• Taner Yıldız: "eğitim seviyesi yükseldikçe ak parti'nin oyları düşüyor

  •Apr 7, 2015

  Enerji ve tabii kaynaklar bakanı Taner Yıldız: eğitim seviyesinin arttıkça ak partinin hitap ettiği alanın daha da daraldığını görüyoruz .

  https://www.youtube.com/watch?v=Cn2-QhSUFU8

  **********************
  kılavuzu ....
  3 1 ...
 • Sıramı beklediğim, gelince olmayı planladığım aşı.

  *Çip takacaklarmış. Bana takılacak çipe yazık amk. Boşa masraf. Zaten robot gibi, mal gibi yaşıyoruz hepimiz.

  *kısır yapıyormuş. 2 tane dünya güzeli kızım var. Biri terminatör. Bundan sonra çocuk düşünmüyorum zaten. Sorun yok.

  *dna'yı bozuyormuş. Bir kere dna üzerinde kalıcı etki bırakmadığı açıklandı. Olsa bile ambalajlı yediğiniz gıdalar bundan daha tehlikelidir. Bimde satılan krinkıl marka çubuk krakerdeki maddeleri okusanız 6 ay bulanık sıçarsınız.

  *Bill Gates bu aşıyı finanse etmiş. Arkasında Bill amca varmış. Bunu yazdığın laptop'u bakkal Ahmet Amca yaptı sanki amk. Biz bu adama domalalı 20 yıl oldu zaten. Artık çok geç. Donumuzun rengini biliyor.

  insanlar ölüyor. Şu aşı asıl gelmesi gerektiği zamanda gelse ve etkin aşılama yapılsaydı onbinlerce insan hayatta olurdu. Ben ölümden ya da hastalıktan korktuğum için değil, belki farkında olmadan başkasına bulaştırırım diye oluyorum. Bir kez hastalığı atlattım zaten. Bende bile 1 senedir tat koku yok. Yaşlı ya da hasta insanların vebali olmak istemem Allah korusun.
  3 0 ...
 • Tedavisi zor ve ağrılı geçen bi hastalık ve malesef çözümsüz bi illet
  Kemoterapi alırsınız ayda 1 vücuttaki en zayıf yerinizden yara olur 1 hafta etkisi sürer halsizlesirsiniz devamlı bi uyku hali olur vücut direnciniz düşer tam iyi olursunuz yeni seansın zamanı gelir
  Bi yeri temizlerler 6 ay sonra baska bi yerden baş gösterir ciğerinden parça alırlar bu sefer ters tarafta çıkar
  Göğüs ve sırt ağrısını tahmin bile edemezsiniz
  Allah düşmanımın başına vermesin.
  3 0 ...
 • Hee o anlamda.

  Sevgili deyzi, çocuğa da bize yaptın gibi her gün 32 dakikalık ses kaydı attıysan o da adile naşit'ten kaçan tarık akan gibin kaçar böle. Yakışıklıysa vazgec bu sevdadan belki benle evlenir.
  10 2 ...
 • --spoiler--

  işten çıkardığı binlerce kişiden biri

  --spoiler--

  hayatınızda bir defa doğru konuşun be oğlum. 1 kere bak. mart ayının son günü seçim yapılıyor. chp kazanıyor ama akp beğenmiyor seçimi tekrar ettirtiyor. 2-3 ay sonra seçim tekrar ediliyor gene chp kazanıyor. ama o da ne ? 2 seçim arasında belediyeye 2-3 bin kişilik yeni memurlar alınmış. bunu tespit ediyorlar doğal olarak adamlar dağda koyun otlatırken bir anda gelip belediye başkanı olmamışlar neticede. sonra onların bir kısmını çıkartıyorlar doğal olarak ama bu seferde akp liler ayaklanıyor "seçimi kazandılar işten atmaya başladılar" diye. belkide o alınanlar tamda bu yüzden alındı belediyeye. neticede karşında "seçimi kazansalar bile çalıştırmayacağız topal ördek olacaklar" diyecek kadar akıldan izandan uzaklaşmış adamlar var..

  mansur yavaş da belgeleri ile suratlarına vurdu bunların işe gelmeden yıllardır maaş alanları. 10 bin liraya çalışan çaycıları belediye binasının yerini dahi bilmeden ayda 8-10 bin lira maaş alanları. bunların hepsi yalan mıydı yani anasını satayım. 1 kişi açtığı davayı kazanınca diğer 2000 kişide mi mağdur edilmiş oldu yani.
  6 2 ...
 • atatürk'ün kurduğu diyanet işleri başkanlığının geçen 20 senede nasıl bir kuruma dönüştüğü, cumhuriyet değerlerimizden nasıl da uzaklaştığını gösteren tarihi belge niteliğindeki diyanet işlerinin çıkardığı derginin 21 sene önceki sayısıdır.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159977/+

  derginin 2020 yılı mayıs sayısının kapağında ulu önder ve arkadaşları tbmm'nin önünde.

