• hiç gelmeyen bildirimdir. anasını satayım 2 bankadan ( iş ve ziraat ) mesaj geliyor onlarda sürekli "kmh hesabınızın faiz oranı şu kadar arttırılmıştır" mesajları veya "altınlarınızı bize getirin" mesajları. hiç demiyorlar "sevgili gibson onca senedir bizimle çalışıyorsun al şu 1000 tl yi ananın ak sütü gibi harca helaldir" diye.
  7 1 ...
 • Şöyle bir dikkatli baktım da, resmen akp yi anlatıyor.

  “Ey Türk gençliği!  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır.

  Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

  Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

  Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

  Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.

  Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-u-zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

  Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
  6 0 ...
 • Ulan sanki adamlarda

  Alevi hıdır,
  Sünni tarık,
  Şafi mahmut,
  Yahudi davud,
  Protestan henrich
  Ateist joseph

  Yazacak hali yok. Ölen alman subaylarıda var biraz derin araştırırsan.
  5 1 ...
 • anın görüntüsü

  E peki memur bey, ithal ettiğimiz sütler, şarbonlu anguslar ne olacak?

  Yani, önce sütü üretip, logo işini sonraya bıraksak?

  Hani göz boyamasak mı diyorum?

  Hani bu at, avrat, silah, bayrak ne anlamadık biz. Kanunsuz iş yapan işletmeleri tespit mi edemiyorsunuz?

  Çomarların gündemini hep nasıl da değiştiriyorsunuz. Ama biz yemiyoruz.

  Bir de can alıcı kısım bayrak. Tc yazsak olmaz. Kaldırmışmıydık biz tc yi bir ara evet dimi.

  Tc ağır gelir.

  E hadi, kolay gelsin madem.
  7 0 ...
 • Kriz olan ülkede millet benzin olmaz bak benzin var... Bu da dış güçlerin oyunudur...

  Trump yaptırmıştır..

  Hayiinn gayinnn..ara 1555 i...
  4 1 ...
 • Bir insan bir şeyi yapmak istiyorsa yapar.Her ne yaşanmış olursa olsun sizi seviyorsa döner dönmüyorsa bekleyip de kendinizi üzmeyin.Koskoca bir yalanla yaşamanın anlamı yok.Bahanelere inanmam.
  2 0 ...
 • içmeden gerçek ben olamıyorum, içtiğimde ise süperim. içmezsem resmen mutsuz oluyorum. nolcak böyle mutsuz mutsuz?
  0 1 ...
 • Burada burnundan kıl aldırmazlar lakin aile ve mahalle eşrafı arasında isimleri çokça kısaslara konu olan kızdır. Siktiret sözlüğü son trenler bunlar bunları da kaçırırsan uzun ömürlü cins bir kedi al.
  1 2 ...
 • metpamid içersen geçer.

  ya tırnak kadar hap bu. serumu falan da var gerçi. nasıl yapıyorsa sinir stres bulantılarını, yediğin iğrenç bir şey sonrası bulantılarını, araç tutması bulantılarını falan geçiriyor. "plasebo etkisidir belki bütün büyü bozulur öğrenirsem" diye düşündüğüm için araştıramıyorum da. öyle bir muamma yani benim için.

  yalnız uykudan uyandıran bulantılar mevcutsa git parmak at boğazına kus daha iyi. aklına en berbat görüntüleri getirmek işe yarıyor. en etkili ve kısa yöntemi bu herhalde. hap falan arayacak derman olmaz zaten ciddiliyse.
  4 0 ...
 • böyle yazarların ilgi görmek için yazdığını düşünmüyorum yani buradaki ilgi kimi ne derece tatmin edebilir yada ne işe yarar. bazen sadece içinde kalmamasini istediğin için yazarsın acıtasyondan çok bunun terapi gibi birşey olduğunu düşünüyorum.
  5 0 ...