın tutun adamı filan.. Bir den o beni eşek sudan gelene kadar döven kitle birden abi çekmeye başladı. Kardeş kusura bakma filan diyor tek tek hepsi sarıldı. Biri gözlüğümü siliyor, biri ceketimi çırpıyor, biri götümün toz olan yerini silkeliyor amk 40 yıllık arkadaş gibi oturtup ilgilendiler, bişiler ısmarladılar marketten vs sonra gittiler.

  ben hiç bir şey anlamadım tüm olay 3 dk'da filan olup bitmiştir. Dayak atanlar conoydu bu arada.

  (bkz: CONO)
  9 0 ...