  derginin mayıs 2000 sayısının konu başlıkları;

  -cumhuriyet döneminde din eğitimi ve öğretimi,
  -milli mücadele, atatürk, din adamları,
  -19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı.
  -istanbul'un fethi; muhteşem fetih...

  derginin kapağına bakmak bile insanın içini aydınlatıyor, derginin içine girmek için sizi tahrik ediyor.

  ve derginin sayfalarını çeviriyoruz, dönemin diyanet işleri başkanı mehmet nuri yılmaz'ın harika yazısı sizi karşılıyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159978/+

  yazıyı okudukça, bir din adamının nasıl olması gerektiğini iliklerinize kadar hissediyorsunuz. sayın diyanet işleri başkanı atatürk ve silah arkadaşlarını şükran ile yad ediyor.
  şimdi aynı makamda oturan ne idüğü belirsiz tipler ise ulu önder'e lanet okuyorlar.

  diyanet işleri başkanının yazısı sonrası birkaç sayfa çeviriyorsunuz, diyanet işleri dini yayınlar daire başkanının yazısı çıkıyor karşınıza.
  "cumhuriyet tarihimiz" diye başlıyor yazıya, "23 nisan'ı coğkuyla kutladık, 19 mayıs'ı da coşkuyla kutlayacağız" diye üzerine basa basa yazıyor dini yayınlar daire başkanı.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159979/+

  dergi, 23 nisan'a ve kurtuluş mücadelemize de yer vermiş geniş bir şekilde;
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159986/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159985/+

  ve 19 mayıs...
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159984/+

  bakınız, "samsun'da yakılan kurtuluş ateşi" diyor, "atatürk'ü samsun'a vahdettin gönderdi, giderken de yanına altın verdi" demiyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159983/+

  milli mücadelemiz sonunda istanbul'un düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını aktarıyor, atatürk ve milli mücadele sayesinde istanbul'un kurtarıldığını okurlarına öğetiyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159982/+

  ve bugün atatürk'ü "dinsiz" hatta "din düşmanı" olarak gösteren şerefsiz vatan hainlerine nispet yaparcasına kurtuluş savaşımızdaki din adamlarını ve atatürk'ün onlarla ilişkilerini aktarıyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159981/+

  ve milli mücadelemizi anlatan diyanet dergisi, mayıs ayı içinde gerçekleşen istanbul'un fethini de unutmuyor, onu da gayet nezih bir şekilde işliyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159980/+

  nereden nereye...
  bugün diyanet işleri türk milletinin vergileri ile, türk milletini var eden değerleri kötülemek için elinden geleni yapıyor.
  oysa ki bu kurum, çok daha az bir bütçe ile, son derece bilimsel ve kurumsal çalışmalar yapan, topluma nifak tohumları ekmek yerine, kurucu değerlerimize hakaret etmek yerine, birleştirici, bütünleştirici yayınlar yapan bir kurumdu...

  gerçekten yazık oldu bu ülkeye.
  sadece 20 sene be, sadece 20 senede böyle bir değişim olur mu?
  oluyor işte sevgili arkadaşlar.

  sizlere tavsiyem, diyanet dergi mayıs 2000 sayısının tamamını e dergi olarak aşağıya bırakıyorum;
  https://dosya.diyanet.gov...Aylik/2000/mayis_2000.pdf

  lütfen okuyunuz, inceleyiniz ve nereden nereye geldiğimizin yorumunu yapınız.

  #tarih
  5 4 ...
 • Güzel sanatlar arkadaşlar.

  Gün geçmiyor ki güzel ülkemde bir saçmalık daha yaşanmasın. Vatandaşı olmasak, yemem içmem, akşama kadar canlı yayından Türkiye kanallarını izler, altıma sıçana kadar gülerdim amk. Öyle güzel ülkeyiz. Güzel derken kafası güzel. imam pudra şekeri ticareti yaparsa cemaat ne yapmaz değil mi?

  Neyse efendim size 2 heykel göstereceğim. Birincisi mersin'de 700 yıl önce yapılmış. ikincisi ise günümüzde. Göreceksiniz 700 yılda bu Topraklarda sanat ve estetik ne kadar ilerlemiş. O kadar ilerlemiş ki gitmiş. Kaybolmuş. Yok artık öyle şeyler.

