• emoji atmıştım hani şu baş parmaklı bir görsel var ya. "ok" işareti işte ondan. bazen de sağol, eksik olma gibi şeyler de söyledim. acımasızcaydı, yine olsa yine aynısını yaparım. böyle deyince adi bir şerefsiz gibi göründüm dimi? hikayenin öncesine de bakalım.

  ben bu hanım arkadaşla aylarca konuştum. muhabbetimiz ileri düzey bir muhabbetti. karşılıklı olarak sevgi sözcükleri iltifatlar vs her bir bok vardı. sonra dedim ki kendime biz resmen sevgili gibiyiz o halde neden sevgili olmuyoruz? hanımefendiye durumu düzgün bir şekilde bildirip sevgili olabiliritemizle ilgili fikrini almak istedim. beni reddetti. bildiğin arkadaş kalalım dedi. muhabbetleri görseniz zaten arkadaş değilmişsiniz dersiniz. sonra yazmaya devam etti. seni seviyorumlar, özledimler. ben de bu şekilde odun cevaplar verdim. bazen sağol dedim. bazen onay işareti attım. bazen cevap bile vermedim. sonunda düştü yakamdan.

  ama ne var, hakaret etmedim. şimdi düşünüyorum da etse miydim acaba? yok yine etmezdim.
  0 1 ...
 • hakkı yenen futbolcudur. adam rakip gol atmasın diye topu elle kesiyor. koşarken yanlışlıkla temas ediyor ama hakemin hışmına uğrayıp ikinci sarı karttan atılıyor. hem hakem hakkını yiyor, hem de bizim salak taraftarlar. olum sizde hiç mi vicdan yok lan? sana şikeci diyen sikini taşağını yesin kardeşim.

  Düdüt: Fenerli.
  0 0 ...
 • "Bugüne kadar hiç aşık olduğu şeyin ne olduğunu bilen birine rastladın mı? Hayır. Yirmili yaşlarında bunu bilemezsin. Yaptığın tek şey, keyfi seçimlerde bulunmaktır. "Seviyorum" kelimesi çoğu zaman fütursuzca sarf edilir."
  1 0 ...
 • bu başlığa yazarak birazdan şikayet edeceğim konuyu baltalamış olacağım ama, yine de yazmak istedim.

  sözlüğe çok sık giren biri değilim. dönem dönem girer, sıkılana kadar bir şeyler yazar/paylaşır bazen haftalarca/aylarca uğramam.

  uğramayı ve entry girmeyi en çok sevdiğim başlık sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar başlığı.

  birinci sebebi, bu başlığın url'sinin sonuna /@10610 yazdığımda attığım bütün fotoğraflar sıralı bir şekilde geliyor. fotoğraf çekmeyi/düzenlemeyi seven biri olmama rağmen fotoğraf paylaşma platformlarında çok vakit geçirmeyen biri olarak internette bir yerlerde böyle bir koleksiyonumun olması fikrini seviyorum. arada sırada önceden attığım fotoğraflara bakıp eskiyi yad ediyorum.

  ikinci sebebi, başkalarının attığı fotoğrafları incelemek. bazıları oturduğu yerden gördüğü bir çiçeği çekiyor, bazısı özene bezene manzara yakalayıp onu çekip atıyor. her hâlükârda, o başlığı ciddiye alıp çektiği fotoğrafı paylaşan herkese oy vermeye çalışıyorum ki daha çok çeksinler, daha çok paylaşsınlar. farklı tarzlar, farklı yorumlar görmeyi seviyorum.

  neyse. az önce hard diskte kurcalayıp bulduğum fotoğraflardan birini daha buradaki "koleksiyonuma" eklemek istedim. entry yüklenirken "sözlükle ilgili çok fazla entry giriyorsun, git biraz sol framedeki cinsel içerikli aptal başlıklara prim ver" minvalinde** bir uyarı verdi. sadece güldüm. gerçekten beni böyle mi teşvik edeceksiniz sözlükte yazmaya?

  evet şimdi geldim yine "sözlüklü" bir başlığa entry giriyorum, haliyle yine fotoğraf atamayacağım ama yine de deneyeceğim bakalım. hemen biraz göz gezdireyim de birinin ağzının bilmemkimin neresine nasıl dayayacağına dair yorum yapabileceğim bir başlık bulayım. çok uzun sürmez herhalde.
  1 0 ...
 • matematik, fizik vs yazanlar var...

  Ortaokul müfredatında teknoloji tasarım; lise müfredatında ise almancadır. Tabii bu durum ülkemiz için geçerlidir, ben hiçbir lisede ingilizce eğitiminin 9 sene ingilizce eğitimi alınmışçasına yeterli olduğunu görmedim. Daha ingilizce öğrenemeden almanya öğretmek mi... auf keinen fall.

  Keza din dersleridir. Dini özgürlük olan bir ülkede din derslerinin seçmeli yapılması gerektiğini düşünenlerdenim. Okullarda verilen din eğitimi de çok sığ.
  Ki benim lisemde din dersinde arkada sigara içtiğimiz bile olduğu kadar boş bir dersti o ayrı konu. *
  3 1 ...
 • Rahmetli Turgut özal’ı halam sanıyordum. Mimikleri, tipi, yüzü ciddi anlamda halama benziyordu. O sıralar babaannem koyu ANAPçı. Benim Turgut özal’ı dikkatle dinlediğimi görünce gururlanıyordu. Sanıyordu ki 6 yaşındaki torunu da anapçı. Halbuki ben halamı dinliyordum.
  4 1 ...
 • Ailemle sorunlarim var. (Metresini diyor)
  Hayir anlatamam. (Yalan bulamadi)
  Ya ben oyle bi insan miyim? (Oyle bi insan)
  Kizim ben senin ustune gul koklar miyim? (Koklar)

  Edit: dun cok sarhostum. Sabah yazdiklarimi okuyunca ben de cok utandim. (Geri vites)

  Edit2: wp web acik pcde. (Baskasina yaziyor)
  5 0 ...
 • Bir ricadır.

  Lütfen 30 yaş altı bebeler pistten yani sözlükten sonsuza dek çıkıp gitsin. Baydınız.

  Ağlak bebelerle muhattap olmak zorunda değiliz. Bi zahmet sağdan sağdan.
  6 0 ...
 • Çok çok isterdim.

  Düşünüyorum da güzellik veya zenginliğe öyle haddinden fazla itibar etmişliğim, kıskançlığım olmamıştır, yani imrenmişimdir elbette ama geçici anlık bir heves etmisliğin ötesine geçmedi. Ama kendimi bildim bileli turist rehberlerine ve müzisyenlere içten içe imrenir ve hatta kıskanırım hala.
  6 0 ...
 • Çok çok isterdim.

  Düşünüyorum da güzellik veya zenginliğe öyle haddinden fazla itibar etmişliğim, kıskançlığım olmamıştır, yani imrenmişimdir elbette ama geçici anlık bir heves etmisliğin ötesine geçmedi. Ama kendimi bildim bileli turist rehberlerine ve müzisyenlere içten içe imrenir ve hatta kıskanırım hala.
  6 0 ...