  Bu 700 yıllık büst.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159965/+

  Bu da günümüzde yapılan Sinan şamil sam heykeli.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159966/+

  Ben diyecek söz bulamıyorum. Rahmetli şunu görse zaten kahrından ölürdü. Bunun amacı ne amk ya! Niye böyle şeyler yapıyorsunuz? Tüm belediyeler kim daha fazla sıçıp sıvayacak yarışına mı girdiniz? Bunun akp'si chp'si yok. Hepsi birbirinden saçma işler yapıyor. Yeter artık hepiniz lütfen düşün artık bu milletin omuzlarından.
  24 1 ...
 • türklüğe ve türkiye cumhuriyeti devletinin kurucu değerlerine, ilkelerine, hafızasına, genetiğine saygısızlık eden her yazardır....

  allahıma yemin olsun. hesaplaşacağız. hepinizi bir bir not ettim. günü gelecek ama burada ama dışarıda söylemleriyle yüzleşecekler. kaçamayacaklar.

  biz bu devleti sokakta bulmadık!

  apocuları, pkkcıları savunan sözde demokratları, sözde özgürlükçüleri iyi tanıyın dostlarım. ve sakın ola unutmayın!!!

  sakın ola affetmeyin...

  biz bu vatanın serdengeçtileriyiz, fedaileriyiz, delileriyiz, askerleriyiz!
  8 2 ...
 • Tarihte bunun başka bir anlamı vardı, şimdiki gibi, damadın kıvranarak içtiği seyredilen, kıkırdanarak komiklik malzemesi edilen bir kahve değildi.

  Damada tuzlu kahve ikram eden kız, " gönlümde bir başkası var, benden sana yar olmaz" mesajını verirmiş.
  Delikanlı da, bunu içer, bundan hiçkimseye söz etmeden, bahaneler uydurarak kızdan vazgeçtiğini söylermiş.

  O güzel adamlar, beyaz atlara binip gittiler tabii ki...
  4 1 ...
 • iyice asap bozmaya başlamış yarışmadır. ulan zaten hayatın her alanında kötüler kazanıyor. bari böyle abidik gubidik yarışmalarda tam tersi olsun diye bekliyorsun ama burada da aynı şeyler dönüyor..

  şimdi diyebilirsin ki "tamam da kardeşim sana kötü gelen bize iyi geliyor bu nasıl olacak ?". cevabım nettir ; benim gibi taraf olmadığın zaman iyiyi kötüyü net şekilde ayır edebiliyorsun. kimseyi desteklemiyorum burada. 1 tane sms atmışlığım yok o kadar söyleyeyim. bir tarafta ayşe gibi aşırı kezbana bağlamış kötü kalpli kıskanç ve fesat bir ergen irisi, sinsiler + kibirliler kralı ve herkese "o samimiyetsiz bu samimiyetsiz" deyip dolaşan ama belkide gezegendeki en samimiyetsiz insanlardan birisi olan kuklacı poyraz, en azından yarışma ortamında kalbi fesatlıktan çatlayan dora ( gerçek hayatta belki böyle değildir bilemem ) ve poyraz ın tornasından geçmiş onun ruh ikizi olan ağır yancı berkay..

  diğer tarafa bakıyorsun bence kalbi tertemiz olan ve ufak tefek hataları hariç hiç kimseye kötülük düşünmeyen bir ismail, ayşe ile kıyaslarsak onun yanında melek gibi kalan bir aleyna ( bunu da tanımam etmem dışarıda nasıl birisi bilmem ama kardeşinin durumunu gördük babası terk edip gitmiş bunları tüm bunlara rağmen gayet güçlü bir karakteri var gibi ) ve her ne kadar haz etmesem bile karşıdaki 3 lüye bakınca gene melek gibi kalan bir batuhan. tamam parkurda genelde berkay ve poyraz kazanıyorlar neticede diğerlerinden daha başarılılar gibi ancak parkur dışı faktörleri de göz önüne alınca bence eşit şartlarda yarışmıyorlar. mavi takım denilen arkadaşlar her türlü tezgahı kuruyorlar. karşı takıma geçen berkayı da kullanarak ismailin batuhanın tüm enerjisini çekip aldılar. adamlar zaten psikolojik olarak bittiler. üstüne bir de sms ile ilerlenen bir yarışmada insanlarda bu benim "kötüler" olarak adlandırdığım gruba oy yağdırınca maalesef ki sonunda gene iyiler kaybedecek gibi.

  pandemi olmasa zaten kim izler survivoru bilmem neyi. geçen sene sardık mecburiyetten. bu senede son 2 aydır falan izliyoruz işte gene mecburiyetten. çünkü işten eve geliyorsun hem yorgunsun hemde akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı var mecbur evde kalıyorsun. ilk 2-3 ay dayandık izlemedik ama bir yerden sonra farklı bir şeyler izlemek bir şeyler okumak da kurtarmıyor bakıyorsun öylece ekrana.
  4 0 ...